Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

smejko
16. máj 2011

@drtka no, vyzerá to tak, že fakt za pár ... podľa slov pôrodníka už budúci týždeň ... ale hneď by som s tebou menila 🙂

drtka
16. máj 2011

@smejko A ja by som zase menila hneď s Tebou 🙂 Už iba týždeň a budeš maminou 🙂 Začiatky tehotenstva som mala problémové, teraz je to už našťastie fajn ale stále som ako na ihlách. A ide leto tak si neviem predstaviť ako budem funieť a gúlať sa 🙂

janette77
16. máj 2011

@smejko ahoj, statocny smejko 3in1!
To sa Ti len zda, ze stale upratujem, v rodinnom dome tazsie udrzis poriadok ako v bytiku.
A pojde to aj Tebe, aj pri dvoch drobcoch, kym Ti budu spat, dzavotat si a hrat sa v postielkach...potom uz aj mne svita na horsie casy... Pomooooooooooooc! 😎
No ale tesim sa na Tvoje novinky a mooooc drzim palceky! 🙂

smejko
16. máj 2011

@janette77 dakujem 🙂

Zajtra idem rano na krv, vo stvrtok poradna a v piatok predoperacne vysetrenie. A buduci tyzden ideme zrejme na to ... len dufam, ze nie hned v pondelok, to mam narodky a hoci mam drobcekov rada, nerada by som stravila narodky v nemocnici. Inac, vsetko ma svrbi, ale tak ze brutalne, za noc som si doskriabala ruky (az tak, ze mam chrasty) a prsia ☹ (tie to nastastie zvladli bez ujmy). Nepomaha natieranie, ani speci mydla ☹ Manzel sa mi vyhraza, ze mi da rukavicky, take ako maju babatka, aby som si neublizila. Ale uz to tych par dni vydrzim. Mam uplakane obdobie, zacina ma chytat "panika", ale ani nie z porodu, skor z toho nepoznaneho ... tak dlho sme tuzili po babatku, tak dlho som sa na to pripravovala, 9 mesiacov ich opatrovala v brusku a kazdy den som si pripominala ze vo mne rastu, a zrazu je budu tu, plody nasej lasky a ... ale to asi patri k tomu. Babule, nebyt vas, kazdej jednej, o co tazsie by to vsetko bolo ...

janette77
16. máj 2011

@smejko Smejko, aka si peknucka na fotke! 🙂 Vidim, ze si posluchla a dala sa nafotit ako tehulka.🙂 Super. No, ako Ta tak citam - ceeeelaaaa ja! Presne toto sprevadzalo finale mojho tehotenstva. Bud bez obav, patri to k tomu. A keby si sa veeeeeeelmi nudila, najdes si moje prispevky (tusim z januara...), kde doslova saliem od svrbenia, ktore opisujes aj Ty. Tak v tomto Ti rozumiem na 1000%! Neboj, po porode to odide, ale mne to este chvilku trvalo...tusim aj prvy mesiac po porode, ale uz ani zdaleka nie v takej intenzite. A nohy som mala tak opuchnute, ze lamentovali nado mnou lekari aj maminy v porodke. Opuchy "odisli" presne do 10. dna po porode... Ale poviem Ti, bola to ulava nad ulavu. Ved mne bola normalne ze koza kratka, co nestihala obopinat tie opuchy a v okoli clenkov to bolelo ako modrina...

janette77
16. máj 2011

@smejko jej a zabudla som, takze Blizenec - 23.5., Lucka je tusim 31.5. a ja dva dni po Tebe. 🙂))) A preco, bola by svanda, mala by si ten najkrajsi darcek k narodkam. 🙂
Este tusim aj Julka je "nasa"...

smejko
16. máj 2011

@janette77 hej, to fotenie sme stihli 🙂 ale bola to fuska s tym pupciskom 😉 a dakujem za pochopenie, len dufam, ze sme teraz s tym svrbenim a opuchmi nevystrasili vsetky maminky cakatelky, vsak @drtka ? 🙂

smejko
16. máj 2011

@janette77 hej, aj Julka je "nasa" 🙂 tusim 26., ak sa spravne pamatam, ak nie, nech nas @juliagregor opravi 😉

matelko1
16. máj 2011

@smejko jeej,pekna fotka 🙂

janette77
16. máj 2011

@smejko fakt Ti to velmi pristane.
Neboj, nevystrasili, niektore baby to obide... @drtka 🙂
Julka to urcite upresni a hodime oslavu cez Skype! 😀 😀 😀

smejko
16. máj 2011

@janette77 dakujem 🙂
@matelko1 dakujem a pozeram, ze si tiez nahodila cerstvu foto 🙂

prave som spapala melon, mnaaam, taky ten oranzovy, bol sice drahy, ale ked som ho minuly piatok videla na trhovisku, priam sa pytal do bruska, uz aby bolo leto ... jahody, ceresne, melony, broskyne, mnaaaam, ale pri kojeni sa to asi musi s mierou, vsak ?

smejko
16. máj 2011

maminky, mam taku, ehm, osemetnu otazku, treba aj pred cisarskym robit "letny zostrih" tam dole ? minule pred poradnou sme to s mm nacvicovali, lebo ja sa ledva vladzem dolu poumyvat a nie to este robit kadejake kusky so ziletkou, tak ze ci mam mm upokojit, ze to bolo naposledy, alebo je to radsej urobit poriadne doma a nenechavat to na nemocnicu ... dakujem.

janette77
16. máj 2011

@matelko1 jej matelko! Aj ty si aka kocica! Ja som na foto v tretom mesiaci, tak uz aj mne by sa asi patrilo zmenit, cooo? 😎

matelko1
16. máj 2011

@smejko ano treba,ja som nestihla a tak ma vyholili v nemocke,ze az,sestricky sa smili,ze bathoricka,mali tupe ziletky,no hroza

matelko1
16. máj 2011

@janette77 to je foto z jesene z oktobra a v tatrach sme boli,teraz mam o mnoho kratsie vlasy,pred velkou nocou som sa dala osmykat 😀
a ze vraj kocka,to nie.....

janette77
16. máj 2011

@matelko1 ale vidno, ze mas krasne a kvalitne vlasky. Musela si strihnut?
Mne neuveritelne padaju po porode, ale az tak, ze sa na to snazim nemysliet, inak by som sa dostala na cajlu.
Nemam ani polovicu z hustoty, co pred porodom...sila! Len to ma drzi pri zdravom rozume, ze by to malo (vraj) ustat a ze sa vlasy znovu zahustia. Uff...
A to som na pondelok objednana ku kaderke, az sa bojim, co mi povie...
Mrzi ma, ze som si na uz padajuce vlasy nechala naposledy spravit melir (ale v tych casoch to este len zacalo a ja som tomu neprikladala skoro ziaden vyznam), ten im urcite nepomohol...ale co uz vratit sa to neda.

lauricka
16. máj 2011

tak dnes sono, dvojicky su potvrdene, obe maju akciu srdiecka, jedno je o par dni mladsie, fuha, zacina sa mi virit hlavou, co ma vlastne caka....ale som rozhodnuta vsetko zvladnut, hlavne, nech su zdrave!

janette77
16. máj 2011

@smejko Ano treba, smejko. Ja som si na to trufla sama este doma (moj MM na take nie je...ani som nemala odvahu poziadat ho o to), takze som ficala so zrkadielkom.🙂 Pred cisarakom (den vopred) sa ma sestricky pytali, ci som "tam" ok a ja ze snaha bola, mrknite sa, ci staci.🙂)) Tak ma zavolali na vysetrovnu, hop na kozu a ze "ukazte sa...", tak sa smiali, ze aka sikula na to, ze sama som sa cinila, ale este trosku tomu pomohli, ale uz len nejake minimum.🙂)

lucia.kl
16. máj 2011

@matelko1
@smejko no dievčatá kukám že ste sa aktualizovali 🙂
inak to by bola sranda keby sa ti detičky narodili na narodeniny, ako hovorí @janette77 bol by to najkrajší darček a tie jedny narodky v nemocnici by si prežila, janette dala tuším detičky mužovi na meniny 🙂 snáď sa dobre pamatám...

inak mne sa pred chvílou Alexa tak presr...la že skončila komplet v sprche a oblečenie v umývadle - manžel dával plienku... 😒 😖

janette77
16. máj 2011

@lauricka Krasna sprava, GRATULUJEM z celeho srdca. A prekrasny termin porodu...🙂) Drz sa!

smejko
16. máj 2011

@janette77 ja som sa pred mm hanbila, ale hrozne, on chudak sa bal, aby mi neublizil, tak bol velmi nemotorny, ale ked to budeme robit 2x tak nam to urcite pojde lepsie 😀

smejko
16. máj 2011

@lauricka gratulujem a moc drzim palce, aby ste tu dlhu cestu zvladli bez problemov a hlavne v zdravi ...

smejko
16. máj 2011

@lucia.kl ja by som tie narodky kludne kvoli malym obetovala, ale to by sme nemali este ukonceny ani 38tt a ja by som ich uplne kludne nosila az do 40tt a im sa zjavne tiez moc nechce ... tak to zatial na to moc nevyzera, ale budem priebezne informovat 🙂

janette77
16. máj 2011

@lucia.kl nasi plienkovi manzelici, mohli by si zalozit klub, aj u nas take byva...🙂) A vobec mi je vzdy smiesne - ked prebalujem ja, je to sup-sup (ved uz prax) a manzel maturuje, vymeriava, skusa, odopina/zapina ...a aj tak plienka zosuchnuta. 😀 😀 😀 Niektori muzi idu na to prilis vedecky.🙂)
A aku pamat Ty mas, Lucka, naozaj dostal moj mily darcek k meninam. 🙂)

janette77
16. máj 2011

@smejko vsak aj ja by som sa uhanbila, tak som ho o to ani neziadala...ale naozaj sa to da, ja som mala tiez mega brusko, ale zrkadlo polozene na vodovodnych kohutikoch mi fakt pomohlo...skus.
Ale nohy, tie uz som si nechala umyvat, to mi neslo, nie ze som nevladala, ale technicky to nebolo mozne...a ani ponozky a topanyk som si nevedela obut. Totalne marna snaha...

janette77
16. máj 2011

@smejko ale uz Ta planuju...ci?

betina1984
16. máj 2011

@lauricka gratulujem, máme termín takmer rovnako...🙂. V akom týždni si bola na USG a aké sú veľké? Ja bola minulý týždeň - 8+2 tt a boli veľké 15 mm a 16 mm, obom bili srdiečka a sú dvojvaječné. V piatok mám ísť na krv, ale poprosím ho, aby mi spravil USG, či je všetko v poriadku.

juliagregor
16. máj 2011

@janette77
@smejko 28. som 😎

ivikli
16. máj 2011

dievcata, davate babatkam, ktore su na UM cajik alebo vodu? Od ktoreho tyzdna? Svokra sa cudovala, ze nedavam... Opytam sa aj pediatrickky, len som chcela vediet aj vas nazor. Dakujem

lauricka
16. máj 2011

@betina1984 Ahoj, na snimku su udaje, jedno CRL 1.39 cm, 7 tyzdnov5dni, druhe CRL 0,92cm, 6tyzdnov6dni