Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
9. jún 2011

@betina1984 skôr by som odporučila ten druhý variant, nedávala by som malú ešte na podsedák, náhoda je blbec...

betina1984
9. jún 2011

@juliagregor kočík ma trápi najmenej. Aj pri malej sme s kočíkom v aute necestovali a to sme mali väčšie auto. Ale ako som tu už napísala, malá bude mať v tom čase takmer 4 roky a môže ísť na podsedák, tak sa tam v pohode natlačíme...🙂

betina1984
9. jún 2011

@lucia.kl veď ešte ju nedávam. Skôr ako za 3/4 roka to nebude. A pozerala som, aké robia tie podsedáky, pre akú výšku a váhu. Je to od 100 cm a 15 kg. Moja má 103 cm a 16,5 kg a do decembra určite vyrastie a priberie. Takže hádam to nejako pôjde. A nebude bývať sama vzadu. Doteraz s ňou sedávam na zadných sedadlách.

janette77
9. jún 2011

@ocino123 ...este mi napada...hracky na kocik povesat - aj ked je to len zlomok z toho, co robi babatka stastne, ale aj to je sucast.🙂 Tiez treba zachovat klud a nenechat sa placom vyhecovat, lebo tu nervozitu potom tie drobce citia. Viem podla seba, nie som svata a nervy mam len jedny, lenze akonahle som ostala podrazdena, situacia bola este horsia. Ked som sa prekonala a posnazila sa o pokoj (mojho hlasu, dotykov o licko...) velakrat to prinieslo pokojne tvaricky. Predpokladam, ze chodite pravidelne do poradne s drobcekmi, takze su pod dohladom a po zdravotnej stranke ich nic netrapi. No a ak ide o koliky, neviem, ci priatelka koji, alebo ste na UM...tak v prvom pripade upravit stravu a v druhom zmenit mliecko. Nas Michal maval taketo problemy s bruskom a presli sme na Nutrilon Comfort (je aj na predpis) a velmi nam to pomohlo...
Tak este raz, drzim palceky. 🙂

betina1984
9. jún 2011

Inak, bola som v pondelok na poradni a USG, len som sa sem nejako nedostala. Pridávam fotky z USG. Zatiaľ mám - 2 kg. V pondelok som bola podľa menzesu 11+6 tt. Podľa USG má jedno 48,2 mm - to vychádza na 12+1 tt v pondelok a druhé 48,5 mm - a to bolo veľké na 12+2 tt., takže pekne rastieme. Na jednej je jedno, na druhej sú obe a na tretej je druhé. Jedno je dole hlavičkou a druhé bolo priečne.

lucia.kl
9. jún 2011

tak dievčatá, práve som sa dočítala že @andysok je už maminka od včera ale viac nenapísala... 🙂
tak ti teda velmi gratulujem a želám rýchle zotavenie z pôrodu a už len samé krásne dni s detúrencami 🙂

matelko1
9. jún 2011

@andysok aj ja sa pripajam k blahozelaniu....vsetko naj a drzte sa..... 🙂

zuzika30
9. jún 2011

@andysok velmi velmi gratulujem ,posielam pozitivnu energiu na zotavenie a vela vela radosti z drobatkami 🙂

janette77
9. jún 2011

@andysok Gratulujem, andysok, k nadhernemu titulu "mama".🙂) Prajem vela zdravicka drobcekom, aj Tebe. Rychlo sa zotav a nech Ti slniecka robia iba radost. Cmuk.

wera
9. jún 2011

@katrinb 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ja verím že sa mi podarí spraviť režim tak ako Vám 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

@ronie111 ja som celkovo pribrala 19 či 20 kg... 😉 ale vôbec netuším koľko som po pôrode zhodila...

wera
9. jún 2011

@andysok jeeeeej tak ako tu čítam od Lucky tak si konečne maminka, mooooc gratulujem 🙂 🙂 🙂
detičkám prajem skoré zotavenie a maminke skoré uzdravenie a veľa mliečka 😉

wera
9. jún 2011

babuľky mamuľky môžem mať na Vás otázočku? ja mám strašný zmätok v tých všetkých prídavkoch a príspevkoch...

- príspevok sa vybavuje spolu s prídavkom k príspevku po dožití 28 dní?
- a je ešte niečo čo treba vybaviť?
ďakujem 🙂

bbtina
9. jún 2011

jeeejda, gratulujem andysok 🙂 tak ďaľšia maminka

lucia.kl
9. jún 2011

@wera príspevok pri narodení sa vybavuje hneď po pôrode keď máš rodné listy. potom po 28 dnoch si vybavuješ príspevok k príspevku a ešte dostaneš na každé dieťa 50% z príspevku čiže dostaneš 3x príspevok pri narodení a 2x príspevok k príspevku...
prídavok na deti si vybavuješ tiež spolu s príspevkom po narodení...
- čo už máš vybavené, aby som ti vedela povedať, čo ešte treba...

inak keď si bola hlásiť deťom trvalý pobyt, upozornili ťa na to, že ružinov dáva deťom príspevok pri narodení 70€ len si to treba vybaviť na matrike.... len neviem, či to neplatí len u detí aj v ružinove narodených - to si treba zistiť...

andysok
9. jún 2011

Dievčatá úprimne vďaka ;) mame sa fajn uz aj prikladame a kojime darí sa nám chvalabohu bohu deti sú neskutočné je to krásny pocit ak chcete foto sú na fb ale pridam ked prídem z nemocnice paaa ďakujeme Andrejka Marosko a maminka

katrinb
9. jún 2011

@andysok vsetucko len to naj naj naj...a babatkam posielam pusinky na cielko

wera
9. jún 2011

@lucia.kl ďakujem za info, to budem musieť skočiť na ten úrad práce, sociálnych vecí a rodiny niekedy aby som tam hodila tie tlačivá na príspevok a potom po tých 28 dňoch a potvrdeniach od lekárov tam pôjdem znova pre ten prídavok... teda prípadne si tam zavolám či tam nemôžem namiesto mňa poslať niekoho, lebo netuším ako by som sa tam s kočíkom dostala...
inak je to také komplikované ako keby nestačila jedna žiadosť na všetko...

a čo sú to tie prídavky na deti?
na miestny úrad pošlem muža zajtra nech to povybavuje, teda musím mrknúť či majú stránkové hodiny 🙂

janette77
9. jún 2011

@wera Ahoj, posli mm, mne to tiez obehaval manzel, nebol problem...popripade mi doniesol domov cosi podpisat...

lucia.kl
9. jún 2011

@wera prídavky na deti dostávaš do 18 rokov ich veku prípadne aj dlhšie ak študujú, na jedno dieťa je to cca 21€
ja som bola na úrade s mm, on strážil deti a ja som vybavovala alebo som bola s kamoškou, hore sa s kočíkom nedá, nie to ešte s našimi širokými...
ale ak máš všetky potrebné tlačivá - dajú sa stiehnuť na nete a kópie rodných listov, tak dáš mm svoj občiansky a môže to vybaviť aj on...

wera
9. jún 2011

@lucia.kl @janette77 to fakt sa tam nedá ísť s kočíkom? to je normálne diskriminácia... vyzerá to tak že budem musieť poslať manžela... teda to sa nepoteší, on nerád vybavuje takéto veci na úradoch... no čo už 🙂 🙂 🙂

wera
9. jún 2011

@lucia.kl a to ten prídavok na deti ako chodieva? to som ani netušila že také niečo je...

andysok
9. jún 2011

Dievčatá čo hovoríte na vankus na dojcenie pre Dvojicky? Mám si to zohnať?vyuzivateto?

irriss
9. jún 2011

@andysok
Mela jsem ho na vyzkouseni v porodnici. Domu jsem si ho ale nekoupila. Jen obcas jsem kojila obe najednou a pokud ano, dokazala jsem si udelat vetsi pohodli s natresenyma posltarema pod kazdou zvlast.. 😉

p.s. za me: zbytecnost

katka.ott
9. jún 2011

@andysok ja som ho mala, vyuzila som aj pocas tehotenstva - pri spanku na boku som ho mala medzi nohami. pri kojeni jedneho dietata bol vyuzity, neskor, ked zacali deti sediet, tak to mali ako operadlo a teraz sa s nim zabavu.
takze za mna: ano 😉

lucia.kl
9. jún 2011

@wera prípadne tam môžeme ísť spolu a ja ti kočík postrážim 🙂 no a tie prídavky chodia okolo 15 mne to chodí spolu s RP- ja som to dala babám na poistky, takže každý mesiac si to šetria - šetriaca poistka 😀

lucia.kl
9. jún 2011

@andysok ja som mala vankúš a používala som pri spaní v tehu a potom pri krmení mi v tom jedna ležala a krmila sa a druhá bola vo vankúšoch...

wera
9. jún 2011

@lucia.kl ďakujem za ponuku 🙂 si zlatá 🙂 🙂 🙂 uvidím ako manžel zareaguje ked mu poviem že tam musí... 😀
to je super že je aj ten prídavok...koľko to potom vyjde aj s tým rodičovským? nejakých 270 tuším, však?
také nejaké sporenie, alebo poistku si budeme musieť zriadiť aj my, len som ešte nepozerala aké sú ponuky...

lucia.kl
9. jún 2011

@wera tuším mi chodí 280€ na účet - almužna, z toho musíme vyžiť mesačne všetci 4, mm výplata ide na platenie úverov a podobných vecí...

janette77
9. jún 2011

@wera ...aspon sa niecomu priuci.🙂 U nas je zase manzel "uradnik" a vsetko vybavuje on 🙂

wera
9. jún 2011

@andysok ja mám taký klasický vankúš na kojenie a je to super vec, ja som na ňom spávala celé tehu a teraz ho stále používam na spinkanie a používam ho aj ako zábranu keď kŕmime drobčekov... stál okolo 20€ a vôbec to neľutujem... ale taký špeciálny dvojičkovský je o dosť drahší...
ja mám doma tento: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7419208&tab=2