Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

margaretka3
8. jún 2011

No kde ste kto? Nič nepíšete.....baby v noci som mala bolesti v podbrušku s tvrdnutím brucha a trvalo to skoro 4 hodiny, ani obrátiť som sa nemohla, aj cez deň mi dosť tvrdne brucho a mám bolesti, no nie tak intenzívne, mala ste to niektorá? Myslíte, že by som mala zájsť k dokt.? alebo nebodaj do nemocky, keď to príde zase?

wera
8. jún 2011

@margaretka3 moja určite choď hneď dnes k lekárovi, kľudne to mohli byť falošné kontrakcie, ale nech Ťa doki skontroluje či sa náhodou neotváraš... si dvojičková maminka takže tu treba byť dvojnásobne opatrný 😉
ja som tiež pri každej bolesti chodievala k dokimu, ten keď ma už videl tak sa chytal za hlavu 😀
radšej tam ísť 5x zbytočne ako rodiť predčasne... 🙂
držkaj sa a oddychuj 🙂

wera
8. jún 2011

mamuľky ktoré ste mali sekciu chcela by som sa Vás opýtať, mali ste niektorá tvrdé bruško? ja ho mám dosť tvrdé a stále ma bolí... ☹ je to okey? rana ako taká ma nebolí, skôr vnútri... a vyzerám ako v piatom mesiaci...dokonca som si predvčerom vypočula, že jeeeej dvojičky a "ďalšie na ceste".... 😝

janette77
8. jún 2011

@wera Ahojko, zduse mi pises, ja som po sekcii vyse 4 mesiacov a stale ma ludia povazuju za tehulku. Uz s tym nic nenarobim, snazim sa neurazat, nehnevat sa za to na nich, ani na seba. Ani co by mi rozky na hlave vyrastli, tie drobceky, ktore mam, mi za to stoja! A k tym bolestiam, presne viem, ake mas na mysli. Teda aspon si myslim... na dotyk Ta brusko boli vsak? Aspon mna tak...napr. ked som kupkala deti a potom som si ich polozila v urovni bruska a prihovarala sa im, oni mi kopkali do bruska a vtedy som to citila. No preslo to, takze chce to cas. Ale tvrde a vysunute ho teda mam este poriadne tehulkovsky. 😒 😒
Ale ma to svoje vyhody, ludia su milsi, davaju mi prednost...tak sa snaz vyuzit toto obdobie, ked uz ho musime prezit.🙂
A vcera ako sme boli v nemocke (na vysetreni s Miskom), tam sa musis hlasit na recepcii. Tamojsia teta videla len mna (drobceky strazil tatino pomimo...) a uz sa mi prihovarala - idete na ultrazvuk s bruskom???
Noooo dovidenia! 😕

lucia.kl
8. jún 2011

@wera skús si brnknúť k dr, že čo robiť, jedna mamina tu mala problém so zrazenou krvou v maternici - nič nezanedbať...
a o tom či čakám druhé som si vypočula aj ja, a to som mala čerstvé deti v kočíku...

mamoka4
8. jún 2011

@lucia.kl
@wera Ahojte, zrazenú krv po ciárskom som mala ja 😒 ☹ ! 😒 zistite to tak ze pocas prvých 2-3 týz. po porode, sekcii odchádza z vás málo krvi, citite sa slabá...a u mna to skoncilo, prudkým krvácanim, kontrakciami, kedy maternica chcela krv vypudit ale nedalo sa 12 dnipo sekcii mi zrazeniny manualne vytahovali 😒 😒 a 5 tyz. mi pichali Methyergometrín - štiplavá inj. každý druhý den. Samozrejme všetko ambulantne....faj ale som si spomenula na nie celkom prijemné obdobie mojho sestonedelia. 😖 🙄
Ale brucho mi po zakroku kleslo, normálne nosim svoje sukne ci rifle...

janette77
8. jún 2011

@mamoka4 Ahojko, ako sa dari??? Tie povodne sukne a rifle Ti zavidim, ja menim komplet satnik... 😕
...ale tak zase nove veci nikdy neurazia 😀 😀

wera
8. jún 2011

@janette77
@lucia.kl
@mamoka4 ďakujem babuľky za info 🙂
ja v podstate krvácam stále, tak s tými zrazeninami by snáď nemal byť problém.... uvidím ako sa budem citíť do piatku a keď tak si cinknem svojmu Dr. a uvidíme...

@mamoka4 to si ani neviem predstaviť čo si musela prežívať, muselo to byť naozaj nepríjemné...ale hlavne že to už máš za sebou a si zdravá 😉

wera
8. jún 2011

juj a musím sa pochváliť že dnes som bola prvý krát sama vonku kočíkovať 🙂 🙂 🙂
som sa bála že nezvládnem zložiť a rozložiť kočík a preniesť drobčekov z medziposchodia od výťahov k východu, ale zvládla som to 😀 síce som sa spotila ako dostihová kobyla ale to nevadí 😝

mamoka4
8. jún 2011

@wera Ja som ta videla 🙂 🙂 bola si s modrym kočíkom na ulici medzi Dulovým nam. a Miletičkou. 🙂 Ja som šoférovala....a vravim aha to je Wera z MK!! 😀
@janette77 Ja mám iba cici veeeeľmi velke lebo babule stale kojím...takže moje tričká neoblečiem...kupujem si nové aby sa mi zmestili .... 😀 😀

chruminka
8. jún 2011

@wera super vidis clovek si najde styl ako na to a to ze si dopotena tak to sa priprav ze budes kym ti deti nezcnu chodit a ja som este aj teraz lebo my utekaju na schody a dole este nevedia dobre ist resp.Alexia nase motovidielko a kym zamknem tak je to adrenalin (aj my uz zletela veru zo schodov 😔 )

Baby mne ostalo brusko a rit 😖 ,ale ked ja som hnila nieco preto spravit tak sa nestazujem resp.nemala by som sa 🙂

janette77
8. jún 2011

@mamoka4 ...vsak peknych velkych cici nikdy nie je dost! 😀 Miska vstala, idem krmit a hajdeeee kocikovat.

janette77
8. jún 2011

@chruminka Ahojko, ked Ta chytia komplexy, mila chruminka, kuk na Tvoje krasne poklady. Funguje to ako zazracny prutik..-)

chruminka
8. jún 2011

@janette77 😀

wera
8. jún 2011

@mamoka4 jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej fakt si ma videla? to je sila 😀 😀 😀 hej bola som v obchode pre deti popozerať 🙂 🙂 🙂

lucia.kl
8. jún 2011

@wera tak sa mi nabudúce ozvi keď budeš sama vonku, sa pridám, akurát že ja chodím medzi 9.00 až 11.30 tak v tom čase som ti k dispozícii .-)

wera
8. jún 2011

@lucia.kl jasné ozvem sa 🙂 dnes sme išli von po 12-tej keď sme sa napapali 🙂

lucia.kl
8. jún 2011

@wera to my už sme doma sladko spali o tom čase 🙂 mne sa podarilo babám urobiť škôlkársky režim 🙂
8:30 desiata. od 9:00 vonku, okolo 12:00 obed. poobedňajší spánok do druhej, o tretej olovrant a o šiestej kúpanie a večera. no a ráno o šiestej mi vstávajú... to by mohli dlhšie spať, ja by som si tak ráno pospala ...

wera
8. jún 2011

@lucia.kl fiiiiha tak to gratulujem že sa Vám podarilo takýto režim si nastaviť, to je úžasné 🙂 🙂 🙂
dúfam, že aj mne sa niečo také podarí keď budú drobci väčší 😉

katrinb
8. jún 2011

@wera moja, zvladnes aj ine veci....len treba cvik. Ja byvam na 4 posch. bez vytahu a dodnes (to mame okolo 10 kgg) obe babiky nosim na rukach v autosedackach....este same nechodia....len s oporou..a po schodoch teda uz vobec nie same...a preto ich nosim...a zvladam. Budes aj ty...len si ver a vsetko na vsetko treba cvik a system. A budes hrda maminka este viac 😉 A rezim si postupne urobis....tomu ver...hlavne si ho nastav podla deticiek...... 🙂 Ja mam starsie deticky ako lucia.kl a mne spinkaju krasne este 2x cez den. Vecer spia okolo 20 a rano vstavaju okolo 7,30. Cize kazde dietatko je ine..... 😵 Hlavne sa riad podla seba - podla toho, ako co citis

katrinb
8. jún 2011

@mamoka4 fuuuha, strsny zazitok s tou krvou ☹

ronie111
8. jún 2011

Babenky, chcem sa opytať, koľko ste asi tak pribrali počas tehu?
Som v 18tt a zda sa mi prirastok 2 kg malo... 😒
alebo je to v pohode?

katrinb
8. jún 2011

@ronie111 kazda kocka priberie inak...ja som v 18 t mala + 5...podla mna si uplen v pohodicke a do porodu som pribrala 23 kg...ku koncu sa to nabaluje....bud spokojna... 🙂

janette77
8. jún 2011

@ronie111 Ahoj, v pase mas, ze cakas 1 babo, tak to je v pohode. Moja sesterka pribrala pri jednom len 7 kil za cele tehu. Ja som v tehu s dvojickami pribrala 30 kil, tak to je uz ina matematika. 😝 Ale 15 som nechala rovno v porodke, takze nebolo to az take dramaticke. Prajem zdarne tehu.🙂

diid
9. jún 2011

@drtka Ahoj, casto myslim na vas. Ako sa mate?

ocino123
9. jún 2011

ja by som s a chcel spytat ako to robite vy..... priatelka je doobeda sama s chlapcami tak na prechadzky nechodi ale popoludni je to tiez tazke lebo jeden z nich je stale hore alebo nespi a place alebo je hladny ci smadny......je velmi tazke zosuladit ich oboch a uzit si prechadzku. vacsinou je to beh....-okolo domu a rychlo spat lebo uz placu. takmer von nechodime.... oni sa celkovo neradi vozia alebo co... neviem. ako to robite vy?prebalit a nakrmit jedno potom druhe oblict pripravit kocik nalozit jedno potom druhe, to prve uz place,kym ho utisim je to druhe nepokojne a zas place....je to na nervy vzdame to a sedime radsej doma.... prosim poradte ako to vy robite. dakujem

mamoka4
9. jún 2011

@ocino123 Ahoj, vidim, ze nase dvojicky su priblizne rovnako stare....takze, ked idem von, najskor ich nakojim 20 min. pockam...prebalim a obleciem. Jednu za druhou. Ja sa obliekam ako posledná, lebo je to neskutocna makacka....ale veci uz mam pripravene takze je to sup, sup. 😀 Ale deti dam do maleho kocika pre 1 babo....zveziem sa vytahom do pivnice, kde mame dvojickový kocik a tam robim prekládku 😀 😀 a potom uz hura len von... Moje baby nastastie vonku krasne spia, od ich 12 dnoch sme stale vonku. A to som este nespomenula, ze po schodoch mi na prizemie idu 2 staršie deti, lebo sa do toho malého výťahu nezmestíme. 🙂 😀 Ale pohoda....cele mi to vychystanie trvá asi 25 min. Držím palce!

mamoka4
9. jún 2011

@ronie111 Ahoj priberanie je velmi individualne....podstatne je ze babatk rastie podla merania ultrazvuku. Ja som v tehu s dvojickami pribrala 18 kg, a pri staršich detoch s jedných 9 kg a s druhých 11 kg. 😉

betina1984
9. jún 2011

@lucia.kl , ale už som to premyslela. Moja dcéra bude mať v decembri 3 3/4 roka a už bude môcť byť na podsedáku, takže vajíčka a podsedák do prostriedka sa tam v pohode vojde, prípadne jedno vajíčko dopredu a ja s dvoma dozadu...🙂

janette77
9. jún 2011

@ocino123 Ahoj, ako pise mamoka, zaklad je, aby sli babatka von napapane. Ja chodievam von kedykolvek pocas dna, ale vzdy po krmeni (prebalujem este pred krmenim). Dalsie pravidlo je nechat babatka dobre odgrgnut, lebo aj ten najmensi nepokoj v ich bruskach je spustacom neutichajuceho placu. Potom si pripravim, co im chcem obliect a utekam obliect seba (aby na mna nemuseli cakat v kociku). Do kocika ich davam az ked su obaja obleceni a vlastne vzapati padame z domu. Ostatne trampoty s kocikarnou a pod. mne odpadaju, lebo byvame v rodinnom dome.
A neboj, bude lepsie, aj mne zvykla Michaela (Misko je kludas velky od prirody🙂) "kazit" prechadzky a museli sme to kvoli nej zabalit, ale akosi samo sa to napravilo, ze nielen buvkaju v kociku, ale aj ked su hore, vedia sa zabavit a neplacu. Skuste mat na prechadzke so sebou este aj cajik, mnohe deticky to upokoji, ked si cucnu. Prajem vela stastia s chlapcami...Rozhodne nesedte doma, babatka potrebuju cerstvy vzduch, prinajhorsom skuste balkon, ci otvorene okno, aspon par minut...a nemaju koliku, ze casto plackaju?? Ono sa vravi, ze babatka neplacu len tak " z nudy", tak musite este vychytat muchy. A neboj, ani u nas to kedysi nebolo ine...myslim, ze spejete k lepsiemu, aj ked sa Ti to teraz tak nezda. 🙂