Lastovičie hniezda na oknách

17. jún 2021

ahojte potrebovala by som poradiť čo máte overené na odplašenie lastovičiek a iných vtákov :D bývame v paneláku na byte a každý rok nám sem nalietavajú a stavajú hniezda , minulý rok muž namontoval nejaké veci čo by ich mali odplašovať také nejaké plastové neviem už ako sa to volá ale napriek tomu na jednom okne to je asi zle a stavajú priamo na tom :D ..čo by ste poradili na odplašenie ? aby tam ani nezačínali so stavaním....viem že sú aj spreje čo som čítala ale máte nejaké overené ktoré naozaj fungujú?

zanetakovacsova
17. jún 2021

Alobal.

kkovacovak
17. jún 2021

Aj mne vždy fugoval alobal. Dala som do každého kúta a bolo vybavené

dzina007
17. jún 2021

alebola nastrihany na pasiky
zalepeny pozdlz okna ako fuka vietor sa to hybe susti

ruzovakrava
17. jún 2021

To budú skôr belorítky, ľudia si to dosť mýlia 🙂 to je však v podstate jedno. Najlepší je zaseknutý sáčokv okne, niekedy im však nevadí ani to. Najlepšie spravíš keď nafúkaš balón, to funguje lepšie.

zuzana2104
17. jún 2021

Určite odporúčam https://lechmann-nomudnest.business.site/. Sú to také neviditeľné pásy ani veľa nestoja a efekt 100%

adka3321
17. jún 2021

my sme v zahradkarstve kupili taketo pichliace a tie nalepili do rohu k oknu a odvtedy si ziadne vtaky u nas nestavali hniezda. mne sa osobne sacky a alobaly pri oknach nepacia, vyzera to otrasne 😀

ibrunova
17. jún 2021

Čierny igelit postrihaný

ruzovakrava
17. jún 2021

@adka3321 toto vôbec nezaberá a vyzerá to tiež hrozne ako bonus 🙂 každý kto to má to po 2-3 rokoch dáva dole lebo oni si hniezdo postavia pod tie drôty

adka3321
17. jún 2021

@ruzovakrava my to mame uz 4 roky a ziadne hniezdo pod tym si nestavaju, tak neviem. pisem len vlastnu skusenost. ale urcite to vyzera lepsie ako alobal, sacik alebo igelit 😂😂😂

eleonora21
17. jún 2021

@adka3321 presne aj my e to teraz namontovali a na dlho bud pokoj

saxana000
21. máj 2022

@zanetakovacsova nam alobal prd pomohol stavali si to rovno do sietky na okne kazdy den som im to musela obuchat..