Matná alebo lesklá kuchyňa?

slnecnica82
29. nov 2018

Poprosím vás o názor, skúseností keďže neviem ako sa rozhodnúť...ideme dávať novú kuchyňu, len neviem čo je praktickejšie, či lesk, či mat..poraďte čo je jednoduchšie na údržbu... ďakujem

3009
29. nov 2018

Čistiť streba jednu aj druhú. Predtým som mala matnú a teraz lesklú. Ja som s lesklou spokojná a mám bielu.

dominika6
29. nov 2018

@slnecnica82 pridaj sa do skupiny pekné bývanie

romi2
29. nov 2018

Odporúčam určite lesklú, oveľa lepšie sa udržiava, vlastná skúsenosť, matnu by som už nechcela

dskjhfdlkdjhl
29. nov 2018

Mala som matnu, teraz mam lesklu bielu a za mna sa ta leskla ovela lepsie udrziava.

ellaafi
29. nov 2018

@slnecnica82 mám bielu a lesklú, nenáročná na údržbu. Umývam iba čistou vodou a čistou handrou. A občas prelestim clinom 😉

remaadja
29. nov 2018

@slnecnica82 ja mám matnu a som spokojná, keď vidím, že svokra má lesklú bielu, a cela je dochytana a každé pretretie na nej vidno. Je pravda, že neviem čím ju umýva, ale vyzera to hrozne dolicene a to je veľmi cistotna

anega79
29. nov 2018

podla toho akej farby, predtym sme mali v prenajatom dome, ciernu lesklu, otrasne, stale som to musela umyvat aj tak tam boli prsty. teraz mam s leskom bielu a staci raz za cas

anve
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alaguema
30. nov 2018

@slnecnica82 za mňa matnú. Neviem, aký máš ostatný interiér, ale ak chceš lesk, lebo je to in, tak už nie je. Pozri si nové trendy v interiérovom dizajne na rok 2019. Lesk sa predáva už asi len v bývalom východom bloku a v Rusku - tam je moderný non stop 😎 Ak máš rada moderný dizajn, veľmi estetické a praktické sú matné drevené kuchyne so vzhľadom zabudovanej steny. Prípadne klasika, eklektický štýl...ale nie lesk. Ten je za zenitom a jeho sláva bola krátka, čo sa stalo aj v prvej módnej vlne niekedy okolo rokov 80-tych.

maria1678
30. nov 2018

ja sa tiež neviem rozhodnúť či lesklú alebo matnú, páčia sa mi obe a nejde mi o údržbu. No nejaké trendy ma už vôbec nezaujímajú, riadim sa svojím vkusom a nie nejakými blbými trendami, ktoré sa menia každého pol roka, hoci môžu pekne vyzerať.

alaguema
30. nov 2018

@maria1678 a čo myslíš, prečo má polovica slovenska lesklý nábytok? Lebo trend 😉 Keby nebol, vôbec by si sa nerozhodovala medzi matnou a lesklou. Trendy sú v poriadku, len netreba byť ich otrokom. A vôbec nevylučujú vlastný vkus. Aj trendový dom môže byť ohavný a naopak - klasika môže byť čarovne nakombinovaná.

maria1678
30. nov 2018

@alaguema v podstate súhlasím

dskjhfdlkdjhl
30. nov 2018

@alaguema Pises "Keby nebol, vôbec by si sa nerozhodovala medzi matnou a lesklou." Preco si to myslis? Predsa ak je na vyber aj matna aj leskla a k tomu milion farebnych moznosti, tak sa clovek rozhoduje, ci si da napr. matnu bielu, alebo lesklu bielu (ak je rozhodnuty pre bielu). Mna teda ziadne trendy nezaujimaju, dom sme si zariadovali podla nasho vkusu, ale napr. co sa tyka kuchyne, tak mam vyskusanu aj matnu, aj lesklu a leskla, mne osobne, pripada na udrzbu lepsia a teda pokial sa mam rozhodnut o kuchyni, kde je vysoka pravdepodobnost toho, ze ju bude treba casto upratovat, tak u mna vyhrava prakticnost nad krasou, lebo nech je kuchyna akakolvek trendy, ked nie je cista, tak je hnusna.

alaguema
30. nov 2018

@dskjhfdlkdjhl Lebo nebol. Cca 10 rokov dozadu sme zariaďovali náš prvý dom. Viem celkom iste, že vtedy sa lesk nepredával. Nie že by som ho vyhľadávala. Vtedy sa nevyrábal, lebo nebol v móde. Naposledy bol v móde v 80-tych rokoch, to si pamätám, lebo naši mali takú obývačku. Pokiaľ nie si vyslovene fajnšmeker, ktorý vyberá z bazárov a starožitností, tak kupuješ to, čo ponúka trh a trh ponúka to, čo nejaký trendsettri, dizajnéri, architekti vymysleli a čo sa zapáčilo investorom, technológom a marketérom, ktorí zaňuchali sľubný produkt a vhodnú dobu naň. Preto je väčšina silne ovplyvnená trendmi.

dskjhfdlkdjhl
30. nov 2018

@alaguema zaujimave, lebo ja mam 10-rocnu kuchynu a mam lesk😉

dskjhfdlkdjhl
30. nov 2018

Dokonca, ked sme vyberali kuchynu este do bytu, tak sme si mohli vybrat lesk, ale vtedy sme vybrali mat.

dskjhfdlkdjhl
30. nov 2018

@alaguema ale dobre, teraz je k dispozicii uz nejaku dobu oboje a samozrejme neustale pribudaju rozne dalsie moznosti-takze ano, mozeme vyberat len z aktualnej ponuky, ak by lesk nebol, tak by sme si ho nemohli vybrat. Lenze nemam dojem, ze by tu bol tak kratko ako pises, lebo ja si pamatam, ze bol uz v case ked sme kupovali byt a to je naozaj davno (teda nie tie 80-te roky, ale okolo roku 2000).

alaguema
30. nov 2018

@dskjhfdlkdjhl my máme prvý dom mimo SR, takže neviem...tu toho možno bolo viac s leskom, ale nebol ešte taký rozšírený, čo je v podstate jedno. Závisí aj od krajiny a kultúry. Iné veci sa predávajú v Taliansku, iné v Rusku, iné tu. Pracovala som v oblasti interiérového dizajnu práve pred tými spomínanými 10 rokmi a tie rozdiely v rámci Európy a východu boli markantné. Vtedy tam začínal betónový vzhľad napr. Na Sk je aktuálny teraz. Mňa osobne lesk nikdy nezaujal, možno preto ho registrujem už len keď ozaj "kuká" z každej kuchyne. Pointa ostáva rovnaká. Vyberáš si z toho, čo je na trhu a čo je na trhu, určujú nejaké trendy v dizajne a architektúre.

dskjhfdlkdjhl
30. nov 2018

@alaguema v zasade s Tebou suhlasim-vyberat si mozeme len z toho, co je na trhu. Ale teda ten lesk je tu uz fakt dlho a osobne mam dojem, ze na Slovensku uz nejaku dobu (aspon 5 rokov) je viac "in" vidiecka kuchyna ako ta leskla bez "kudrliniek". V kazdom pripade, su ludia, ktori si nevyberaju podla toho, co je in (samozrejme z aktualnej ponuky, takze nejaky vplyv ten trend na to ma), ale podla svojho vkusu. Napr., ked sme kupovali kuchynu do bytu (fakt okolo 2000) tak uz vtedy tych lesklych bolo dost a mne sa to uz vtedy pacilo, ale nakoniec sme vybrali matnu, lebo som si bola ista, ze ta leskla sa bude zle udrziavat a ako som uz pisala-kuchyna je pekna, len ak je cista. Potom som mala moznost zistit, ze ten lesk sa nahodou celkom dobre udrzuje a preto mame v dome lesklu-nie preto, ze to bolo vtedy in, ale preto, lebo sa nam to pacilo a zaroven islo aj tu udrzbu.

wokokoza
30. nov 2018

Lesklá sa udržuje dobre, dokonca teraz sú ale už aj matné s takými tými povrchmi aby neostávali odtlačky prstov na kuchyni. Čiže myslím, že nech by si sa rozhodla pre čokoľvek, tak to bude fajn. Mne sa páčia matné kuchyne, tmavé 🙂

sweetyna
30. nov 2018

O obidva materialy sa budes musiet starat takze si daj taku, ktora sa ti viacej paci 🙂

ziiziii
4. feb 2019

@remaadja prosím vás, akú matnu povrchovú úpravu presne máte? Hladkú? Aký výrobca? Ďakujem vám vopred za vašu odpoveď.

beahavala
30. dec 2021

ja mam matnu, obavala som sa ze lesklu bude treba stale cistit

vevericka554
21. júl 2022

My máme lesklú a stále sa mi páči.

frederika887
22. júl 2022

Ja som spokojná s matnou.