Aká je spotreba teplej a studenej vody v m3 v trojčlennej rodine?

lenka_koll
22. máj 2013

Ahojte, potrebovala by som získať prehľad o tom v akých číslach sa pohybuje priemerná spotreba vody mladej rodiny bývajúcej v byte s malým dieťaťom za rok. ďakujem ;)

dodisska
2. nov 2014

Mna by tiez zaujimalo,kolko asi je urcene ze mozu minut traja ludia vody? Totiz odomna chce majitel nedoplatok cca 800€ aj ked viem ze ma nahlasenu jednu osobu v byte a tym je ta spotreba asi aj tak vyratana a on plati asi minimalne zalohove platby.Budem vdacna za kazdu radu...

miku1
2. nov 2014

@dodisska My sme síce 4 členná rodina, ale tá spotreba vody, keď sme boli 3 a teraz sme 4 nebola veľmi rozdielna. Čo sa týka teplej vody tak mesačne spotrebujeme v priemere 2,5 m3 (cca 30 ročne) a studenú máme v priemere 5,5 m3 (cca 66 ročne). Vodou neplytváme, ale ani sa nejak neobmedzujeme.

monciciatko1
2. nov 2014

my sme 3clenna rodina a za rok spotrebujeme cca 100 m3. Mame vlastny kotol, takze platime len za studenu vodu. Nejak sa neobmedzujeme, no na druhej strane ani neplytvame

dodisska
2. nov 2014

Ja mam na vyuctovani 73 kubikov teplej a 59 studenej.ide mi len o to zistit za kolko kubikov by majitel mal platit ak ma nahlasene 3 osoby a ten rozdiel mu rada zaplatim,napr 50 kubikov by mal predpis tak 23 mam navyse.

anatalia77
2. nov 2014

@dodisska to mas pravdu majitel by mal v zalohovych platbach platit ako za 3 osoby,to znamena,ze by ich mal navysit,aby nedoslo k velmi velkym nedoplatkom.

lunedi
20. máj 2015

Prosím O názor. Od posledného vyúčtovania koncom decembra,nám natočil 70 kubikov vody. Bývame V sociálnych bytoch (V tých novostavbach) Vodu máme len studenú - každý byt má vlastný kotol n ohrev teplej vody.
Sme dvaja dospelý a jedno 27 mes. Dieťa. Mne sa tých 70 kubikov teda zda strašne veľa, myslím si že je chybný vodomer. Muž chodí V týždni na 4 dní Za robotou takže som doma len s malým 4 dní do týždňa. Myslite že je taká spotreba 70 kubikov za 5 a pol mesiac reálna? ??

aangie6950
2. jún 2015

baby nam prislo vyuctovanie, 64,50 m3 tepla,cena 164 eur, 67 m3 studena 171 eur. a za ohrev chcu 534 eur, no povedzte mi co to je???

libka1
2. jún 2015

@dodisska 73 kubikov teplej a 59 studenej je nezmysel

@aangie6950 aj tvoje cisla sa mi zdaju nezmysel, uz len logicky ked sa zamyslis, vzdy sa mina viac studenej ako teplej... u teba je to skoro rovnako...

aangie6950
2. jún 2015

no mam pocit ze bol chybny vodomer, tym padom ohrev na teplu vyskocil, pojdem podat reklamaciu aj ked nam uz vymenili vodomer... to neexistuje aby sme tolko minuli ked kamoska ma rodinu a rovnako sa kupu aj umyvaju riad a pod. a ma o polovicu menej, a ja som min rok do maja robila a potom tehu uz doma a to raz denne sprcha no ako nahnevana som - s tym ze muz je zahlaseny , povedali ze poslu novy vymer a ani to neurobili, tym padom to cenovo vyrastlo na giganty.. a aj na to sa odvolam ze to nezaplatim a navyse nam nikdo nenahradil skodu na aute, a dali sme ho prec a dalsie nam poskodzuju,budeme sa do krvy byt sa svoje prava... hajzlici.. a to majitel predo mnou mal giganticke naklady a to zil sam!

aangie6950
2. jún 2015

a muz je od rana do noci prec a sprchuje sa vo vlaznej vode uz len tak potom kam ta voda ide?? niekedy pochybujem ci macky si ju nepustali ked sme neboli doma.... 😀 😀 😀 😀

dohna
5. jún 2015

my sme tiež 3-členná rodina, studená 60kubikov, teplá 24kubikov za rok 2014, mesačný priemer studená 5,08kub,. teplá 2,07kub. práčka a myčka u nás frčia každý deň

lucka1987
5. jún 2015

@libka1
@aangie6950
@dohna my sme tiez trojclenna, ja manzel, ktzory je 5 dni v tyzdni mimo domu, a 4 rocny syn .. teraz nam prislo vyuctovanie cca 40 m3 za 6 mesiacov , co sa mi zda akurat.. je to voda celkovo spolu.. pretoze teplu si ohrievame sami, byvame v novostavbe v dome. periem, kazdy den, varim tiez casto. moj je ako kacer, rad sa kupe v plnej napustenej vani, ja sa zas kazdy den sprchacujem dlho

luslus
5. jún 2015

my sme 2 dospely + 7 mesacne dieta, spotrebujeme asi 4-5m3 teplej vody / mesiac. ale mame problem, ze dlho musime cakat kym zacne tiect tepla, je to problem v dome. takze platime za studenu vodu ako za teplu (teda byvame v podnajme, plati to majitelka kedze to nie je nasa chyba)

moma
5. jún 2015

aj ja práve riešim vyúčtovanie. Skoro som z nôh spadla, prišiel nedoplatok 292 €. Je reálna spotreba SV 56m3 a TV 58m3 pre 3-člennú rodinu?
Neviem ako to mám riešiť, aj by som poslala reklamáciu, ale veď neviem ani čo reklamovať.

dohna
5. jún 2015

ja si vždy posledný deň v mesiaci opisujem stavy vodomerov, plyn aj eletrinu a pri vyúčtovaní mám s čím kontrolovať+ zapisujem do Excelu robím mesačný a ročný priemer a porovnávam s predchádzajúcimi rokmi 🙂 🙂 🙂 a čo sme mali spotrebu teplej tak ked sme kupili myčku sa nám to prehodilo do studenej, ale v podstate vyúčtovania aj spotreby nám sedia s realitou 🙂

slavka1307
5. jún 2015

@lunedi určite je to veľa !!! Reklamovali ste to ?

eeffka
5. jún 2015

@moma moji susedia maju 3ja okolo 100ky akurát ze oni peru kazdy den poloprazdnu pracku....co uz,ich vec, takze ano je to realne, my sme 4 mam mycku a teplu aj studenu mam niekde okolo 50ky . Uz roky

lunedi
5. jún 2015

@eeffka ale my máme tých 70 kubikov za 5 a pol mesiaca. Nie za rok ☺

lunedi
5. jún 2015

@slavka1307 dva mesiace má natahovali kým napokon po 2 mesiacoch nakazali že si mám napísať žiadosť. 😂tak som napísala žiadosť len nedávno.

tajka1986
5. jún 2015

My mame 3a pes 180kubikov studenej kedze mame bojler. A nemyslim si ze nejak plytvame 🙂

tajka1986
5. jún 2015

@slavka1307 je to viac neni to az take hrozne ze by napustali bazen. Co by si napisala v reklamacii? Nemyslim si ze bude uznana. Normalna spotreba. Treba reklamaciu aj zdvovodnit preco ju podavas. Pokial nic netieklo,nekvapkalo,treba sa nad tym len zamysliet ked chcem mensiu spotrebu musim setrit alebo spravit iste opatrenia.

maria123
5. jún 2015

@moma za rok to je nizka spotreba sv pre troch,mame napr.okolo 7O-80,a to denne umyvacka a 3krat cca tyždene pracka...tepla sa mi zda pri malom dietati optimalna,mame len cca 20,viac pouzivame sv,niekde som ciatala, ze v zap.europe je normal spolu cca 150 kubikov,nie menej,ale to neviem posudit,tu ludia setria,treba si upravit mesacne platby,mozno malo platite,ttie udaje som pisala za byt,nie v dome...

moma
5. jún 2015

@maria123 len doteraz sme mali kazdy rok preplatky, a pocet ludi v domacnosti sa nezmenil, preto sme nemali dovod navysovat mesacne platby, tak nechapem z coho mohol teraz vzniknut taky vysoky nedoplatok

aangie6950
5. jún 2015

No my zistujeme po okupani, ze sa bam rychlo točia hodiny takze asi budu na nic a aj tie predtym boli určite na nic, takze dokazy su... Som zvedava ako to ustojime. Drzte palceky.

maria123
16. jún 2015

@lunedi mame taku spotrebu sv za rok,plus minus par m3,sme traja,mame bezne spotrebice/pracka 2-3krat tyzdenne,umyvacka denne/takze neviem posudit,len konstatujem

lunedi
16. jún 2015

@maria123 Ďakujem ☺aj ja som usúdila že by to tak mohlo byť. ..Všetko som merala. Každú vaňu,umytie riadu proste všetko. Len sa mi to zdalo hooodne ☺
Ďakujem za odpoveď. ☺

rosemari
24. máj 2016

Ja zas riešim tento problém za rok 2014 som mala minutých teplej vody 18m3, teraz nám prišlo vyučtovanie za rok 2015 za teplu vodu 37m3, podotykam od septembra sme prestahovany a zijeme v Ćechach pola bytoveho druzstva sme minuli za pol rok 2015--27m3, a druhy cca pol rok 2015---10m3, a tych 10m3 sme vraj 3-clenna rodina minuli za mesiac jun, jul kedze od septembra sme prestahovany.Nevie mi niekto poradit pri meračoch kolko je 1kubik ked namieria ake cislo?? je tam cierne a potom v cervenom poli. 🙂 Sme sice v nedoplatku 100€ ale pre mna je to moc co sa tyka teplej vody tu nam naskocila najvyssia polozka a ked byvali v byte cely rok tak sme nikdy nemali taketo vysoke cislo teplej vody

ajkava
24. máj 2016

@rosemari však na merači máš kubík=kubík. Červené pole sú litre. Keď ste odchádzali, nepísali ste si stav meračov? Treba skontrolovať, aký bol pri odpisovaní.

rosemari
25. máj 2016

@ajkava práveže nie nepísali teraz pôjdem domov 5.6.tak skontrolujem v roku 2015 menili merače na teplu vodu ale len nám a myslem že v našom paneláku ešte 2-3 ľudom proste mi nesedi spotreba teplej vody

dendulas
27. máj 2020

Cena teplej vody