Ako efektívne znížiť mesačné výdavky?
Poraďte kde ešte viac ušetriť a uťahovať opasky?
Príjmy máme manžel 1000 ja 1100 vo výplate je aj DB na 2 deti a rodinné 120 na 2 deti teda spolu 2220 eur.
Za minulý mesiac som spísala všetko do centu na čo sme míňali dopadlo to takto:
-potraviny 215 eur v tom je zahrnuté všetko ako mäso vajcia cestoviny múka cukor mliečne výrobky ovocie zelenina proste všetko
-pecivo 102 eur dala som zvlášť na toto kategóriu veľa kupujem chleba a rožky plus koláče do práce
-drogeria 88 eur v tom je zahrnuté prací gél aviváž toaletný servítky kuchynské utierky veľa míňame,šampón sprchový zubná pasta
-malinovky 65 eur kupujem čistú vodu aj malinovky ako Kofola Pepsi a pod,džuse a dojčenská voda
-sladkosti 50 eur čokolády kekse napolitanky
-slane 20 eur čipsy
-oblecenie 40 eur
-ostatné 100 eur dekorácie do domu,knižky hračka pre deti
-benzin 150 eur pre 2 autá
-obedy deti 40 eur,my s manželom nosíme z domu obed do práce
Naše mesačné výdavky 700 eur mesačne v tom je hypotéka, poistky pre nás 4,plyn,elektrina,tv, internet,kredit na mobil.
Keď všetko odrátam za september sme ušetrili 650 eur.Kazdy mesiac ušetríme inú sumu keďže každý mesiac sú iné výdavky.
Čo na to hovoríte,je to málo,resp.kde by sa dalo ešte ubrať?
Našetrené máme spolu 10 tisíc eur.
Balena voda je tiez z vodovodu. Mineralky ak by si mala vyvazenu stravu nemusis kupovat a sladke vody uz vobec. To uz fakt radsej pohar kvalitneho cerveneho vina ako colu.
Baby ti tu pisu za zeleninu maso mliecne veci das velmi malo a naopak za nezdrave veci velmi vela.
Avivaz je svinstvo ako pre pokozku dychacie cesty a akoniec aj pre pracku. Ak ti smrdi pradlo po vyprati mas zanesenu pracku.
ja si myslim, ze setrite ok sumu, ale prehodnotila by som tie vydavky. uz ti to tu viacere napisali, tak neviem, ci sa mam opakovat, ale dat menej na nezdrave spracovane potraviny (sladkosti, slanosti, sladke vody, sirupy atd.) a viac na kvalitnu stravu, napr. maso ak jete, tak nie najlacnejsie kuracie a bravcove, ale napr. morcacie, kacacie, telacie, vajcia nie najlacnejsie, ale aspon z volneho vybehu a tak. su na to studie, ze maju iny (lepsi) obsah zivin. co sa tyka peciva, ja napr. chlieb a slane pecivo doma nepeciem, lebo mi to nejde, ale sladke peciem rada, tak ked ste na sladke, upec muffiny, hrncekovy kolac a podobne jednoduche veci a muz si moze vziat do prace namiesto napolitanky alebo kolacov z obchodu.
este by som nekupovala avivaz (ale to je len moja preferencia, mne to smrdi) a prehodnotila by som tu sezonnu vyzdobu, to su len lapace prachu a realne to nepotrebujete.
Takze ty skolkarovi a skolakovi davas stale pit dojcensku vodu? Toto je pre mna na hlavu. Voda z kohutiku chuti rovnako a cerstva rozhodne lepsie ako ta z flase. Je to len o tvojej rozmaznanosti. Nic viac
@autorka keď vám nechutí voda z vodovodu, skúste si kúpiť filtračnú kanvicu a prístroj SodaStream, prefiltrovaná voda chutí oveľa lahodnejšie a SodaStream vám do nej dá bublinky podľa chuti. Takto ušetríte hneď aspoň na balenej minerálke, môžete kúpiť aj sirupy k SodaStream a rozriediť ich.
Filtre aj bombičky do SodaStream niečo tiež stoja, ale stačí ich meniť tak raz za dva mesiace, jeden filter stojí tak tak 3€, bombička okolo 10€ a fakt vydrží viac ako mesiac.
Necitala som komentáre, ale keď ušetríš takmer tretinu príjmu, to je výborne číslo a vôbec sa nemusíš nad týmto trápiť. Naopak, je čas sa naučiť ich užívať🥳.
Tam nie je problem podla mna chlieb alebo rozky. Tam najviac minies za tie pecivka sladke. Najviac sa oplati kupit cely chlieb, dat ho nakrajat a vydrzi dlhsie ako tie zmrazene polotovarove zemlicky. A chlieb ta vyjde na 1,89, konkretne od vamexu kupujem. Rozok kupom ked pride na chut aj to len par kuskov. A ked uz sladke pecivo tak sa ti oplati skor nejaky makovnik velky ako tie male dzemove pľundry a somarinky. Mozes to nahradit domacimi muffinami, bublaninou, za par korun mas cely plech, zjed v jeden den a na druhy den si zoberies do lrace a dieta do skoly. Alebo pernik upiect cokoladovy ked milujete cokoladu.
Poplatky do skoly/škôlky nie sú ziadne? Krúžky žiadne? Neviem aké máš staré deti. Na lekáreň tiež nič neminiete? Na jeseň nebolo treba deťom kupovať topánky? Za mňa až zázračné veľa ušetríte. Aj niekam chodíte ci len šetrite?
@chichua Je tam písané obedy deti 40 eur mesačne,keďže jedno dieťa je predškolák a druhé druhý stupeň na obedy sú dotácie zo štátu a platím v škôlke 30 a v škole 10 eur mesačne stravu.Kruzky som nezaratala keďže platim 12 eur pol ročnema jedno dieťa a mám na výber z 30 krúžok čo usporiada naša dedina pre deti.V škole čo sú krúžky sú zadarmo tiež to ide cez dotáciu a vyplnujem každý rok tlačivo na to.Topanky a sezónne oblečenie som nakúpila v auguste ešte.Lekaren nerátam lebo neminam na lieky každý mesiac,iba vtedy keď sú deti alebo my dospelý chorý.Deti boli naposledy doma z dôvodu choroby vo februári dva týždne keď mali kiahne.Na výlety chodíme to som zarátala do položky benzín keďže väčšinou dáme len na benzín.Do zoo na hrady a pod sme chodili cez leto tam sme platili aj vstup.No vtedy sme boli ulietany tak som nemala ani čas písať výdavky.Toto mám za september konkrétne od výplaty do výplaty od 10septembra do 10 októbra písané výdavky.Dufam že som nevynechala žiadnu tvoju otázku.
Namiesto chipsov si môžeš nasušiť jabĺčka prip. tekvicové alebo slnečnicové semiačka ... Caprio je riadny bordel, s džúsom nemá nič spoločné....
Tak potom môžeš byť veľmi spokojná s tým koľko ušetríte. Isto netraba viac 🙂. Môžem si od teba brat príklad.
@petronelag pit iba mineralky moze aj ublizit.
Neodpovedala si mi. Pýtam sa, čo varíte za cca 1,80€ na celý deň. Snáď každá tu kupuje v akcii, každá tu strieda obľúbené jedlá v rodine. Dobre, pečivo máš zvlášť, ale i to vychádza cca 0,90€ na osobu na deň. Chlieb ešte ok, ale kupované koláče sú už drahá sranda. 215€ je málo pre štyroch na vyváženú stravu.
na potraviny miniete malo to cumim :O akoze 215 eur je naozaj mala suma.
na rozky pecivo dost. pravy opak. to je vela.
urcite by som radsej doma varila caj a sladila, nemusis mat vody sladke, alebo si kupte ten bublinkovac Sodastream napriklad
sladke? pec doma kolace...
drogeria je dost, nakupte v akcii
100 eur dekoracie a ine blbosticky je VELA. dekoracie si vies aj sama naprikjlad vyrobit z prirodnych materialov a detom vies tiez vyrobit dake veci aj doma, nemusis im po kazde daco kupit, napriklad domace pexeso atd atd
takze mate priestor na setrenie, len teda 215 eur za potraviny ostatne, mi pride malo :D
@natalka13 inac to ano. to ma vela x napadlo, co my vieme, kolko sa tam uvolnuje z toho plastu...bleeee
@chichua Lenže všetko sa zdražuje,človek sa boji aby neostal PN alebo nestratil prácu.Je dobré mať rezervu a chcem si aj deťom dopriať keby chceli ísť na vysokú školu, mať vodičák auto a pomôcť im trochu.Mne moji rodičia nepomohli nič,ja som si musela sama zarobiť na všetko.A často som nemala ani za čo kúpiť jesť.Mozno preto som taká šetrná.
@kristiii Áno varila som aj z toho čo som mala v špajzi.Priklad keď je mlieko v akcii kúpim celý kartón 12 kusov.Ked sú zemiaky kúpim 10 kíl.Muka cukor ryža kúpim 5 kusov teda 5kil.Maso tak isto keď je v akcii kúpim viac kíl a dám do mrazničky.A potom len dokupujem čo chyba a keď miniem všetko zase nakupim do zásoby.
@ekira1 Neviem odkiaľ berieš sumu 1,80 na deň.Citaj vyššie ako nakupujem.Priklad dnes varím vývar a cestoviny k tomu,druhé obrátené rezne s ryžou a broskynovy kompot k tomu.To bude aj na zajtra.Vcera sme boli v meste nevarila som,kúpili sme len upečené kúra a to sme mali na večer s chlebom.Utorok chcem robiť bryndzové halušky so slaninou,stredu rizoto z bravčového mäsa so zeleninou k tomu nastrúhaný syr a uhorky.Dalej ešte nemám vymyslené čo variť.
a je super ze si setrtie, kolki nemaju ani tolko na ucte. a ziju z mesiaca na mesiac.
sa hovori polrocna rezerva, ak mate nakladu 2000 euro na mesiac, tak okolo 12 000 by mal mat clovek rezervu
to je take ''klise''
Jasné, ja chápem, ja som napríklad včera tak varila rizoto, ryžu aj kuracie som mala v zásobe, dokupila som len mrazenú zeleninu za euro, takže som vlastne navarila na dva dni za jedno euro 💪🤣.
@kristiii no hej takto sa vari ked clovek chce setrit.
Šetrís krásne a doslova carujes s rozpočtom.
Len ako ti už baby písali podľa niektorých poloziek tam máš veci co nie sú moc zdravé.
Ako spoločnost máme zafixovane že tlsty človek rovná sa kandidát na diabetes a vysoký tlak, a že chudý je zdravý a či je ten chudý naozaj zdravý nikoho nezaujíma. Aj chudý človek keď sa zle stravuje môže mať zdravotné problémy, zlý cholesterol, stukovatelu pečeň a podobne.
Pri bežnej slovenskej výplate je dokonale zdravé stravovanie takmer nemožné, ale tie najhoršie najmenej zdravé veci (čipsy a iné slané umeliny, palmový olej zlepeny s múkou, glukozovo-fruktozocym sirupom a éčkami teda Kekse, pseudo džúsy ktoré okolo džúsu ani nešli) sa dajú identifikovať a obmedziť.
Pokiaľ z kohútika tečie pitná voda nie je dôvod piť každý deň vodu balenú v plaste. Nevieš ako to skladaduju a stačí že na tu fľašu svieti slnko už sa do nápoja uvoľňuje sajrajt z toho plastu.
Čipsy môžeš nahradiť zdravsimi orieškami.
Neviem aký typ práčky máš ale čo som si všimla tie dnešné modely napúšťajú pri praní veľmi málo vody. Prádlo sa doslova maceruje vo vlastnej špine ani sa riadne nevyplaka. Neviem prečo to výrobcovia praciek robia či chcú byť akože eko, ale výsledok je presne opačný lebo ľudia zle oprate smradlave prádlo riešia pridávaním aviváži olejov do prania a podobných sajrajtov škodlivých pre všetko čo žije vo vode.
Ak chceš oprať poriadne musíš pracku naplniť najviac do 3/4 a pridať plakanie navyše.
@bublinka1426 nechápem, ale nevadí, nemusím chápať všetko 😅
@kristiii ano, ze setrite, a to je spravne. ja tiez tak varim, snazim sa akcie a potom len vytahujem. proste system.
@bublinka1426 jaj, no veď jasné. Ja napríklad zvyknem prebehnúť letáky a podľa toho, čo je v akcii, plánujem, čo budem variť. Aspoň mám inšpiráciu a nemusím toľko rozmýšľať 😁.
Dnes sa proste neda, ak nemas nadstandardne prijmy, ze Ti je jedno, kolko das za jedlo, len fungovat tak, ze kupovat veci v akciach, v zlavach. Ja poznam ludi, co nikdy akcie neriesili a teraz zacali nakupovat vylucne podla letakov, brat viac ked je zlavnene a podobne. Nieje to ziadna hanba, lebo inac sa dnes neda usetrit, len zohnat co sa da lacnejsie.
Je to v pohode. Netreba počúvať tie diskutujúce.. Ušetríte dosť aj odložené máte..veľa z nich tu len tíško závidí. Z ďaleká nemajú toľko čo vy...

Aj ja kupijem v akcii. Prevazne vsetko v akcii ale staci ked kupim maso v akcii na mesiac, tak tam uz ide 60e, a kde este ostatne zakladne potraviny ako ryza, maso, zemiaky, cestoviny, mliecne vyrobky a ovocie zelenina, sunka atd.