Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako presvedčiť manžela ohľadom kúpy nábytku?

keksina12
14. sep 2020

Ahojte, s manželom sme kúpili dom, ktorý sme prerobili. Brali sme si hypotéku a taktiež sme do toho vrazili vačšinu našetrených financií. A teraz nastal čas nakúpiť nábytok. Ale manžel robí v nábytkárskej firme, ktorú vlastní ich rodina, kde vyrábajú nábytok na mieru, a strašne by chcel nábytok odtiaľ. Ale mne to príde predražené (aj napriek tomu že by nám dali zľavu rodinnú) , a vzhľadom na to že máme teraz deti a ja som na rodičovskom , nechcem vyhadzovať peniaze za zbytočnosti , keď napr. v decodome sa dá kúpiť tiež dobrý nábytok za polovičné ceny a aj menej . Poraďte ako mám argumentovať, aby som ho presvedčila ? nič nepomáha, a navyše tá rodina tlačí naňho, že za kvalitu sa oplatí priplatiť, taktiež jeho mama, ale ja sa nechcem zadlžovať kvôli nábytku, radšej sa uskromním. Som z toho zúfalá.

luci767
14. sep 2020

My tiez postupne zariadujeme dom a ideme nizkonakladovo, lebo ani nie rocne dieta ma uz teraz pasiu po vsetkom buchat ale zatial drzi aj lacnejsia verzia nabytku. Ale v tomto sme sa s partnerom zhodli, lebo financii nazvys nie je a kvoli gaucu a zvysku by som si nebrala uver. Na gauci je prehoz ale aj tak sa perie pravidelne, lebo si ani nevsimnem a uz si utrela ruky do neho... je to na vasej dohode a tazko poradit s argumentmi, ale male dieta je nepredvidatelne a keby pocmarala drahu obyvackovu zostavu, ktoru by sme este splacali, tak by to mna osobne dost skrelo.

emiliamilka
14. sep 2020

Ak sú deti určite choďte do nejakého lacnejšieho nábytku... My tak zariadujeme byt..veci čo sme dostali a nejaké lacné a nečakané dosť kvalitné.. som totiž pripravená meniť nábytok zas keď deti pôjdu do školy lebo sa budú zariadovat aj izby ... Stačí mi ako malý teraz zničil pol roka starý gauč a to ma on sám len pol roka ... Treba argumentovať tým že pri malých deťoch nový nábytok nevydrží... Teraz zariaďte lacno a pokiaľ bude treba meniť tak to prediskutujtee zas... Možno budú deti ako z divých vajec vyliahnute taj dráhy nábytok by bol vyhodené peniaze ... Alebo ak rodina tlačí tak nech kúpia oni :D aspoň niečo ako dar do nového ..a keď sa to zničí určite budú nadšený :D

marca12
14. sep 2020

@dazdovka a toto su tie scestne komentare a navyse smiesne. By si sa cudovala,aka kvalita je v polsku. Polsky nabytok kupeny tam je velmi kvalitny,to len hlupy slovensky podnikatelia dopytuju lacne veci,na ktore si nahodia 300% marzu. Vsak poliak vyrobi len to,co od neho ziadaju. My mame skoro vsetko z polska,lebo tam je to kvalitne a lacnejsie.

keksina12
autor
14. sep 2020

@marca12 presne, rodicia majú dvere, obkladacky, nabytok z polska, priamo tam kupeny a drži už 10 rokov...

brezza
14. sep 2020

@lenuliatko84 skrine a komody nenici, ale nabytok v obyvacke a to televizny a konferencny stolik ma uz kopec vrypov a to je masiv, tv stolik vazi 100 kg, konferencny nejakych 75 kg. Maly ma rok a pol a stale s niecim tlcie, neda sa to ustriehnut a dohovorit mu uz vobec nie. Uz som sa s tym zmierila

jaskolka
14. sep 2020

@marca12 tiež by som nehadzala všetko do odpadu, lebo"je to z Poľska ". Zatiaľ som zažila len dva príklady, prvý keď kúpili známi kočík odtiaľ, krásny, každý sa pýtal, odkiaľ ho majú a ze musel byť drahy🙂stal 300 eur, komplet výbava, odvozili 3 deti, napokon ešte ešte dala ho sestre, ktorá tiež teraz kocikuje na ňom, spokojná. A na porovnanie, suseda kúpili pred dvoma rokmi, drahý, zo značkového obchodu, nemenovana značka, ale okolo 900 eur dali. O pár mesiacov už bol 2x v reklamácii, opakovane sa kazili kolieska, drhli, vypadala rukoväť, po prvom prepraní tej vrchnej látky jej normálne vybledol, nastvala sa, kúpila z druhej ruky potom.Značkový maju v pivnici,už nemali chuť stále reklamovať, hanbí sa aj darovať. A potom skúsenost s gaučom, tiež jeden lacnejší, z Merkury, sluzi roky, vyzerá ako novy, napriek malým deťom v domácnosti, a druhý draha zahraničná firma, preliaceny, a vyzerá akosi "obdrato". Cenový rozdiel obrovský 🙈🙈. Čiže nie všetky "lacne" veci sú automaticky zle a "drahé" dobre. Skôr to je o tom, na čo človek natrafi

lenuliatko84
14. sep 2020

@kubkovamama ja som uz 6 rokov doma a nemam lacny nabytok

negymama
14. sep 2020

@marca12 ja som mala presne tieto predsudky o polskych vyrobkoch a mame nakoniec sedacku z polska a sme velmi milo prekvapeni velmi dobrou kvalitou, primeranou cenou / nie podozrivo lacnou ale zase ziadne maxi obchodna marza/
A to ju muz skoro stornoval objednavku, zo strachu ze to nebude dobre.
Jo, a mame styri deti, takze sedacka je testovana statocne.😀

kubkovamama
14. sep 2020

@lenuliatko84 šak dobre,každý ako mu vyhovuje a na čo má.Autorka skôr rieši,že asi na drahý nábytok nemajú

nelca84
14. sep 2020

@keksina12 keď vás do toho tlačí rodina, tak nech vám na ten nábytok prispejú. My máme všetok nábyotk z decodomu a považujem to za kvalitu za rozumnú cenu

dazdovka
14. sep 2020

@marca12 ja hovorim o drevotrieske vs. drevo, lebo drevotriesku z Polska, alebo zo Slovenska z Bučiny a cojaviemesteodkial by som nechcela ani nahodou. Dreveny stol mi mozu deti pocarbat, hocico, minule mi dcera sidlom porobila dierky ked nieco vyrabala a jednoducho som to vytiahla na dvor, prebehla bruskou a je ako novy, vonia ako drevo, a zachovava si jeho kvality (mame 100 rocny stol po manzelovej babke). V detskej izbe mame dreveny nabytok, mam 4 deti, stalo sa, ze ho pocarbali, vsetko sa da jednoducho presmirglovat a nanovo prelakovat, nafarbit... Na foto je 20 rocny nabytok IVAR z ikey - borovicovy, teraz som ho natierala, lebo mame malu izbu a chcela som, aby nebol rusivy a neposobil masivne, tu je aj drevena podlaha, zdrave prostredie bez lepidiel, to su veci, ktore preziju tolko, co zivot cloveka.

mironka
14. sep 2020

@jaskolka aj ja mam polsky kocik za 300 trojkombinacia...kupovany v 2013....odvozil tri dcery...pozicala som ho aj sestre pre jej maleho a o chvilu v nom vozime dalsie. 😏😉 moja mama v nom uspavala nase dievcata doslova vytrasenim. Po polnej ceste..po zahrade...po nerovnych terenoch...a doteraz vydrzalo vsetko...kolesa...vsetko....asi len raz 2x sme dofukovali....a suseda ma 1 dieta r. 2016....a mi vravi,ze ty mas taky super kocik a moj uz je zodraty....hm...

marca12
14. sep 2020

@negymama ja som tiez nadava na poliakov,lebo ved vsetci na nich nadavali 😀 chvilu som tam zila a mozem povedat,ze milujem poliakov. Slovaci sa mozme hanbit za svoju mentalitu. Vsade su dobri a zli ludia,to je jasne. Ale neviem,odkial sa nabrali tie nadavky na nich. Aj potraviny maju kvalitnejsie ako my. Rozpravala som sa s miestnym producentom potr.vyrobku a on vravel,ze my slovaci dopytujeme tovar a oni dodavaju to,co my chceme. Radi by nam dodali kvalitu,ale to slovensky podnikatel nechce,lebo by nezarobil miliony. A to je ten problem. U nas chce byt kazdy hned milionarom

simca06022011
14. sep 2020

Rovnako ako Čína tak aj Poľsko ma aj kvalitu aj nekvalitu a rovnako tak aj Slovensko. To vôbec nie je smerodajne ☺️ ja som mala masívnu podlahu Slovensku ktoru sme museli po pol roku vytrhat lebo bola na dve veci a vymeniť za maďarskú.. Takže mňa už nik nroblbne značkou slovenské 😂 chodím do obchodov s drevom, 99% stolárov berie od firiem hotové dosky, dvierka, pošlú rozmery a firma nareze, odihuje, dokonca preddierkuje, drazkuje a všetko... Stolár zmontuje alebo vyrobí korpusy z veľkých dosák atď atd ... Máloktorý sa narobí, že vezme masív a ide na to... Ale aj tak.. Ja by som rada masív na všetko ☺️ keby som bola milionár ☺️

kitycat
14. sep 2020

Pre mna by to nebola otazka ceny, ale skor otazka vkusu... Nieco na co by som sa nemohla pizerat by som nechcela ani zadarmo 🤣

Ak sa ti ich vyroba paci tak nech drahy vykeca cenu... Paci sa ti ich vyroba?

marci77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marci77
15. sep 2020

ak by ste chceli setrit, skuste si pozriet ponuky aj na bazosi, marketplace ....my sme tak kupili detsku izbu za 100eur do celej izby, vsetko ako nove

hettinka
16. sep 2020

My sme investovali do kvalitného nábytku (okrem detských izieb, tie mame poľské BRW - a držia v pohode) a mame ho doteraz, vyše 15 rokov sme nič nemuseli meniť, lepiť, opravovať...
A až som nerada, lebo by som už aj niečo vymenila, lenže je mi ľúto vyhodiť dobre veci.
Menili sme len sedačku, ale aj tu už mame 10 rokov a prežila sj batola a psa.

Každopádne, laciny nekupujeme, rozleti sa to. Základ teeba kvalitný a nadčasový, doplnky aj z IKEA a pepco.

tinkerbell
2. dec 2020

@keksina12 je pravda, že malé deti dosť zničia nábytok, tak sa viac oplatí investovať do drahého až keď majú aspoň 5 rokov.