Akú a kde máte životnú poistku?

julka828
6. aug 2021

Ahojte aku a kde mate uzavretu zivotnu poistku co vsetko vam pokryva?

zafir01
10. aug 2021

@rikarika pozri, su ludia, ktorým sa neoplati mat poistku, zrejme si to aj ty teda, a ja nikoho o nicom nikdy nepresviedcam. je super, ze aj ty mas voj nazor a financnu gramotnost a tazis z toho. my sme kalkulatori, mame prepocitane to co treba, vieme, ake su u nas v rodine rizika, kedze mame zail dost predcasnych umrti na rozne choroby . popri tom ako som pisala, sme aktivni sportovci ( hobby, ale ja chodim aj na preteky ) . lietam na rogale . vacsinu roka sme na cestach . vieme posudit rizika a prinosy a tak mame nastavene nase financne toky, ako mame .
kazdy ma tu situaciu doma inu . kazdy mame ine skusenosti, my sme si presli aj vcasnou smrtou rodica, aj smrtou nasho dietata, mame skusenosti a s nimi pracujeme . to co sa mne hodi, sa druhemu nemusi .

otazka autorky znela : kde mate uzatvorenu poistku a co vam pokryva. tu som zodpovedala . viac k tomu vlastne ani nemam co . pekny den

barrilla
10. aug 2021

@rikarika nemám dôvod ani cieľ Ťa presviedčať Ťa. Ako to už bolo povedané poistenie, nepovažujem za investovanie. Pripoistenia si môžeš flexibilne meniť ako som už písala, ako sa mení situácia, hoci aj spomínaný každý polrok, ak je to pre Teba výhodné, alebo ak to potrebuješ - zmena príjmu, zamestnania, narodenie detí a pod. Deti sa poisťujú v niektorých poisťovniach na spoločnej poistke (niekde majú osobitnú zmluvu) ale to akože má byť problém? Narodia sa, ak chcem, poistím ich, ak nie,tak nie, výhoda, že poistenie detí je za bagatel a väčšinou (podľa konkr.poisťovne) platí aj v dospelosti.

rikarika
17. aug 2021

@zafir01 vdaka ze ocenujes moju financnu gramotnost, povolanie senior accountanta sa bez nej vykonava dost tazko. Ale k veci, dnes som mala sedenie u notara a 2 komercne poistovne mu odpisali konecne pravdu, jednalo sa o jednu zivotnu poistku a jednu s ddsky a uplne nieco ine ako tvrdili mne, a dokonca po sedeni som do uniqy volala, panko na telefone vytiahol zase frazu ze mam riesit cez dedicske, som sa ho pytala sko moze takto oje...vat ked vidi ze je tam napisana opravnena osoba a teda neprechadza dedicskym....cosi habkal ze nech si teda vyplnim tlacivo. Notar mi odporucil aby sme dedicske ukoncili az po vyplateni vsetkych poistiek lebo ak budu robit drahoty, tak on vie zatlacit a ze drahoty robit budu - o tom sa presviedca takmer pri kazdom dedicskom. Asi tak.

bety2222
10. mar 2023

@julka828 Tak len kritiky a umrtie, dá sa

bety2222
10. mar 2023

@cubo2 Bohužiaľ nie každý finančný poradca má v záujme pomáhať ľudom.