Aký máte týždenný rozpočet na stravu?

sarahh28
28. júl 2015

Zdravím zaujmalo by ma koľko mínate týždenne na stravu. Snažime sa niekde ušetriť a nakupujem kvalitné potraviny a nakoľko nám asi pribudne ešte jedno dieťa robím si starosti a snažím sa niekde ušetriť. Ak by ste mohli napísať Váš mesačny plat a ako z toho ako rodina vyžijete a ako hospodaríte pri viacpočetnej rodine. Nepýtam sa to zo zvedavosti, ale manzel si napriek dobrej kvalifikacie v zahranici a dobrej vysokej skoly neviem najst dobre platene zamestanie(znova v zahranici ale inde) Ja zatial nepracujem nakolko som na materskej, ale 2. syn zacne od Sep. chodit do skolky nakolko chceme tretie dieta teraz nie neskôr tak rozmyslam ze by som aspon cast Th pracovala dva krat do tyzdna. Th predtym boli ryzikove ku koncu kôli krcku takze neviem ci naozaj by bolo vhodne pracovat chcela by som si to moje posledne Th naozaj uzit. Ale mam starosti kôli peniazom nakolko sme ratali ze manzel si urcite najde dobre platenu pracu s jeho doterajsimi skusenostami a kvalifikaciou.... od 17. augusta ma pracu, ale stale hlada nieco este lepsie platene nakolko z tohoto rozpoctu to pôjde knap knap, knap.......
Samozrejme ma tento rozpocet zaujma pri dvoch az troch malych detoch,,,,

dakujem

elise
28. júl 2015

Na tyzden mame 24 euro pre 2 dospelych a 2 deti a jedneho kocura, tazke ale musime, mame hypoteku, takze je to nasa chyba ze splacame hypo lebo sme chceli byvat samy. V case ked sme brali hypo sme mali dobre platy a bola koruna.

sarahh28
autor
28. júl 2015

Ja mam tuzbu a manzel nemal nikdy tuzbu chcel deti ale nikdy netuzil myslim si ze zena je vzdy ta co ma prirodzene viac tuzbu ale nikdy by som ho netlacila na tuto temu sa rozpravame uz vyse roka.

sarahh28
autor
28. júl 2015

ale neriesme tu tretie dieta a tuzby to som len spomenula... Ono ja by som nikdy nechcela nieoc co nechce aj on bolo by ot pre mna hrozne.

regina22
28. júl 2015

@elise
a to ako robíš, napíš mi prosím ťa čo kupuješ a aké veľké máš deti

elise
28. júl 2015

@regina22 syn ma 8,5 roka dcera 2,5 roka, kocur 13 r 😊skromne, sunku kupim 1x za mesiac 8 platkov 4 pre kazde dieta , dva na ranajky a 2 na veceru, inak mam presne rozpisany jedalnicek na cely mesiac. Obcas mi da nieco moja mama. V juli mal muz 13 -ty plat tak sme mali aspon vylety. Inak dost setrim, musim, inak to nejde, na davku nemam narok pre stat sme bohaty

elise
28. júl 2015

@regina22 co sa jedal tyka, tak palacinky, kura to je na 2 dni, polievky, vyvary to mame tiez viac dni a aj mrazim,nejaka zeleninka v zahrade....

regina22
28. júl 2015

@elise a to čo sa vám stalo s príjmami rozpíš mi tvoj prosím mesačný rozpočet , ked ste boli v poho a teraz - ak ti to nevadí

elise
28. júl 2015

@regina22 zajtra dam do ip

regina22
28. júl 2015

@elise dik

longeva
28. júl 2015

Ahoj,mam doma 3 chlapov, chlapci vo veku 16 a 11 rokov, bez debaty prejeme 500 Eur mesacne, cez vikendy varim 2 obedy🙂

natalym
29. júl 2015

@longeva Podľa mňa je to normálne, chlapci zjedia. Ja mám dievčatá v takomto veku a veru najradšej sú keď varím. 🙂

mon777
21. sep 2015

Sme jediná dvojčlenná rodina (ja, mm a dve border kólie), ktorá nemá týždenný rozpočet na stravu? My totiž vždy na výplatu nabehneme na mesačný nákup v hodnote plus mínus 90€ a potom nám ostáva len zhruba 15-20€ na celý mesiac na základné veci, ako je chleba, saláma a pod.

evittam
21. sep 2015

@mon777 Nie nie si jediná. My sme 4-členná rodina a tiež nemám týždenný rozpočet 😉 😀 . Neriešim, čo potrebujem kúpim.

dai
21. sep 2015

@mon777 tak predpokladam ze vaecsina ludi nema nejaky realny rozpocet na tyzden, skor odhad kolko asi mina tyzdenne😉

mon777
21. sep 2015

@dai tak v našom prípade sú to maximálne 3eurá 😀

jolinka
22. sep 2015

@elise
@mon777 baby ale to je strasne malo 😕 😕 😕 ja normalne otvaram oci, z coho ludia dokazu vyzit. my sme 6 clenna rodina, pojeme toho dost, lebo nase decka 3x do jedla nukat netreba 😉 😉 😅 😅 a minieme cca 70-100 tyzdenne na stravu v zavislosti od sezony a okolnosti, v lete mame vela surovin zo zahrady, aj maso si dochovame, vtedy usporime, zase ked su nejake sviatky ci prazdniny ked sme vsetci doma, tak sa minie viac. a to do stravy vlastne neratam poplatky za stravu v skole a skolke co je dalsich okolo 90 eur za 4 deti a muzove strav. listky za 1 eur denne.

A to mam pocit ze zijeme pomerne skromne , kupujeme zakladne potraviny, drahe lahodky a predrazene sladkosti nekupujeme. Proste dookola chlieb, rozky, maslo, mlieko, 2x do tyzdna sunka, k tomu zelenina zo zahrady, varim tak, aby som co najviac pouzila zo zahrady... zemiaky, tekvicu, korenovu zeleninu, sme na juhu, pestujeme vsetky bezne plodiny, este aj oriesky a semienka si pestujeme /slnecnicu, liesku, tekvica/ Sladkosti co najviac nahradzame ovocim zo zahrady alebo upeciem lacny domaci kolac.

dai
22. sep 2015

@jolinka to nemoze byt normalny rozpocet - to je skor to co som ja popisovala niekolko stran dozadu - proste jes len chleba a nieco k tomu - najlacnejsie... ved za 3 eura na tyzden ledva ten 1 chleba kupis ( a uprimne mojim 2om malym detom by asi nestacil a to oni dost pecivo odmietaju...)

elise
22. sep 2015

@jolinka ano takto zijeme, vela idd nahypoteku ktoru sme mali predrokmi nastavenu. Este 6 rokov vydrzat splacat

oskvarka
22. sep 2015

@jolinka no mas jedakov.. aj nas to veru caka musime pocitat ze rozpocet na stravu bude rast... mi fungujeme ako vy len sladke nekupujem nic vobec radsej doma zrobim kolac alebo pudin... mlieko v akcii a na druystve a jogurty len biele holandia pol liter v kauflande.. tam je taka cena ze sa ti pomali domaci jogurt neoplati robit... rodicia nas zasobuju dzemami a tiez vela ovocia a zeleniny a ratam takych 30-35 eur na stravu na tyzden mam ale to uz zaratavam aj moje oobedy v robote - stravujem sa v skolskej jedalni davaju vleke porcie ostane aj malemu na obed casto druhe a aj na veceru mne takze to je vyhoda... a este mame v praci tie stravne listy tiez tak na tom cosi usetrim..ale to neodratavam... ale ked zoberiem ze 11,5 dam za listky a 20-25 za tyzdenny nakup... al evarim malo masa lebo v jedalni je kazdy den.. a semienka kupujeme hromadne raz za cas cez net na helpful sk.. ale ako sme dvaja a 2 rocne dieta ktore veru zatial do jedenia treba ponukat takze to este len pride... ze zje aj nas :D

sandra551
22. sep 2015

@elise Ako sa darí vyjsť z 24 euro pre 2 dospelých a 2 deti??? 😕 😕 😕 Ako sa približne stravujete, nejako mi to nejde do hlavy ale som zvedavá. Obedy máte obaja plne hradené zamestnávateľom?

zuzik16
22. sep 2015

@jolinka jednoznacne ti verim, 4 deti a dvaja dospeli toho pojedia dost, ono sa to nezda...
mam kamaratov-dvaja bratia vo veku 20 a 21 rokov a oni od cca 15-16 rokov toho zjedia neskutocne vela, dnes uz maju vlastne prijmi a mame davaju na stravu po 200 eur mesacne, lebo to realne aj zjedia... 😀

jolinka
22. sep 2015

@elise chapem...ale 6 rokov je este na dlho, pises ze mas 8,5 rocneho syna... zachvilu pojde do puberty a 25 eur preje za dva dni 😒 nedokazete sa tak potom vystravovat. Ja mam coskoro 7 rocneho chlapca, a on rano vypije 2 salky kakaa, na desiatu ma 2 rozky so sunkou a domacou paprikou, este na poobedie jablcko. Zje cely obed, jemu je cele velke stehno normalna porcia. Na veceru zje opat, cely krajec chleba, 2 vajicka, paradajky. Ak je varene, tak 2 taniere polievky..
co on sam zje /a kde su 3 zvysne deti ktore za nim nezaostavaju 😉/ tak to je urcite 10-15 eur tyzdenne.

Neda sa tu hypoteku zmenit, znizit splatky a splacat hoci dlhsie ale pri poviem to , za "ludskejsich a dostojnejsich" podmienok?

sandra551
22. sep 2015

Inak za nás, cca 900 € mesačne pre dvoch, možno som aj málo povedala, nedám ale do úst niečo nekvalitné. Často máme napríklad steaky tuniak, losos, hovädzie steaky, kačku, mäso z domáceho chovu, bio vajíčka, ostatok takmer všetko bio produkty čo sa týka zeleniny a zdravých potravín, veľa zeleniny - avokádo, batáty, orechy samozrejme veľa čerstvej zeleniny, exotickejšie ovocie ako ananásy, mangá a pod. a sú v tom zahrnuté aj reštaurácie pár krát do týždňa a nápoje - kvalitné vína, výberová káva a pod. 🙂 Beriem to tak, že čo neušetrím teraz na strave sa mi vráti na zdraví a kvalite života 😉 Je to pre mňa priorita...

elise
22. sep 2015

@jolinka zavidim ze ti deti jedia, syn je autista a ma specificke druhy jedla co zje. Riesimto aj z gastro ale to by musel mat ntrvlo zvedenu sondu. Cim je hypoteka na dlhsie obdobie tym viac sa preplati my chcene udrzat tu spktku aby sme rychlo skoncili.

jolinka
22. sep 2015

@elise ano viac sa preplati, ale daju sa tie splatky aj fixovat na dlhsie obdobie, tak ci tak i 6 rokov je dost, nam mmch ostava este necelych 5 rokov 😉

No ja som ich dobre jedenie povazovala najpr za velku vyhodu, to mi v dobrom kazdy zavidel, ked videl ich apetit 😀 Teraz zacinam mat z toho normalne strach 😕 dokonca sa ma kamaratka s obavou pytala, ci dcera nema nejaku pasomnicu ci inu chorobu ,ked tolko je 😅 Bravala si malu k sebe na hranie so synom jedinacikom i na cely den ci vikend.

Ja som bola ako dieta taka ista, chuda na kost, stvrtacka som mala 20 kil, zato som zjedla ako drevorubac aj so sestrou. Pamatam ako v puberte sme raz dokonca z hladu v noci, vyjedli mame surove maso z chladnicky 🙄 🙄 Hlavne ze nam nic potom nebolo.

elise
22. sep 2015

@sandra551 dcerka je v skolke, syn v druzine ale toje take skor nejedene. Syn je len spagety, rezen obcas, ryzu obcas, bryndzove halusky, cviklu. Nis sa nesmie datdokopy, inak sa toho nedotkne, polievky iba vyvara slizenic ine tam nesmie pkavat, ine polievky mixujem a cedim. napriklad si s muzom spravime uvarene zemiaky s ciibulkou. Dderke varim len pre nu 1 porcia v pohode aj masko.sladke obcas palacinky. Je si obed nevarim, mne staci okuh chlebika s maslom. Zemiakov sa syn nedotkne. Ono je to zlozite a okolie sa cuduje ko to dokazeme....

natalym
22. sep 2015

Preboha, nech len toto nečíta môj muž. Lebo mi stopne ešte aj to čo mám.

elise
22. sep 2015

@jolinka moj v porodnici sa narodil priduseny a bol 4 dni v inkubatore, prvykrat mi ho prilozili na 4 den a hned vytiahol 90 ml po vazeni. Sa smiali, ze vyje ladnicku, po vyvoji jeok pediatricka hovorila. Ma nedostatok zeleza ale po brani zeleza od bioformy po tabletkypomohlo iba na 3 mesiace, potom aj peritol uzival, b12 , nutrinidrink a nic po 3 mesiacoch ako nazaciatku ziadne zlepsenie. V decembri bude mat 9 rokov vyku ma 130 cm a vazi 21 kg.

jolinka
22. sep 2015

@elise ano autisti tak jedia 😒 Moja stredna dcera ma "len" poruchu porozumenia , s auti crtami v rannom veku, autizmus vlastne nemala nikdy...ale v case ked mala vdaka neporozumeniu do tych 4 rokov cca auti prejavy , tak takisto bola vyberova v jedeni, teda zjedla z druhov vsetko ale tiez sa nic nemohlo miesat, ako hovoris cisty vyvar a rezance, mrkvu som jej davala zvlast na tanier, niekedy zjedla len tanier mrky a nic ine, inokedy si z celeho obedu vybrala par kyslych uhoriek a bolo. cestoviny bez omacky a celkove nic poliate, omastene, ani chlieb nesmel byt natrety... proste jedla len "kusovky" jak sme to volali. 😅 😅 Potom ako nabrala ake take porozumenie aj jedlo sa dalo do normalu. 😉

moon1979
22. sep 2015

@lilimoni buď rada, my 80 árový a neviem čo skôr na takej letiskovej pristávacej dráhe robiť 😀