Bezplatný bankový účet

rudkocam
4. máj 2016

Ahojte. Tie banky su hotovi uzernici. Vyuctuju cloveku take poplatky, ze cloveku zle pride. Za sms upozornenia, za vyber taky, za platbu onaku, za postovne, za vypis, za to, ze dychate.... A ulava na poplatku za vedenie je za podmienok, ktore niekedy ani nedodrzim. Ale neide len o vedenie uctu. Celkovo o sluzby, ktore s uctom suvisia. Poradte prosim, kde otvorit ucet za co najvyhodnejsich podmienok. Mate u FIO, M-BANK a pod? Vdaka za kazdu vyjadrenu skusenost 🙂

wheelsonthebus
4. máj 2016

Za mna urcite mbank, poplatky za vedenie uctu ziadne, perfektny internet banking. Ked uz nutne potrebujes pobocku tak maju tie stolceky hocikde v nakupnych centrach, ale velmi dobre im funguje ta linka. Fio banka ma v ba tusim len 2 pobocky.

ateliermm
4. máj 2016

Mam Fio a spokojnost. Kedze predavam aj do ciech som rada, ze mozem prijimat aj ceske penieze bez problemov. Vsetko vyriesim dom cez internet, len zalozenie uctu som absolvovala cestu do pobocky a to len preto, lebo som potrebovala ihned vyuzivat sluzby inac sa to da tiez cez internet. Co sa tyka karty prisla normalne postou aktivovala som si ju sama a vyber je 1 x za mesiac z darma a potom 1,20 sa vyber. No ja vacsinou pouziva, IB a platim kartou.Prechadzali sme zo SLSP. 🙂

m.i.r.i
4. máj 2016

mbank jednoznacne, uz mam ucet u nich niekolko rokov a parada -- poplatky takmer nulove..pisem takmer, lebo malicke LEBO tam obcas je , ale je to minimalne..napriklad 3 vybery z bankomatu su bez poplatku ( v akomkolvek bankomate), nad ramec sa nejake drobne doplacaju...tiez smsky napriklad za prijem na ucet sa doplacaju..ale to je par centov raz za cas..inak nic..za vedeniu uctu nic, vybery teda do tych 3 nic, vsetko je velmi prehladne, 90% veci nastavis cez internet banking, nemusis behat do banky...velmi dobry internet banking, prehladny...statisticky...ja sa nemozem stazovat..

tatianamachacova
4. máj 2016

Ja mam ucet v CSOB a som absolutne spokojna. Je to spolahliva banka dlho na trhu s mnozstvom bankomatov a pobociek. Po splneni jednoduchych podmienok mam vedenie uctu uplne zadarmo. Napr.v mojom pripade dat na ucet min.400e to splna prichod vyplaty. Mat sepa platbu a trvaly prikaz...to mam klasicke vydavky najom elektrika atd. A aspon 5platieb u obchodnika co nie je nic nesplnitelne. Takze je to super plus maju prehladny internetbanking dokonca super aj v mobile.
Takze odporucam CSOB

m.i.r.i
4. máj 2016

@tatianamachacova no to je velmi individualne splnit taketo podmienky..to je prave ten problem..ze napriklad mbank nema ziadne podmienky, vsetci maju ucet zadarmo.....
ja mam ucet aj v CSOB, tiez uz roky a mam tiez zadarmo, lebo tam splnam podmienku minimalnej sumy aktiv ktoru maju...kazdopadne, je to podmienka, co nedokaze splnat kazdy
Ja napriklad nemam ziadne trvale prikazy a sepa platby...mne taketo podmienky absolutne nevyhovuju...prave to je o tom -- ze tam je tiez bud minimalna suma aktiv, alebo minimalny mesacny prijem , trvale prikazy, hentake platby, tolko transakcii -- to je zle...mozno to niektori splnia, aj ja, ale nie je to pre kazdeho a teda nevyhodne.....

jonnie
4. máj 2016

Tiez som fanusik a uzivatel M-bank - za nic neplatim-vsetko si viem pozriet na nete-nepotrebujem ziadne SMS - a ine platene sluzby. Platim vsade kartou-hotovost minimum. Odporucam-uz som tam par rockov.

emogeon
4. máj 2016

ja mam mbank a ucet je bezplatny, akurat treba zaplatit v obchode ci cez net raz mesacne kartou apon 20 e, inac strhnu 1 e, co myslim nie je problem,
teraz je akcia ked si zalozite ziskate 20 e na ucet, kludne vas odporucim 🙂

luciacv
4. máj 2016

Plus existuje možnosť založiť si účet v banke, ktorú dobre poznáte, podľa podmienok štátu pre tzv. nízkopríjmových klientov. Ibaže aj tam sú podmienky, napr. v Tatrabanke max 400 e príjem, tzn. ak mi muž pošle 200 na mesačné náklady na nákupy potravín napr., tak mám smolu. Ja zvažujem ZUNO, keď som si pred časom pozerala mBank, odradilo ma, že musím mať nejakú poistku. Bez jej odsúhlasenia (odkliknutia) mi to účet nechcelo založiť.

emogeon
4. máj 2016

@luciacv to je blbost ja ziadnu nemam ani by som na taku podmienku nepristupila

jonnie
4. máj 2016

Este ide o to-ci uprednostnujes osobny kontakt v banke - alebo si vystacis sama a vsetko si ponastavujes cez net.

luciacv
4. máj 2016

@emogeon čo máš na mysli? Ak cestovné poistenie, tak práve pozerám, že teraz to nie je podmienka. Ale na prelome rokov (niekedy okolo Vianoc) to teda podmienka bola.

emogeon
4. máj 2016

@luciacv mam nam mysli ze pises o podmienke s poistenim

lilien1914
4. máj 2016

Za mna Zuno banka, poplatok za vedenie PLUS uctu 2,80 eur ale ak zaplatis vdany mesiac 100eur bankovou kartou, tak ti vratia poplatok. Uprimne ale neviem aky je poplatok za obycajny ucet, ja mam PLUS ucet a tych 100 eur stale zaplatim, bud v obchodoch alebo na aliexprese. Vyber na poste stoji tiez 2,80 eur, ale ja zial nemam na blizku bankomat ked rychlo potrebujem cash. Mam ucet aj v Tatra banke a tam je poplatok 7 eur mesacne za vedenie uctu a za vyber na poste si uctuju 10 eur ! Nieco nehorazne, chystam sa to tam rusit.

m.i.r.i
4. máj 2016

@luciacv v mbank ziadna podmienka nie je...s tym poistenim myslim..nic take..ja tiez nemam ziadne poistenie ani nic..
@lilien1914 tatrabanka je zdierac..ja som tam tiez kedysi mala ucet, davno som zrusila...to boli vecne poplatky...
naozaj teraz asi najviac vyhodne su mbank, zuno, fio.....internetove banky, vsetko pekne prehladne, ziadne podmienky a zdieranie...hlavne ked nepotrebujete mat stale nejaky cash, vsade platime kartami a prevodmi....ani porovnat s nasimi zdierackymi bankami typu tatrabanka, vub, sporitelna atd...

lilien1914
4. máj 2016

@m.i.r.i ked som v zmluve hladala poplatok za vyber na poste, skoro ma piclo,sadnut som si musela, ze 10 eur - to je brutalita

sissy27
4. máj 2016

@rudkocam ja mám mbank a unicredit - obe bez poplatkov... samozrejme vždy je tam nejaké "ale" - v mbank platíš za výbery z bankomatov, ale po splnení podmienok (nejaký obrat na účte tuším, určite to nájdeš na stránke) môžeš mať max 4 mesačne zdarma, v unicredite je nutné mať príjem na účet 400€ mesačne (nie je nutné tam tie peniaze držať, len tam musí v priebehu mesiaca prísť takáto suma) a potom je zdarma vedenie účtu, výbery z hocijakého bankomatu, IB, platby kartou - teda tie najbežnejšie veci... Spokojná som s obidvoma 🙂

magdalenasimankova
4. máj 2016

mBank&Fio banka a Zuno môžem len odporúčať.

diana70
5. máj 2016

mbank, majú prehľadný jednoduchý internetbanking, výbornú appku do mobilu, som spokojná.
PS: Dokonca aj účet pre živnostníkov je bez poplatkov.

rudkocam
autor
5. máj 2016

Tak to vyzera, ze mbank ma tu najväčší úspech. Dakujem dievčatá 🙂

rudkocam
autor
5. máj 2016

@tatianamachacova mame aj csob. Síce vedenie zadarmo, no vkuse tam odpipavaju dáke poplatky. Mame aj tatru. Ta ma podstatne lepsi banking, ale tiež je to drahšie. Ja chcem usetrit každý cent. Radšej kúpiť deťom keks, nech zivit banku :/

rudkocam
autor
26. máj 2016

@m.i.r.i
@diana70
otvorila som si ucet v mbank. dnes som ho aktivovala a neviem, co mam pouzivat, lebo mam tam akoby dva ucty: mkonto a emax...kazdy ma iny iban= teraz, ktory z nich pouzivat? nerozumiem, preco mam dva...

moni244
26. máj 2016

@rudkocam emax je sporiaci, používa sa ten klasický mkonto, ja napr. iban emaxu používam na bazár

selenka7
26. máj 2016

@rudkocam mkonto je bezny ucet, emax setriaci. Pravdepodobne mate aj dve platobne karty, tak len si treba skontrolovat, ktora je ktora. Ja pouzivam mkonto a az 3 setriace emax ucty, na jednom sporim pre dcerku, na druhom na poistky a treti setriaci mam ako zeleznu rezervu 🙂 karty k tym setriacim ani nepouzivam, ale v pripade potreby si viem kedykolvek cez internet banking presunut peniazky zo setriaceho spat na mkonto.

candii
26. máj 2016

Unicredit bank ma U-konto, ked Vam pride na ucet viac ako 400e mate vedenie zadarmo a spoplatnenie SMS pri pohybe penazi je 5 centov.. mne to robi mesacne tak cca 20centov 😂

rudkocam
autor
26. máj 2016

@moni244
@selenka7
dakujem :*

saallen
11. sep 2017

@candii mozem sa opytat? tych 400 emusi byt naraz alebo napriklad 300 + 100, ze jednoducho je tam mesacne pripisane 400eur?

candii
11. sep 2017

@saallen nemusi byt naraz ale prijem mesacny musi byt tych 400€

saallen
12. sep 2017

@candii dakujem, toto som potrebovala vediet. pekny den

marlenka222
12. sep 2017

Ja mam slsp a za ucet mesacne platim 7,90€ za kartu ak.mi skonci platnost, 10€ 😔
dali mi ponuku vraj sporenie kazdy mesiac 20€, platby kartou minim.200€ a 3 prikazy kazfy mesiac. Dokazala som to splnit jediny krat (na Vianoce) pocas 2 rokov. odchadzam tiez prec. To sa nehodi. Rocne za vedenie uctu 94€!!!! Vlastne peniaze

zarja011
12. sep 2017

@rudkocam odporúčam MBANK. Už ju mam 3.rok.Žiadne poplatky, prevody zdarma.Osobne nevyberám, na materskej poplatim cez banking všetko a par krát v obchode kartou.to je tiež zdarma. A max spokojnosť. Aktuálne je možnosť do 30.9.založiť účet s tým že dostanete odmenu 45e za využívanie účtu. Tiež som takúto možnosť využila. Stačí 5x mesačne platiť kartou po dobu prvých 5 mesiacov a na účet prvých 5 mesiacov musí prísť aspoň 300e.a odmenu mesačne vyplácajú po 9e za 5mes.je to 45.