Choroba a osobný bankrot

malaniki
19. máj 2022

Baby, mám problém, ešte keď som bola s ex, vzala som si pôžičku, mám jedno dieťa, už nie som na materskej. Teraz robím z domu ako moje hobby, čo nás s malou živí. Bývam u rodičov, ale uz to nezvladam.
Mám veľmi dlho psychické problémy (psych.pacient), depresie plus ďalšie ťažkosti, sama rok splácam pôžičku ale žijeme od výplaty do výplaty. Nič nevlastním, rozmýšľam o osobnom bankrote, som psychicky vyčerpaná z toho tlaku aby mi každý mesiac vyšlo len tak tak na tú splátku. Neviem čo robiť len sa mi stav zhoršuje z toho naháňania.

lienka.7
19. máj 2022

@malaniki CPP, pozru sa ti na to a poradia. Podľa mňa diagnóza ako taka s tým nič nema, ide o to, ci spĺňas podmienky na osobný bankrot. Objednaj sa ma konzultáciu

anjelicek26
19. máj 2022

Tak smer psychiater s tymi depresiami, najst lepsiu pracu (alebo brigadu popri normalnej praci), aby si uvolnila ten financny tlak. Pozicka sa da refinancovat, nech nemas take splatky vysoke, skus sa v banke porozpravat. Byvas u rodicov, takze nejake vysoke ine naklady asi nemas. Ono je pekne, ze robis ako pracu svoje "hobby", ale evidentne to na pokrytie vsetkych nakladov nestaci... treba to prehodnotit. Osobny bankrot je na dlhe lakte a velmi obmedzujuci, ludia si to moc lahko predstavuju. U teba nie je dovod na to...

janai1
19. máj 2022

Na osobný bankrot nespĺňaš podmienky a asi je najvyšší čas svoje hobby - ktoré ta mimochom neuživí keď máš takéto problémy - vymeniť za normálnu prácu

kitycat
19. máj 2022

Trebalo premyslat ked si si s ex sama na seba brala pozicku. To vam asi booli vhod vtedy... Miesto hobby hladaj pracu

Som mudra ako radio ja viem

melanta
19. máj 2022

Osobný bankrot sa realizuje buď formou splátkového kalendára alebo konkurzom. Na jeden spôsob potrebuješ majetok, ktorý sa speňaží a na druhý potrebuješ mať exekúciu minimálne rok. Namiesto riešenia osobného bankrotu vyhľadaj odbornú pomoc (minimálne psychológa) a na finančné zvládanie lepšiu prácu resp. normálnu prácu a nie hobby. Máš dieťa, takže načase mať trocha zodpovednosti a živiť sa normálnou prácou a nie hobby, ktoré ťa evidentne neuživí.

pribinak
19. máj 2022

Na bankrot nespĺňas základnú podmienku a to aspoň rok stará exekúcia.

Prečo nemáš prácu? Veď to by si mala väčší príjem ako keď máš len nejaké hobby. Skús niečo aspoň na pol úväzku

luccija
19. máj 2022

@pribinak hobby môže byť aj to, že niekomu robí nechty.
@malaniki koľko máš splátku, alebo koľko máš ešte splatiť?Nemôžu to zaplatiť rodičia a potom im vrátiš?aspoň dočasne pokým si nenájdeš lepšiu prácu
Veď si zrátaj kde je problém veľa minas, malo zarábas, alebo je splátka vysoká?

pribinak
19. máj 2022

@luccija môže, ale potrebuje normálnu prácu a nie byt v depresii že nedokáže zaplatiť splátku
To jej na pohode nepridá

luccija
19. máj 2022

@pribinak súhlasím...ale vyhlasiť bankrot po roku splácania pôžičky je nerozumné.Preto sa pýtam ostatné veci.

pribinak
19. máj 2022

@luccija veď ak je to nejaká mensia suma tak bankrot jej narobí viac škody ako osohu

Navyše nemá exekúciu, to je základná podmienka

solange7
19. máj 2022

@malaniki radsej si najdi lepsie platenu pracu, bankrot nieje sranda. Navyse ako uz baby spomenuli, nesplnas podmienky. Bohuzial, taky je zivot. Nemozeme sa na vsetko vybodnut, prestat splacat zavazky a len tak lezat niekde s pohladom do stropu. Bola by skoda keby si to kvoli nejakej malej pozicke vzdala. Predpokladam, ze viac ako 300e neplatis. Ak vobec...
Takze trosku zabojuj a nenechaj to zajst az do exekucie. Zarobis si tak na dlhorocne tahanice, z ktorych sa len tazko dostanes naspat.

anna_2
19. máj 2022

Kolko dlzis, kolko splacas a aky mas urok?