Dá sa na Slovensku rodinne žiť?

andrej69
15. okt 2012

Ahojte,
nakolko sa dostavam do veku 30 rokov a vidim ako to okolo mna rodi vsetko (som chlap inac) tak aj mna obcas napadne myslienka na decko. Ako vsetci vieme, 90% veci v zivote je o peniazoch a preto taka moja uvaha kolko tak treba na rodinu aby nezila jak zobraci a vypocital som teda:

byt: (predpokladajme ze hypo, kto uz dnes ma len tak byt v okresnom meste kde je aj praca) – cca 400E (nebudu sa 3 tlacit v garzonke to je na nervy, otazka casu ponorkovej choroby)

internet: neda sa bez neho, cca 20E

telefonovanie: tu ak clovek nepodnika a dava viac ako 10E mesacne tak je chory podla mna, davam 2x10E pre dospelych teda 20

jedlo: nesom typ co bude zrat texco mucne parky premiesane s kozou prasata a zapijat to sofotescokolou za 0.45Eura 2.5L. Ak ste mali (ak nie tak budete mat) niekedy zdravotne problemy tak viete ze jedlo je ako tehla na dom – ked je lacna tak ten dom sa zruti alebo ho bude treba draho stale opravovat a teda – na jedle sa nesetri: davam 450E pre 3-4 ludi.

Kedze sa bavime o ZITI a nie o PREZITI tak – AUTO! Davam 200E mesacne kde je palivo+servis+poistky s tym ze uz rodina dajake za 4000E z bazaru kupila!
(vsimnite si ze nepisem o audi A6 ale o dajakej skodovke ako fobia alebo ochcavka, cize nic moc ale staci :(

Krasa: tak kto chce mat doma tucnu zenu a pupkateho chlapa? Takze tu mame:
wellness – aspon raz za 2 tyzdne masaz si pracujuci clovek zasluzi
solarko, posilka, aerobic pre zenu, kozmetika..
tu same viete ze tak 300E je asi minimum pre dvoch

Oblecenie: tak predsa chodit cely rok v jednom to niesme cigani, davam 200E mesacne na nove oblecko aj pre decko, cinak u mna nieje riesenie ale priznanie si stavu zobraka..

Hracky: 50E mesacne nech ma detstvo a ne jednu tragediu

Lieky: kto uz je dnes zdravy.. uz len zubarka stoji kilo dva zuby spravit ked je zle.. davam priemer 70E mesacne aj na vitaminy a tak..

SUMA SUMARUM:

cca 1700 eur! A tam este niesu: dovolenka, lyziarsky pre decko, tabory, kruzky pre decko, oslavy (mamka ma 60tku – treba dar a nie kvet za 20 eur..), sporenia, poistky, neocakavane vydavky, choroba, stres..

odhadom za 2200 sa uz na slovensku za mesiac da..

ako vsak citam uduseneho (modreho) konika tak tu su rodiny co maju 500e a prezitju – to CO robite? Co jete? Ponozkovy vyvar? Chodite MHD? Wellness vidite len v telke medzi farmou a inou super inteligentnou reality show pocas nalievania si domacej? To vam takto vyhovuje???

zo zeny sa stane frigidka bo je utahana po celom dni a z muza co ma 2 prace impotent?? to vam zato stoji??? to decko?? na 30 rokov zo seba spravit otrokov, starat sa len o neho (aj tak mu nic extra nedate cize spokojne nebude, trie biedu s dvoja neschopakmi),

sexovat raz za 4 mesiace (ako som cital temu: ako casto mame sex)?? to vam nacisto sibe?? ja vas NECHAPEM.. NACO je to dobre? Preco si ludia zakladaju rodiny ked zena ma 400E a muz 600E?? su normalni? Alebo je vacsina deti nechcenych? Alebo iq je nizsie a proste si to nevedia spocitat? Kazda tretia mlada rodina do 5 rokov skonci na krku s vymahacmi od nebankovky nakolko prace je stale menej a za este horsiu vyplatu, potraviny za rok isli v priemere o 30% (to vacsina z vas nech si predstavi ze za to co sa plato 1 euro tak sa bude platit 1.30eura, cize kde ste dali za nakup 100e tak date 130e za to iste!).

Uz sa necudujem ze 9/10 zien na sLovensku ide po lovach – chcu bohatych podnikatelov – no da sa im cudovat? Niekedy som si z toho robil tazku hlavu ale dnes uz viem ze to vyjde len 1 z 10 a zvysnych 9 skusa do 30tky, potom im prepne a zufalo chcu rodinu uz aj s menej bohatym, ty ale v tom veku balia 20tky na bazarove bmw-cka a netreba im staru lumpu na krk.. 🙂

..kam to vlastne ale vsetko speje.. tam kde sa robi zivot..? :(

(text je vlastnictvo autora! Sirenie bez suhlasu zakazane, zverejnene pre forum modrykonik.sk)

fomarik
15. okt 2012

oprava.. 1000eur..vtedy by sme sa cítili bohatí

sjuzi
15. okt 2012

😀 😀 😀 😀 😀 😀 dávno som sa tak z chuti nezasmiala... Vďaka ti @andrej69... aj tá 69na v tvojom mene je akási podozrivá...

fomarik
15. okt 2012

@andrej69 a ešte niečo, tvoja téma znie : Da sa na Slovensku vobec rodinne zit??? .........to slovíčko rodinne si prečítaj aspon milionkrát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

cecil36
15. okt 2012

@andrej69 naco sme si robili deti? no na sprostu otazku sprosta odpoved. Asi ti pri podrobnom luskani konika uniklo, ze sme sa tu vsetky spojili do Obcianskeho zdruzenia "zachranme si Slovensko". O co ide? Vsetky sme sa tu spojili preto, aby sme mali co najviac deti a tym padom, aby sme zabranili tomu, aby sme boli o niekolko rokov v mizivej mensine oproti nasim tmavsim (a najmä neprisposobivym) spoluobcanom, ktorí maju uz niekolko rokov populacny boom. Finta je v tom, ze sa do OZ mozu zapojit iba inteligentne zeny a muzi. Takze bohuzial, teba medzi seba vziat nemozeme, lebo tvoj geneticky material sa svojim IQ a EQ blizi skor k tym tmavsim spoluobcanom.
P.S. Tymto sa ospravedlnujem vsetym romom, ktori dokazu slusne zit a odvadzat dane.

rora
15. okt 2012

chodim na MK asi 4 roky, za tu dobu som si tu uz precitala vselico, ale tvoj prispevok suverenne vyhral v kategorii stupidita desatrocia 😔 😔 😔

k_a_j_k_a
15. okt 2012

@andrej69 😀 pripominas mi jedneho kamarata, co nedokaze vyzit z 1 000€ na mesiac a to nezivi auto. My sme 4clenna rodina a mame teda na mesiac menej. A to prosim pekne chodievame na dovolenky (raz rocne more s detmi- ubytko na plazi, zoparkrat do roka predlzeny vikend na SR, a aj vylety a dovolenky s MM na moto). Jeme slusne, nekupujeme lacne veci, ale kvalitne, snazime sa hlavne bio. Deti aj my chodievaju oblecene slusne, ale kupujem len to, co treba, nie blbosti. A dokonca nam vychadza na kravinky ako 3ds, xBox a hry na to, iPad, obaja mame sukromne iPhone. Je pravda, ze auto mame obaja sluzobne a take tie wellness procedury neabsolvujeme - ja chodim obcas ku kadernicke a na kozmetiku. Platime hypo, SF a take tie klasicke poplatky. Do toho zariadujeme byt, cize aj to je obcas riadna palka (prednedavnom sme dali 1800€ do skrin a 1000€ do kuchyne- kupovali sme umyvacku a dve skrinky). Teraz som zacala pracovat a normalne som minule rozmyslala, ze co s tymi peniazmi 😀 Takze zivot sa da uzivat aj s menej penazi.

A este jedna vecicka, dieta nie je otazkou financii, ale chcenia a ludia, kt. nanho nedospeli si vzdy najdu dovod preco ho nemat a mnohokrat je za tym len a len pohodlnost.

zuzkabeno
15. okt 2012

@andrej69 Vyzerá že si veľkorysý muž, doprial by si rodine, manželke, deťom to, čo iní muži považujú za zbytočnosti. To je správny pohľad na vec, že si nejaký muž všimne koľko to všetko stojí a aké sme my ženy obetavé.

jkadankova
15. okt 2012

Mňa by len zaujímalo, čo robí takýto mladý úspešný slobodný bezdetný na fóre o rodine a o deťoch a má aj prehľad o diskusiách? hahahahaha podľa mňa ti bijú (nie bijú, priam trieskajú) biologické hodiny a tááák veľmi by si chcel milujúcu ženu a dieťatko, len to nemáš, prognóza zúfalá a tak sa tváriš hrdinsky. Najprv trošku skromnosti a pokory a potom prídu aj tie dôležité veci 🙂 Nezúfaj.

henrieta16
15. okt 2012

To v 30tke také komplexy? Môj zlatý, ešte dobre, že nemáš rodinu, kedy moje deti mali takého otca, asi ho niečim ovalím. Kde si ty na také sprostosti prišiel? A ešte aj tu na modrom koňovi, takéto svoje trápne a urážajúce statusy si nechaj pre iný nemenovaný časopis. Ak nevieš, existujú aj audiotextové čísla, zavolaj a uspokoj svoje potreby. Určite pri tom žiadne dieťa nespravíš. 😉 našťastie! Ale asi máš priveľa času zamýšľať sa, sedíš doma na riti, bez frajerky, možno pri mamičke a krátiš si dlhé chvíle filozofovaním a na čo, čo keby, prečo.
Moja rada, najlepšie aby si podstúpil sterilizáciu, aby si "náhodou", ak vôbec neprišiel o svojich "2200" eur. Tá sterilizácia je lacnejšia 😉

andrej69
autor
15. okt 2012

Tak ako.. odpovede ma naozaj prekvapili, necakal som tolko nenavisti a zlosti od mamiciek deti.. zaujimave..

za vsetky odpovede musim uznat a pochvalit @zuzkabeno – citujem: ”Vyzerá že si veľkorysý muž, doprial by si rodine, manželke, deťom to, čo iní muži považujú za zbytočnosti. To je správny pohľad na vec, že si nejaký muž všimne koľko to všetko stojí a aké sme my ženy obetavé.”

no ved presne o to mi slo! Nemozem zato ze som muz a pouzivam mozog – skor ako si zoberiem pausal tak si to preratam ci na to mam, a dieta nieje na rok – dva zabavka ale na cely zivot a preto som sa len chcel poradit kolko treba mat Euro aby som doma nemal jednu zdeptanu unavenu zivotom zbitu zenu akou je @jkadankova a @danjelca – z ich odpovedi ide len urazanie a provokovanie za ktorym je ich vlastny nestastny zivot a preto sa na vas ani nehnevam ale – posielam Vam uuusmev 🙂

mam pocit ze je vela zien co rozmysla ze “ked ne teraz ta kedy.. a urobia si dieta..” no a potom cely zivot len dru – nepaci sa mi tato predstava! Ak uz niektora z vas takto zije aspon nech netvrdi ze je to v pohode!

vidno ze tie mamicky co su vysmiate na bmw X6tkach, chodia do solarka a doobedu kavickuju v poluse v obleceni za 500 euro tu na toto forum nechodia, ich reakcie by asi boli ze 2200 je mozno zaklad ale to uz je o inom. - Ja som sa pytal na SLUSNE ZITIE!!!!! ale nie ZIVORENIE!!!!
Ze detom ani zene nic nechyba a nemusi is odtrhovat od ust.. vety typu “ta dnes nebude sunka bo vcera bola” su podla mna smutne a nepatria do rodiny co je zabezpecena.

Co sa tyka mna – reci typu “keby takto rozmyslali tvoji rodicia..” niesu na mieste – bol socializmus, kto sa nevydal/neozenil do 25 bol divny a bola PRACA a ISTOTA.. dnes su len ficove istoty v zdvihani dani a potravinovej 25% inflacii! Ale chapem ze ucnovkarky toto nechapu, snad VS vzdelana zena (nie bezpecnostny manazment a cestovny ruch) to chape 🙂

a co sa tyka hraciek – ano deti netreba rozmaznavat ale sam som mal detstvo ze som chcel BMX a dostal som skladacku – zivot je proste svina a ja chcem pre svoje dieta (nie decko ale dieta – zmenil som slovnik kocky ;) proste nieco LEPSIE! Som zato zly?! Mam byt alkoholik, pit, robit pri linke, prist domov dat si poldeci, zbit zenu, zapnut narkozu pozriet si farmu a ist spat? Ved dietatu sa treba aj VENOVAT! Vozit ho na futbal, platit kruzky, jazyky (nech nema ucnovku a nejde ku linke za 390 euro jak opiCka) proste je to dnes o PENIAZOCH a na tie som sa pytal! Tie co to nechapu nech idu umyt riady, ostatne dakujem za pekne odpovede (aj od @vonicka, @ichbinich, @dudka1979 su tu proste aj mile a inteligentne zeny, od nich by si taka @jkadankova a @danjelca mohli zobrat priklad..

@fomarik – pekne si to napisala ale menej vykricnikov nabuduce, dakujem 🙂

@ostatne reakcie – boli viac menej srandovne, neutocne a v pohode, nekonstruktivne ale aj tak dakujem 🙂

@henrieta16 – teba mi je uprimne luto no aj tebe posielam usmev, snad budes v zivote stastna 🙂

hradnapani
15. okt 2012

@andrej69 prosim ta, ty si bol v bezvedomi, ked si pisal ten svoj uvodny prispevok? ved tam je to tolko urazok matiek a rodicov vseobecne, ze sa naozaj nemozes divit reakciam...

henrieta16
15. okt 2012

@hradnapani Ako vidíš, vybral si len tú odpoved, ktorá mu pasovala a bola "až" jedna! 😀

kokorunecka
15. okt 2012

@andrej69 Nemyslím si, že je správne niekoho urážať na základe dosiahnutého vzdelania.... Či? 😕

adrioska
15. okt 2012

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😕 😕 😕

hori
15. okt 2012

@andrej69 vies, mne z toho vsetkeho vychadza, ze nie peniaze su problem, ale CAS.
napr. tych 300 eciek, ktore si tak velkoryso urcil na krasu by som realne aj vyuzila - pretoze minimalne polovicu z toho by sme museli dat na opatrovatelku pre dieta, ak chceme ist do solarka, wellnes, posilky a pod. ... a toto nerobim casto, pretoze je to cas, kedy su moje deti "odlozene"... nehovorim, raz za cas si treba od deti oddychnut, ale my rodicia uvazujeme skor tym smerom, ze ako sa zabavit spolu s detmi... ano, ako rodic som v mnohom obmedzena... ale nie vzdy sa to da vyriesit peniazmi...

henrieta16
15. okt 2012

@andrej69 teba nech moje šťastie netrápi. 😉 Nabudúce si rieš svoje komplexy inde a neurážaj tu nás, naše rodiny a deti ked o nich nič nevieš, vinu a vinníka hľadaj inde!

katey
15. okt 2012

@andrej69 gratulujem ti! konecne sa nasiel dalsi clovek, ktory si nasiel dovody, preco deti nemat, lebo chudacik by nemohol zit svoj standard a este tu s tym zatazuje okolie. kludne si zarabaj svojich 2200€ (ktore si myslim, ze aj tak nemas), sexuj 4x za den (co si myslim, ze aj tak nerobis) a urazaj ludi, ktorym sa vyvinul uplne elementarny cit po laske, rodine, detoch. PENIAZE VLADNU SVETU! s takymto postojom v zivote ani zenu, ktora by ti dieta vynosila nenajdes, takze sa ani nemusis bat, ze by si nahodou musel zit tak ako my "chudery" tu 😵

krprtka
15. okt 2012

Ahojte, moj názor je taký, že poznám rodiny, ktoré si nevedia predstaviť žiť ani z 2000 a viac € a rodiny, kde žijú z desaťnásobne menšieho príjmu. Skrátka taký je dnes svet, sú veľké sociálne rozdiely medzi ľuďmi! Netreba nikoho odsudzovať a posudzovať, každý sme iný...a každý si je strojcom svojho vlastného šťastia. Nie je od veci, keď si človek skôr, než si založí rodinu, spočíta, čo a ako a kde uberie, kde pridá a čoho sa dokáže zrieknuť. Veľa ľudí už pre deti zmenilo hodnoty. 😉
@andrej69 pravdu máš v tom, že deti stoja peniaze, čím staršie, tým viac. Dnes už im nedáš vzdelanie zadarmo a nikto ti nič nedaruje len tak. Niektoré položky si dosť prehnal, ale keď je to tvoj životný štýl, nech sa páči. Keď budeš mať dieťa/deti, neminieš na wellnes a krásu 300€, lebo nebudeš mať na to čas 😀
Inak si odvážny tu takto vystúpiť 😀 😉

beruska1311
15. okt 2012

@demonique Krasne si to napisala🙂
Tu ked da chlap prispevok, poväcsine to stoji za to...asi by nemali chodit na fora pre mamicky...znizuje im to uz aj tak dost chabe IQ🙂

amouramour
15. okt 2012

inak nesuhlasim s prispevkom, bolo to moc prehnane...ale jedna myslienka tam bola spravna, ak par ledva vyzije v dvojici asi by to dieta mat nemal...taktiez, ked rodina ledva uzivi dve deti, tiez by uz dalsie nemala mat...isto peniaze nie su vsetko, ale su velmi dolezite...a ked uz raz dieta mam, zasluzi si mat dostojny zivot a netrpiet nedostatkom...teraz nehovorim o nicom prehnanom...

nice202
15. okt 2012

😲 tie co maju bezpecnostny manazment a cestovny ruch vystudovany na VS, su menejcenne? och maria bozia. dobre, ze nezijem v BA a nechodim do Polusu, ci do coho vysmiata a zosuvereno-oranzova z tolkeho solarkovania. Veru , da sa slusne zit aj z 1000 eur. chod na stranku profesia a daj si kolko ludi zaraba nad 2000 eur /co 2000 aj 1000/ a budes prekvapeny percentami...

andrej69
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinkatinka
15. okt 2012

Ja neviem kde si prišiel na takýto rozpočet.....
ALE ... keby sme všetci rozmýšlali ako ty, naozaj na náš dochodok nemá kto zarábať...
Čudoval by si sa, ale niekto je šťastný aj bez solárka, wellnes a hračiek za 50 eur mesačne....
Ide o to správne si to rozpočítať.... tvoj rozpočet je TVOJ .... ja mám svoj a som s ním spokojná.....

katakatarina
15. okt 2012

@andrej69 No, Andrej, až po prečítaní druhého príspevku Ťa beriem ako-tak vážne. Veru, dnešok je o peniazoch, ale záleží len na človeku ako veľmi sa nimi nechá spútať a zotročiť. Práve tie úvery, ktoré spomínaš v prvom príspevku sú jasnou cestou do pekla otročiny. Preto je veľmi dôležité vedieť narábať s peniazmi, nekupovať zbytočnosti, odkladať na horšie časy a hlavne vyskakovať len do výšky svojho príjmu. Deti tiež nabúrajú človeku rozpočet, ale nemyslím si, že slušný rodinný život vyžaduje toľko výdavkov ako ty píšeš. My patríme k tým, ktorí majú mesačne menej ako 1000Eur a predstav si - sme šťastní. Máme strechu nad hlavou, dobrú stravu, kopec hračiek, pekné oblečenie, aj na dovolenke sme boli, auto síce staršie ale jazdí. Niekedy nakupujem malej aj sebe veci v bazáre ale vôbec mi to nevadí, veď ušetrené peniaze miniem na iné príjemné veci. Rodinný život je o čase strávenom spolu. Vždy je miliónkrát lepšie ísť s rodinou na výlet do lesa, do parku, na hrad atď. proste aktivity, ktoré skoro nič nestoja ako čakať na tatinka, kým sa vráti večer zničený z práce, nevrlý, hladný... ale hlavne, že zarobí veľa peňazí, čo keď nie je čas si ich užiť. Pre deti je väčší zážitok ísť každý víkend na malý výlet ako jeden krát za rok "k moru do Dubaja". Poznám viacero kamošiek, ktoré pred materskou boli neuveriteľné materialistky, teraz však spoznali naozajstné hodnoty rodiny. Pre rodiča je nádherné zažiť, keď ťa dieťatko osloví, pohladká ťa svojimi teplými rúčkami, dá ti samo od seba pusinku. Toľko lásky človeka naplní... že ti vôbec nenapadne, že ti tento mesiac nezostali peniaze na wellness. Keď si rodič, zrazu je najdôležitejšie zdravie a pohoda doma, ked dieťa hodiny plače, dal by si všetky prachy zato aby prestalo a bolo mu zase dobre... Ked si rodič preskáče s dieťaťom choroby, problémy a všeličo vtedy si strašne váži, že je dieťatko zdravé a spokojné, utuží to aj vzťah rodičov a tí si sami seba tiež vážia oveľa viac.
Dnešná doba je problém Ega. ja ja ja, ja chcem, ja potrebujem atď. Keď máš dieťa, ego ide do ústrania. Samozrejme z času načas padne dobre trocha si svoje ego pohýčkať napríklad wellnessom a vypnúť, zregenerovať sa, a potom naskočiť naspäť.
No proste, na spokojný život (nie živorenie) nie je podľa mňa treba toľko peňazí ako si myslíš.
Ale záleží aj od typu ženy, ktorú si vyberieš. Sú ženy spokojné aj s rozpočtom pod 1000Eur, a sú také, ktorým bude 2200Eur "sedlácky málo" 🙂 Záleží teda od Tvojho výberu.
Prajem Ti veľa šťastia a keď sa rozhodneš - šťastnú a spokojnú rodinu.
... ak si sa teda dostal až potialto po tomto dlhom výleve 🙂

katey
15. okt 2012

@andrej69 a ty si myslis ze zena na materskej prispeje do rozpoctu kolko? ja ti poviem asi 220e, takze ti staci ak zarobis 2000 🙂 good luck!

henrieta16
15. okt 2012

😀 je to také úbohé, si akože myslel, že čo, ma tu teraz uraziš, alebo vytočíš, alebo čo? Môj život je krásny, mám všetko čo potrebujem a mm je doma, pri rodine, ak by si čítal pozorne, ked mi už čítaš moje statusy, zber v Taliansku je len jednorázová záležitosť..A neotravuj už, ked nevieš uniesť ani negatívnu reakciu na svoj status.

maznacik007
15. okt 2012

nuz jasne ze deti potrebuju vela lasky ale bez penazi to proste nejde... ja som bola vcera v obchodoch a to prosim pekne som pozerala ze takko a tesco a pod. nie nejake znacky ale ked si zratam pre dve deti zimne bundy, kombinezu, topanky rukavice a par inych nevyhnutnych veci tak sa do 200 eur clovek ani nezmesti... ano da sa kupit v bazari ale hadam moze mat dieta aspon par kuskov novych a nove topanky.. aby si nenicilo nohy a chrbticu... caka nas zubar, a par vysetreni... a predpisov liekov na imunitu, alergie a tak.. a tiez isto min. 100 eur padne..
takze ja osobne si myslim ze je tu velky nepomer medzi prijmami a vydavkami... a to mame prijmy podla mna dost dobre... ale nechapem ja proste nedokazem dat za jedlo 200 eur mesacne ako niektore kocky tu co z toho vyziju aj s tromi detmi... a fakt ze nechodim na kozmetiky solarka ani neviem kam ale zasa ist si s detmi zaplavat zaplatit kruzok a pod.. to je hadam normalne ci nie...

amouramour
15. okt 2012

@maznacik007 absolutne suhlasim...a clovek nikdy nevie co bude, ake vydavky sa nahle objavia...a navyse napr. byvanie ake je drahe,my len na neho dame mesacne 620 eur

miriamkac
15. okt 2012

@andrej69 ja by som povedala, že by bolo vhodné definovať pojem "Slušné žitie", lebo pre niekoho je "slušné žitie" byť v čistom, mať domácu stravu, vlastniť fábiu, (thaliu, polo, clio, scenic) našetriť si na predlžený víkend v lete v horách.....kúpiť deckám bycikel, korčule, kolobežku, lego, vyjsť si na prechádzku k vode, cez leto na kúpalisko, v zime na korčule na ľad
A niekomu nestačí mať plný šatník značkového oblečenia...každý deň nové šaty, raz za mesiac nové lodičky, vlastniť nie jedno, ale tri autá (do každého počasia jedno), cez leto ísť min. na tri dovolenky a využívať pobyty v hoteloch s wellnesom, pritom nevidieť svoje deti celé dni...."staaale málo"
Ako si písal: dieťa nie je na jeden rok...počas života si raz hore, a raz dole....stať sa môže všeličo...10rokov môžeš fungovať "v slušnom žití" a príde deň...."katastrofy"...a čo svoje 10-ročné dieťa pošleš s5 do pôrodnice???....lebo mu nebudeš vedieť zabezpečiť "životný štandard"???? 😝 😝 😝 Tak v tom prípade...radšej deti nemať...fakt...
Lebo aj na chodníku Ťa môže auto zraziť.... 😀

zeleny_cajik
15. okt 2012

Milý andrej, keby vsetci uvazovali ako ty, tak Slovensko vymrie 😉 Mat rodinu a deti, to hlavne o odriekani a novo nastavenych prioritach, ktore sa z toho "JA" (o ktorom je vlastne tvoj uvodny prispevok), presunie na "MY". A to, ze sa vzdame kozmetiky, masazi, fitka, narastu nam trochu zadky a muzom pupky, nie je ani tak o tom, ze na tieto vymozenosti nemame peniaze, ale nemame na to CAS 😉 a aj tak sa lubime a sexujeme castejsie ako raz za styri mesiace 😀

Ano, najlepsie je mat dieta v case, ked su dvaja zabezpeceni, maju kde byvat atd. a je to dnes ozaj tazke, ale kolko deti sa narodilo aj bez toho a su stastne aj bez 50 eur mesacne na hracky 😉