Dá sa vyžiť z 200 eur na mesiac?

poisons
10. jún 2012

samozrejme po zaplateni pozicky,najomneho telefonu,skolky...sama s 4,5roc.chlapcom...

rora
17. júl 2012

nam tolko niekedy zostane po zaplateni sekov alebo necakanych vydavkov, sme traja. vychadzame ako kedy (bez pomoci rodiny asi tazko...:( ale keby som sama s malou tak by mi 200e podla mna vystacilo

danusskaaa
17. júl 2012

neda!!!aspon nie u nas!asi je to podla toho na co bol a je clovek zvyknuty a aky standard potrebuje! sama sa priznam, ze my sme rodina, ktorej nestaci 1400e na mesiac ☹ . niekedy som uz z toho zufala, lebo zbytocne kupujem veci /myslim malinkej/ a vobec nie su az tak potrebne, avsak sa mi pacia... a tie pidik veci su nenormalne drahe 😠 tento mesiac sa chystam trosku setrit, nech nemusime stale brat zo zasob. a ako to skoncilo??? rodicak hned na druhy den bol fuc 😢 😢 😢 kupila som par veci co boli fakt potrebne a zrazu bol moj ucet prazdny /ako kazdy mesiac/ 😖 takze pekne sup-sup na priatelov 😝 doteraz som aspon setrila na tom, ze som kojila, teraz uz musime kupovat UM /Nutrilon lebo Sunar, ktory je lacnejsi nam nesedi/ + nejake prikrmy a sladkosticky /este len suche keksiky/. ak sa pytate, kde minieme vsetky peniazky??? odpoved-fakt netusim... 😢 preto si uz vsetko pisem! viem, ze aj nase vylety /ktorych sa nemienim vzdat/ nieco stoja, strava tiez, ale zda sa mi to neprimerane vela... takze uvidime ako to bude tento mesiac!

marthuska
17. júl 2012

baby, viacere tu pisete dobre, @simsalabim presne, je rozdiel zit napr v byte v ba, a v rodinnom dome na orave za 200 eur, prvu moznost si neviem predstavit, kdezto so zahradkou a vlastnymi produktami je to isteze ine. dalej treba zohladnit cestovne, ako tu niekto pisal a nebudem komentovat (na to tu nie som) prispievajucu predo mnou, ved o otm nebola tema... kazdy mina podla svojho uvazenia a hlavne financnych moznosti...brigadovala som isty cas pri pokladni cez skolu, co niektori ludia kupovali, neskutocne, tolko nepotrebnych potravin za 200eur, ze des a hroza. a ini rozumne a zdravo nakupili co bolo treba, bez cipsov asladkosti, namiesto sprostych dzusov citrony a zazvor. ked sa chce, da sa vsetko. na vsetko existuju alternativy. napr ked nemam na avivaz, kupim ocot a este budem mat bielizen bez obav, ze sposobia malej alergiu. a financne? lacnejsie. inak este som asi nebola na nakupe v potravinach, ze by som minula viac ako 70 eur, fakt nie. a to kupujeme tak na 4dni a viac naraz. takze neviem, nebudem sa opakovat, kazdy mina len tolko, kolko ma v penazenke.

bianca
17. júl 2012

my sme traja a zijeme z cca 40-100 €

dai
18. júl 2012

neviem... podla mna sa to neda - ja som teda skusala minuly mesiac ale zaplatila som jednu nadrz v aute ( 80 euro ), z mojho uctu odchadza plyn - 80 euro a potom som spravila nakup pre maleho 😀 ( plienky, UM, lucky, kase... ) - cez 40 euro... a tak nejak som uz nemala nic na ucte, pre rodinu kupene nic, na nieco pomimo nic etc. ...
neverim ze sa da za 200 euro kvalitne stravovat - ak len kupujete kvalitne oleje, masla, pecivo, kvalitne muky , vajicka etc. - teda zakladne potraviny... uz nepisem o zelenine a ovoci tak sa to urcite neda, kedze taky jeden normalny nakup stoji cez 100 euro na tyzden...a to este nepisem o kozmetike a nejakom normalnom zivote - navsteve kina, zoo, kupanie, dovolenka etc. ...

samozrejme ze je rozdiel dedina a mesto, RD a byt... ale my napr. mame vela zeleniny a ovocia od rodicov a aj tak dokupujeme, tak neviem - mozno sme narocni na stravu 😅

ale zaver - ak teda mas pokryte byvanie a najom a na zivot ti zostava 200 euro a mas nejaku tu injekciu vo forme vajicok, ovocia, zeleniny etc. ... tak sa nejak prezit asi da ( 2 osoby ), ale ak ocakavas od zivota aj trosku viac ako zivorenie tak nie☹

lucia20
18. júl 2012

200eur pre dvoch si myslim, ze je dost. nebudes si ktovie ako vyskakovat, budes otacat trikrat kazdy cent, ale vyzit sa da. prezit sa da aj na male. ked clovek ozaj musi uskrtit, tak to dokaze uskrtit. my sme amlai jedno blbe obdobie, kedy sme zili 4 z 500eur a to sa z toho platili aj seky, aj auto a podobne. a vyzili sme. mali sme co jest, co si obliect. s vyletmi to uz bolo biedne, ale vylety sa daju spravit aj bez penazi.

vivusika
18. júl 2012

ja mám tiež na stravu,drogériu, krmivo pre psa aj kocúra cca 200-250€ a sme štvorčlenná rodina. Takmer denne varím, určite 1-2 krát do týždňa pečiem /vychádza to oveľa lacnejšie a myslím aj zdravšie, ako kupované sladkosti, najmä keď sú v záhrade jahody,ríbezle, maliny , černice.../Ono, keď nie je, stačí, keď je viac, minie sa 😉 A to sa snažím kupovať ,,jedlé,, potraviny... deťom oblečenie na internetových bazárikoch, čo vynosia a nezničia, zasa predávam ďalej, každé euríčko dobré 😎

janka3a
18. júl 2012

Ahoj,
ked manzel zaplati z vyplaty najom, energie, cestu z prace do prace, sebe pausal,ostane nam len moja materska - teda, lepsie povedane rodicovsky prispevok, nakolko som pred otehu nepracovala. Mame jedno mimi (16 mes.)...druhe sa narodi o mesiac...my sme nuteny z toho vyzit.Som zvedava ako. S jednym mimi ideme z vyplaty do vyplaty...a kupuje sa len to najnutnejsie.

martinkamm
18. júl 2012

ja som tiez s dcerkou sama a ked vsetko poplatim neostane nam nic a to mame na mesiac dokopy len 172,56€, titul je mi nanic kedze som koncila vysku rok po narodeni dcerky,nemam prax a nikde ma zamestnat bez nej nechcu,aj som chcela ist za pas robit ale nemozem si dovolit pracovat na dve smeny nieto este tri kedze by nemal byt kto pri bambulke u nas otvaraju skolku o 6:15 a zatvaraju 16:15 :(nebyt rodiny tak neviem

hajanka
18. júl 2012

ked sa musi, tak sa da 😅 😀

sofhia
18. júl 2012

Urcite ano, ved ked vsetko odratas... a daju sa nakupit veci aj z druhej ruky, resp. skus si najst niekoho, kto by ti darovaval oblecko po synovi. drzim palce. verim,ze je to len prechodne.

sosovica
18. júl 2012

Ja vyzijem zo 130 na mesiac takze sa to da len sa treba uskromnit....sofhia@.... 🙂

marietta123
18. júl 2012

No,prečítala som si všetky odpovede,niektoré mamičky sa vedia uskromnit,niektoré nie🙂ale to je len a len otázka či sú nútené alebo nie🙂Ked je človek nútený vyžit z 200 eur tak jednoducho musí a dá sa to,ale určite nie dlhodobo.štát sa vobec nepostará o osamelé matky z detmi,ktoré nie su vydaté alebo su rozvedené,však treba peniaze na iných))))))!!!!!!!v tomto štáte.Pracovné doby vobec nie su prisposobené matkám z malými detmi ked neni pomoc rodiny tak je tá matka stratená a pomoc rodiny tiež nepredstavitelná,kedže budú musiet pracovat aj babičky do 65rokov života ak sa vobec dožijú v tejto dobe,pod takýmto tlakom aký zamestnávatelia robia...mohla by som menovat vela vecí ale načo,nič sa tým nezmení ostáva len na šikovnosti matky prežit a vediet aj z mála vychovat deti na dostojnejšiu úroven.Bola by som ale zvedavá,čo by robili manželky mnohých milionárov tu na slovensku,ktorí žijú z "čestne zarobených penazí"keby dostali 200euro na mesiac,ved to by chudinkám nestačilo ani na solárko!!!!!!

afrika
18. júl 2012

myslím, že sa dá...no na druhej strane my sme zatiaľ dvaja+veľký pes a veľa krát mi tích 200eur na jedlo nestačí. najmä keď idem kupovať veci do kúpeľne.

ewellina
18. júl 2012

Včera som čítala, ako sa niektoré matky v Afrike musia rozhodovať, ktoré z detí má väčšiu šancu prežiť a tomu potom dávajú viac potravy na úkor iného dieťaťa, pretože všetky by nemali šancu prežiť. Bolo tam aj o tom, ako lekári zachrańujú podviživené deti, že najprv im musia dávať infúzie a potom neskôr opatrne začínať s jedlom. Niektoré deti sú na tom dokonca tak zle, že sa im aj napriek lekárskej starostlivosti už nedá pomôcť. No tak oproti týmto ľuďom ste boháči. 😉

kiko2807
18. júl 2012

ja som sama s 4,5 rocnym chlapcekom a po zaplateni najomneho, telefonu, poistky a skolky nam ostane 100 eur a musime z toho vyzit. Je to o tom ako sa clovek vie uskromnit .

dadka33
18. júl 2012

uršute sa to dá a nemusis len zivorit,pokial sa nebudes rozhadzovat a kupovat kraviny akosladkosti....a balene vody tak aj ušetriš nejake to € 😉 Hlavu hore a urcite to pojde 🙂

zuzanalv
18. júl 2012

tazka otazka,asi da ,ale ja neviem ako ,ak musis vsetko kupovat,zeleninu,ovocie ,mlieko,vajcia.....no neviem ,ak nastane nepredvydana udalost,napr.ochorie dieta aj za lieky sa doplaca -pomerne dost......

miska246
23. júl 2012

Aj my tak zijeme, sice s odretymi usami, ale ide nam to... Mam 50 ecok na tyzden, nerozhadzujem sa, kupujem len to, co naozaj treba a sme spokojni...

33henika33
23. júl 2012

dá sa keď si sama a neplatis nič tak ano ale mi sme traja tak horko tazko keď si zvyknuta utracat na somariny .

maria613
23. júl 2012

No dat sa musi dat ale pekne z odretymi usami... my sme z manzelom este pred rokom sme mali 1200 euro na vyzitie a bolo to len tak tak a teraz mame 600 euro a zda sa mi ze mame to iste co pred tym. Takze uskromnit sa da len nie kazdy to dokaze. Takze drzim palce nech sa to dari a urcite to nie je ziadna katastrofa🙂

hellenkap
19. sep 2012

Je pravda čo pod tými 200 E sa ráta, mne po zaplatení najomného, kúrenia, plynu, vody, elektriky, telefónu, internetu,školy - strava, mi ostane 140 E ale mám výhodu pracujem v dedine tak nikam necestujem... človek sa naučí žiť s tým čo má bohužiaľ... ☹ ☹ ☹

rainbow0508
19. sep 2012

Moja, mne zostane vratane chlapcov - ich potrieb a potraviny + ostatne vydje 150...a da sa 😉

katka0905
19. sep 2012

my mame prijem dokopy 650-700 eur mesacne, platime prenajom bytu z toho 340 a samozrejme dalsie vydavky, mobil, vysokoskolsky uver, dalsi uver... a zatial zijeme

mima4
19. sep 2012

Skor by som povedala ze sa da "prezit", nie vyzit, alebo realnejsie napisane "zivorit"...

angel31
19. sep 2012

myslím že prežiť sa z 200€ dá, pokiaľ človek býva na ulici a nemá deti.. pokiaľ mi niekto ide tvrdiť že z 200€ sa dá prežiť a mať dieťa nech si ide spraviť sekciu hlavy za účelom výmeny mozgu! Myslím že tu nemusím prepočty nákladov na stravu, energie, nájom detské výdavky a výdavky spojené s pracovnou činnosťou...

lea1333
19. sep 2012

neda sa zit z 200e to si len nasa vlada mysli 😀

ustrachana
19. sep 2012

z 200 Eur? ak z toho vie niekto vyzit tak ma u mna obrovsky obdiv a sklanam sa pred nim, naozaj

niikoletka
19. sep 2012

Niektorí si ani poriadne neprečítali príspevok a potom sa tu rozhukujú, že sa to nedá. Takže citujem "samozrejme po zaplateni pozicky,najomneho telefonu,skolky" ... to znamená, že tých 200 € je na stravu prípadne iné výdavky, ale nie na všetko! Najprv čítajte potom píšte..

a k otázke ja osobne poznám veľa ľudí čo majú na stravu aj menej na mesiac a sú v domácnosti traja. Dá sa to len treba vedieť správne nakupovať a variť. 200 € pre matku s dieťaťom na stravu nie je nejaký extrém, je pravda, že sa treba trochu uskromniť, ale zase "živorenie" ako to ti niektorí nazvali je niečo iné.. 😉

mircalla
19. sep 2012

@nikoletka Osobne si myslim, ze to zivorenie je. Da sa to prechodne, ale trvalo to nie zivot, 200 euro na stravu a ine vydavky je zalostne malo. Ak je clovek nuteny, tak sa musi uskromnit, ale suhlasim s prvym prispevkom....aky je to zivot?