Daňový bonus na dieťa, ktorého matka s otcom nežije

dmonikad
22. okt 2008

Ahoj, neviete niekto poradiť? Som na MD s druhým dieťaťom, je nejaká šanca dostávať daňový bonus na prvého syna, keď som si ho v robote uplatňovala teraz ja, ale ja mám teraz druhé dieťa s iným mužom za ktorého nie som vydatá. Môže si môj terajší partner uplatniť tento nárok? Alebo musíme byť zobratý? Neexistuje nejaký príplatok k príspevku na dieťa, ktorý by mi to vykryl?

dambala
7. feb 2014

evita68 volala som na daňový aj tam bola osobne ale nič nikto nevwedel povedať. a volala som aj dnes jeho mzdovej účtovníčke a už sa to vyjasnilo. od roku 2011 bral neopravnene penaize ma nmalého a uplatnoval si to aj tento rok. tak mu to stopli.

evita68
7. feb 2014

@dambala no tak si ich od neho pýtaj.. 🙂 sa mu vyhroz, že to inak nahlásiš na daňový..

dambala
7. feb 2014

evita68 hned som mu to dala stopnuť. od neho by som ich nedostala radšej by ich mínal s jeho ... och môže sa hanbiť taký attko. keby malému za ne pokupil veci tak ani slovo nepoviem že to berie

swanqueen
7. okt 2014

@dambala ahoj, mam rovnaky problem. ako si to prosim ta vyriesila?

dambala
8. okt 2014

@swanqueen ahoj. bola som dva krát na danovom urade a kedže máme takých super zamestnancov niektorých tak som ani raz nepchodila. tak som napísla doporučený list do jeho zamestnania že ich žiadam o zrušenie danoveho bonusu kedže spolu nežijeme nikdy nežili. Napísala som tam všetko čo nesplna a mal by. a ešte som ich poiadala o potvrdenie odkedy poberal bonus a o potvdenie že mu ho odobrali

swanqueen
8. okt 2014

@dambala a vybavili to v zamestnani? odpisali ti? ale tebe sa to uz spatne nevyplati ze?

dambala
8. okt 2014

@swanqueen hej. ja som s nimi volala a potom tam napísala a odpisali a potvrdili zrušenie. ale mne to spätne nevyplatili kedže som nezamestnana bola

majusqa77
8. okt 2014

@dambala riesenim je rocne zuctovanie v marci (ziadost sa podava do 15.2. u zamestnavatela), tam ti mozu danovy bonus doplatit

swanqueen
8. okt 2014

@dambala dakujem!

miriminc
9. mar 2015

dobry den mohli by ste mi poradit manzelom nezijem 5rokov sme jednej domacnosti pobera na deti pridavky a uplatnuje si na mna dan aj na dieta chcem vediet komu tie penaze patria kto ma narok na ne ked si nesplna vyzivovacu povinsot na deti a ani na domacnost neprispieva iba vtedy ako jemu vyhovuje

david93
11. mar 2015

@miriminc ak ste rozvedení tak nárok má ten, komu sú zverené deti do starostlivosti, ak sa ex nestará a neplatí výživné, nemá ani nárok na daňový bonus
ak rozvedení nie ste a žijete v jednej domácnosti, tak tam záleží na tom, či to máte súdom určené, že má platiť na deti

miriminc
11. mar 2015

david93 NESME rozvedeny zijeme jednej domacnosti nezijem snim 5r len ohladom deti som tu pretoze su chore preto sa pytam komu patria tie penaze ked si on uplatnuje na mna vratku dan a pobera pridavky na deti a aboslutne neprispieva na domacnost ani na deti a niekedy da a niekedy neda ako to jemu vyhovuje

david93
11. mar 2015

potom má nárok ten, kto spĺňa podmienky (určitý príjem za rok), musíte si súdom určiť výživné na deti a ak nebude prispievať potom mu nárok zanikne