Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

kohutovci
2. nov 2011

@ada21 fu..moc nerozumiem tomu, co pises.. ake odhlasenie a prihlasenie.. co ja viem, tak pri zalozeni si zadas sumu aku chces platit a po pol roku ju mozes zmenit.. ja som si toto poistenie takto zalozila pred dvomi rokmi.. ked som otehotnela, neviem kde mi rozum behal.. proste som sa tam dotrepala az v piatom mesiaci, ze si chcem navysit poistenie.. vravela, ze sa mi to neoplati, lebo mi aj tak budu ratat priemer z tych nizsich splatok.. takze ak ti mozem poradit.. plat si tu najnizsiu sumu a hned ako otehotnies a budes chciet navysit tak to urob hned na zaciatku teho..

zuzmor002
2. nov 2011

@maskaa To som teda zvedavá, čo Ti napíšu, potom daj určite vedieť. Ja keď som sa tam minule pýtala ohľadom výpočtu alikvótnej čiastky, tak mi odpovedali za 2 dni, takže určite aj Tebe skoro pošlú odpoveď. Ale podľa mňa je to blbosť, že ak by si preisahla maximum, že by ti potom dali minimálnu materskú, to nemá logiku! To sa predsa nedá ani vypočítať úplne presne, veď vždy sa môže zmeniť výška platu, nemusíš mať každý mesiac rovnako a nemôžem si potom predsa meniť stále vymeraivací základ!

lucicek1
2. nov 2011

Pozrite si to odporúčam:
http://www.ta3.com/clanok/3033/su-mamicky-na-ma...
Tak teda neviem schválili to či nie?

bobocka
2. nov 2011

@lucicek1 tak ta poslena veta ma dostala.to ako mam chapat? matersku dostane len mamicka co si v poslednych 2 rokoch platila poistenie.-aj ta co si ho platila mesiac ,ci ta co si ho platila dva roky? uplne dementne robena reportaz.par kratuckych viet a ziadne konkretne info o fakty operajuce sa. 😠 uz by koncne mohli povedat-takto to bude k 1.1.2012 a basta.ja uz som bola v tom,ze s dnp mame pokoj.teda ,ze ostava po starom.kamaratka si k 1.11.zakladala. a keby sa malo rusit,tak jej ho uz nezalozia,nie? naco by jej boli tie dva mesiace? 😕

lucicek1
2. nov 2011

@bobocka No strašné ako nas nechávajú v neistote a naše peniažky sa im Tam pekne leju a mi nevieme či vôbec niečo z toho bude 😠 Ja len dúfam že sa to v najbližších dňoch dozvieme!

lucicek1
2. nov 2011

ešte som našla na FB tuto diskusiu
http://www.facebook.com/topic.php?uid=138553299...

bobocka
2. nov 2011

@lucicek1 super,ze si diskusiu nasla.len keby sa mi chcelo aj vsetko citat 😀 ja osobne verim,ze dnp ostane ako je.uz je november a ak by mali zmeny platit k 1.1,tak by to uz bolo teraz zname.vsak treba formulare dotlacit a zaskolit a neviemco este a sviatky su predodvermi a to nik pracovat nebude chciet.no podla mna to tento rok este nedaju a aj buduci bude dnp po starom. 🙂

mojmacik
2. nov 2011

baby do volieb sa s tym nebude nic robit...nic neruste

bobocka
2. nov 2011

@mojmacik a myslis,ze po volbach ano?

mojmacik
2. nov 2011

myslim,ze ano lebo dlzka sa zvysi,%sa zvysi a este k tom uDNP?...to si nenechaju,ved statnu kas utreba plnit a nie z nej brat...no ja som len teoretik realista 🙂 ....dnes som citala...len neviem kde o tomto probleme..cez google som si vyhladala DNP a tam je fura debat o tom @bobocka

mojmacik
2. nov 2011
bobocka
2. nov 2011

@mojmacik lebo k 10.3 budem mat zaplatenych 223 dni a ak to oni nejak potom poschvaluju a bude mi par dni chybat,tak ma slak trafi 😠

mojmacik
2. nov 2011

@bobocka zase hned po volbach to urcite nebudeeeee...ved treba najprv oslavit a taaaaak 🙂

mojmacik
2. nov 2011

@bobocka a keby aj schvalili,tak platnost to nebude okamzita

bobocka
2. nov 2011

@mojmacik no ja viem,ze nie.lenze mne by to vyslo ak by to schvalili k 1.5.ak skor ,tak ja neviem co robit budem.ked si predstavim,ze si platim z maxima a koli par dnom by mi to malo padnut.,tak...a navyse fakt nemame z coho.doslova si od ust odtrhame,ale musiem to nejak poriesit,kedze druhe babo mat chceme. a ak by to koli par superuponahlanym papalaskym hlavam koli par dnom nevyslo,tak ...fu,na to ani mysliet nechcem ☹

kejtynka33
2. nov 2011

Ahojte, chcem sa spýtať tu vás,keďže u nás na sociálnom poistení nie sú zamestnanci ochotní, len si nás presúvajú z okienka k okienku....prejdem k veci... Som zamestnaná od 7/2009 a DNP si platím od 4/2011, keďže sme plánovali mimi...Ako to bude, keď teraz otehotniem? Oplatí sa mi naďalej platiť DNP, keď plánujú zrušiť DNP? Dostanem najvyššiu materskú, keď som platila len rok DNP?

mojmacik
2. nov 2011

@bobocka tak ani nemysli ,no mysli ale pozitivne 🙂 ....tu som to citala http://moje.hnonline.sk/node/8167?page=3

mojmacik
2. nov 2011

@bobocka a uz si tehotna?...lebo ono sice mozes mat 270 ale ak to zrusia aj neskor,tak mozem o ne prist...DNP by zostalo ale v zmenenej podobe

majussa21
2. nov 2011

@ucitelka70 diky za odpoved no to som si pobabrala vyplatua este aj nic nedostanem ☹

A este som sa chcela opytat budu sa buduci rok zvysovat tie tyzdne a percenta materskej ci aj to je v nedohladne kto to kedy bude vediet?

mojmacik
2. nov 2011

@majussa21 co sa tyka tej PN,tak myslim ak si to urobila ako som pisala v IP,tak nepobabrala...no daj mi vediet v kazdom pripade

maskaa
3. nov 2011

@zuzmor002 ved prave koli tym zmenam platu sa mi to zda blbost, pretoze vacsina ludi ma kolisajuci plat, malokto ma fixny, to je ten problem potom... teda ja mam fixny, ale prave tie 3 mesiace som mala premie a koli tomu mi to presiahlo VZ, tak ja si pockam, co mi odpisu a fakt som tiez zvedava, len dufam, ze tiez budu rychli, lebo vela casu mi uz neostava do materskej 😉

ucitelka70
3. nov 2011

nemôžeš mať aj tak vyššie, iba z maxima z 1116 eur- keby si aj zarobila 1300 eur, aj tak len z maxima dostaneš z tých 1116 http://www.socpoist.sk/tabulka-platenia-poistne...

anjelik007
3. nov 2011

ak sa prihlasujete teraz ako ja, tak nerozmýšlate, že by ste si vyrátali splátky z viac ako zo súčastného maximálneho vymeriavacieho základu nakoľko v roku 2012 bude evidentne vyšší?

kkubekova
3. nov 2011

@p3tra11 Ahoj, neviem ako to nakoniec dopadne - zatial to ostava po starom, ale mozno Mihal vytiahne nejaku novelu, ktora bude "vyhodnejsia" pre mamicky 😒 Chce teraz presadit vyssiu a dlhsiu matersku, tak je mozne, ze tu zmenu DNP nenapadne skryje niekde tam spolu so zvysenim materskej a bude sa tvarit ako pri zavedeni rovnakeho rodicovskeho - ze kolkym mamickam pomohol a dostavaju viac € 😖
musime len cakat ako to nakoniec dopadne - neviem ci si to mas zrusit - ja si to platim dalej, ale je mozne, ze zbytocne

timka6
3. nov 2011

No keď čítam tieto posledné príspevky, tak rozmýšľam, či si aj ja mám začať vôbec platiť to DNP, rozmýšľala som, že od zajtra si ho začnem platiť, tak teraz fakt neviem.

timka6
3. nov 2011

@sashabb Prosím ťa neviem, či som to správne pochopila, momentálne by som mala splniť tú podmienku 270 dní pred pôrodom, ale keď nastúpim na MD, tak môžem byť napr. tých 6 týždňov ešte pred pôrodom, a to si nebudem nič platiť, či to uvidím podľa toho ako mi to bude vychádzať ? Nerozumiem tomu, a keď budem na MD, tak to DNP si nemusím rušiť ani platiť ?

bobocka
3. nov 2011

@mojmacik este nie som.dufam,ze coskoro budem. 🙂 ja som najprv chcela cakat,ze co s tym vymyslia,ze ci ostane dnp ci co,ale ja ich kaslem.platim si dalej a basta.chcem dieta,tak ho mat budem.a ostava mi len dufat,ze peniaze co som tam dala a este aj dam ,mi len tak neprepadnu a nejaky osoh z toho mat moje dieta bude.uvidime.najhorsie je,ze oni maju plne valovy,im sa zmeny robia 😠

adele15
3. nov 2011

Ahojte kocky, chcela by som sa spytat nieco ohladom dobrovolneho nemocenskeho poistenia - kedy mi vznika narok na jeho uplatnenie? totiz platim si ho 4. mesiac a chcela by som vediet, ze keby som sla napr. teraz na PN, ci by som si ho uz mohla uplatnit...

zuzmor002
3. nov 2011

@adele15 Nie, musíš mať zaplatených minimálne 270 dní.

ooo
3. nov 2011

baby prosim vas. da sa prihlaska na dnp vybavit aj cez postu? nejak sa mi nedari ist na socialku a chcem to mat co najskor vybavene. 😒