Dobrovoľné odhlásenie z úradu prácu a zdravotné poistenie

alica26sk
14. júl 2013

Viem ze pokial by ma vyradili z uradu prace pre nespolupracu tak by som si musela hradit zdravotne poistenie, v sucastnosti je to 55.02 eur mesacne.
Lenze...... niekde v diskusiach na internete som citala ze pokial by som sa sama nechala dobrovolne vyradit z uradu prace tak potom by zdravotne poistenie za mna hradil stat... Vraj sa v zdravotnej poistovni uvedie dovod vyradenia z uradu prace "ine", cize nie pre nespolupracu...

Neviete babenky ci to stale plati? Alebo platilo len niekedy v minulosti?... Dakujem!

andrejuliak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
billam
22. okt 2013

To je úroveň

slavka034
22. okt 2013

@andrejuliak šibi šibi??? Ty si sa ako dostala k takým informáciam od ambasád v zahraničí???? Booože ja som sa tak dobre nezasmiala dávno na tvojích argumentoch 😀
Mimochodom,kamoška rodila 5.8.2013 v USA...pôrod ju vyšiel na vyše 10000 USD. Podľa prepočtu na nbs.sk v ten deň ju to stálo 7543,18 EUR !!!!!! Takže ešte raz napíš ,ako to funguje na západe a v USA ????? A podotýkam splácať to bude 2 roky!!! Nedajbože pôjde rodiť medzitým...A čo tu pletieš Pentu?? Čo má Penta spoločné so zdravotným poistením?????

andrejuliak
22. okt 2013

JA PÍŠEM O DOBROVOLNOM ZDRAVOTNOM POISTENI ,ČO JE VŠADE V ZAHRANIČÍ DOBROVOLNE,TO ZNAMENÁ,ŽE DOBROVOLNE NEZAMESTNANÝ VO VYSPELÝCH ŠTÁTOCH NEMUSÍ SA POVINNE POISTIT POD HROZBOU EXEKUCIE A POKUT,ALE MAŽETE TU MOJE PRÍSPEVKY,TAK,ŽE VIEM O ČOM TO TU JE....MNA NEZAUJÍMA TVOJA KAMARÁTKA V USA....www.sme.sk\AKO FUNGUJE ZDRAVOTNE POISTENIE V USA A V ZÁPADNÝCH KRAJINÁCH......UŽ MI NEREAGUJTE NA MOJE PRÍSPEVKY A BUDTE HRDÝ NA NAŠE ZDRAVOTNÍCTVO....ČO JE OSTATNÝM NA SMIECH......A MOŽTE TO VYMAZAT.....PRAVDA BOLÍ.....

majusqa77
22. okt 2013

@andrejuliak a ty zijes na slovensku, alebo v usa?

giulliette24
22. okt 2013

@andrejuliak podľa môjho skromného názoru by malo byť zdravotné poistenie dobrovoľné, človek ktorý sa rozhodne byť nepoistený by si však na tento účel mal platiť poistenie súkromne a rozhodne vo vyššej sume ako 55€, pretože pri úraze, chorobe a pod. ho nečakajú výdavky len v súvislosti so zdravotnou starostlivosťou, ale bude musieť platiť ďalej aj nájom, energie, stravu.....

inkinka
22. okt 2013

@lili_mia ... do zdravotnej poisťovne sa odvádza zo všetkých príjmov...

to nie je celkom pravda, odvody do zdravotnej poistovne sa neodvadzaju napriklad z neaktivnych prijmov podla autorskeho zakona a z prenajmu nehnutelnosti

lili_mia
22. okt 2013

@slavka034 Asi myslela to, že Penta je majiteľom Dôvery (alebo kedysi bola, neevidujem aktuálnosť) a počula som teóriu, že D. prestala vyplácať lekárov, to sa nabaľovalo a minulého roku sme zažili štrajk lekárov. Ja chápem povinnosť nemocenských odvodov a že s tým nemá súvis P. ani D. 🙂

@inkinka to áno, ale ja som myslela priamo výhru .. vyhráš matrac a do zdravotky pošleš 50€ za čo? 🙂 tak, aby túto sumu uviedla v DP v neviem akej kolonke .. neviem teraz ako presne to znie, o tom že výdavky na zdravotné poistenie sú tie príjmy, ktoré si môžeme odrátať, ale treba sa k nim predtým priznať, zaplatiť ich do zdravotky a časť sumy nám akoby vráti daňový

slavka034
22. okt 2013

@andrejuliak trošku logicky uvažuj buď taká láskavá..Keby sa nedal dobrovoľne poistiť či už tu alebo v USA alebo Hornej ,Dolnej Maríkovej alebo v Kambodži,tak ho ošetria pretože ústava každému zabezpečuje akútnu zdravotnú starostlivosť a všetko ostatné je nad rámec tak CVAKÁŠ!!!!!!!!!!!!! Či tu či v Nemecku či v USA či hocikde na svete!!! Resp.ZP to bude od Teba vymáhať!!!!!!!!!!!!
Jedine sa tu ohánaš nejakým článkom zo sme.sk ale relevantné informácie podať nevieš...Aké úbohé)))) keď sa len na to zmôžeš nie je o čom diskutovať..
P.S.Nauč sa pravopis v prvom rade.Silno pochybujem že sa niekto s Tebou z ambasády bavil na túto tému,kedže Tvoj prejav je aký je..Jedine možno Jožko traktorista z PD, ak by si myslela, že je to EČV Prievidze, tak houby ,je to poľnohospodárske družstvo..Týmto som žiadneho Jožka uraziť nechcela...🙂

slavka034
22. okt 2013

@lili_mia 🙂🙂 radšej by ani myslieť nemala,lebo nie som si istá,či ju to nebolí..🙂 nechápem ako niekto môže chodiť na takéto dezinformácie...Ale hrdá Slovenka,sa vie biť pekne do pŕs za svoj názor..🙂
Napíšeš jej ako to chodí a nie,fuurt bude "mlieť" o svojom..A to nemám jednu kamošku v USA...🙂

lili_mia
22. okt 2013

@slavka034 Ja nereagujem, pretože to ako mi napísala, že kto sa pýtal na môj názor mám problém rozdýchať 😀 😀 ale je čerstvo registrovaná, možno nejaká unudená, ukrivdená a tááák, nech si rieši svoje doma.

billam
22. okt 2013

@lili_mia podla mna je to zakomplexovaný chlap...najhoršia kombinácia 🙂

lili_mia
22. okt 2013

@billam zakomplexovaný a ukrivdený chlap je ešte horšia kombinácia .. jednostaj aby ho niekto ľutoval pre jeho vraj chudé nohy

inkinka
22. okt 2013

@lili_mia tak ano, ak to bolo myslene tak, ze zo vsetkeho, co sa vyhra 😉

slavka034
22. okt 2013

zakomplexovaný,ukrivdený chlap s chudými nohami,čo mu žena nasadila parohy 😀 😀 najhoršia kombinácia 😀
@billam

billam
22. okt 2013

@lili_mia
@slavka034 a mame ho 🙂

bib4ll
8. nov 2013

mne to odporucila sama referentka kde sa chodim podpisovat,a aj jej kolegyna a potvrdila mi to aj baba na socialke,ze ak sa dam vyradit sama a poberam socialnu davku tak stat bude za mna platit zdravotne a aj tych 62 eur,mne to povedali ludia priamo z uradu prace

bib4ll
8. nov 2013

mne to odporucila sama referentka kde sa chodim podpisovat,a aj jej kolegyna a potvrdila mi to aj baba na socialke,ze ak sa dam vyradit sama a poberam socialnu davku tak stat bude za mna platit zdravotne a aj tych 62 eur,mne to povedali ludia priamo z uradu prace
@alica26sk alica napis mi na mail bibip@azet.sk

vladimir001
2. mar 2016

Vyradil som sa 24.11 z uradu prace dobrovolne s tým ze teta na úrade prace nemala vsetky moje papiere o prijme ,,jej problém,,ústne sme sa dohodli ze jej to pošlem -čiže je to neplatne.ale moje vyradenie akceptovala a uzavrela aj ked nemala vsetky podklady -čiže teta pochybila a aj napriek môjmu dobrovolnemu vyradeniu na ona vyradila 2.12. Po 10 dňoch a teraz musím vrátiť sociálnej poistovni peniaze ktoré my poslala za čas co som bol evidovaný na úrade od 1.6 do 24.11 ale vyradenie som dostal od 1.7
Kde je chýba ??? Ďakujem