Kde investovať peniaze?

26. feb 2024

Ahojte zienky idem si sem pre takú kamarátsku radu.
Môj problém je asi taký že neviem kam mám prioritne investovať peniaze ktoré som si odkladala počas doby čo pracujem. Vysokú školu skončila nedávno odvtedy si sporím peniaze súčasne som vzťahu s partnerom rozmýšľame o spoločnom bývaní a tak zvažujem či nebolo by lepšie investovať peniaze to svojho biznisu prioritne a tak budovať domácnosť.
Priateľ do podnájmu bývať nechce a zasa mám strach sa upísať na x rokov banke …
Čo by ste robili na mojom mieste ?

wishes
26. feb 2024

je dost podstatne to, kolko mas vyclenenych penazi na investovanie.. 🙂

anjelicek26
26. feb 2024

Pokial nemas vlastny byvanie, platis niekomu najomne... to by som (ak mam volne financie) dlhodobo fakt nerobila... samozrejme, ze sa "upises" par rokov banke, to si jasne treba premysliet, hlavne, ked si este mladucka...ci chces zit tu, natrvalo, alebo sa chystas pracovne xy-krat este stahovat, take rozhodnutia netreba robit zbrklo a nie s priatelom, ale potom skor manzelom... aky konkretny "biznis" prosim ta planujes? Kolko si usetrila pocas vysokej skoly? Lebo su sumy a sumy, pri niektorych ma zmysel o investovani rozmyslat, ine beriem ako "rezervu" na pokrytie vlastnych potrieb...

jarka_black
26. feb 2024

Momentálne len mierne zhodnocovať na sporiacom účte. Na investovanie by bolo treba 15-20 rokov.