Čo s peniazmi?

15. feb 2024

Predali sme so sestrou dom po rodičoch spolu s celou zahradou, chcela ho predat hlavne sestra nakolko potrebovala peniaze a ja na odkupenie jej podielu nemam taky obnos. Mam teraz teda na ucte 230 000e a vobec neviem co snimi ci ich utratit alebo nechat na terminovanom vklade alebo ako rezervu. Nejake rady?

minenkak
15. feb 2024

Kľudne môžeš mne poslať, ja si poradím

minenkak
15. feb 2024

Kúp dom, byt a prenajimaj

colsami
15. feb 2024

Kupa bytu v centre velkeho mesta a prenajom.

marci77
15. feb 2024

kupit si svoju nehnutelnost ....a ak este neprisiel ten cas, tak docasne dat peniaze napr. na terminovany vklad, napr. v primabanke 4,2% od vkladu min.25.000eur
pripadne rozlozit aj do inych druhov investovania

viestta
15. feb 2024

Kup investicnu nehnutelnost, mozes ju prenajimat

maria1989
15. feb 2024

Spocitaj si, kolko budes mat uroky pri terminovanom vklade a porovnaj, kolko ziskas prenajmom. Mozno viac vynesu tie uroky. A bez starosti.

anicka332
15. feb 2024

Ja by som určite kúpila nejakú nehnuteľnosť

amonet
15. feb 2024

tri stolicky - investicna nehnutelnost, realitny fond a indexove fondy

cutty
15. feb 2024

Len sa nedaj nachytat nejakym “sikovnym” financnym poradcom

tundra
15. feb 2024

Si zadana🤣🤣🤣🤣

simonkazga
15. feb 2024

Nechaj si poradiť, ale nie na koníku. Žiadna banka -nech je do alleluja v telke - sa ti o peniaze tak dobre nepostará, ako investičné spoločnosti. Pekne diverzifikovať, rozložiť riziko.

h233
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinka1426
15. feb 2024
jarka_black
15. feb 2024

Fondy, nehnuteľnosť, rezerva.
Prípadne rozbehnúť vlastný biznis.
Viac cez súkromnú správu.

nikpa
15. feb 2024

Naozaj toto riešis na koňovi?! 🙄 Nájdi si overeneho finančného poradcu. Žiadny terminovany vklad len tak sama nezakladaj. Takýto obnos peňazí sa investuje do zlata, do fondov a podobne...

jaruska_12
15. feb 2024

Kľudne pošli 100€ som skromná s tej sumy to nezbadas 😉😂

zobaka
16. feb 2024

ja by som kupila apartman v zahranici, mas velke stastie

nerko
16. feb 2024

Ak si chces nechat cas na rozmyslenie, tak ich daj aspon na nejaky cas na terminak. V J&T do konca tusim februara maju urok 4%. To uz je pri tvojej sume pekny peniaz…

saxana000
16. feb 2024

Kupit dva mensie byty alebo rekreacnu chatku prenajmom pekne zarobis a ak mas deti budu mat.startovnu nehnutelnost zabezpecenu.

palicka
16. feb 2024

Nepiaes, odkial si, ale rozhodne nehnuteľnosť. Kupis ju v hotovosti, teda naklady na hypo nebudu. A mas cisty zisk (teda po odratani dane). Ale nikdy tolko nezaronis na ziadnych gondoch a mas istotu, ze ti nepadne ako fond ci neskraxhuje spravcovska spolocnost...a hodnota bude len stupat.

majka35
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liv1
16. feb 2024

Kup 2 jednouzbove byty v dobrej lokalite vo vacsom meste. BA, Zilina, Kosice, Nitra. su najviac ziadane na prenajom a aj sa lahko jedneho z nich “zbavis” keby si potrebovala financie. Taktiez ak nekupis v BA, tak ti nieco aj zostane do rezervy. Ak chces ale investovat, napisem ti co by som urobila ja. 30 tis by som odlozila bokom na rezervu. Dalsich 200 by som rozdelila tak, ze by som kupila 3 byty a pomohla si na jeden hypotekou. Tu by ti platili najomnici. Kludne sa takto daju kupit aj 4, ale ak chces z tych bytov mat financie uz skor, tak radsej 3. Mas dlhodobu investiciu ktora ti prinasa, zaroven sa zhodnocuje a kazdy nesiac z nej mas financie. 100% nie ziadny terminovany ucet, ani ako rezervu, aby si o nich neprisla.

sono2
16. feb 2024

A čo ty? Máš svoj byt? Možno pekne auto? Drahé?Pracuješ? Ja by som možno rozbehla svoj biznis. Neviem možno si splniť sen?

maminkadeticiek
16. feb 2024

Kupila by som chatu v krasnom prostredi prirody alebo apartman pri mori.Oboje mozes nielen prenajimat,co je dovod pre ktory to urobis, ale hlavne sama rekreacne vyuzivat cize seteis aj na dovolenkach.Sla by som do toho.

tamitamitami
16. feb 2024

Kúpila by som jeden menší byt (ten prenajala) a za zvyšok by som rozbehla podnikanie. Ak nechceš ísť do podnikania tak kľudne tie menšie byty kúp aj 2.
Budeš mať fajn mesačný príjem.

aurinia
16. feb 2024

Kup nehnutelnost pri mori. V HR kupis krasny apartman za to

jaroslav81
16. feb 2024

2 byty urcite nekupuj, do buducna nikdy nevies, kupovat nehnutelnosti na slovensku s nasou demografiou a vladou...max 1 byt na Slovensku a nejaky apartman v zahranici pri mori alebo 1 byt na Slovensku a zvysok indexove ETF, SP500 a pod..

zobaka
16. feb 2024

@jaroslav81 len blb by kupoval na SR nieco, v zahranici je krasne a tie primorske oblasti maju dobre ceny, tu nic nema hodnotu

jaroslav81
16. feb 2024

@zobaka ale ved nie každý sa chce trepať niekam do zahraničia a hlavne ak niekto nevie po anglicky neviem ako by išiel riešiť obhliadky nehnutelnosti v zahraničí a následnú správu a úrady.. Mne by sa tam nechcelo chodiť...nieco sa stane, pokazí sa niečo a teraz sa tam budem trepať niečo riešiť