Kde mi dajú pôžičku, keď som na materskej?

miska743
11. feb 2013

ahojte neviete mi niekdo poradit kde zozeniem pozicku ked som na materskej

janicka11
11. feb 2013

Ahoj,,no mylsím že to je ťažko,etbe osobne asi nedaju nikde.Iba v nebankovkách si myslím.No osobné skusenosti stým nemám,tak radšej neriskuj. ☹ A niekto iný že by si vzal pre teba?

zuzlik_666
11. feb 2013

Samej asi nikde... 😒 nie si perspektivna a do nebankovky nechod, vezmu ti aj spodne pradlo... ☹

miska743
autor
11. feb 2013

fuha uz jednu mam a nestiham platit ani tu☹

sissy27
11. feb 2013

@miska743 spýtaj sa samej seba, či ju budeš vedieť z materskej splácať...

miska743
autor
11. feb 2013

tedy ked som ju brala mylsela som ze to vynde ale bohuzial nevychadza to ☹

sisulqa
11. feb 2013

@miska743 www.pozicajte.si mozem odporucit z vlastnej skusenosti. Staci si len vyspisat ziadost a oni ti potom zavolaju. Nikam netreba chodit.

miska743
autor
11. feb 2013

a jak sa to potom splaca?tyzdenne ci jak?

cicimotinka
11. feb 2013

@miska743 takže chceš plátať jednu pôžičku druhou? to určite nerob, poraď sa s niekým, kto robí s financiami, hľadaj riešenie, lebo ďalšou a ďalšou pôžičkou na splácanie tých predošlých sa dostaneš do peknej kaše... ☹

miska743
autor
11. feb 2013

uz som v tej kasi asi teraz 😢

petra8786
11. feb 2013

@miska743 a kolko by si potrebovala požicat?? mozno skus financneho poradcu niektori vedia zazraky 🙂

petra8786
11. feb 2013

a Tvoj mu alebo priatel,nerobi,ze by si on zobral na seba pozicku??

karamel
11. feb 2013

hladaj financne zdroje niekde inde. Nejaku brigadu popri materskej, alebo poprosi priatelov, rodicov ci by ti nepozicali. Nechod do dalsej pozicky, urcite nie!!!

zuzulica
11. feb 2013

@miska743 Tak ako ti písali, neber ďalšiu na splatenie starej, ak máš starú v banke zájdi tam a snaž sa dohodnúť s nimi, ono sa dajú upraviť splátky, banka ti víde v ústrety, len človek nesmie čušať doma a čakať čo bude.

slady
11. feb 2013

nikde ☹

miska743
autor
11. feb 2013

petra8786 :pritel je lakomy drzkros aj tato je brana poza jeho chrbat je to cele na h...o

sissy27
11. feb 2013

@miska743 choď tam, kde máš tú prvú pôžičku a dohodni si s nimi buď zníženie splátok alebo niečo podobné, vždy sa dohodnúť dá, len aj oni musia vidieť nejakú snahu... keďže si v úverovom registri a na materskej, tak nikto iný seriózny ti druhú pôžičku nedá, akurát tak nejaká nebankovka a to rovno môžeš odovzdať byt a akýkoľvek majetok, lebo ti ho zoberú tak či tak...
a ak sa môžem spýtať - na čo si si brala prvú pôžičku?

miska743
autor
11. feb 2013

na najomne +jedlo

zuzlik_666
11. feb 2013

@miska743 pokial si si nepozicala v nebankovke, tak sa da vzdy riesenie najst... S nebankovkou pojdes este hlbsie, bohuzial, len dufam, ze to si nespravila... ☹

miska743
autor
11. feb 2013

mam od providentu ☹

zamilovana
11. feb 2013

@miska743 ježiš hlavne neblbni a neber si požičku na splatenie pôžičky, sa zahrabeš úplne na čierne dno. Priatela kopni do prdele, nech sa živý sám, neni si jeho matka, aby si ho financovala a on ti nie je schopný pomôcť v takejto situácii, skús rodičov, starých rodičov, brigády popri materskej, aj keby si mala dočasne drhnúť záchody, tak je to stále lepšie ako sa dostať do takejto situácie....

zuzulica
11. feb 2013

@miska743 Normálne sa s nimi dohodni na znížení splátok, nemal by to byť problém. Ty si myslíš, že keď nezvládaš platiť túto, tak druhá ti pôjde? To nieje riešenie. Poviem to sprosto, ale ja osobne radšej sa uskromním, než aby som si požičiavala a keď hovoríš, že tvoj je lakomý, nehovoríš že nemáte, tak snáď na jedlo a podobne ti dá, či? A ako písali, treba nájsť brigádu.

sisaha
11. feb 2013

@miska743 ty si jasny priklad toho, ze sa ludia zadlzia v nebankovkach a nevladzu splacat. A teraz ako co? zoberies dalsiu z nebankovky? Povedz priatelovi ze si si vzala a nevladzes to platit nech ti pomoze, alebo popros rodicov. Ako to, ze nemas na jedlo a najomne? a priatel zije kde? on sa nestravuje, nebyva?

andreah25
11. feb 2013

@miska743 Ak to správne chápem, tak si si brala pôžičku na nájom a jedlo???? Dievča prosím zobuď sa!!! Premýšľala si vôbec nad tým, že dobre, jeden dva mesiace vykryješ pôžičkou aj nájom aj jedlo a čo bude potom? Zase pôžička?
Nie je lepšie radšej ísť bývať k rodičom, kde nájom neplatíš a pri stravovaní napr. dvoch ľudí sa tretí a dieťa už stratí?

A čo bude ak si aj náhodu zoženieš niekoho kto Ti požičia? Zase zaplátaš dva alebo tri mesiace a potom čo? Potom skončíš na ulici pre nezaplatený nájom? Alebo s exekútorom na krku pre nezaplatené splátky?

Ako môžeš vôbec uvažovať nad tým, že z 195 eur rodičovského by si dokázala splácať ešte úver, keď táto suma pokryje tak akurát stravu pre dieťa, plienky, kozmetiku pre dieťa a možno niečo málinko pre Teba - tým to ale hasne!!!
Už tá prvá pôžička bola od Teba maximálna nezodpovednosť!!!
Zabudni na pôžičky, a dupľom zabudni na nebankovky a rieš svoju situáciu inak. Priateľa - držgroša pošli kade ľahšie a požiadaj o pomoc s bývaním rodinu. Inú radu poskytnúť neviem.....

strawberry17
11. feb 2013

@sisaha
@andreah25

baby co je na tom cudne a nezodpovedne, ze si brala pozicku na najomne a na jedlo?
viete ake to je, ked nemate ani 10 centov na 2 rozky pre decko?
nezodpovedne by bolo keby nechala decko hladne niekde na ulici alebo ho strcila do decaku
vy co mate manzelov a kazdy den co do ust a plne albumy next handier od vymyslu sveta si ani neviete predstavit co je to byt sama s dietatom a zit len z RP

ja som si tiez brala mensiu pozicku medzi sviatkami lebo som uz nemala na jedlo, ale nastastie nie od nebankovky

sisaha
11. feb 2013

@strawberry17 nie som vydata, nemam albumy plne next handier a tiez som zila z RP a vyzivneho na dieta, ale pozicku na jedlo som si nebrala. Zakladatelka sa takisto nevyjadrila aku ulohu v tom vsetkom zohrava jej partner. Pise o nom iba ze je drzgros..

renata04
11. feb 2013

@strawberry17 tažko vie niekto pochopit čo preživaš kym to nevyskuša sam viem čo je nemat ne jedlo nedostavat matersku iba soc a aj natu som po čase nemala narok držim palce treba verit že bude lepšie ale odputaj sa od toho čo ta priklincuje k problemom ktore s tebou pojdu potom roky neber požičky splacaj im po 2 eu a budu radi že su radi neboj sa exekucie lebo snaha splacat tu je nemaš s čoho a hotovo nič ti nemožu ine je ak nezaplatiš nič nedaj sa vyviest s rovnovahy tymi ich vyhrazkamia strašenim s tym ahentym každy advokat ti povie to čoja aspon si na čas takto vypomožeš

andreah25
12. feb 2013

@strawberry17 Mám tiež rodičovský príspevok, nemám album plný next handier, no a áno, mám manžela, ktorý pracuje, ja si tak isto zarábam popri rodičovskom.
Má snáď partnera - tak, kde je problém?
A že si zoberieš pôžičku na jedlo to nie je nezodpovednosť? Z čoho ju chceš potom splácať, keď teraz nemáš na jedlo? Predsa tie peniaze na splátky môžeš použiť na jedlo, alebo sa mýlim?
A nie, nebola som v situácii, že by som na to jedlo nemala - ale nebola som v nej preto, že sa snažím, aby nikdy k niečomu takému neprišlo. Človek však nikdy neviem, čo ho trebárs aj dnes čaká, ale riešiť základné potreby úverom nie je riešenie, je to cesta do ešte väčších srač.....

zuzlik_666
13. feb 2013

@strawberry17 bola som v situacii, ze som nemala na jedlo a riesila som to dalsimi dvoma pracami, urcite nie providentom, kde sa splatky pytaju kazdyvtyzden, to znamena, ze este v ten tyzden co dostala peniaze uz musela platit uroky!! Takze tymto fakt nic nevyriesila iba zhorsila co uz bolo... ☹

danim
13. feb 2013

@miska743 a z coho ju budes splacat ? ( a tu je odpoved, preco ti ju neda ziadna banka .. )

strawberry17
13. feb 2013

pokial pozicka pomoze preklenut nejake obdobie napr. kym si clovek najde pracu, tak ju povazujem za ok, ale urcite nie od nebankovky
a urcite nie nabrat si bezhlavo vselijake pozicky, mobily, atd a potom to nemat z coho splacat