Kde poistiť dieťa a kde mu šetriť?

paui
10. jún 2014

Ahojte 🙂 chcela by som zistit, kde sa najviac oplati zalozit bábätku nejake setrenie, ale tak aby to malo aj s poistenim a dali sa mu tam vkladat peniazky...mate nejake rady alebo skusenosti? dakujem

kaktusik007
12. jún 2014

@thomashyrja prave preto milujem setrenie na stavebnom sporeni, pretoze nie je jednoduche sa k tym peniazom dostat. A dostanes sa k nim aj skor ako o 6 rokov -- staci iba zdokladovat ucelnost ich pouzita... pre ludi, co si rekonstruovali byt, je to malina a fakt iba detail....

proste ja to beriem, ze tie peniaze su tam dlhodobo viazane, ale v pripade nutnosti ich mam do mesiaca na ucte... takze za mna - niet nad lepsi produkt.

a zhodnotenie vychadza na urovni asi 11%, nie? ak sa zarata aj vyplatena statna premia.... samozrejme len do vkladu istej vysky...

thomashyrja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thomashyrja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka_mamka
12. jún 2014

Pred par tyzdnami som riesila ten isty problem. A stale neviem ;)

petruska89
12. jún 2014

@thomashyrja ako chcem prosperovať? tým že budem uprimná a nebudem tu hovoriť io pisťovni ktora je pol roka na svete že je najlepsia, ked sa jej nebude dariť skončí potom čo čo poviete ľuďom?baalachánie a výnosy sa daju nastaviť to vieme všetci

thomashyrja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thomashyrja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaktusik007
12. jún 2014

@thomashyrja platit urok 8,4% rocne za vybratie si svojich vlastnych penazi je fakt terno, co sa oplati...

nemam slov, zaklincoval si to poriadne!!!!

petruska89
12. jún 2014

@thomashyrja ďakujem za váš názor,

thomashyrja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaktusik007
12. jún 2014

@thomashyrja ano. kazdy, kto ma vymyty mozog skoleniami o tom, ake je to vyhodne -- lebo verim, ze si o tom naozaj aj realne presvedceny. Ale ak zapojis do toho zdravy sedliacky rozum - tak nik si nebude poziciavat svoje vlastne peniaze s urokom 8,4%. Obzvlast od niekoho, kto nie je ani BANKA.

thomashyrja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
12. jún 2014

@thomashyrja no, len aby som vyuzila bod jedna, teda pozicku a tym padom zhodnocovala vyssiu sumu, tak aby sa mi to oplatilo, musela by som mat urok úpri tom sporeni vyssi, ako je urok na pozicke, ktoru budem splacat, nie? a to by som chcela vidiet, kto mi da........

kaktusik007
12. jún 2014

@thomashyrja ano, dajme tomu ze okamzita likvidita, ale za aku cenu...
a potom - nie je okamzita a okamzita -- kludne sa z tej tvojej okamzitej likvidity mozu stat 3 mesiace, ani nevies ako...

proste nema cenu to tu s tebou riesit. si presvedceny o svojej pravde a uprimne, naozaj to tu iba spamujes.

thomashyrja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thomashyrja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
12. jún 2014

@thomashyrja to nie je spekulacia - to je moja uvaha, ked mam na ucte 3tis EUr, tak na co si mam poziciavat 1500 za 8% urok, ked si mozem z tych 3000 zobrat 1500 a nemusim splacat 8%urok plus poplatky k tomu, cize ktovie, kde sa vysplha RPMN - a proste pridem o 2% rocne z 1500 - to sa mi zda pre mna ako pre klienta lacnejsia varianta

thomashyrja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
12. jún 2014

@thomashyrja ano, to je samozrejme na zvazeni, len osobne nevidim zmysel si poziciavat za drahsie, ako sa mi zhodnocuje vlastne. Takze pre mna to nie je pridana hodnota, ale zasa len ako poistonva na mne zarobi🙂 konieckoncov, preco inak byo robila? pre moje oci asi nie, kedze cielom spolocnosti je zisk, ze?🙂

thomashyrja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubomirspetko
12. jún 2014

@petruska89 Ak chce klient platiť mesačne tak má minimálne mesačné poistné 22€ čo je pre poistenie dieťaťa veľa. Často krát rodičia s nerizikovým povolaním platia oveľa menšie mesačné poistné a nehovoriac o tom že skoro vždy chce rodič poisťovať najskôr dieťa a potom seba.

Šetriaca zložka farbičky je nepoužiteľná pretože dostane po 25 rokoch sporenia o trošku viac ako vložil čo je katastrofálne pri takom časovom horizonte. Keby si mamička namiesto kapitálovej zložky šetrila do stavebného sporenia malo by dieťa po 25 rokoch živote oveľa viacej našetrených peňazí. A to nehovorím o likvidite...

Je to hlavne o poradcoch a správny poradca by nemal uprednostňovať svoju províziu (ktorá je najväčšia pri šetrení cez poisťovňu) pred potrebami klienta.

Poistenie by sa malo používať na to na čo bolo vymyslené. Na krytie rizík. V prípade ŽP je riziko strata prímu či už úrazom alebo chorobou. A kedže dieťa príjem asi nemá treba zabezpečiť najskôr rodičov.

lubomirspetko
12. jún 2014

@thomashyrja

Stavebné sporenie má úrok 2%, štátna prémia je 9,5%. Čo vytvára rentitu produktu pri vklade do 65€ mesačne približne 4,5%.

Fondy sú aj garantované. Napríklad fond Quadrat: total return garant ponúka garanciu 80% z ceny najvyššej dosiahnutej hodnoty podielovej jednotky. Priemerná medziročná výnosnosť tohto fondu od vzniku je 5,5%.

lubomirspetko
12. jún 2014

8,5% je Štátna prémia. Preklep 🙂

thomashyrja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubomirspetko
12. jún 2014

Keď chce niekto šetriť peniaze dieťaťu z pravidla je to malá čiastka ktorú nepotrebuje. Na krátkodobú finančnú rezervu by mal mať iné produkty.
Napríklad V ČSOB SS je po treťom roku výpoveď SS bez poplatku a takmer každý kupuje farbu a sem tam nejaký stavebný materiál ktorým sa dá dokladovať výber prostriedkov.

Vždy je lepšie keď má klient peniaze uložené vo viacerých inštrumentoch práve kvôli diverzifikácii rizika. Nie je dobré investovať všetky peniaze do fondov jedného a navyše nového správcu aktív.

Poplatku fond nepodlieha ale určite poplatku podlieha lehotné poistné. Vedel by si nám poskytnúť VPP a sadzobník poplatkov aby sme si to vedeli naštudovať ako si písal v jednej z predchádzajúcich správ? Nikde na stránke ho poisťovňa nemá ak som správne hľadal.

Jedna vec je rozprávať sladké rečičky, to som už veľa krát počul, ale druhá je to čo je napísané v VPP a sadzobníku poplatkov...

kaktusik007
12. jún 2014

@thomashyrja no.. takze to tvoje vyhodne -- nie len ze pozicaju mi moje vlastne peniaze za 8,4% urok, ale este ak sa rozhodnem skoncit so sporenim skor ako o 15 !!!!!! rokov - tak mi vezmu 3% ako pokutu..

fakt vyhodny produkt, naozaj. 😀 😀 😀 😀

thomashyrja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaktusik007
12. jún 2014

@thomashyrja moja posledna odpoved na tvoju otazku -- pri vybere penazi stavebneho sporenia, skor ako od 6 rokov po jeho zalozeni, nestratim absolutne nic.
koniec odpovede.

a uz ma to fakt nebavi, ako tu presviedcas, aku mas len ty pravdu.

thomashyrja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielahamar
12. jún 2014

žiadna poistka a so sporením už vôbec nie!!! len prídete o peniaze zbytočne, ja som zrušila všetko, čo sa týkalo detí a dobre som urobila, nedostala som ani polovičku z toho, čo som tam dala 🤐 za 10rokov sme dali do takýchto vecí cca 10000 a nedostali sme ani polovičku... 🤐

takže môj názor, radšej dávať do ponožky ako tieto firmy, kt. sa tvária, že chcú pomôcť rodinám