Koľko mám prispievať do domácnosti?

peterxxx
10. apr 2015

Zdravim, chcem sa poradit a ziskat nazory ostatnych:
Momentalne som pracujuci, kedze rok stojim so skolou. Pracu mam mimo domova cize si platim ubytovanie v okoli prace. Domov chodim na vikendy (max 2noci,2dni). Ked odchadzam z domu mama mi nabali cca 3 jedla, obedy. Rodicia zacali na mna tlacit aby som prispieval do rodiny, kedze zarabam a chodim aj domov. Chcel by som pocut vas nazory kolko by ste boli ochotni platit do rodiny keby ste v mojej kozi?? a taktiez prijmem aj nazory kolko by ste chceli prijmat od svojho syna prostriedkov keby chodi domov len na vikend?? (kludne mozete rozpisat vydavky na byvanie a stravovanie)
DAKUJEM.

cusmonik
11. apr 2015

tak ja osobne s manzelom tiez chodime k mojim rodicom obcas na vikend (aj ked len 1-2 krat do mesiaca) kedze byvame 100 km dalej tak aby sme stihli vsetky navstevy (mojich rodicov, jeho rodicov, babky...) a nasi nikdy nic od nas nechcu a ani by peniaze nevzali skor sa pytaju ci nemozu nejak pomoct nam.... ale aby sme sa necitili blbo tak aspon ten vikend ked sme tam platime nakupy, alebo ak maju nakupene vsetko tak na veceru objedname pizzu a otvorime vinko a striedam sa s mamou vo vareni 🙂

lady511
11. apr 2015

@peterxxx ak chceš vediet orietačne a nemáš s peiazmi problém podla mna 50e a niaky ten nakup ,,ide aj o to či si u nich a vpodstate si le vo s kamošmi,,,alebo im "vymetieš celu chladničku za tie dni" (poznám aj také prípady pre to som napísala ten nakup)ak nemáš problém s peniazmi daj im kludne aj 100 -ku ako prejav toho že sa o teba cele roky starali,,určite im to pomože,, 😉

0silvia0
11. apr 2015

@dada1212 no je to možné, aj keď do hlavy im nevidíme, prečo sa rozhodli to takto riešiť. Mne by to bolo celé trápne - aj pýtať od decka peniaze, aj byť tým deckom, ktoré má peniaze dávať za víkendové bývanie. Celé čudné....

bubatko
6. máj 2015

moj nazor je, ze priamo platit peniaze za navstevu je take, ako by som to nazvala, akoby nejaky obchodny vztah, nie vztah v rodine; pokial niekto 100% byva u rodicov, tak tam je to jasne, treba sa financne dohodnut a podelit o vydavky, aby nevznikali trenice; v pripade navstev je to podla mna ine; my chodievame k nasim celkom pravidelne na cely vikend a samozrejme tam aj jeme aj vsetko, aj nam nieco nabalia (nasilu!!!) v nedelu ked odchadzame; peniaze im ziadne neplatime, ALE; casto ich pozyvame na obed (namiesto varenia v sobotu alebo v nedelu ked sme u nich), casto urobime nejaky nakup, od potravin, cez kozmetiku, az po oblecenie, na sviatky a Vianoce dostavaju od nas dary vo vyssej hodnote (niekolko 100eur kazdy z nich, bud oblecenie alebo nejake spotrebice do bytu) a berieme ich v lete na dovolenku k moru, ktoru celu platime my (pripadne aj na 1-2 vikendove pobyty pocas roka niekde na Slovensku, co tiez platime my)...chodime k nim na vikendy na navstevy, lebo oni si to vyslovene vyzaduju, nie preto, aby sme sa tam prestravovali alebo co, ale oni by boli najradsej keby sme tam boli aj kazdy tyzden (asi su masochisti hihihi); peniaze davat by mi prislo velmi cudne, tak to kompenzujem takto, lebo si uvedomujem, ze pri ich prijmoch (dochodky iba) to nie je jednoduche