Koľko miniete na stravu?
Ahojte, koľko teraz dávate na stravu mam pocit, že toto čo zarobím a poplatim účty, že ani 100 e na stravu mi nezostane, a to nefajčím a nepijem ani sladkosti nekupujem...varím vždy, ale potraviny sú také drahé, že mi je zle z toho.
@marzuz89 ak tomu správne rozumiem, týždenný nákup ťa stojí cca 50€, plus na každý deň pečivo. Dajme tomu, že za ten týždeň minieš teda aj s pečivom do 70€. A píšeš, že vždy máš doma mäso, ryžu, cestoviny a podobne. A to je aká chladnička a špajza, že sa ti tam rodia potraviny? Alebo si to mäso, ryžu a cestoviny, ktoré ako píšeš, vždy máš doma, vtesnáš do toho 50€ nákupu na týždeň? To ti neverím. Čiže musíš podľa mňa pripočítať aj to mäso a ostatné základné veci, ako olej, koreniny a podobne a hravo sa dostaneš možno aj na 90€ týždenne. Za predpokladu, že tie cestoviny, ryžu a mäso aj jete priebežne. Lebo ja keď chcem napríklad v lete každý deň variť (alebo niekedy na dva dni) a mám nakúpiť na to mäso a ostatné potraviny (výlučne len na obedy pre 4 osoby), tak 50€ mi nestačí ani náhodou. A kde sú ešte raňajky, večere (studené u nás) a pre deti občas aj nejaké to ovocie, maškrta a podobne.
@asistentka89 nie je umenie navariť za 20€ na tri dni. Ja ti za tú sumu navarím aj na 7 dní. Ale za prvé, aké to bude jedlo (cestoviny s tvarohom, alebo granatír?) a takto sa nedá stravovať celý rok. Treba aj zeleninu, ovocie, mäso, ryby. A v tomto bode ti tých 20€ vystačí tak na jeden obed pre celú rodinu.
@indiankaindi nesúhlasím,sme klasická 4 clenna rodina,a nevarim žiadne nízkonákladové obedy,samozrejme,niekedy áno,ale iba preto aby bola trochu zmena,nie stále mäso,ale to je asi všade tak..:
@motylik1998 tak ja mám v poslednej dobe pocit, že potraviny šli strašne hore cenovo.
My mäso nekupujeme, nakoľko mäso a vajíčka máme z domáceho chovu. Ale minieme veru na stravu veľa... Varím doma, zdravo, ryby kupujem kvalitné, drahé... Objednávame si aj pizzu domov, deti to ľúbia 🤗
Cca 600 eur. Plus strava deti v ms a zs extra. Ale v tej sume je aj moja a muzova v praci cize minus listok a cestak. Ale kupujem co mame radi. Vela ovocie, zelenina, mliecne drahsie veci. Prirodny syr, mlieko v skle, jogurty. Plus je v tom aj strava vonku ako pizza a pod. Sme 2 plus 2. Maso, ryby, orechy, ..ale aj blbosti ako chipsy. Alkohol a cigarety nekupujem ani sladene napoje. Sladke minimalne. Ked chcem lepsie jedlo, aj varene vyjde dost. Napr tie ryby, domaci burger, kupovane domace maso...
@zubrienka1 mne to písať nemusíš, ja nekupujem vôbec nič od Rajo, ale písali tu, že konkrétne TO maslo (rajo) nikdy nestálo 4e, tak som dala link, že stojí toľko v tescu.
@opica_skorica ešte raz, platí to, čo som písala pre @zubrienka1, ja ho nekupujem, písalo sa o cene, nie pôvode. Rajo nekupujem nič, ani jogurty, ani smotanu. Kupujem iné. A ak by tie iné stáli 5e a Rajo 4, tak kúpim to "iné".
My sme traja ale teda dvaja dospeli a jedno dieťa…malej strava v škôlke 40€ mesačne plus nakupy každý týždeň nechame v obchode 100€ cca…čiže 400€ plus tých 40…a ro veľakrát ešte ideme ráno len pre pečivo alebo zeleninu ovocie keď chyba takze keď to tak cca spočítam 500€….aj dosť pre 3….ale čo už doba je taká všetko ide hore
Cca 300€na mesiac,4ria 👍
@motylik1998 dnes sme nič skoro nekúpili 20€ fuč.
Cca 500-700€ minime na drogérii a potraviny určite.
Kamoška uvarila jedno kuracie prso na dva dni pre 3 osoby no čo NATO povedať. Dá sa aj za menej keď sa chce.
@maja367 co uvarila??? JEDNO kuracie prso pre TRI osoby na DVA dni?????? 😳 😳 citala som viac krat, ci dobre vidim 🙈
Ako nie, ze som skodoradostna ale toto ma uprimne rozosmialo? Nemyslim v zlom. Ale neviem si naozaj predstavit ako co navarila??
@srferreira
@judar jedno kuracie prso, veľa zeleniny( na štýl sote) a priloha k tomu. 😅 Akože 6 porcii neviem si predstaviť ale také 4 možno.
My na jedlo minieme veľa, 130-150e na osobu, sme 2 dospelí a 2 deti ktoré pojedia viac ako ja 🤣 ale máme radi ovocie a zeleninu, ktoré sú mega drahé. Každý deň čerstvé jahody maliny čučoriedky...plus sušené ovocie a oriešky...to je tiež drahé.
Minieme veľa, sme dvaja, zvyknutí sme kupovať drahšie veci. Ale zarobíme tak, že zdraženie nepociťujeme. Ale keď sa pozriem na rodičov, ktorí sú už na dôchodku, tak to vidím, ako to oni veľmi pociťujú a ešte len pocítia. Raz za mesiac im urobíme veľký nákup okolo 100-150 eur. Tak to teraz zvýšime na 2 také nákupy. Len samozrejme, nie každý má niekoho, kto mu takto pomôže. Mladý človek si môže nájsť lepšie platenú prácu, alebo mať len jedno dieťa a nie 3, ak na to nemá. Ale seniori, ktorí odpracovali celý život, tí možností už nemajú. Je mi mnohých fakt ľúto.
@indiankaindi vela zalezi od stravovacieho stylu rodiny.
20€ za pecivo tyzdenne naozaj nedavam, max 10€. To mas setrenie 40€ mesacne oproti tvojmu vypoctu. Len za pecivo 🙂 Kupujem totiz len rozky a chlieb, niekedy ten chlieb upeciem doma, kolaciky nekupujem vobec, ak tak, na vylet. Inak peciem doma ci babovku, ci "lepsie" kolace. Ano, treba priratat cenu surovin. Ale je snad neporovnatelny plny plech kolaca, ktory mame na 2 ci 3 dni, a neporovnatelne je kupovat maly kusok kolacika pre jedneho za 80centov alebo kolko.
Ranajkujeme obycajne biele jogury. Kupujem 20 na tyzden a vela krat zostane aj na dalsi tyzden, podla toho, ako nam chuti. Vyjdu ma 5€. Za to by som mala asi tak 6 Pribinacikov.
20kusov vs 6 kusov.
Pribinaciky, monte a neviem co vsetko kupime tak raz za mesiac, ako dobrotku, niekedy ani to nie. Lubime ciste biele s nakrajanym ovocim, alebo dam musli ci piskoty, alebo granko. Niekedy len semienka. Alebo susene ovocie. Ano, aj semienka a ovocie musim kupit, ale radsej tieto peniaze usetrene za jogurty investujem takto 🙂
Vodu nekupujeme absolutne vobec ziadnu. Pijeme cistu vodu, max s citronom, raz za cas ovocny must alebo 100% dzus. U nas nenajdes kofoly, fanty, jupiky a ine hluposti, ktore by sa pili miesto vody. To je tiez obrovske setrenie. Ale nepijeme vodu kvoli peniazom. Pijeme, lebo nam jednoducho chuti. Aj 3rocak pije cistu vodu a nema s tym najmensi problem. Na dzusik obcas sa samozrejme tesi a chutna mu.
Dalej taka obycajna sunka. Kupujem v masiarstve, prazska napriklad za 9€ kilo. Tych par platkov v plaste z obchodu stoji za prd, hrubo krajane, od 15 do 20€ kilo. Aj tam setrime.takto by sa dalo pokracovat 🙂
Áno vazne raz nás pozvala na grilovanie..a od nej sme ešte išli na pizzu...
Veď ona vrevela urobia prso(ona ,mamka a babka) hmm tak si to dobre neviem predstaviť. Ja sa priznám robím tak ale prso má mozno 350g a to mame na obed keď robím k spagetam k omáčke a sme dvaja dospelí a dieťa (5). Ale niekto šetrí až moc na môj vkus. A poznám ďalšiu má 2 deti a robí veľký nákup raz do týždňa za 30€ a vyziju . Netuším čo jedia ale žiaľ ja bežný nákup a 20-30€ nechám v potravinách. Je pravda že vždy máme plné skrinky niesme tak natom že idem niečo robiť a musím ísť pre všetko do obchodu.
@marzuz89 máš úplnú pravdu keď kupujem iba zdravé veci (ovocie zelenina, mäso a žiadne polotovary, keksíky, koly, čokolády)ako si písala je suma za nákup oooovela nižšia ako keď ideme a nahadzeme pol koša blbosti ktoré nezaberú veľa miesta a ani sa z toho človek nenaje a v prepočte na kg stoja oooveľa viac ako to ovocie a zelenina na ktorú sa každý sťažuje že je drahá.
@motylik1998 v priemere 600 a sme traja
@alana1 konecne niekto,kto mrazi😅
Citam,citama len prevraciam oci....
Ci varim polievky vela a ci malo...
Rovnako gulas,bolonsku omacku,paprikas....
Trva to priblizne rovnako dlho,miniem rovnako vela energie...
Taketo veci varim tasadne vo velkych hrncoch s tym,ze par porcii sa automaticky mrazi.
A nejeme stalw to iste 3 dni,ako to tu mnohe tvrdia ..
A ako je to fajn,obcas si len tak vybrat hotove a nechat len rozmrazit.
Je to len zvyk.
Mraziak ide tak ci onak,lebo ved mam tam zeleninu,ovocie zo zahrady.
Mäso-najmä divina a ryby su take narazove prilezitosti,obcas mäso v akcii...
Ludia casti nevedia hospodarit.
A ked citam,kolko "zbytocnosti" nestihnu zjest a potom ich vyhodia...
Mrazim vsetko,okrem zemiakov.
Nepamätam sa,kedy som naposledy nieco vyhodila.to su roky...
@osky každá to máme inak.ja by som zamraxene hotové jedlo nedala do úst. Už len pri tej predstave má napina😕každá sa zariadi tak ako jej to vyhovuje. Ja radšej navaril obden ako takto.
@veronicka88 dufam ze ani do reštaurácie nechodíš 😅 tiež tam mrazia už navarené jedlo
@zemiakovysalat málokedy a myslím že pizzu či kebeb na mrazenú neurobia🤣🤣🤣🤣ja som to zle nemyslela len ja mám na toto citlivú nazveme to asi "psychiku"a ešte potom je druhý extrém napr moja svokra ktorá zamrazí aj dve lyžice segedín🙈
@veronicka88 mas to tak ,lebo si na to zvyknuta
Vsetko je o zvyku
A samozrejme,mozes si to dovolit.
A zase,varit obden nie je zle.
Ja tiez niekedy varim aj kazdy den, a niekedy jeme aj 3 dni to iste ..ako nam vyhovuje.
Ja len hovorim o moznostiach.
Tiez som to mala tak,ze vselico som nedojedla,vyhodila...
Pohlad na miliony hladnych a chudobnych vo svete,zmenil aj moj pohlad a priority.
Peniaze ratat sice nemusim,kupujem z 80 % bio kvalitu,ale plytvanie jedlom ma doslova vytaca.
Nevyhadzujem nic.kupim,co naozaj zjeme.
Ci uz hned,alebo z mraziaka.
Je to o nastaveni v hlave.
@osky veru tak súhlasim. A keď si vezmem že sa mi druhý deň zvýši maso napr a zväčša ho zapeciem do sendvičov ako trhamr mäsko,ale si s mužom dáme k šalátu. Presne je to o Tom ako to má kto nastavené. Ja nevaríme strukoviny🙈deti mi to nezjedoa a ja nemôžem. A to je len príklad. Varím z vegánsky h smotan a malý teda obaja pije len ovsené mlieko.

@angelheart apropo RAJO je uz davno nemecke. To na margo toho, ze este vela ludi si mysli, ze podporuje slovenskych mliekarov, je to omyl, podporuju nemeckych:
https://hnonline.sk/galeria/4068-hitparada-20-n...