Koľko sporíte vašim deťom?

dara2583
11. feb 2010

Založila som túto tému z dôvodu, že by som chcela vedieť koľko mesačne sporíte svojim detičkám a či im odkladáte na vkladnú knižku, alebo ste im založili sporenie. Ja sa totiž neviem s manželom dohodnúť koľko sporiť nášmu bábu. Ďakujem

liz_lemon
16. feb 2012

@jerry23 jaaty ma uplnu pravdu, a keby sa peniaze vkladali na sporiaci ucet napr. v Zune (kde sa neplatia ziadne poplatky), tak ziska este vyssiu sumu, lebo uroky maju celkom slusne

liz_lemon
16. feb 2012

tak som si to vyratala presne, a pri mesacnom sporeni 20E v Zuno, pri uroku 2,01% je celkova suma po 18.rokoch 5069 E
a samozrejme, ze je moznost neustale s peniazmi disponovat, a pri nasporeni vyssej sumy, je mozne urobit vklad, kde je vyssi urok
so Zuno nic nemam, ale som ich spokojna klientka

jerry23
16. feb 2012

@jaaty 4% garantovany urok? ak ano, tak spravny, a hlavne, aby to bolo garantovane, fond na ochranu vkladov podliehajuci...

jerry23
16. feb 2012

@liz_lemon ako dlho je tu ZUno banka?..a ake uroky dva garantovane?...aj v inych internetovych bankach davali na zaciatku viacej a kazdy rok idu dole, alebo sa drzia pri minime

liz_lemon
16. feb 2012

@jerry23 ved si nastuduj, vsetko je verejne
zuno uroky zvysuje
kazdy nech si da prachy kam chce

jerry23
16. feb 2012

@liz_lemon jasne, nech da...studovala som, no garantovane su uroky neni...a ani banka tu nie je roky, ale zase klobuk dolu,ze setrite aspon niekde detom...to sa musi nechat...to ta chvalim

liz_lemon
17. feb 2012

@jerry23 jasne, ze to co je teraz nemusi byt ani zajtra, ale tym sa nezaoberam
to, ze poistovna garantuje technicku urokovu mieru, vobec neznamena, ze ludia dostanu viac ako tam cele roky vkladali
ja s tym robim roky, a viem, ze drviva vacsina ludi na poistke prerobi, uz len pre rozne pripoistenia
bezny clovek netusi, co sa zapocitava do vyslednej sumy, a mnohi su v soku, ked dostanu menej ako je poistna suma...
poistenie je len pre ludi, ktori maju zbytocne peniaze

jerry23
17. feb 2012

@liz_lemon no liz...tak tato tvoja odpoved ma riadne prekvapila, lebo keby si s tym dlhe roky robila, tak by si toto nenapisala, lebo by si vedela, ze aj v poistke je rozdelene co ide do dozitia a co ide do pripoistenia...je jasne,ze ked si tam niekto da viacmenej na poistenie, tak potom sa mu to nekapitalizuje, lebo to ide do krytia rizika...ked si da niekto vacsiu cast do sporenia, tak tam ma garantovane uroky. Kdezto v inych cennych papieroch to nema garantovane a hlavne, sa moze stat, ako nedavno, ked spadli dvojicky, alebo potopy v japonsku, ze potom nastane kriza a nedostanu ani zdaleko tolko ludia, kolko si vlozili do fondov..kdezte v poistkach maju garanciu, co dostanu isto za 10-25 rokov...alebo aj viac...lebo to minimu im musia dat...zalezi uz len ako sa to rozdeli, jasne, ze neodporucam ciste setrenie v poistkach, ale su produkty rozne, kde sa daju taketo veci riesit...a to co si napisala o tom,ze poistenie je len pre ludi, co maju zbytocne peniaze, tak je divne, ze s takymto pristupom to robis, to potom vysvetlujes aj tvojim klientom?..ze nech sa poistia, iba ak maju zbytocne peniaze?...dobreeeeeeeeee..xixi
ja mam vela pripadov, kde ludia boli ok, zdravi a podobne a nastala situacia, kde sa nieco stalo a boli radi,ze mali poistenie, lebo inak by nemali prerabky a podobne veci z coho riesit, alebo v pripade zauverovanych rodin, co je v dnesnej dobe velmi vela, zivitel ide na dlhodobu PN a co potom?..z coho bude nie len platit uver, ale aj rodinu zivit?...vsetko je nazore a zvazeni si kazdeho...v kazdom pripade pozdravujem ludi, s ktorymi spolupracujes a daj im precitat svoj nazor na to co predavas... 😉

danilienka
17. feb 2012

Ahoj no my zatial 15 eur na kazdu, cize mesacne cca 30eur a + este maju aj zvlast poistenie, ale ked nastupim aj ja do prace, tak to asi zvysime. 😒

liz_lemon
17. feb 2012

@jerry23 ja nie som ziadna poistovacka 🙂, a preto viem ako to je, nemusim nikoho oblbovat, robim priamo v poistovni, kolkokrat musime my "zehlit" pracu roznych agentov, ktorym ide len o prachy, a robia ludom uplne zbytocne zmluvy
poviem ti, ze ja a 90% mojich kolegov nema ziadnu poistku, a tych zvysnych 10% ma poistku bez akychkolvek pripoisteni, teda len zakladne poistenie na dozitie a smrt, a to su zvacsa ludia, ktori maju vysoke prijmy, a teda maju tie peniaze navyse
mozno toto vyznie zvlastne, ale ja mam taky dojem, ze ludia si urazy a choroby mozno aj privolaju tym, ze sa daju poistit, ved napokon, cele poistovnictvo je len o tom, ze sa ludia zastrasuju tym, co vsetko sa im moze stat, take vymyvanie mozgov...my sa na tom v robote vzdy smejeme
ale vazne, je mi luto ludi, co sa nechaju oblbnut, ani si neprecitaju podmienky, a potom uz len mozu plakat

bets
17. feb 2012

ja tiez radsej sporim, ako vkladam peniaze do poistenia. deti poistene nie su ani nebudu, mesacne im sporime. my s muzom mame kapitalizacne zivotne poistenie, ja vyssie, muz nizsie. muz ma zase na vyssie sumy poistene niektore rizika, nakolko je zivitel rodiny a mame uver.

jerry23
17. feb 2012

@liz_lemon to by som chcela vidiet...nehnevaj sa...co poznam ludi, co robia v poistovni, si musia urobit sami na seba a nahanaju dalsich a dalsich klientov...pretoze maju urcitu kvotu, a bez ohladu na zdravotny stav a ci budu moct to klienti platit aj za roky pridu s ponukou, ktora je vytlacena pre vsetkych taka ista, ci je chory, alebo mlady, alebo starsi, ake ma povolanie a podobne..to je podla mna nefer.....
a vies co je najdivnejsie?...ako mozes robit v poistovni, ktora je nepotrebna ludom a nic by si im nedohodila, neodporucila?..

jerry23
17. feb 2012

@bets a presne to sa snazim celu dobu napisat, ked niekto chce poistit deti, tak porozmyslat kde...ale podstatne je aby bol zivitel rodiny zabezpeceny...lebo ked sa stane vacsi uraz, tak si budu hlavy buchat....ja nehovorim, len o choroby mladych, ale starneme a tym aj choroby narastaju....potom vas uz nikto nezabezpeci...

liz_lemon
17. feb 2012

@jerry23 ved to uz pochop, ja nie som agent, preto si to mozem dovolit, neodporucat poistenie 🙂
kazda poistovna je nepotrebna pre ludi, je to proste len vymyslena blbost, ktora taha z ludi peniaze
nic v zlom, ale to ty asi nepochopis, kedze si presla nejakym poistovackym skolenim...
a vies, co je este zaujimave, ze ma nikdy nekontaktoval ziadny agent...asi vedia preco

slobyf
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamavera
17. feb 2012

@jaaty bohužiaľ existuje možnosť, ked sa napríklad pri havárii zrania viacerí členovia rodiny a liečenie trvá dosť dlhú dobu, vtedy veľmi pomôže aj detská poistka, a to nehovorím o tom, že dieťa môže ochorieť vážnou chorobou, kde sa potom hodí každý cent a dá sa to tiež poistiť, ako aj vznik zdravotného handicapu. Dvadsať eur nie je problém mesačne vyplieskať napr. za sladkosti a hlúposti, myslím, že poistenie je dôležitejšie. Len si vezmi, koľko niekto vytrepe eur za gelové nechty a pod. hlúposti.

jerry23
18. feb 2012

@mamavera presne a s tebou velmi suhlasim...

@liz_lemon nie som poistovacka...ani nicim takym som nepresla, ako je je ciste poistovnictvo...ale mila pani, aj tak si stale to iste pises...a neberiem ti tvoj nazor, o tom to je, kolko ludi, tolko chuti....verim,ze nikdy nebudes potrebovat nic podobne, ani za 20 ci 30 rokov...drzim palce

mamavera
18. feb 2012

ešte ma napadlo, život je totiž sviňa...že neviem, či existuje také poistenie pre dospelého, že mu niečo poisťovňa vyplatí, keď jeho dieťa ochorie na rakovinu, ale inú zákernú chorobu. Dospelý v tom prípade nedostane nič, ale príjmy rodiny idú prudko dolu. Matka totiž väčšinou ostáva doma z práce a je s dieťaťom či už v nemocnici, alebo doma a živiteľ rodiny akokoľvek je dobre poistení zrejme nedostane nič, lebo choroba sa netýka jeho. Ak tu je nejaký poisťovák, nech ma opraví, ale myslím, že mám pravdu. a tie výpočty tiež nie sú celkom OK, pretože ak sa životná poistka platí ročne, ušetrí sa takmer jedna mesačná platba, pri poistení celej rodiny je to už cítiť. Konieckoncov, komu bola už poistka vyplatená, vie, že dostal oveľa viac, ako mal cieľovú sumu. A ak sa niečo stane pár rokov po uzavretí poistky, peniaze sú vyplatené v tej výške, ktorú sme si určili, bez ohľadu na to, koľko sme do poisťovne vložili, ale keby som si to odkladala na nejaký šetriaci účet, v čase úrazu alebo choroby tam ešte nemusím mať toľko, koľko potrebujem. Ja mám s poistením dobré skúsenosti, aj čo sa týka zlomenín, aj auta, aj domu, ale samozrejme každý má právo rozhodnúť sa. Lenže za dieťa rozhodujú dospelý.
Kľudne sa do mňa pustite, ale vytáča ma, keď rodine zhorí dom v hodnote 150000 eur a ona pred kamerou vyplakáva, že zostali na mizine a celá dedina robí zbierku. Keď sa našlo toľko eur na dom, na poistku nie? Tiež úrazy na lyžovačkách...kopa eur za výstroj, ubytko, vleky a potom šok, že treba zacvakať prepravu vrtulníkom do nemocnice.

jerry23
19. feb 2012

@mamavera suuuuuuuuuuuhlas...

santine
2. aug 2012

Povazujem sporenie za spravne, ale dietatu do buducna s vyhladom na 10-20 rokov nesporim. Pravdepodobne pri vsetkych ekonomickych problemoch, hypotekarnej krize a zadlzenosti statov, nastane vysoka inflacia a z 20 euro budu v skutocnosti 2 eura a moznoze aj menej.
Pamatam si babicku a to, co rozpravala o dvoch zmenach vtedajsej meny. Rozhodnutie vrchnosti. Za 2 celorocne platy jej dvoch bratov nakoniec kupili zaclony ☹
Nenechajte sa prosim odradit, ale zrejme takto nejako to moze dopadnut aj v dnesnej dobe.

iviatko
6. aug 2012

my sme si chceli zobrat pozicku na auto, ale nedali nam ju, tak nam pozical svokor s tym, ze mu budeme platit 100 eur mesacne... on to potom vsak vzdal, chcel, aby sme malemu zalozili ucet a tam mu ich davali, cize mu sporime 100 eur mesacne a ma vytvoreny poducet vo VUB pod mojim uctom.

liz_lemon
6. aug 2012

@iviatko tak to mate velmi dobreho svokra

iviatko
6. aug 2012

@liz_lemon no...ked to potom dookola pocuvate, tak to lezie na nervy. Ked potrebuje nieco maly, tak povie, ze mu dava dost... to je potom take smutne. Ale som rada, ze sa mu tam spori, aspon nieco bude mat do skoly a tak... kedze cakame druheho chlapca, budu sa delit, lebo dalsich 100 eur urcite nenaskrabem.

jankatt1
9. aug 2012

Tak, my máme sporennie Dukátik Kooperativa...platíme 53eur mesačne no a každý mesiac dávame malému na účet 130eur.

liz_lemon
9. aug 2012

@jankatt1 vela sporite, maly sa moze tesit 🙂

jerry23
27. aug 2012

aj tak nechapem, sporit cez poistovnu?...investovat ano...ale sporenie a poistenie je rozdiel..co velakrat v zmluvach nevidno

dominikabartlova
2. sep 2012

@dara2583 vkladna knizka je najhorsie sporenie na trhu.....

dominikabartlova
2. sep 2012

@monikat75 tak kapitalove zmen na investicne, lebo kapitalovnky su istota ale nic nezarobia.... uz sa ani nezakladaju oba investicne... neviem co mas za poradcu ale to ti mal oznamit

dominikabartlova
2. sep 2012

@liz_lemon a ked pride plnenie tak je 98% ludi v prdeli lebo podpisu ani nevedia co..... a tu 90%mamiciek uzatvara a ani nevie co.....

dominikabartlova
2. sep 2012

@jerry23 su zivotno-investicne poistenia a tie by som odporucala... mate istotu...a stoja tiez cca20eur....tak radsej si pozistovat a prehodnotit ako davat do luftu....