Koľko vás stála stužková?

fra
1. okt 2012

Kolko u vas stala stužková a čo v tom bolo zahrnuté? U nas je zakladny poplatok na dieťa 400€ (plus sa teda ešte asi platí za jednotlivé osoby) a zda sa mi to prehnane veľa... som iba držgroš alebo je to naozaj veľa?

stastnamamulka
1. okt 2012

@fra skus rozpisat,co je zahrnute v tych 400e 😉

luk25
1. okt 2012

@fra mam brata ktory bude mat stužkovu teraz v novembri, co viem mamka mu teraz davala 200e(ci už mu dala nejake peniaze predtym neviem zistim) a oni v tom poplatku už maju zaratane vsetko a teda prenajom saly, hlavne jedlo, bufetove stoly, mineralky, kolace. ale tých 400e sa mi zda vela, ved ak ich je v triede 20 x400 je 8000e tolko ma nestala ani moja svadba a to sme mali 150hosti 😀

marika80
1. okt 2012

Preboha, to ake palky?!

luk25
1. okt 2012

@marika80 no veru palky a to ti treba este peniaze na oznamka, potom oblecenie len oblek stoji cca 80e, a saty a atd.,nasi prežili už 2stužkove a teraz ich caka dalsia- a ocino sa furt zlosti že prečo za tie peniaze nesli na vylet do zahranicia, ale ich len prejedia a prechlastaju 😀 😀

katymi
1. okt 2012

400 euro?? Som zaskocena, ked som maturrovala priebezne kazdy rok sme sa skladali po 1000 Sk, bolo tam zahrnute vsetko jedlo, vino, a aj rodicia. Mali sme v triede tyz . ,, krasky,, , ktore vymyslali napriklad vyzdoby za 330 euro, ale im to nepreslo. Ved to si nemoze potom kazda domacnost dovolit ist na stuzkovu, ci sa mylim? Ak tak skus sa porozpravat s triednou, u nas sa doistancovala, ale viem,z e niekde sa bez nej nepohnu. A zabudla som , ze peniaze nam este aj zvysili a tie sme minuli na dozvukoch. 🙂

andrejka1974
1. okt 2012

ahoj moj syn ma stuzkovu tento tyzdnen nezvycajnu idu do SANTROPE, MONAKA , NICE idu vo stvrtok poobede a pridu v pondelok a cele ich to stalo 175 eur ubytko, nejaka strava , doprava autobusom z bratislavy a budu to mat sice bez rodicov , ale aspon si uziju, hoci som bola za tradicnu stuzkovu ale oni sa rozhodli takto

fra
autor
1. okt 2012

v triede je detí cca 30, čiže dokopy 12000€ 😲 ale ako rátam tak rátam hostí tam bude menej ako u vas @luk25 na svadbe ... čo je v tom všetko celkom neviem- no asi klasika, sala, jedlo, napoje, hudba, stužky, nejaké totálne gýče ako napríklad poháre ktorých učel mi je odjakživa neznámy 😀 ... každopadne viem, že sa pozyvaju všetci profesori, aj takí ktorí ich vobec neučili a že sa im ma zapezpečiť aj odvoz domov ... no, viem si predstaviť lepšie vyhodených 400€ 😅 ... snad ma tu niekto presvedčí o opaku 🙂

stardust
1. okt 2012

@fra uz si sa proti tomu ohradila, alebo si zatial robis len prieskum, aby si mohla argumentovat?

fra
autor
1. okt 2012

@stardust zatial prieskum... tato suma 1. x padla dnes na rodičku, predniesla ju triedna učitelka, ktorá sa zda že to vzala do rúk 😝 ... mne uplne visí sánka dole... 😝 hlavne ak si to predstavím štvormo 😝

luk25
1. okt 2012

12000 eur ved to je 360 000sk to budu mat tie pohare zo zlata?ako fakt prehnana suma ja ako rodicc by som osobne chcela vidiet kazdy jeden blocek
@fra

fra
autor
1. okt 2012

hej, ved to je suma za ktoru by sa dal v menšom meste kupiť aj malý byt ... 😝

stardust
1. okt 2012

@fra a ako na to reagovali ostatni rodicia? Ci boli ochromeni tou sumou, ze sa nezmohli na slovo?

luk25
1. okt 2012

@fra no presne, ale stale uvažujem a porovnavam so svadbou a aj tak mi nejde do hlavy ta suma tak napr. prenajom saly sa pohybuje okolo 300e, potom hudba väcsinou je to dj dajme tomu 500e, kolace 500ksx 0,30cent(tolko ma brat )cca 150e, a stravna jednotka co ja viem 20 eur x dajme tomu tých 150ludi = 3000, mineralky cca 100e?, pohare a vyzdoba trebars 200e, a alkohol pre rodicov a ucitelov(ja by som určite nedala synovi ci dcere este aj peniaze na chlast-chce pit nech si zarobi)dajme tomu 1000e?takže ak to zratame dokopy je to dajme tomu 6000e plus minus a kde je druhých 6000e?

acko
1. okt 2012

@fra no teda ja som mala stuzkovu pred vela vela rokmi, to skor porovnat so svadbou by som vedela...
my sme cca 100 hosti pohostili za cca 4000E (ratam len jedlo - pripitok, predjedlo, poliekva, hlavne jedlo, dezert, a potom svedske stoly neskor vecer - divinovy gulas, grilovane maso od vymyslu sveta, plus ryby, klobasky.... plus nealko pitie)
takze ta vasa suma sa mi zda prestrelena... ved 400 x 30 = 12000E 😕 😕 😕 😕 nieco presne medzi stvrt milionom a pol miliona korun. wtf? 😕
jednoznacne treba pani ucitelku trosku uzemnit si myslim... spravit si rozpocet, zistit cenove ponuky... zohnat dodavatelov po vlastnej osi - rozhodit si ulohy v ramci skupiny rodicov - kazdy ma nejake kontakty na nejakych ludi co jednotlive veci vedia nejak lacnejsie zabezpecit...

fra
autor
1. okt 2012

@stardust v sále nastalo ticho asi každy spracuvaval tuto informaciu 🤐 ... ešte sa bude iba stužkovej venovať jedno špeciálne rodičko, na to by som rada prísť pripravená s nejakymi argumentami že sa dá aj lacnejšie...

acko
1. okt 2012

@fra a to dodam, ze my sme mali svadbu v dost drahej restike... nie sice siroko daleko najdrahsej, ale dost drahej (4 hviezdickovy hotel).

ivanka.7
1. okt 2012

Ja som maturovala v roku 2004 a skladali sme sa od kvinty na to, kazde rodicko 500 sk, to znamena 2000*3 + 500, takze 6500 korun, tzn. nejakych 220 eur. V tom bolo vsetko mozne, vecera pre troch ludi, takze ked chcel mat dakto viac, doplacalo sa este. Mali sme to v Holiday In, ale prenajom bol vybaveny po znamosti, takze nebol komercne drahy. Ceny sli odvtedy hore, na druhej strane, z toho, co sme si na tom stuzkovacom ucte nasetrili, sme mali aj komplet 3-dnove dozvuky.
Takze po tomto dlhom nezmyselnom zamysleni mi 400 eur pride dost napriek tomu, ze je to uz 8 rokov.

stardust
1. okt 2012

uz si presne nepamatam, ale ked som maturovala v r. 2003 v Bratislave, zbierali sme sa po stovke alebo dvoch stovkach mesacne dva roky...

luk25
1. okt 2012

@fra ja by som este od ucitelky chcela informacie-skus si na papierik napisat vsetky položky a potom nech učitelka ide po jednotlivych položkach a hovori sumy a ty jej možes argumentovat že mas zistene že sa to da aj napr.lacnejsie, lebo kolace idu teraz po cca 0,30c a viac ako 500ks vam nebude treba lebo sa to nepoje, takisto dj na svadby stoji dj 300-500, a stravne jednotky sa pohybujju okolo 20-30e, alkohol ak das cenu flase 10e a dajme tomu kupis 50flias-co je aj tak podla mna vela(lebo rodicia a profaci sa tam nejdu opit)si na cene 500, ciže fakt asi treba uzemnit ucitelku 😀

hradnapani
1. okt 2012

@fra je to prehnana suma, urcite sa na dalsom stretnuti ohraddte voci tomu, Mna zarazilo, ze tam bude cely profesorsky zbor, plus ten ich odvoz domov, no neviem, to je dost cudne, ved su to nezarabajuce decka, tak preco platit taxiky ucitelom, ktori s nimi nemaju nic do cinenia? naozaj je to porovnatelna suma so svadbou, resp. ani svadba nie je taka draha...(ked sa do toho zarataju este saty, obleky, topanky atd, tak je to fakt vela)

martina005
2. okt 2012

@fra Ahoj 🙂 akurát dnes som rozmýšľala,že sa musím aj ja opýtať mamičiek,po koľko sa skladali,respektíve skladajú na stužkovú.... Moja chodí na súkromnú školu je prváčka. Mali sme prvé rodičovské stretnutie a tam to prišlo 🙂
skladanie sa na stužkovú po 10€ mesačne 😕 ......400€ nás to bude stáť.... sociálna práca a pedagogika 2 triedy čiže spolu 30žiakov.....12000€ 😕 😝 presne ako u Vás..... jediný môj vtipný muž sa ozval,že keď chodil na strednú on stálo ich to 3000korún 😅 ....učiteľka na to,že ale pán M.... to bolo kedy??? On...nie tak dávno,len pred 19rokmi 😀
Takže tak....

marika80
2. okt 2012

suhlasim s hradnapani, naco su tam profesori ktori ich neucia? a tie taxiky, to je vrchol. To co ocakavaju, ze pojde kazdy profesor na 4 platene party v decembri. Je to podla mna uplne nechutne ved to by bola mojho otca mesacna vyplata!

kvetinqa
2. okt 2012

@fra mne je v prvomrade divne, ze to riesi ucitelka, ved stuzkovu si odjakziva vybavuju studenti sami, obiehavaju saly, zistuju kde su ake ceny atd. Profesorky boli vacsinou od toho, aby ked tak uschovavali vyzbierane peniaze.. To ta ucitelka potom pekne vsetko zdokladuje? Neviem, byt na jej mieste, velmi by sa mi do toho nechcelo a byt na strane studentov, tak v tomto chcem mat volnu ruku, ved je to ich stuzkova a ona ma byt iba ich hostom.
Co sa tyka ceny, tak je to prilis. Nedocitala som sasice kde to bude, ale ja som pomahala organizovat stuzkovu pred 3 rokmi studentom v Ba. Skladali sa na stuzkovu rocne a nakoniec ich stala komplet do 300 eur aj s oznamkami, stuzkami, jedlom, prenajmom atd atd. Na dozvuky vyzbierali priamo na stuzkovej. Netusim, ci imnejake peniazky ostali alebo nie, ale v pohode zvladli aj darcek triednej a vsetky tie gyce okolo toho...
Pozyvat cely profesorsky zbor je uplna konina, polka ludi aj tak nepride, lebo ich nepozna a kto by vo svojom volne isiel robit sasa na stuzkovu cudzej triede? A ten odvoz tiez. Kazdy si ma predsa riesit odvoz sam... Takze podla mna by mali v niektorych ohladoch skrotit svoje predstavy, lebo 400 eur za stuzkovu je teda neprimeranacena.

elka74
2. okt 2012

@fra moja dcéra je v 3. ročníku na gymnáziu a na stužkovú sa skladajú od 1.ročníka raz ročne sumou 50 Eur. takže 400 Euur sa mi zdá strááášne prehnaná suma. minimálne zvláštne sa mi zdá, že sa toho ujala triedna. naši si založili účet, kam rodičia peniaze posielajú a všetko si budú zabezpečovať študenti

maznacik007
2. okt 2012

podla mna je to velmi velka suma... ved svadbu spravis sa omnoho menej pre rovnaky pocet ludi.... a to tam ani nemas nejake polozky ze kapela sak staci dj... a vyzdobu si hadam mozu spravit aj studenti... a obsluhu predsa robia zasa mladsi studenti..mozno rodicia maju kontakty a vedia lacnejsie zohnat potraviny, alkohol a tak...
ja by som ziadala od nej financny rozpocet polozku po polozke...

brumka
2. okt 2012

@fra mii sme mali stuzkovu v BA a platili sme 4500sk na osobu a k tomu sme mali kazdy si moznost zobrat 3 ludi. v cene sme mali vsetko aj oznamka, jedlo tortu proste vsetko, jedine saty nie. stuzkovu sme mali vo velkej restauracii

maznacik007
2. okt 2012

kocky tam sa nepozyva len samotny ucitel... nie su to profesori ale ucitelia... ale aj s partnerom ... tak si zoberte ze je to vacsia skola nech je tam 40 ucitelov krat dva .. to je hned 80 plus decka 30 plus ked kazdemu pridu dvaja rodicia 60 ludi co je spolu min. 170 ludi hned....
a neda sa to urobit tak ze dve triedy spolu ze aspon sa ta suma za ucitelov rozlozi.... alebo uplne najlepsie ist niekam bez rodicov len s triednou a ponat to ako vylet...
osobne by som trvala na tom ze sa pozyvaju len ti co ich ucia a bez partnera a plus vedenie skoly

brumka
2. okt 2012

@maznacik007 u nas sa odjakziva pozyvaju len 3 ucitelia, aj moj brat pred 10 r tak mal aj mi. pozvli sme zastupkynu riaditela pre skolu, triedny bol chory tak sme pozvali profesorku a potom co sme 2 odbory v triede tak kazdy sme si po jednom profakovi oblubenom. ale nakoniec zo 4 prisli 3.

kvetinqa
2. okt 2012

@maznacik007 tak na nasej skole sa nikdy partneri profesorov na stuzkove nepozyvali...ani som to este nikdy nepocula... Ocividne iny kraj, iny mrav 🙂

liz_lemon
2. okt 2012

@maznacik007 ucitelia aj s partnermi? to je blbost, u nas boli len ucitelia, bez partnerov, to uz co je, aby tam chodili ludia, ktori nemaju nic spolocne so studentami, ani so skolou