Koniec rodičáku a hlásenie sa na úrade práce.

jaankaa1
7. apr 2020

Dobrý sen viete mi poradiť konci mi v máji rodicak čiže pôjdem sa nahlásiť na úrad prace ako nezamestnaná. Všade píšu o tom že si môžem požiadať o ošetrovne na deti nikde als nikde som nenasla či ro môžem aj keď budem evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná . Neviete ako to je ? Podporu som si vybrala pred tým ako slm otegornela tj 5 rokov
Ďakujem

alenah31
7. apr 2020

@jaankaa1 nemáš nárok na očr a vyplácanie ošetrovného. Tá očr sa týka rodičov, ktorým PP trvá a deti sú síce zapísané v škôlke, ale vďaka karanténe nastúpiť nemôžu. Ty sa buď eviduješ na ÚP bez nároku na podporu alebo sa nahlásiť na ZP ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov a na úpsvar donesieš potvrdenie kde prehlásiš kde sa nachádza dieťa od troch rokov. Rozdiel je v toom, že pokiaľ si na ÚP tak sa chodíš pravidelne hlásiť.

klarissa25
7. apr 2020

ak ti netrva pracovný pomer tak na ošetrovne nemaš narok..takže len na urad prace treba ísť...a ak ti pracovný pomer skoncil najneskôr pred dvomi rokmi môžeš požiadať o podporu, ak máš narok...

jaankaa1
autor
7. apr 2020

@klarissa25 podporu som si vybrala keď som bola tehotná takze super ešte že manžel solídne zarába dkaujem

jaankaa1
autor
7. apr 2020

@klarissa25 podporu som si vybrala keď som čakala prvého syna takze Ok budú len prídavky. Chcela som si od maja predĺžiť rodicak k volí zdravotnému stavu syna ale ani to mi teraz neprejde pretože nám zrušili všetky vyšetrenia a kontroly a ani detsk lekár nemôže vypísať žiadosť

jany149
10. apr 2020

@jaankaa1 ešte je jedna možnosť....
ísť na neplatenú materskú do 6 rokov....ako píše alenah31,
pojdeš na svoju zdrav.poisťovňu a zaeviduješ sa ako" osoba starajúca sa o dieťa do 6 r.."
ale dieťa moze byť v MŠ na 4 hodiny.

jaankaa1
autor
10. apr 2020

@jany149 dakjem porozmýšľam ja potrebujem vykritvlen čas do septembra kým dkfšpojdj zas do škôlky a potom hneď si chcnem nájsť pracu tak snáď to tak bude uvažovali smw začať pod ukaz teda ja ale v tejto dobe do toho určite nepôjdem

denisas
11. apr 2020

@jaankaa1 pozor, planuju predlzit poberanie rodicakov. Je to otazka par tyzdnov. A myslim, ze ak sa nahlasis ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov moze chodit dieta na pol dna do skolky a o plateny rodicak zo zdrav dovodov mozes poziadat aj neskor az do jeho 6 rokov

zarabajteraz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
1. máj 2020

@berenika39
@emjee

Treba sa pozriet na @zarabajteraz.
Dava to do kazdej diskusie rad za radom.

klarissa25
1. máj 2020

@zarabajteraz si nahlasena, velmi rychlo ta bloknu

veronikaszabova
1. máj 2020

@klarissa25 videla si, kam.vsade to dala? 😳

marca12
1. máj 2020

@jaankaa1 dnes som zapocula,ze sa bude predlzovat dlzka poberania rodicovskeho prispevku. Sleduj najblizsie dni situaciu,malo by to coskoro prist do platnosti.

zarabajteraz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zarabajteraz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zarabajteraz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klarissa25
1. máj 2020

@zarabajteraz ale porusujes pravidla

zarabajteraz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zarabajteraz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alchemilkazltozelena
1. máj 2020

@jaankaa1 rodicak sa predlzuje vsetkym ktorym sa deti narodili po 13.3.

veronikaszabova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaankaa1
autor
2. máj 2020

@marca12 ďakujem áno už som vosla priamo na úrad práce budú má i formovať ale posla mna situácia sa už zlepšuje takze predĺžovat nebudú no necháme sa prekvapiť . Už dlho jw ro s tým na spadnutie a stále nič

jaankaa1
autor
4. máj 2020

@alchemilkazltozelena blbosť ešte nič neni schválené

alchemilkazltozelena
4. máj 2020

@jaankaa1 mne je to jedno mna sa to netyka ale v inej diskusii jedna baba pridala z netu clanok tak si to najdi

asturia26
4. máj 2020

@alchemilkazltozelena odkial mate info, ze sa predlzuje rodicak detom, ktore sa narodili po 13.3.?

alchemilkazltozelena
5. máj 2020

@asturia26 precitak si odpoved o riadok vyssie, nebudem 100 krat toto iste pisat

jaankaa1
autor
5. máj 2020

@alchemilkazltozelena áno ďakujem volala mi akurat riaditeľka z úradu prace