icon

Môže štvorčlenná rodina vyžiť z 500 eur?

8. feb 2022

Ženy , dá sa vyžiť 4clenna rodina z 500eur? Len na stravu , po odcitani všetkých výdavkov , zostane 500e🙈 poprosím aj typy ako na to ,ďakujem

Strana
z4
avatar
mircalla
10. feb 2022

@k16k18 Opakujem. 500 eur nie je luxus ako pises, je to taka hranicna suma. 100-200 eur a podobne - no neviem.....A teda prepac, pisala si to tak, ze mas skusenosti a vies, ako varit za malo penazi.
@loginexistuje Tiez by ma zaujimalo, co jedia pri 200 eur..Ale nic kvalitne to nebude.

avatar
k16k18
10. feb 2022

@mircalla pre mne je to úplne normálna cena na stravu ak sa nerátaju nejaké donášky alebo jedlo mimo domu....ja stále vidím v okolí ako sa všetko vyhadzuje hlavne ze nákup za 150 euro na týždne a polovicu vyhodia jasne potom nestačí ani 700 euro a budu plakať..... Nekupovat blbosti žiadne polotovary, či sladené nápoje.... Ja napríklad keď varím zemiaky tak aj z tej vody spravím polievku cesnacku....

avatar
mircalla
10. feb 2022

@k16k18 Nemame donasky, jedlo mimo domu. Nic nevyhadzujem. Maso ale kupujem kvalitne, ovocie zeleninu a mliecne vyrobky tiez. Sunka a pod s vysokym obsahom masa. Sladene napoje sa u nas nepiju. Na nakupy miniem priemerne 40-50 eur ale idem do obchodu viac krat tyzdenne, zasadne sa vyhybam mrazeniu, ak to neni nutne. 500 eur mi teda nestaci, nejako to nepocitam, ale urcite je to viac. A nech mi nik nehovori, ze za 200-300 eur sa da kvalitne stravovat pri dnesnych cenach....Neviem, vsak dam maso 10-12 eur a to je na vikend len maso, ako niekto moze vyjst zo 100 eur mesacne? K tomu ak si zoberiem daku zeleninu mrkvu, brokolicu, ruzikovy kel, zemiaky hned 6 eur k tomu. To mam len na vikend. Bez polievky.

avatar
evica17
10. feb 2022

@kalifka kde prosim kupujes kilove balenie aody a kys citronovej ?

avatar
kalifka
10. feb 2022

@evica17 nech sa páči, ja kupujem rovno 5 kg ktoré mi vydrží dlho. Hore do hľadáčika si daj sóda bikarbóna a nájdete Ti.
https://www.pgchem.sk/sk/ponuka/853/kyselina-ci...

avatar
evica17
10. feb 2022

@kalifka dakujem 🙂

avatar
hatsepset
14. feb 2022

Bud rada ze len na potraviny 500 e. U nas sme 4 a 500 mame na vsetko (hygiena, oblecenie a pod). 1x mesacne za cca 150e nakup tak za cca 100e este jeden a kazdy tyzden cca 30e (pecivo, ovocie...) medzi 300-400e. 🤷‍♀️

avatar
janette2021
15. feb 2022

@hatsepset mohla by som ti napísať spravu? Potrebovala by som poradiť.

avatar
hatsepset
15. feb 2022
Strana
z4