Nemám nárok na hmotnú núdzu. Bolo horšie a lepšie bude

mamina2111
6. sep 2012

Neviem kam toto zaradiť ale najskôr asi sem.Dosť ma prekvapili diskusie o tom či sa dá žiť ak zostane rodine na mesiac 400 euro. 😒 Je tu mnoho mamičiek ktoré by boli uričite potešené ak by toto maly..Samozrejme je niečo iné ak bola rodina predtým naučená na niečo iné...že ušetrili tak 600 euro..pokles na 400 im môže prísť zvláštny.My žiejeme samy v jednoizbovom byte..ktorý je na moje meno..samozrejme som si ja hlúpa myslela, že dostanem príspevok v hmot.nudzi a príspevok na bývanie.. pravda je opakom..Nemám nárok na nič..dostávam 20 euro mesačne rodinné a tým to končí..Peniaze od ex?? Hm možno ich raz uvidím naživo ☹ momentálne sa ešte len začal spor...čiže to potrvá....Maminky nebojte,bolo horšie a bude lepšie...vždy sú horšie aj lepšie časi...len si to musíme riadne zadeliť.

mamina2111
autor
6. sep 2012

@moon1979 áno uberá ☹

mj28
6. sep 2012

@iviatko jasnee,len niektore maminy chcu riesit svoj konkretny problem teraz a nie v napr. 3 rocnych diskusiach,kde sa uz vytvorila nejaka ta skupinka, kde sa navzajom poznaju a vacsinou sa na nove maminy neberie az tak ohlad a preto si tie radsej vytvoria novu temu - samozrejme je najlepsie najprv skusit starsie temy a az tak zakladat,ale mne proste vadi ak je tu niekto novy a hned aspon jedna mamina vybehne ze to tu uz bolo a podobne pricom sa to da napisat aj inak ... toť moj nazor ...

mamina2111
autor
6. sep 2012

@katren áno môže byť aj táto formá že by sa to malo najprv pohladať ale tuto to o tom nebolo...bola to diskusia pre matky ktoré vedia ako žiť a idú dalej..hoci to majú ťažké.Pre info to nemala byť diskusia aby som sa tam zaradila,žijeme síce dosť skromne ale sú natom aj horšie.

mamina2111
autor
6. sep 2012

@mj28 S týmto mám problém napríklad ja..hladala som odpoved na otázku ohladne tehotenstva ale bola tam s pred roka rozpísaná na viac ako 400 strán...a odpoved som tam aj tak riadnu nenašla...

lilysk
6. sep 2012

@katren Ja som sa radsej rozhodla ,ze nebudem neprijemna 🙂)

katren
6. sep 2012

@mamina2111 ale to nebolo konkretne pre teba....to bolo tak vo vseobecnosti, lebo niektore si myslia, ze ked nemaju vlastnu diskusiu/otazku na MK, nie su IN 🙄

katren
6. sep 2012

@lilysk 😀 😀

iviatko
6. sep 2012

@lilysk moze existovat co chce, aj tak je to tu vsetko len o jednom 😀 😀 a trocha sedliackeho rozumu nezaskodi 😵

iviatko
6. sep 2012

@mj28 ja sa priznam, ze sem chodim asi mesiac...ano registrovana som roooooky, ale aktivne sem chodim len tak mesiac. Nezalozila som ziadnu diskusiu , som vlastne nova, ale hned mi napadlo HLADAT ak som nieco chcela konkretne...a nie kazdu jednu otazku, ktora mi preletela hlavou vesat ako diskusiu. Ja sa stavim, ak by som hladala, najdem tu aj diskusiu, ake bude zajtra pocasie 😀

mamina2111
autor
6. sep 2012

@katren 😒 Tak potom takým ženám nerozumiem...že by som si tvorila diskusiu aby som bola IN... a súhlasím s názorom, že niektoré maminy si tu naozaj ,,capnú" otázky ako..možme dať dieťaťu?... , čo obliecť? Je vhodné? A podobne.. Kika sa mi narodila ked som mala necelých 20..o Mk som netušila... a nepýtala som sa nikoho... prišlo to samo..max otázka na lekárku.. ale niektoré to preháňajú do extrému..budú sa radiť aj o tom akú kúpiť dcére na 12té narodeniny podprsenku 😖

katren
6. sep 2012

@mamina2111 nooooooooooo...presne toto je ono.....pochopili sme sa 😉

dada1212
7. sep 2012

@mamina2111 a načo by si chcela mať nárok? však si dostávala do troch rokov materskú a žiješ s priateľom. keby si žila sama, tak by si nárok mala.
len neviem čo by ti to pomohlo,životné minimum nestačí ani na to, aby si mala na zaplatenie bývanie, nie ešte napríklad aj stravy.
to sú také sumy, že môžu tak maximálne stačiť nejakým neplatičom v mestkých bytoch alebo chatrčiach s elektrinou potiahnutou načierno čo majú kopu detí a neplatia si z toho nič iné , len jedlo a pitie.
možno by som si mala zahryznúť do jazyka, ale predsa,nedá mi, si mladá, tak prečo sa tak ponáhlaš s druhým dieťaťom?
nebolo by lepšie nájsť si robotu, nejaký rok odrobiť a až potom ísť na materskú, aby si mala potom ako takú istotu a po materskej znova neriešila že nemáš na nič nárok, prípadne v horšom prípade ak budeš mať nárok, tak ako máš z toho vyžiť...

mamina2111
autor
7. sep 2012

@dada1212 Ja tu vôbec neriešim že nato nárok nemám a ani som sa nato nestažovala,akurát som to tu spomenula..a druhé sme momentálne nechceli..po materskej som si našla prácu a potom som otehotnela...Bola to náhoda ale niesom taká, že pôjdem na potrat.... a ako ak ma niekto nepozná prosím neopisujte ma ako nejakú s prepáčením ,,romku" ktorá si nabúcha 10 detí len aby sedela doma na zadku....Tak sa prosím obúvajte do niekoho iného..ak sa niekomu nepáči aká som...hoci ma nepozná svoj názor nech si ponechá pre seba.

dada1212
7. sep 2012

@mamina2111 za seba môžem povedať, že ja ťa ako rómku určite neopisujem, inak by som ti nepísala, že bežný človek z tých dávok nemá šancu vyžiť a ak by si na ne náhodou ostala odkázaná, máš veľký problém.
tak ak máš prácu, tak to je fajn, budeš sa mať kde potom aspoň vrátiť, lebo práca sa vždy hľadá ťažko.

mamina2111
autor
7. sep 2012

@dada1212 To viem.Po materskej som si prácu našla velmi tažko ...Našla som si prácu v nemocnici ale lekár mi to v 10tt už zakázala...pracovala som s čistiacimi prostriedkami a pri chorých.Ale vraj ak budem potom hladať prácu po materskej alebo popri materskej vezmú ma kedže boli somnou spokojný..taktiež si dokončím sanitársky kurz.

vavrova1334
16. dec 2012

@mamina2111 ahoj tak pre poriadok,, ked ybyvam s priatelom sama ,,achvilu mi konči rodičovsky prispevok a do školky sa pojde až v septembri tak nemam narok na žiadne davky,lebo žijem s priatelom ?ktory je živnsotnik,, odvody si plati sam,, a zas neni milionar,, potrebovali by sme od socialky nejaky prispevok,, bo moj ex mi tiež neplati vyživne,, a štat asi nechape,že to že žijem s novym mužom neznamena,,, že sme k tomu dostali byt a strechu nad hlavou zadarmo a zase odpyky,, a je to dvakrat finančne naročnejšie žit s dalšim partnerom,, myslim tie začiatky,, byt neni na nas pisany !!neni to naša nehnutelnost,,

vavrova1334
16. dec 2012

@dada1212 no napriklad ja tiež som rozmyšlala nad druhym a vobec nie preto ,lebo by som chcela tiež sediet doma,, ale moj syn je strašne sam a chyba mu doma ešte jeden trpasliček,, ale už je aj tak neskoro najlepšia odstupnost asi rok,, alebo teda ešte dva a v konečnom efekte ak to mamička stihne dve deti počas jednej materskej je doma dokonca kratšie nie 6 rokov ale napriklad len 4 roky a tym padom ako sa vravi sedi doma na zadku menej,, i ked sedi doma na zadku s dvoma detmi,, je vtipne lebo je to nerealne 😀 ja mam jedno, a moja materska je jeden velky urad,, kde som stravila tri roky a skor by som potrebovala aspon pol roka konečne od toho vypnut ale už to nestiham bo ked to konečne dovybavujem,, akurat ma zas čaka ukončenie RP a je mi z toho zle bo nastup do prace som si chcela riadne premysliet pripravit sa ,,a ta birokracia,, ma normalne položila na lopatky,,,bo chcela som ten posledny rok už aj brugadu,, polovičn uvezok a nachystat sa naspet do prace ,, zas na pracovny režim ,, zosuladit s dietatom a so skolkou,, ale možem akurat h,, bo teraz bojujem o RD čo ma maly dva a pol roka,, bo som prešla z jedneho statu do druheho,, menila trval pobyt,, a odnali mi RD už tri mesiace sme bez a dokonca mi ho ani nedoplatia,, so mzrela tak na psychiatra,, finančne nechutny škrt,,, a posledny pol rok čo budem na RD budem len obehavat aby mi tu RD vobec dali a ešte ddatočne odovzdavala kopu dokumentov,, a to že ma to stalo cele okolo 200e aj s cestami,, no to je tiež vtip