Neschválená hypotéka

lana741
24. aug 2016

Ahojte, chcem sa poradiť, aké mám možnosti. Potrebujem vyriešit svoje bývanie, no neschválili mi hypotéku. Dôvod je ten, že nemám pracovnú zmluvu predĺženú druhý krát, teraz pracujem od apríla na dobu určitú do Dec.2016, pokiaľ by som mala zmluvu druhý krát predĺženú, hoci aj na dobu určitú, hypotéku dostanem. Cena nehnuteľnosti je 55,000,- eur, od banky chcem 25,000,-eur , vlastné zdroje mám 30,000,-. Aké mám možnosti? Hypotéky ktoré sme mali s bývalým manželom sme riadne a načas splácali, od banky chcem menšiu polovicu, vždy som bola riadne zamestnaná, prečo je to problém? Ručila by som bytom ktorý kupujem, a vzhľadom na to že polovicu peňazí mám, tak aj v prípade môjho nesplácania nie je banka v riziku.Za sumu, ktorú by mi požičala by daný byt bez problémov predala. Dá sa ešte niečo robiť? (Okrem čakania do decembra na možné predĺženie zmluvy)

monciky
25. aug 2016

@lana741
no lebo ziadost je uz v systeme a ked chces stornovat, robi sa to podpisom tohto maleho papiera, mala Ti spravit jeho kopiu, kde je peciatka prevzatia...., o par dni chod na tu pobocku a informuj, ci to bolo naozaj stornovane..., nic sa nedeje, ziadost je ziadost, nie je to zmluva, ale pani v banke sa zachovala dost blbo, takto sa bankovy poradca nesprava....

lana741
autor
25. aug 2016

@monciky dakujem , som z toho naozaj mimo, lebo tam sedela aj moja poradkyňa a trvrdila že je to normálny postup ☹ , áno , vypýtala som si kópiu, je tam pečiatka banky. Myslíš, že sa mám ísť ešte raz uistiť, že je to v poriadku? Čo by sa mohlo stať, keby som to nestornovala?

jamika27
25. aug 2016

@lana741 neboj určite je to v poriadku, aj ja som sa s tym stretla, kym nie je podpísaný úver je to ok. Ale vidíš, ked si obehavas a otváraš ústa, zrazu všetko ide 😉 prajem ti nech to dobre vybavis

janjochmann
25. aug 2016

@lana741 Ohľadom Prima banky, je to štandardná ponúka, tá možnosť 1x ročne mimoriadne splatiť do 20% vyplýva priamo zo zákona. Spomínaš tam poistenie - aké poistenie chcú od teba? Poistenie nehnuteľnosti (čo je štandardná požiadavka bánk, aj keď cez banku zvyčajne drahšie ako cez poradcu, ale zase rýchlejšie), alebo poistenie splácania úveru? To druhé odporúčam nebrať, poistky cez banky sú horšie čo sa týka ceny a podmienok než cez poisťovňu a kryjú iba úver.

monciky
25. aug 2016

@lana741
nestane sa nic, ani to budu mat len rozpracovane a bude to svietit v systeme, ked mas kopiu tej ziadosti o storno, tak je vsetko v poriadku...

lana741
autor
26. aug 2016

ĎAKUJEM všetkým čo sa zúčastnili diskusie za postrehy, ktoré pomohli, večer volal poradca z realitky, že úver je schválený, ani sa mi nechce veriť, po tom všetkom, veľmi sa teším, užite prichádzajúci víkend, ahojte

jaaty
29. aug 2016

@lana741 gratulujem 🙂

kaaaty
29. aug 2016

@jaaty ahoj pises ze pracujes v prima b, uz druhy krat nam neschvalili uver. Chceme 100tis nie sme manzelia mame dve deti ja dom dokladovsla MD cca 670€ a muz prijem 570 v cistom on ma 42 a ja 32 rokov. Vraj to nepreslo kvoli nejakym internym kriteriam. Prosim ta vies mi povedat co mozu byt interne kriteria. Dakujem

kacenka255
29. aug 2016

@kaaaty ja v banke nerobim ale viem ze md sa nepoklada za prijem a teda sa neposudzuje a to v ziadnej banke

jaaty
29. aug 2016

z MD sa akceptuje len tých 209 či koľko je to presne. To, že teraz máš 670 je na krátku dobu a musí sa vychádzať z toho, čo budeš mať. Minimálne živ. náklady na jednu dospelú osobu cca 200 eur + deti - cca 100, to je hneď 500 eur. Splátka takej HU je minim. 360 eur.
A čo ďalšie výdavky - ako pôžičky, povolené prečerpanie na účte, kreditka, leasing, splátky tovarov, atď... Ďalej, ako dlho je manžel zamestnaný v poslednom zamestaní, či nie sú nedoplatky v zdravotnej alebo soc. poisťovni, exekúcie, atď.
Ťažko to zovšeobecniť, no ten príjem s dvomi deťmi verzus výška hypotéky...

kaaaty
31. aug 2016

@kacenka255 No vraj v prime beru Md , teda aspon nam to tak povedala poradkyna. Dokladala som aj tlacivo zo socialnej poistovne.

kaaaty
31. aug 2016

@jaaty dakujem za info. Trosku na hlavu ze spolocne nam uver nedaju ale muzovi vedia dat cca 75tisic na 23 rokov. Ale ved md a rd je len situacia max 3 roky, snad ludia ktory chcu uver dokazu financne tieto zaciatky vykryt. Je to cele divne...

stlienka
11. sep 2016

@kaaaty ak sú takéto podľa banky problémové prípady musia sa riešiť individuálne, nevidím problém, že by vám nedali tých 100.000,- eur. Ja som na materskej, manžel zarábal 450,- eur a dali hypo 115.000,-. Každý prípad je individuálny a tiež som mala 4 poradcov a prd vybavili. Takže moja skúsenosť je, že všetko sa dá vybaviť, len sa s tým treba pohrať. Ak by si chcela bližšie info ako sme to vybavili napíš na stlienka1979@gmail.com, alebo prezvoň na 0948/943 400 a zavolám ti naspäť.

tetapetra
11. sep 2016
mirkaaa80
11. sep 2016

@stlienka prosím ťa a môžem vedieť aká vám vyšla splatka na tých 115tis €?

stlienka
11. sep 2016

to bolo minulý rok a úrok 2,97% a splátka 483eur, ale teraz refinancujeme za cca 1.7%, preto hovorím, že dá sa, len ľudia sú zúfalí, keď im to v dvoch bankách zamietnu a strácajú nádej. Rada poradím ako sme to vyriešili a dotiahli do konca my.

stlienka
11. sep 2016

@tetapetra čo by ste potrebovali poradiť?

aduskatt
11. sep 2016

niektoré banky alceptujú rodičák, je to individuálne, prípad od prípadu

tetapetra
12. sep 2016

@stlienka nic. Pozerala som to cez mobil a ani neviem ako som tukla. Vymazat to uz neslo 😉

stlienka
13. sep 2016

@tetapetra OK nič sa nedeje, aj mne sa to občas stane

janicka648
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana005
17. okt 2018

Nm...