Nevieme ušetriť z výplaty

30. jan 2022

Ahojte baby, prosím vás ,kde míňate najviac? My platíme hypotéku(dom ,byt,garáž) dve autá, používame na striedačku, 2deti, 2psov (cca 100e mesačne na krmivo)..zostane nám po zaplatený toho všetkého , účtov okolo 800e a my nevieme ušetriť 🤷 ja to nechapem..deti sú malé ešte neprejedia toľko ..800 e je len jedlo a drogéria...vedeli by ste z toho ušetriť?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hederamonstera
30. jan 2022

Samozrejme. 800eur je pekna suma. Tak si nasledujuci mesiac odlozte vsetky blocky za potraviny a kuknite sa, kde vam to ulieta.

sima338
30. jan 2022

tak dobre, ale z tých 800 eur sa predpokladám platí aj ten benzín na 2 autá, deti rastú, takže oblečenie, veci pre ne, sem tam určite aj vy potrebujete kúpiť niečo na seba, proste podľa mňa viete, že to máte na míňanie, tak miniete.

janka1011
30. jan 2022

Tiež máme 2 deti, 500e ide len na stravu a tých zvyšných 300 eur si myslím, že nie je problém minúť na oblečenie, obuv a iné výdavky, vždy niečo vyskočí, oslava a pod. Mňa zarazilo 100 eur na krmivo, máme jedného ale míňame na krmivo max.20 eur.

sissy27
30. jan 2022

No asi papier ceruzka a kalkulačka, a zapisovať si poctivo všetky príjmy a výdaje - a výdaje rozpitvať na drobné. Nie len že nákup v potravinách 100€, ale čo si za tých 100€ kúpila, či naozaj boli niektoré položky naozaj nutné… prehodnotiť také veci ako paušály za mobil, tv, internet - či nestačí menší balík, poistky, či vám reálne treba dve autá…

diamand2326
30. jan 2022

@viestta Ešte aj dvoch psov a krmivo 100€ mesačne by som doplnila 😉

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bmuller
30. jan 2022

tie ostatne veci si musite prehodnotit podla blockov, ci kupujete vsetko len nevyhnutne.... ale psom asi kupujete dost znackove zradlo (alebo mate stredoazijskych ovciakov?) 🐶 chapem, ze ich chcete krmit kvalitne, ale cast mozete skusit nahradit niecim lacnejsim (mozno skusit nieco z DM a pod. retazcov)

hederamonstera
30. jan 2022

@janka1011 tak zalezi akeho velke psa mate a ake krmivo kupujete. Ja mam stredneho a vychadza mi to tak 50-60eur mesacne, lebo mu kupujem top kvalitu

pinkgirl
30. jan 2022

Veru ako už radili - podrobiť výdavky dôkladnému skúmaniu. A zhodnotiť koľko x sa tankuje, či je potrebné špeci krmivo pre psy, a prevetrať chladničku a mrazničku či neplytvate aj tam zbytočne. Deti rýchlo rastú tak aj tam sa to dá pošetrit - na doma kúpiť o číslo väčšie a dlhšie im oblečenie vydrží, alebo kúpiť z druhej ruky.

gladys_07
30. jan 2022

Vysvetli situaciu dom a byt, to je dost podstatne. Oboje vam asi netreba na zivot. Prenajimate alebo…?

autor
30. jan 2022

@sima338 áno môže byť na oblečení pre deti si ulietavam 🙈

henka123123
30. jan 2022

Na stravu s drogeriou minieme 500 e mesacne..cize 200 by som vedela usetrit kazdy mesiac a 100ku nehala na take ze treba dokupit nejakw oblecko hracky a tak...proste musite sa do toho zmestit ak chces usetrit

autor
30. jan 2022

@janka1011 my máme dvoch veľkých a majú drahé krmivá prémiovej značky , nakoľko obyčajne im nesedia...to viem že je veľa

hederamonstera
30. jan 2022

No tak uz vies, kde je pes zakopany ;)

autor
30. jan 2022

@diamand2326 určite nebudem kresat na psoch

autor
30. jan 2022

@evamarek77 áno dve nehnuteľnosti , garáž a byt sa kúpil deťom do budúcna ako investícia

autor
30. jan 2022

@bmuller nemôžme bohužiaľ nejde, sú veľký ,silný a a len jeden stal 2000e , musíme ich kŕmiť tým čo im vyhovuje , sme im kúpili neznackove a hnačky , vracali ,neskusame to už

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
30. jan 2022

@evamarek77 dali sme to už je započítané v príjme 🙂

kachita
30. jan 2022

O aku rasu ide?

autor
30. jan 2022

@gladys_07 v dome bývame , byť s garážou sú pre deti do budúcna

liljana
30. jan 2022

Mame dom, byt, garaz, dve auta, dvoch psov velkych ako telce, nechceme sa obmedzovat a nevieme, kde tolko miname? Ked si tolko nalozite na chrbat, tak jedine hladat pracu, kde zarobite viac ako doteraz. A nekupujte dalsi dom, dalsich psov a dalsie auta. Lebo ani potom neusetrite.

ckocka
30. jan 2022

Riešenie každého problému začína jeho analýzou. Aspoň dva mesiace písať všetky výdavky a zistiť bez čoho sa zaobídete, možete nakúpiť lacnejšie, čoho sa nevzdáte. Ja možem napísať že nemám auto a ušetrím, tebe to nijako nepomože.

evaachesa
30. jan 2022

Tak si s mužom nájdite lepšie platenú prácu ak máte vysoké nároky a ulietavaš si na oblečení pre deti 🙂

dominika_sk
30. jan 2022

@janka1011 Su ludia ktorym na psoch zaleži a nekupuju granule v lidli. To nie je krmivo a zomlete mrtve zvierata z kafilerky s troškou farbiva.

iwesska
30. jan 2022

Je to jednoduche,znizit naroky a uspokojit sa s tym,co mate,kedze mate nadpriemer,alebo si najdite kazdy po 2 prace. Co ine chces robit. Alebo stale mozete predat nehnutelnost a jedno auto a mate nasetrene raz dva.

autor
30. jan 2022

@evaachesa ide o to že si myslím že 800e je dosť na to aby sa dalo aspoň 200e ušetriť 🤷

andrejka1974
30. jan 2022

Veľa záleží aj ako sa stravujete ,koľko prejazdite autom, či je nutné jazdiť všade autom ,koľko miniete na oblečenie ja na stravu miniem za mesiac do 400 eur a za oblečenie minimum a to sme boli do minulého roku doma 7 takže treba si odkladať všetky bločky a uvidíš

ckocka
30. jan 2022

To samozrejme je, ale každý má iné nároky. Niekto sa nevie vzdať luxusnejších potravín, niekto oblečenia - to si musíš rozhodnúť iba ty sama na čo možeš míňať menej.