Nevyprataná, ale zaplatená nehnuteľnost

19. máj 2022

Ahojte ,chcem sa spýtať na názor ...
Kúpili sme od rodičov malu nehnuteľnosť, ktorá je prepisana na nás , na katastri naše meno , zaplatená je veľmi dlho ale jeden z mojich rodičov mi ju nechce uvoľniť...s manželom platíme každý mesiac úver do luftu, a pritom nám tie peniaze chýbajú ...už sme mohli mať asi troch nájomníkov , za ten čas čo ju vlastnime...nechcem surovo vypilovat zámok ale tak ,už naliehame dlho , ale nič , nemáme ani kluce ...popritom nám boli sľúbené , a nič vôbec nič...aj druhý rodič , ktorý je na našej strane sa s ním kvôli tomu pohádal , nepomohlo ,ja neviem...manžel už nadava , čomu rozumiem , musí platiť pôžičku na to ...a prístup do nehnuteľnosti nemáme ..čo by ste robili?

h2
19. máj 2022

@nwnw Čiže rodičia, ktorí majú nejaký majetok, ktorý nevyužívajú, ho nemôžu predať, keď potrebujú napríklad peniaze, lebo ináč by sa nesprávali pekne?

elizabet173
19. máj 2022

@nwnw prečo by sa malo všetko prenechávať deťom? Ja nechcem, aby sa o mňa v starobe staralo moje dieťa, chcem ísť do súkromného zariadenia, možno mi naň nebudú stačiť financie, tak použijem tie, ktoré získam predajom majetku. To už by len bolo výhrou, keby som im nechala dom a oni by sa roky museli starať, nikam nechodiť, aj by som bola ťažko chorá, možno nechať prácu, druhú by si ťažko pár rokov pred dôchodkom hľadali. To nie je o výchove, to je o prioritách.

elizabet173
19. máj 2022

veď vy sa ako rodina k sebe nesprávate ani teraz, tak prečo píšeš, že by ste skončili? Urobila by som tak, ako ti radia, písomne doporučeným listom oznámila, že do toho a toho dátumu je treba nehnuteľnosť vypratať, potom ju vypraceš sama.

liljana
19. máj 2022

Vypytajte si peniaze naspat, ze potrebujete garaz a ze si kupite inu, ked tuto nemozte pouzivat.

autor
19. máj 2022

@elizabet173 presne takto inak rozmýšľam aj ja , ja nechcem aby sa deti o mňa starali a museli by mi prispôsobiť celý život ...a moji rodičia zas žiadajú aby som ich dochovala ,pochovala...a všetko dajú druhému súrodencovi 😅😅😅

loginexistuje
19. máj 2022

chybou bolo tu garaz vobec kupovat ked su takyto a este ocakavaju starostlivost

nwnw
19. máj 2022

@h2 ty to vidis jednostranne. Moji rodicia maju svoj dom, ale co zdedili po babke, to nam dali. Ja som roky pomahala v domacnosti babke,kym umrela a mamina chodila do prace.

nwnw
19. máj 2022

@elizabet173 ved neides umret! My detom nechame dom a pojdeme do bytu na starobu,ak sa dozijeme 😉.

andreatytler
19. máj 2022

Tazko radit. Asi by som pytala peniaze spat a vratila im garaz.
Ja mam pravidlo. Nikdy nerob obchod alebo busines s rodinou a priatelmi. Vzdy je tam sanca na problemy a to potom sposobi rozpad vztahu.

elizabet173
19. máj 2022

@nwnw ja som myslela čas, kedy sa už starý človek nie je schopný postarať sám o seba, treba mu variť, prať, upratovať, sprchovať ho, možno aj kŕmiť a prebaľovať, chodiť s ním po lekároch....Naše deti už sú dávno dospelé, majú svoje bývanie, nepotrebujú náš dom, ani byt, ale ani im nechcem raz komplikovať život starostlivosťou o mňa. To neznamená, že sa nemáme radi a že nemáme pekné vzťahy. A to, či tu budem ešte dvadsať rokov, alebo dvadsať dní, netuší nikto. Ani to, či budem raz potrebovať pomoc a v akej intenzite, alebo nie. Ale chystám sa to riešiť tak, ako som napísala

evkamotka
19. máj 2022

Moj oco je skrecok. Dom, kde som ja s muzom vlastnikmi, na zapratany svojimi rarohami (vyslovene bordel). Teraz nam je to jedno, no ked sa ho rozhodneme prerobit, oznámime termin vypratania, nech si dovtedy zoberie odtial co chce. Nasledne to vypraceme sami (darujeme cez bazar, na skladku...).
Pointa je, ze u nas sa ziadne prosenie a posuvanie terminov nechysta. Konas hlupo sama si to komplikujes a natahujes

autor
19. máj 2022

@evkamotka aj môj je škrečok , má zapratane 4nehnutelnosti a medzi nimi aj tú našu ...tam sa nedajú ani dvere otvoriť ..

andreatytler
19. máj 2022

No tak naco ste tu garaz vobec kupovali. To sa dalo cakat ze bude robit problemy, ked ma takyto problem sa vzdat veci. To je normalne choroba, alebo uchylka, alebo ako to nazvat.

autor
19. máj 2022

@andreatytler lebo nám to bolo sľúbené že to tak bude, že si tam pôjde pre veci a dá nám kľúče

andreatytler
19. máj 2022

Taky ludia to nedokazu ovladat. Oni to myslia uprimne ze ano vzdam sa tych veci ale potom ked pride na lamanie chleba, tak to nedokazu.
Co ak by ste prenajali kontajner alebo bunku v uschovni a prestahovali vsetky veci tam s tym ze mu zaplatite prve 1-3 mesiace a potom si to bude paltit sam. Ak nebude, tak mu tie veci prepadnu v prospech tej uschovne. Podla mna mu to ani nebude chybat, kedze to uz 20 rokov nepouzival a tak mu nebude vadit ked mu to prepadne v prospech tej uschovne. On len nedokaze urobit to rozhodnutie ze sa toho vzda.

autor
19. máj 2022

@andreatytler to sú kadejaké kúsky plechov , srobiky a takéto veci , on je 20rokov nepotreboval , ťažko to je ,no je to rodina

andreatytler
19. máj 2022

Presne tak, mne by ziadna garaz nestala za to aby som si pohadala otca ak teda je toto jedinny problem co s nim je a inak vychadzate dobre.
Ved dajte tie plechy a sroubiky do plastovych kontajnerov a dajte do uschovne.... neviem ako sa to vola na slovensku. Po anglicky je to Storage Unit.
Alebo prenajmite od niekoho ineho garaz a zase zapladte par mesiacov dopredu a potom bude na otcovi, aby pokracoval v plateni. Tym padom by uz nemal byt nahnevany na vas, ak o to pride, lebo ste sa mu o to postarali.
Ak zacnete s otcom boj, zatiahnete do toho aj mamu, lebo sa bude musiet postavit na vasu alebo otcovu stranu... blba situacia je to. Uz nerobte ziadne obchody s rodinou do buducna. Ako si pisala, ste sebestacni a ste na to hrdi.

diamand2326
20. máj 2022

Keď to nepôjde po dobrom, predajte ju niekomu ďalšiemu, ideálne statnému chlapovi, ten s ním spraví rýchly proces 😀

autor
20. máj 2022

Asi si prečítal túto diskusiu , začal vypratavat, hádam do zdarného konca🙂

andreatytler
20. máj 2022

Super! Teraz to podchydte a dotlacte do donca, lebo sa moze stale zase zaseknut.🙂

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz