Poistenie nehnuteľnosti

monqy
19. apr 2016

Potrebujem poradit v ktorej poistovni si dat poistit nehnutelnost.
Aké máte skusenosti s vasimi poistkami? kde ste spokojne?
ked sa náhodou niečo stalo, bez problémov vám vyplatili poistné plnenie?

diana70
11. máj 2016

@sandria Ale zatiaľ prepláca, našťastie tu nemáme každoročné povodne. neviem zatiaľ o nikom, komu by odmietli plnenie, pokiaľ to mal poistené.

tetazlesa
13. máj 2016

Dávajte si pozor hlavne aby ste nemali nehnuteľnosť podpoistenú a nezabudnite na poistenie domácnosti a zodpovednosti za škodu - to Vám kryje dokonca aj rozbité sklíčko na mobile (u niektorých poisťovní) 🙂

tetazlesa
13. máj 2016

@sandria mala by to poisťovňa preplácať, keďže pri uzatváraní poistnej zmluvy klient uvádza, či ide o povodňovú oblasť, prípadne vzdialenosť od vodných tokov, preto sa môže stať, že buď Vám nehnuteľnosť nepoistia, prípadne si to riziko zaúčtujú do Vašej platby, takže poistenú nehn. máte, len je to trošku drahšie a poisťovna by mala bez problémov plniť. 🙂

frapper
14. máj 2016

@tetazlesa To rozbité sklíčko,ale nie tebe keď si rozbiješ,ale náhodne keby si poškodila inému,cudziemu človeku/zo zodpovednosti/.

frapper
14. máj 2016

@tetazlesa V Allianz sa vôbec nepýtajú,či ide o povodňové územie,tak ako hovorí diana70.Už len stačí ,aby nebola nehnutelnosť podpoistená,ako hovoríte,lebo v týchto pásmach bývajú poriadne škody,v mnohých prípadoch ľudia musia riešiť nové domy.Staré zmluvy treba prehodnotiť.

sandria
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frapper
15. máj 2016

@sandria poisťovňa Allianz vôbec na to nepozerá,či je to v povodňovom pásme,plnenie je vždy,ak by nastala povodeň.Nie sú tam žiadne obmedzenia a preto sa nemôže stať ani nedorozumenie.Práve preto je možno týmto ľuďom dobre poistiť práve v Allianz.Dokonca aj bez spoluúčasti.Je to tak vo VPP.

sandria
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diana70
17. máj 2016

@sandria Sandria a ukáž kde boli povodne každý rok? Hovoríš tu hypoteticky, len ti s frapper hovoríme že Allianz-SP zatiaľ poisťuje aj nehnuteľnosti v povodňovom pásme a plní poistné udalosti, to je pre klienta rozhodujúce. Ja cielene keď vidím výstavbu alebo rekonštrukciu domov v povodňovom pásme blízko miesta kde bývam, oslovujem stavebníkov aby sa poistili u nás, lebo plníme. Neviem si predstaviť že by som klientov zavádzala, nevypláca sa to.

sandria
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tristan_lover
19. máj 2016

Ahoj, neviem či je to ešte aktuálne alebo či ste si už nejakú tú výhodnú poistku našli...každopádne ja môžem len odporučiť túto stránku www.netfinancie.sk - je to malá firma, ktorá porovnáva ceny viacerých poisťovní a vedia aj poradiť čo sa týka poistenia domu a bytu, že na čo si dať pozor a tak. Dokonca si vieš cez nich tie ceny sama porovnať https://www.netfinancie.sk/poistenie-domov-doma...
daj potom vedieť, ako si sa rozhodla a ktorá poistka vám najelpšie vyšla 😉

miroslavknorovsky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kometa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
damoska
21. mar 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

skuste to cez nejaku online kalkulačku, kde máte po zadani parametrov všetky potrebne udaje od jednotlivých poistovni.

milanpop
28. jan 2021

@sandria Dobrý deň, zdá sa mi že viete o poistení veľa. Rád by som Vás požiadal o radu.

la116
28. jan 2021

@milanpop Dobrý deň,ako Vám môžem poradiť?

milanpop
28. jan 2021

@la116 Dobrý deň, rád by som pomohol susedovi, staršiemu pánovi s poistením domácnosti. Prišlo mu zaplatiť za poistku. K šeku bola priložená informácia, že jeho zmluva už nemusí poskytovať dostatočnú poistnú ochranu majetku a poisťovňa mu ponúka nové poistenie. Volal som na v ponuke odporúčanú pani a tá m povedala, že nová zmluva je výhodnejšia, lebo tá stará už skoro nič nekryje. Keďže tá stará bola uzatvorená ešte asi so Slovenskou poisťovňou, pán si už nepamätá podmienky zmluvy, nevie kde ju má, a já sa zas nechcem preberať v jeho osobných veciach. Volal som aj na centrálu poisťovne, kde mi povedali zhruba, že tieto staré zmluvy sa postupne budú likvidovať a že pán zrejme v budúcom roku dostane výpoveď zo stávajúcej zmluvy. Na moju otázku z akého dôvodu, som dostal neistú odpoveď v zmysle, že rovnako ako aj klient tak i poisťovňa má právo zmluvu vypovedať.
Potreboval by som vedieť podmienky jeho stávajúcej zmluvy.
Je poisťovňa povinná mu na požiadanie podmienky stávajúcej zmluvy (alebo jej kópiu) predložiť?
Môže klient odmietnuť zrušenie zmluvy?
Máte informácie aké podmienky boli v starých zmluvách so Slovenskou poisťovňou?
Zmluva je na poistenie majetku a zodpovednosti za škodu. Ročný poplatok je 17,92 eur.
Bol by som rád, ak by som mu vedel pomôcť.
Ak ste ochotná mi poradiť, ďakujem.
Mal by som ešte niečo vedieť?

frapper
4. apr 2021

@milanpop áno poisťovňa pristupuje postupne k výpovediam zmlúv,ktoré nekryjú všetky riziká v poistení.Staršie zmluvy sú na nižšie PS,ktoré v tomto čase nepostačujú v prípade poistnej udalosti.Ak je zmluva ešte SL.poisťovne,čo sú možno 30 ročné zmluvy,hlavne aj poistenie budovy.V nových zmluvách sú jednoduchšie poistné podmienky,menej výluk a vyššie krytie.Len si povedzme príklad,keby taká výchrica strhne strechu,pred cca 20-30 rokmi oprava by bola za menej peňazí ako tohoto času.To by mohlo znamenať,že človek by si musel doplatiť z úspor,nakoľko by mu bolo vyplatená suma v tom čase aké boli ceny.Teraz sa uzatvárajú zmluvy na nové ceny a každý rok sa prehonotí indexácia,aby a nestalo,že je poistenie podhodnotené.

roman0
28. mar 2022

Prečítal som si Vaše skúsenosti s rôznymi poisťovňami a pridávam aj svoju, nakoľko neviem poradiť, ktorú poisťovňu vybrať, ale viem poradiť ktorej sa určite oblúkom vyhnúť. Doteraz som mal dom poistený v ČSOB poisťovni, najvyšší rozsah krytia Extra, teda aj najvyššia suma, ktorú som každý rok poctivo platil. Po zime som našiel prasknutý obklad okolo múra s poškodením omietky, vnútorná cementová výplň vysypaná von, odhalené elektrické káble... Vyzerá to katastrofálne. Mohli to byť hlodavce alebo sa tam dostala voda a tá zamrzla. Táto "poisťovňa" to dokonca odmietla prísť obhliadnuť osobne, musel som im natočiť video, samozrejme to zamietli, napriek tomu, že v zmluve je uvedené vyplatenie poistného v prípade živelnej udalosti zamrznutím, rovnako je tam zahrnuté poškodenie vonkajšej fasády hlodavcami. A zdôvodnenie? Ako príčinu uviedli dlhodobé pôsobenie chemických, biologických alebo atmosférických vplyvov. Dlhodobé pôsobenie to teda nebolo ani náhodou, objavilo sa to zo dňa na deň! Teda ani sa na to neboli pozrieť a hneď vedia na čo to zvaliť aby nemuseli platiť. Som si istý, že aj keby došlo k inej podobnej poistnej udalosti, tak budú robiť všetko aby sa vyhli plneniu, preto pre mňa ČSOB poisťovňa nikdy viac! Idem ju okamžite zrušiť a radšej prejdem ku konkurencii. Dobrá poisťovňa sa pozná podľa toho, že nechce len peniaze, ale v prípade poistnej udalosti aj vyplatí to čo sľúbila. Viacerí tu píšete, že ste mali dobrú skúsenosť s poisťovňou Allianz, asi prejdem k nim alebo potom Generali mi pri problémoch s autom vždy vyplatila plnú sumu. Tieto dve majú určite lepšie meno ako ČSOBčka. Pekný deň prajem.