Poisťovňa Union - výhody

simuskaaa123
27. aug 2020

Ahojte baby, ja aj mala sme poistené vo VšZP a dnes ma prehovarali do Unionu. Vraj by mi mali všetko na recept pre malú aj očkovania preplácať. Tie čo ste v Unión je to fakt alebo len keď vtacka lapaju, pekne mu spievajú..? Rozmýšľam, či prestúpiť alebo ne 🤣 tie čo máte Union ste spokojné? Ďakujem za rady

miskooo1987
27. aug 2020

@simuskaaa123 neviem, vždy pekne spievajú.... sle inom hradí chrípku v plnej výške, a napríkad klientovi encefalitidu na polovicu... na stránke vidíš zoznam benefitov

simuskaaa123
autor
27. aug 2020

@miskooo1987 hej, zoznam benefitov mi vymenovali aj ukázali v porovnaní s dôverou a VšZP.. Len teda ide kí o to, či je to naozaj pravda...

miskooo1987
27. aug 2020

@simuskaaa123 to čo tvrdia že preplácajú tak preplácajú...

huxy
27. aug 2020

@simuskaaa123 mne dcerine lieky ktore boli na recept, preplatili. A tiez pecatenie zubov u zubarky preplatili. Ja som s unionom spokojna. No budem musiet zmenit poistovnu kvoli novej zubarke, ktora nema zmluvu s unionom 😕

simuskaaa123
autor
27. aug 2020

@huxy a viem si niekde pozrieť zoznam lekárov? Pretože som najprv nechcela, ale teraz rozmýšľam ze by sme prešli.. A hlavne potrebujem súhlas ex? Bolo mi trápne sa to pýtať keďže si mysleli, že sme rodina.. Mala je zverená mne

miskooo1987
27. aug 2020

@simuskaaa123 každý ár to má na dverách.... ono je dosť zriedkavé aby lekár nemal niektorú ZP....a ak je zverená tebe, tak jej poisťovňu zmeniť môžeš...

huxy
27. aug 2020

@simuskaaa123 ja som od exa nepytala suhlas. Tiez mam zverene dieta a kedze sme obe museli zmenit zubarku, a nebolo to ani jednoduche, tak musim menit poistovnu. Zoznam by malbyt v linku-po kliknuti na online pobocku
https://www.union.sk/lekari

nikpa
27. aug 2020

@simuskaaa123 je to pravda, vakcíny aj lieky pre syna mi preplatili. Stačí si pozrieť ich stránku a prečítať co preplacaju klientom. Ja som tam tiež a som max. spokojná, všetko čo majú uvedené na stránke som zatiaľ od nich bez problémov dostala.

mucuinka
27. aug 2020

@simuskaaa123 pozri ai ziznam lekarov. A pozri sa aj na vszp na e penazenka. Plati od januara. A tie benefity su neporovnatelne s ostatnymi. Do teraz nemali nic, ale tento rok sa vszp fakt pochlapila. Este aj trizomy test idu preplacat, ockovania, zubarov, dentalnu hygienu, lieky.... bola by teraz dost skoda prestupovat. Moja skusenost so sukromnymi poistovnami nic moc. Ano, co to preplacaju, ale ked sme napr. Potrebovali geneticke vysetrenie, tak union mal cakanie vyse roka a dovera rok. Vszp bolo do 2 mesiacov. Vraj im sukromnici neplatia. Takze na velke veci je vszp fakt topka.

simuskaaa123
autor
27. aug 2020

Ďakujem všetkým za rady 🙂

gelifil
28. aug 2020

@huxy treba o to poziadat?

huxy
28. aug 2020

@gelifil
@gelifil akmyslis o preplatenie, tak ano. Lieky dcere preplacaju ked o topoziadam cez on-line pobocku-rychle a jednoduche. Za to pecatenie zubov som si musela vytlacit ziadost a spolu v blockom som odniesla do poistovne

gelifil
28. aug 2020

@huxy Raz ročne to robis?

huxy
28. aug 2020

@gelifil nie, po kazdom stvrtroku sa to robi. Vypise celu sumu za lieky na predpis, len kliknem na to, ze preplatit a do par dni pride platba

gelifil
29. aug 2020

@huxy super, nevedela som o tom

huxy
29. aug 2020

@gelifil len musis to robit cez internet, cez on-line pobocku. Neviem ci sa to da aj inak.

gelifil
29. aug 2020

@huxy ano, chapem...treba zrejme tie prihlasovacie udaje

loginexistuje
29. aug 2020

nez zmenis spytaj sa lekarov ku ktorym chodite aby sa ti nestalo ze ich budes musiet zmenit alebo maju male limity pre danu poistovnu

huxy
29. aug 2020

@gelifil ano, treba. Poslu ti ich postou, ked o ne poziadas.

gelifil
29. aug 2020

@huxy mame ich

huxy
29. aug 2020

@gelifil jaj, tak super 👍