Poraďte banku s nízkym poplatkom za vedenie účtu

jasminkaj
16. jan 2017

Ahojte..
Keďže som za posledný týždeň obehala asi všetky možné banky, mám v tom poriadny guláš.. a hlavne ide mi o reálne skúsenosti reálnych ľudí.. preto vás prosím (ak to nie je samozrejme tajné) 😉 poraďte mi v akej banke si zriadiť bežný účet. Doteraz sme mali s manželom účty v ZUNO, ale keďže končia na slovensku, tak sme si koncom októbra zriadili obaja účty v Slovenskej sporitelni. Lenže po vyše 2 mesiacoch som z tejto banky na prášky 😔 Nehovorím o tom, že na pobočke sme strávili 2,5 hodiny pri zakladaní účtu (zrejme ten kto chce od sporitelne pôžičku musí počítať s tým, že si treba rozložiť spacák). ALE nalákali nás na "učet zadarmo", ktorý budeme mať u nich po splnení 3 podmienok (sporenie 10 eur, platba aspoň 200 eur kartou a 3 inkasa), čo všetko máme už po 2 mesiace splnené a aj napriek tomu nám stále strhávajú 5,90 eur mesačne poplatok. Dovolať sa k odpovedi PREČO a či nám vlastne tie preplatky čo u nich máme niekedy vrátia (mesačne je to za naše dva účty 11,80 eur čo počas rodičáku nie je malá suma) je doslova nemožné.. Okrem toho nám bola sľúbená tá ich štedrá karta, lebo k účtu nedávajú embosovanú, ale od októbra nám nie sú schopní nám ju vyhotoviť, takže v zahraničí je to s ich "platobnou kartou" niekedy zaujímavé (a to sme neboli v žiadnej exotike, ale tu v Rakúsku)... Jenoducho povedané chceme dať od tejto banky ruky preč a hľadáme novú. Pobehala som ich ako som už písala.. podmienky sú rôzne, aj poplatky samozrejme.. Zaujíma ma s ktorou bankou ste vy spokojné a aké sú reálne poplatky za vedenie účtu.. Ide nám s mm hlavne o to, aby sme mali embosovanú platovnú kartu, a samozrejme za čo najnižší poplatok (roky sme žili v zahraničí kde bolo úplnou samozrejmosťou neplatiť banke ani cent za vedenie účtu, tak snáď sa k tomu raz dostaneme aj v slovenských pomeroch) 😀

Za každú radu, postreh či nasmerovanie vopred ďakujem 😉

zalka
16. jan 2017

@142230919213 nehnevaj sa, ja mám mbank nejakých 7 rokov, a nejako takto dlho neplatím bankám žiadne poplatky a naozaj odporúčam ti naštudovať si cenník,
niekedy mbank bola super banka, nehovorím ani teraz nie je zla, ale úrok na šporiacom účte 0,05% , obmedzenie vnútrobankových prevodov, nakoľko som používala emax šporiaci účet ako pokladničku aby som si presúvala v prípade potreby peniaze na mkonto a takto som ich tiež chránila, a na dalšom účte emax som mala aj kartu, ktorom som platila cez net, a vždy som si tam len poslala peniaze ked som šla čosi platiť, dalšia ochrana... no teraz to tak nefunguje ... 1x do mesiaca môžeš spraviť platbu emax- mkonto, za druhú platbu zaplatíš euro, stratila pre mna zmysel taká banka,

šporím teraz v PSS, kde mám úrok 0,5% tj. 10x vyšší ako v mbank, PSS má šporiaci účet lišiak, ktorý je zadarmo, akurát pár dní trvá kým prejdú peniaze, lebo už to nie je vnútrobankový prevod šup šup ako som to mala v mbank.
A kedže naozaj nemám chuť sledovať svoj výpis či mi prešlo alebo neprešlo kartou 70e mesačne, tak som kartu zrušila a založila si účet vo fio banke, kde toto sledovať nemusím a je bezplatná.

A ten link čo si tu prilepila tak tam ukazuje okrem iného aj toto ... ( a nie je tam žiadnych 20e )

Pre našich aktívnych zákazníkov, ktorí platobnú kartu k účtu používajú na bezhotovostné platby u obchodníkov alebo na internete (nad 70 EUR mesačne) alebo využívajú niektorý z našich úverových produktov, je debetná platobná karta MasterCard alebo VISA zadarmo. Pokiaľ kartu nevyužívate, účet si môžete založiť aj bez nej. Cena za nevyužívanú platobnú kartu MasterCard alebo VISA je 1,30 EUR.

zalka
16. jan 2017

@peps8 a @142230919213 nehnevajte sa, aká špeciálna ponuka? aký kupon, ved to má každý človek čo cez ich stránku požiada o účet - tie podmienky.

Dokonca vám prezradím, mbank mi zaplatila za tie roky asi tak 180 eur dokopy za odporučenie ludí, nových ludí, ktorý na moje doporučenie v čase akcie si založili účty ( ja som dostala prachy na účet, oni dostali prachy na účet to bola špeci akcia a nie tento "kvázy" kupon, z ktorého ste vyšťastené 😉 ).
A úroky, tak teraz o takých len snívať môžem ale to je všade tak. Ale zase aj zuno malo také akcie, že platilo aj zo zuna som pár eur dostala ked som odporúčala účet, a mali takúto akciu.

sunny8
17. jan 2017

@zooeynka uplne suhlasim... Mbank je 🔝 nikdy mi nestiahlo nic spokojnost aj v platbe kartou a slsp som mala aj ja teda mam chodi mi tam rodicovsky za par mesiacov mi konci rusim aj ucet nrspokojnost xkrat mi stiahli po 40e do minusu nevedela som vobec zaco chodila som tam volala som tam stazovala som sa a spravodlivosti som sa nedovolala vraj je to v poriadku. NEBOLO TO LEN RAZ !!! A zaco? Ani dovod nevedeli udat takze mam o nich svoj obraz

sunny8
17. jan 2017

Dokonca ked platite kartou v mbank a chodi vam tam cez 400e a mate aj trvale prikazy z uctu tak pekne vas ucet emax plus odmeni... Ja som tak necekane dostala cca 500e ... Som bola v soku ze co skadial? 😂👍

lentilka46
17. jan 2017

@jasminkaj manžel má účet v čsob a nevie si ho vynachváliť (aj mne sa veľmi pozdáva) - vedenie účtu stojí oficiálne 6e, ale po splnení 3 nenáročných podmienok ho máš zadarmo ako odmenu, ak splníš len 1podmienku (alebo 2, neviem presne), máš ho za polovicu. tie podmienky sú: mesačne príjem na účet min. 400e (čo ti pokryje výplata), min. 3 trvalé príkazy (čo máš bežné poplatky) a min. 5platieb kartou (nie je to ale limitované nejakou fixnou sumou - bežne muž platí kartou aj 1,5e)..čo sa ale týka embosovanej karty, neviem ti s týmto poradiť

ja mám slsp kvôli hypo, ale akonáhle mi skončí tá fixná doba 5rokov, odchádzam tiež od nich preč - stalo sa mi, že som si zakladala účet ako 24ročná (do 28 majú účet pre mladých za 2e) a založili mi normálny za poplatok 6e...ked som si to všimla, po pár mesiacoch sa na to išla opýtať do banky, či nemám nárok aj na účet pre mladých, keďže spĺňam vekovú hranicu, tak tetka úplne prekvapená, ako je možné, že mi takýto nezaložili rovno...samozrejme poplatok za zmenu účtu + tých 24e, čo mi dovtedy sťahovali mesačne som už nikdy nevidela

madana
17. jan 2017

@jasminkaj ja mam Csob gratis....

77nelinka
17. jan 2017

@lentilka46 Lenže od februára platia v ČSOB nové podmienky. Doteraz som nemala problém to splniť, aby som mala účet zadarmo. Len bohužiaľ tam nemám žiadny úver a ani 20 tis € na účte a 3 € im platiť nebudem, keďže mám účet aj v mBank.

jasminkaj
autor
18. jan 2017

@zalka Ahoj, takže dnes sa mi úspešne podarilo zrušiť účet u tých hotentótov v SLSP 🙏🙏🙏 Pani mi bez okolkov ponúkla (keď som jej šplechla do tváre, že som maximálne nespokojná s ich službami) účet zadarmo s jedinou podmienkou - sporenie 30 eur mesačne, čo už mi prišlo ako keď sa topiaci slamky chytá 😀 No nič.. a zajtra ma čaká podpis zmluvy vo FIO kde je to fakt bez podmienok a bez poplatkov.. takže pekne ďakujem za pomoc 😉

zalka
18. jan 2017

@jasminkaj a zistila si si to či sa do FIO dá vkladať a kde? lebo to si chcela sa pýtať.
A ideš na pobočku? Mne došiel kurier.
No hej zo SLSP sa mi chlpky vždy postavia 😀

migrificka
18. jan 2017

Ja mam ucet v Unicredite a jedinou podmienkou bolo 400€mesacne na ucet. A vsetko je za 0€. Nevyhodou je ze banke trvaju tranzakcie 2dni. Inak pohoda.

janisa31
18. jan 2017

@zalka SLSP zneužíva svoje postavenie a teda že je najväčšia na Slovensku tušim.. ja keď vidím ich reklamy v telke😠 no koniec 😀
Fio banka alebo ešte mBank je celkom fajn.. Ale veľmi veľa záleží na podmienkach, aký príjem Ti pravidelne chodí na účet, či si dáš aj sporenie k účtu, poistenie a pod..
Za určitých podmienok (ktoré si ale treba pamätať inak sa môžeš veľmi rýchlo pomýliť) má dnes už asi každa banka zadarmo účet...

zalka
18. jan 2017

@janisa31 no zo SLSP odišli skoro všetci moji známy, čo som im odporučila za mnohé roky iné účty zistili že sú oveľa lepšie ...
len lenivý človek nezmení účet, ak mu prestane vyhovovať a zotrvá v ňom.

Aj vdaka tejto téme som postrehla komentár od @77nelinka a uvedomila, si že sa menia podmienky v ČSOB, dosť výrazne. Takže v rodine už čsob sa ruší, a ešte musím známych poupozorňovať a poslať do dalšej banky ...

janisa31
18. jan 2017

@zalka Žiaľ slováci su poväčšine leniví a nechce sa im zakaždým zisťovať nové podmienky a behať z banky do banky... Banky to vedia a pekne to využívajú... Volajú jedine vtedy, keď zistia, že ich klient odchádza do inej banky

zalka
18. jan 2017

@janisa31 presne je to tak ako píšeš, osobne odmietam platiť banke to čo mám v inej zadarmo, takže ak sa zmenia v môj neprospech podmienky tak idem dalej. A problém s tým naozaj nemám. Vystriedala som už pár bánk, ale je pravda že voči SLSP mám averziu.
A mbank mám hádam najdlhšie zo všetkých bánk, ani ich nejdem rušiť, ale kartu potrebujem takže preto mám další účet vo fio. 🙂

guiseppinka
18. jan 2017

@zalka mozes mi poslat prosim ta nove podmienky v csob?

skyahiah
18. jan 2017

@jasminkaj ja mam jeden ucet v unicredite, staci poslat kazdy mesiac prijem min. 400 eur, aby bolo vedenie uctu zadarmo (na 10 rokov). paci sa mi hlavne, ze maju vybery z kazdeho bankomatu zadarmo. internetbanking a aplikacia v mobile su taky priemer.

zalka
18. jan 2017

@guiseppinka https://www.csob.sk/dolezite-dokumenty#sadzobni... pozri si Sadzobník pre fyzické osoby od 01.02.2017

tajka1986
18. jan 2017

Ja mam SLSP a som spokojna. Ucet mam zadarmo,podmienkou bolo mat 3inkasa z uctu mesacne,platba kartou min.200e a ak si dobre pamatam nejaky sporiaci ucet kam posielam 10e akoze rezerva alebo take nieco. A za platbu kartou mi vracaju aj nieco naspat. Takze u mna spokojnost

jasminkaj
autor
18. jan 2017

@tajka1986 Áno vracajú nejaké peniaze späť cez program Odmena plus. Lenže aj tam je podmienka "po nazbieraní odmeny v minimálnej hodnote 5 eur vám bude automaticky pripočítaná na váš účet" čiže reálne mi nikdy nič nevrátili, lebo väčšina ich partnerov dáva 1% z nákupu a to by som musela koľko toho kúpiť napr. v Dr.Max alebo v ExiSporte aby mi niečo vrátili 😀

elje
18. jan 2017

@jasminkaj Aj ja som zo SLSP odišla tiež do Fio a neviem si vynachváliť.. Slsp zámerne zavádza ľudí a dúfa, že jej na to bud nepridu a ak áno tak budú natoľko hlúpi, že sa neozvu 😠 Aj mm ide do Fio od marca, brat si vybrali Poštovú banku (dali mu účet za 0 eur do 26 rokov) čo ja už nesplnam 😀 Ale súhlasím ako baby napísali - SLSP je otrasná banka!

jasminkaj
autor
19. jan 2017

@zalka Vklady su na pobocke zadarmo 😉

lurinka
31. jan 2017

Mi mame ties ucet v unicredite. A sme s nim nadmieru spokojny. Ist cas nam nanho nechodila ziadna hotovost. A poplaky neuctovali. A stacilo ked nam tam chodilo pryblizne 25 €. A stym sme nemali problem. Podla nas je to najlepsia banka na slovensku. 😉 🙂

viera77
31. jan 2017

@lurinka takze nemusis mat mesacne tych min. 400eur prijem na ucet, aby bolo vedenie uctu bez poplatku, ako pisu baby vyssie?

lurinka
1. feb 2017

V UniCredit som mala studentsky ucet na ktory sa nevzťahuje ziadny poplatok pokial nan chodi akakolvek ciastka. Teraz uz mam U konto, na ten ak pride aspon 400 eur tak sa neplati ani cent, len 5centov za sms prichádzajucej platby. Tiez mozes bezplatnevyberat z bankomatov hociktorej banky na Slovensku ci v zahranici.
UniCredit bank je vyhlasena za najlepsiu kamennu banku na Slovensku, co sa tyka uctov, uverov aj produktov.

marlen5
2. feb 2017

Baby, je nejaky ucet zadarmo, kde su zahrnute aj platby kartou v cudzej mene. Dakujem.

77nelinka
2. feb 2017

@marlen5 Chceš platiť niekde v zahraničí kde nie je euro?

lurinka
2. feb 2017

@marlen5 U-konto v UniCredit bank mozes vyberat a platit z hociktorého bankomatu kdekolvek si.

marlen5
2. feb 2017

@lurinka vyberat ano, ale platby kartou v inej mene maju za poplatok. ☹ Ide mi napr. o chorvatsko, kde sa plati v kunach.

marlen5
2. feb 2017

@77nelinka ano, napr. v chorvatsku v kunach.

lurinka
2. feb 2017

@marlen5 vyber si kuny z bankomatu a neplat kartou, banka to prepocita na eura takze ti nic nestiahne okrem sumy ktoru vyberies