Právne vysporiadanie BSM. Ako bude súd postupovať?

janina144
24. jan 2009

Ahoj.Chcem poprosiť o radu.Rozvádzam sa.S dcérou sme sa odsťahovali k priatelovi.Manžel sa nechce dohodnút na vysporiadaní majetku a nesúhlasil so sumou,ktorú som mu navrhovala,aby ma vyplatil.Vraj nech určí súd.Rodinný dom sme kúpili počas trvania manželstva,ale za moje peniaze,ktoré som mala našetrené pred svadbou.Žial nemám o tom žiadny doklad a ani v banke som ich nemala.Predala som pozemok,ktorý som vlastnila za slobodna a tieto peniaze sme investovali do prerábky domu.Papier o tom,že som dostala peniaze mám,ale nemám doklady o tom,čo sme pokúpili na prerábku a túto sme si sami robili-takže ani od remeselníkov faktúry nemám.8 rokov sme tam bývali a ja som pracovala a účty sme platili spoločne.Len posledné 2 roky som na materskej.S priatelom mi vzťah nevyšiel a tak sa plánujem vrátiť naspäť aj s dcérou,ktorá bude mať 3 roky.Viem,že súd bude deliť majetok z trhovej ceny nehnuteľnosti.Chcela by som,aby mi dom zostal,ale manžel tiež nechce odísť.Ak by súd určil,že musím manžela vyplatiťz polovice,bude sa prihliadať na to,že peniaze,za ktoré sme dom kúpili boli moje(aj ked nemám o nich žiadny doklad) a dala som aj peniaze z predaja pozemku ?A budem musieť nájsť manželovi aj primerané bývanie? A ako bude súd postupovať,ak máme aj auto a motorku,ktoré sú kúpené počas manželstva,ale sú zapísané na manželovo meno ?Velmi pekne dakujem za pomoc.

maggie2
12. okt 2010

@krasnulka lenže Ty si vstupovala do manželstva s vedomím, že už deti s inou ženou má. Sorry. Samozrejme že pokiaľ sa jedná o majetok výlučne Tvoj, alebo po Tvojich rodičoch, tak si to napíšeš len na seba. Ale tá časť majetku o ktorú sa pričinil aj manžel, tam nemožno dedičov - jeho deti opomenúť a zákon nepozná také rozdelenie že ťo čo zarábal on išlo tam a to čo Ty inam. Je to všetko spoločné

krasnulka
12. okt 2010

@maggie2
@mel23 ja si myslim, ze nie je taka mrcha aby ho vykopla na ulicu. Uz ked si spoli nieco vybuduju,urcite aspon nieco by dostal a ak nie, jeho problem 😀 😀 😀

mel23
12. okt 2010

@maggie2 Mna nezaujima zakon aj zakon pri urceni vyzivneho ma brat ohlad na moje dieta a berie.Vobec nie.Kym si muzova dcera mohla kupit z vyzivneho zlate nausnice,jeho ex fajcit cigarety a chodit na nakupi, moje dieta nemalo co jest

krasnulka
12. okt 2010

@maggie2 a ver tomu, ze ak budeme mat nieco spolu vybudovane, tak jeho dieta z toho mat nikdy nic nebude. To ti garantujem. A jeho dieta opomenieme, tomu ver,a ver tomu,ze aj moj manzel na to pristupi. A to podotykam, svoje dieta ma rad,nie je nejaky hajzlik. Ale teraz sme my rodina a co mame my,tak aj mat budeme. A ak nieco jeho dieta chce dedit,nech dedi po matke alebo chlapovi, ktory si zoberie jeho mamu a da jej svoj majetok.

krasnulka
12. okt 2010

@mel23 😀 dakujem 😀 co je pravda, je pravda 😀

krasnulka
12. okt 2010

@mel23 presne tak. A mna najviac vytocilo, ked sme s manzelom este nemali dieta, tak platil 100 eur vyzivne. Cize zvysok sme mali pre 3 ludi. A po narodeni nasej dcery mu vyzivne znizili az o 16 eur ,ktore asi podla sudov staci pre nase dieta. Pretoze priklad, mali sme dokopy 20 000 sk pre troch, z toho 3000sk vyzivne. Pre 3 ludi nam zostalo 17 000 sk. Ked sme uz styria. tak mame pre styroch ludi o 500 sk viac, cize zasa sme o dost penazi ukrateni, pretoze uz nie 17000:3 ale 17000:4, v reali na osobu spada 50 eur mesacne, lebo nam viac nezostava. Ale hlavne ze jeho dieta ma dostat 83 eur vyzivne. To je pomaly ako pre nas dvoch dokopy. Kde je ta spravodlivost? Na bode mrazu.

maggie2
12. okt 2010

@krasnulka robte si čo chcete aj sa zastrájajte, normálne sa mi to zle číta, opúšťam túto diskusiu, ale ja Ti zase garantujem že sa raz budeš sama pred sebou hanbiť za to čo si napísala teraz o 19:11. A zákon že Ťa nezaujíma? Pekné, len tak ďalej. Pa pa

mel23
12. okt 2010

Kazdy ma svoj pribeh a aj svoj nazor na danu vec preto tie rozdielne nazory

krasnulka
12. okt 2010

@maggie2 mozno budem,pisem zo zlosti,ale len pravdu. Popzi, na moj mlady vek som si toho prezila az az a este len nas toho vela caka,ale som tu a bojujem a vzdy bojovat budem aby moje deti mali nie aby malo dieta mojho manzela. Kazda matka ma bojovat pre svoje deti, nie len cakat,co kedy jej decko dostane.

suem
12. okt 2010

@krasnulka len dufam, ze ked tvoj manzel raz opusti teba, budes spokojna s jeho stedrostou 😉
A tvoj prispevok z 19.11 je pod dostojnost jednej zeny a matky, dufam sa raz k tvojim detom tak zachovaju, aby si vedela ako to je. A potom tu budes vypisovat ako su to aj jeho deti, a bla, bla.
Pouzijem len mihalovske fuj!
No ale co cakat od 19 rocnej osoby co rozbije rodinu, vsak?

krasnulka
12. okt 2010

@suem ty nie si zdrava co? Ja som nikomu rodinu nerozbila. Ja som sa vydavala s tym, ze bol uz veeeelmi davno rozvedeny a uz bol rozvedeny ked sme sa spoznali. Tak si vyprosujem aby si o mne rozpravala, ze som niekomu rozbila rodinu,rozbila si ju sama jeho ex ked chodievala jeb..at s druhymi chlapmi a po rozvode mu to vyhrkla do oci. A mozem ta ujistit, ze mna manzel nikdy neopusti a aj keby k tomu zrovna malo dojst,nie som ten typ,co tazi z chlapa aby som si ja sedela na zadku.A aj k mojmu synovi sa tak chova jeho otec a je mi to jedno...ja od neho nepotrebujem nic. A to vyzivne, ktore ma voci nasmu dietat nie je ani len polovica vydavkov,ktore ma nas maly. Tak svoje chytrosti rozpravaj niekomu inemu. A ked nevies, co my kvoli ex mojho manzela mame,tak sa radsej zdrz slov,urobis lepsie. Ona nehladi na moje deti,preco by som mala ja na jej decko.

suem
12. okt 2010

Nie? Tak preco ziadas stale vyssie vyzivne na starsie dieta ktore mas inym chlapom? Preco by mala jeho ex brat ohlad na tvoje dieta s cudzim chlapom. Mas to v tej svojej mladuckej hlavicke uplne popletene. Nech tebe tvoj ex na syna plati co najviac, ale tvoj terajsi na svoje dieta nie. Tak asi v poriadkun ebude ty , nezda sa ti? Mlada chytracka - 22r a 2 deti s 2 chlapmi. Dufam, ze ta este jeho aj tvoj ex poriadne vycvicia, zasluzis si za to ako sa spravas k jeho dietatu, nech uz je jeho matka akakolvek. Budes spokojna ked tvoj syn nebude dedit po otcovi? Ano, aj ked sa z neho stane uspesny a bohaty chlap?

mel23
12. okt 2010

@krasnulka
@suem Neutocte na seba, nech si kazdy robi ako uzna za vhodne,nech ma kazdy svoj nazor a nech si zijekazdy tak ako chce.Netreba odcudzovat inych za to ako ziju alebo za to ake maju myslienky.Skusme sa poucit zo zivotnych situaciiinych aby sa nam to iste / zle z toho/ neprihodilo.Tieto fora su podla mna na to aby sme ziskali nove informacie a rady a nie na to aby sme sa urazali

suem
12. okt 2010

@mel23 Neboj uz koncim, s nou niet o com. Citala som ake to mate s manzelom tazke, ale nezachytila som take nechutne vyjadrenia na adresu deti tvojho partnera. Drzte sa. 😉
Nemam rada ked niekto zavadza a klame. 😠

krasnulka
12. okt 2010

@suem vies preco chcem vacsie vyzivne? Aby som mala co detom dat do ust ked musime platil pozicky ktore odmieta platit manzelova ex a tym ukracuje nase dieta a aj moje. A jeho ex neberie ohlad na to, ze my mame spolu dieta a nema zaujem platit si svoj dlh ako plati moj manzel. A poviem ti, ked som nebola vydata za mojho manzela, moj ex mi na nase dieta nedaval ani korunu. Vyzivne som chcela az ked som sa vydala a zistila, ze nemame sancu vsetko utiahnut,ked namzel plati 2/3 svojho platu na pozicky co ma s ex a ona sa mu len vysmieva do oci. A co je na to ze mam 22 a dve deti s 2 chlapmi? Ja nemozem za to, ze otec mojho syna je notoricky debil, ktory ma v opitosti bil a pijaval cele dne ked nebol v praci. A to, ze mam druhe dieta s druhym chlapom, mam so svojim manzelom,ktore sme obaja chceli, ked som si s jeho suhlasom vysadila tabletky. Takze chod o niekom rozpravat inde. Nevies o mne vobec nic tak drz hubu a radsej si bez najst chlapa,lebo vidim, ze mas nedostatok sexu a zlost si vylievas tam, kde ta je po tom velke h....

krasnulka
12. okt 2010

@suem tu nikto neklame.Ja pisem len to,co je pravda.

suem
12. okt 2010

@krasnulka Otec tvojho syna je notoricky debil? Tak to si mu super otca vybrala! Ci sa nebodaj pretvaroval? Tak si nemala v tom veku (17?) s chlapom, ktoreho dobre nepoznas spavat. To mam rada, on je debil. A ked si s nim bola, vtedy nebol vsak? Az ked sa dieta narodilo sa zmenil? No, to isto! Tazko je priznat, ze si sa s niekym spustila, budes tu bachorky vymyslat. Radsej uz nepis nic, lebo len zhorsujes svoj obraz.

krasnulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasnulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suem
12. okt 2010

@krasnulka 😀 😀 😀 😝
Pocty ti evidentne nejdu, lebo to co pises vobec ale vobec nesedi.
😉

mel23
12. okt 2010

@suem Mam podobny pribeh ako Krasnulka ani ja som nerozbyla manzelstvo.A deti, vzdy som chcela mat dievcatko preto som sa s nou chcela spriatelit ale ked jej matka zistila ze ma ma rada zacala na nas s muzom utocit a to dieta sa zmenilo.Zacalo klamat,zobrat peniaze pre matku na cigarety,po jej navsteve mi zmyzla retiazka.Na sude ked islo o stretavanie s otcom povedala ze jej staci 2 hod. 2 krat do tyzdna a z toho len raz za mesiac bola s otcom lebo nabuduce bola akoze chore lebo jej matka dala nieco vypit a bezala k doktorke aby nesla ku nemu.Kvoli ex sme cela rodina boli na policii lebo si na nas hluposti vymyslala len preto ze sa mame radi.10 krat do roka pravidelne chodi muz na sud lebo ak neziada vyzsie vyzivne tak zamedzuje styk.A je to normalne ze ked dieta pride tak pyta peniaze aj ked mi na chlieb nemame,ked je vysvedcenie zase peniaze.Na narodky minul 50 eur na spatnu babiku lebo keby jej ju nekupil tak by bol cirkus.Ked s nou bol v dome bolo zle ze s nou nikde nechodi a ked s nou isiel pozriet kone bolo zle ze prechladla.Po mojom dietati iba vrieskala ako by bolo hluche.Neda sa to opisat proste horor. Fak sme nevedeli co mame robit,jedine ako sa zbavit vyhraznych telefonatov od ex,policii a ako sa zbavit sudou bolo to ze prestal chodit za dcerou lebo syna nevidel od narodenia lebo mu ho ex nedala.Treba pockat kym prestane pocuvat matku a nedostane rozum.Ale preco by ma mali zaujimat cudzie deti.Tvojim niekto v zivote nieco len tak dal?Asi nie .Jedine ty.A tak isto ani mojim nikto nic nedal.Preto vsetko co robi robim jedine pre nich ked ich mam.Preto dom a vsetko co ziskam bude v buducnosti patrit im.Aj ked je v zakone ze majetok je spolocny u nas to tak nieje a podla toho to bude aj na papiery.Na co si zarobim ja bude moje a na co si zarobi muz bude jeho.

suem
12. okt 2010

@mel23 mna doma ucili, ze si nemam budovat svoje stastie na nestasti ineho. Lebo to moje ststie bude mat velmi vratke zaklady, ktore sa rychlo rozpadnu. Nieco na tom je

mel23
12. okt 2010

@suem vy sa poznate lebo dost osobne veci o sebe pisete

maggie2
12. okt 2010

@suem krásne si to napísala o tom šťastí, ďakujem

suem
12. okt 2010

@mel23 Myslim, ze nemusim poznat osobne 😉 a mozno aj poznam 😉

mel23
12. okt 2010

@suem ked si niekto stastie pokazi lakomostou na peniaze a spusti sa s inymi tak preco by chlap od takej zeny nemohol odist?A ked odide uz nema pravo byt v zivote stastny ani mat deti ktore bude vidiet vyrastat a ktore ho budu lubit bez toho ze ich musel podplacat?

mel23
12. okt 2010

@maggie2 takze ty si na opacnej strane ako ja.Teba opustil chlap?

krasnulka
12. okt 2010

@suem nesedi? Tak pocitaj. Jun 2003 mala som 15,5 roka ked sme spolu zacali chodit. Vo februari som mala 16 rok 2004 ked sme sa prvykrat to....po 18-tke som otehotnelarok 2006, maly je v aprili 2007 od jeho otca som odisla v oktobri 2008. Co ti nesedi?

maggie2
12. okt 2010

@mel23 nie. Nikdy.