Predčasné splatenie pôžičky

biancarv
12. nov 2012

Čaute baby, chcem sa spýtať či má niekto podobnú skúsenosť. V máji tohto roku sme brali flexipôžičku od Vúbčka v sume 3200 eur, odklad splátok bol o tri mesiace, takže prvú splátku sme platili v auguste v sume 65 eur, spolu sme zatiaľ zaplatili tri splátky, dneska sme požiadali o predčasné splatenie a oni nám vyčíslili sumu na splatenie 3292,60 eur. Je to možné?!? nejde mi to do hlavy. To ako keby sme tie tri splátky vyhodili do vetra, to všetko boli len úroky a žiadna istina, alebo čo? a ešte o skoro ďaľších sto eur treba viacej zaplatiť ?!? je to divné, sme pekne prerobili tristo eur, raz sme takto požiadali o predčasné splatenie v inej banke konktrétne OTP a tam bola istina znižená a aj poplatok bol len 1 percento z nesplatenej istiny, to bolo v pohode ale toto?!? Díky za každú odpoveď či postrech, pekný dník 🙂

janie80
12. nov 2012

@biancarv ked ste ziadali o odklad splatok, neznamena to, ze za tie tri mesiace uroky nenabiehali... Nabiehali a pekne vysoke, kedze boli z celej pozicanej sumy... Pozri si vypisy z uveroveho uctu a tam by si mala mat kazdu jednu splatku rozdelenu na casti - teda kolko slo na poplatky, kolko na uroky, istinu, pripadne poistenie a takisto aj pociatocnu a konecnu sumu istiny k danemu mesiacu... Podla urokovej sadzby si vies aj sama vyratat, aky urok ti za tie tri mesiace narastol... Myslim, ze prave kvoli tomu odkladu to moze byt realna suma.. 😖 ☹

galaxy
12. nov 2012

áno,mohli ste splácať len úroky, lebo keď je odložená splátka -zväčša sa hradia len úroky a tá istina tá býva odložená. Ďalej tam mohli pripočítať poplatok za vedenie úveru, vyplatenie úveru atď.....ale keď sa opýtaš v banke,tam ti presne povedia čo tam rátali - to musia. Ja som pracovala v banke na úveroch-v OTP

biancarv
autor
12. nov 2012

@janie80 Ďakujem za odpoveď, tak nejako mi to aj pracovníčka z banky cez telefón vysvetlila, len mi to nešlo do hlavy, ešte som sa s tým nestretla, po papiere idem zajtra alebo napozajtra, tak som zvedavá na to, ale pravdupovediac nečakala som to . ešte raz díky

harper
12. nov 2012

@biancarv a tiez ste to splatili len po troch splatkach? tam je poplatok alebo si to nazvi pokuta, za to ze to chces splatit vsetko naraz a po takej kratkej dobe. 🙂

biancarv
autor
12. nov 2012

@galaxy ďakujem

sisaha
12. nov 2012

@biancarv a kedy mate vyrocie? mate na rok, tri, alebo pät fixaciu? niekedy je vyhodnejsie dat si kratsiu dobu fixacie a potom k vyrociu by malo byt predcasne splatenie bez poplatku. spytajte sa u vas v banke.

biancarv
autor
12. nov 2012

@harper skôr je to tak ako @janie80 napísala, lebo tak mi to bolo vysvetlené aj cez telefón, len som chcela vedieť či sa s tým už niekto stretol. v žiadosti o predčasné splatenie máme jasne uvedené že je 100 percentná zľava z poplatku za predčasné splatenie, ale ďakujem 🙂

biancarv
autor
12. nov 2012

@sisaha to je spotrebný úver, nie hypotéka, tam nemáme žiadnu fixáciu .

janie80
12. nov 2012

@biancarv treba tam ist a vsetko sa pytat, nech ti pozrie ten vypis z uctu, pripadne s tebou prerata... Keby tam ten odklad nebol, tak sa samozrejme splaca aj istina uplne od zaciatku a vyzeralo by to inac... Ved len napr. pri sadzbe 10% rocne (pre jednoduche ratanie) to mas nieco cez 100€ urok za tie tri mesiace ak sa istina neplati... Cize automaticky k tym 3200 si ich prirataj... Cize z prvej splatky islo komplet vsetko len na poplatok za vedenie uveroveho uctu a zvysok na urok, ktory ale zase za ten aktualny mesiac rastie, kedze sa z istiny nic nesplatilo... 😖 takze kludne moze trvat aj par mesiacov, kym zanes splacat konecne aj istinu... 😒 dufam, ze som to napisala zrozumitelne... 😅 v banke sa urcite pytaj na vsetko, tie tetusky tam sedia prave na to (tiez som pred PN bola jednou z nich, len v inej banke 😅 )

biancarv
autor
12. nov 2012

@janie80 ďakujem pekne si to napísala, zrozumiteľne, aspoň som aj ja múdrejšia o niečo do budúcna 😉

janie80
12. nov 2012

@biancarv 😉 keby nieco, napis, ked budem vediet, vysvetlim... 😉 kludne aj do IP...

andrejka1974
12. nov 2012

ty si pisala ze ste ziadali o 3200 eur ale aka je cela vyska co vy musite splatit to vyjde vzdy viac ako si zoberiete vacsinou preplatis a ked si mala odklad tak si platila len uroky a istina ti zostala a tu musis potom splatit tak preto ti to asi vyslo viac treba si vzdy vyratat kolko preplatis vsetko ti povedia v banke a za predcasne splatenie je pokuta od 4 do 5 percent zo zvyskovej sumy

biancarv
autor
12. nov 2012

@andrejka1974 poplatok za predčasné splatenie je 1 percento to viem, to máme v zmluve.