Ročné náklady na jedlo jednej osoby
Ahojte, ešte nie je ani koniec roka, ale pozrela som sa v aplikácii na ročné náklady po jednotlivých položkách. A na jedlo mám 11 300 eur, zdravie a osobná starostivosť 5600 eur. Zaujalo ma to jedlo. V podstate to vyzerá tak, že som prejedla 1000 eur mesačne. Do toho sa ráta komplet nákup v Lidli, v Bille, v Tescu . aj keď tam nebolo iba jedlo, ale aj iné veci?
@anonym_autor Ak jes praci prasok, hygienicke potreby atd., tak potom sa to rata🤦♀️🙄
@anonym_e13784 zjavne som zožrala aj toaletný papier 🙂. Nie vážne, väčšinu vecí nakupujem v DM, ale teda aj v týchto marketoch.
Tak 1000 miniem na 4.člennu rodinu...koľko máš kg? ;)
Tisícka na osobu/ mesačne je podľa mňa fakt veľa.
To tak pre dvoch/ troch.
@anonym_autor tak to máš 30 euro na deň na osobu, ak nevaríš, ale využívaš donášku, menučka, tak to sa dá minúť 1000 euro na osobu v pohode.
Prave preto, aby som vedela, kam mi idu peniaze som si zacala kazdy vydavok pisat. Cokolvek, aj ked idem s niekym na kavu alebo si kupim keks. Kompletne. A toto radim kazdemu. Ja mam xls subor, po kazdom nakupe si tam hodim podla poloziek. Mam to rozdelene po mesiacoch. Dobre su aj rozne appky.
Prave preto, aby som vedela, kam mi idu peniaze som si zacala kazdy vydavok pisat. Cokolvek, aj ked idem s niekym na kavu alebo si kupim keks. Kompletne. A toto radim kazdemu. Ja mam xls subor, po kazdom nakupe si tam hodim podla poloziek. Mam to rozdelene po mesiacoch. Dobre su aj rozne appky.
@muchotrafka298 veď aj autorka si pozrela svoje výdavky v aplikácii a vie, že minula 11300 euro na jedlo.
@muchotrafka298 veď aj autorka si pozrela svoje výdavky v aplikácii a vie, že minula 11300 euro na jedlo.
@anonym_929c12 nepise v akej aplikacii, lebo ja to napriklad vidim aj v internet bankingu, ze mi to tam vzdy ukaze, ze za co to je. Ja keby som videla, ze mam 1000 EUR mesacne sama za jedlo, tak okamzite zacinam s uspornymi opatreniami. Lebo to je proste brutalna suma pre 1 osobu, ak nema vazne alergie alebo intolerancie.
@anonym_autor ak je to napr. SLSP, počíta sa celá výška nákupu, bez ohľadu na to, čo si kupovala. Pokiaľ nescanujes bloky, aplikácia nemá ako vedieť, čo je súčasťou nákupu, čiže zatrieďuje len podľa typu obchodu.
To je teda velmi vela.
Tak 1000 miniem na 4.člennu rodinu...koľko máš kg? ;)
@vilma7 mam 56 kg. Kupujem bezlaktozove veci, bez lepku, mnoho bio veci…
To je absurdne vela.. 300-400e mesačne je ok, ak tam hodíš nejaké menu do toho a zamestnavatel neriesi stravu, taj 500, ale všetko nad to je nezmysel... jasne väčšie rodinný majú na hlavu mesačne chlp nižší rozpočet, ale to preto,že sa varí spoločne a vacsie mnozstva... ja som pre nás 7mich cca na 1400e... všetci sa stravujú doma, jeme čerstvo, jeme zdravo. Bezlaktozove výrobky kupujeme kvôli synovi tiež.. ty kupuješ aj bezlepkové, ale to by si toho musela tiež zjesť strasne veľa.
A aka je to aplikacia? Lebo ak aplikacia banky, tak ta nie je uplne smart 🙂 podla kategorie obchodnika zaraduje, takze ti v jedle mohlo pokojne skoncit aj to co tam nema byt ani nahodou...
Co to mate za appku,mne v in.bankingu ukaze len vysku prijmov a vydajov a ziadne ine delenie tam nemam.
1000 mesacne? Ja sa citim rozsafne, ked miniem 250 😁
Co to mate za appku,mne v in.bankingu ukaze len vysku prijmov a vydajov a ziadne ine delenie tam nemam.
@anonym_52610a mne to SLSP ukazuje pri nakupoch, lenze tam nevidim, ze co je napr. v Tescu oblecenie a co jedlo. Lebo to zaradi len pod obchod.
Tak zas v tescu vies kupit oblecenie, hracky, drogeriu, alkohol, knihy, hocijaky darcek, takze to nie je uplne relevantny udaj 🙂
Ak to ozaj chces vediet, od januara si spisuj vydavky ako bolo pisane vyssie 🙂 nemusis mozno po polozkach (ako sa poznam, to by som sa na to velmi rychlo vyprdla), ale vies, ze si platila 100€ v tescu, ale z toho asi 40 bolo oblecenie, tak si to rozvrhnes - 60 potraviny, 40 oblecenie..
1000€ len za jedlo by bolo fakt ze vela, tolko neminie ani 4clenna rodina
@anonym_52610a mne to SLSP ukazuje pri nakupoch, lenze tam nevidim, ze co je napr. v Tescu oblecenie a co jedlo. Lebo to zaradi len pod obchod.
@muchotrafka298 ako mne to napise,ze Tesco,kaufland ale to je tak vsetko.
Tak zas v tescu vies kupit oblecenie, hracky, drogeriu, alkohol, knihy, hocijaky darcek, takze to nie je uplne relevantny udaj 🙂
Ak to ozaj chces vediet, od januara si spisuj vydavky ako bolo pisane vyssie 🙂 nemusis mozno po polozkach (ako sa poznam, to by som sa na to velmi rychlo vyprdla), ale vies, ze si platila 100€ v tescu, ale z toho asi 40 bolo oblecenie, tak si to rozvrhnes - 60 potraviny, 40 oblecenie..
1000€ len za jedlo by bolo fakt ze vela, tolko neminie ani 4clenna rodina
@anonym_b4004e presne ja som zacala pisat do zosita,od oktobra aj tak tam nemam vsetko isto zapisane,teraz som si kupila novy zisit,ze od noveho roku sa do toho pustim,no vydrzi mi to aj tak iba par mesiacov,a ani to nie.
8400 eur som minula - v nakupnych obchodoch cize Billa, Kaufland, Lidl. fajne, Fresh, Metro apd. V Metre nakupujem aj ine ako je jedlo. 2932 eur som minula v restauraciach a kaviarnach a presne 40 eur v Tchibe - to nevedelo zaradit :D
ak je 1000ka na osobu, tak ja som carodejnica, lebo dokazem minut 700-800 na 4 osoby. A to obcas dame pizzu, mekač, ja obed v robote... a teda pride mi to aj tak strasne veľa peňazí
Pisem ale vsetko na papier (som 40+ papier pero clovek) a aj z lidla odcitam cistiace prostriedky a konzervy pre psa a mam to v inej kategorii
ak je 1000ka na osobu, tak ja som carodejnica, lebo dokazem minut 700-800 na 4 osoby. A to obcas dame pizzu, mekač, ja obed v robote... a teda pride mi to aj tak strasne veľa peňazí
Pisem ale vsetko na papier (som 40+ papier pero clovek) a aj z lidla odcitam cistiace prostriedky a konzervy pre psa a mam to v inej kategorii
@katkaseiner ked robim z domu, objednavam si dve jedla a mam na obed aj na veceru. Ked som v praci, na obed idem do mesta okolo 9 eur menu, po ceste sa stavim na nakup, tam dam 30 eur stale a vecer si uvarim nieco. Ked idem na kavu, vacsinou tie bezlakto varianty su drahsie. Jedna kava 5 eur len tak... aj viac.
Tak vôbec nevieš gazdovať..robíš z domu a objednavaš si 2 jedlá? Tak to je už mega lenivosť čo ti poviem.......my nechodime do reštauracii ak teda neratam dovolenku ale to je inē...kavu pijem len doma a to jednu za deň...a nie je nad jedlo čo si uvarím doma zonzekeniny čo si dopestujem v záhrade....Ty si taký typický konzument...Tolko čo ty minieš za mesiac ja ušetrim len za mňa 🤣 a to robím len na 0,5 úväzku...
Nerozumiem načo si objednávaš dve jedlá denne keď si doma, ešte tak obed keď nemáš čas ale večeru? Tam budú utekať eurá. Plus vždy po práci nákup? Nestačí raz dvakrát za týždeň? Čím častejšie chodíš tým viac hlúpostí kúpiš. Skús si od januára odkladať každý blok a potom si to spíš ručne.
@katkaseiner ked robim z domu, objednavam si dve jedla a mam na obed aj na veceru. Ked som v praci, na obed idem do mesta okolo 9 eur menu, po ceste sa stavim na nakup, tam dam 30 eur stale a vecer si uvarim nieco. Ked idem na kavu, vacsinou tie bezlakto varianty su drahsie. Jedna kava 5 eur len tak... aj viac.
@anonym_autor autorka, zacni viac varit
Autorka úplne vážne, peniaze sa dajú využiť lepšie ako donáška 2x denne.. nejde o to, či to tvoj rozpočet unesie, ale ze sa da jest veľmi slušne za polovicu a za tie stovky eur co ušetria ist jiekde na tri týždne na dovolenku....
Dve jedla denne z objednavok a plus este skoro 3000 za restiky? To si milionarka alebo co? Aj keby is mala najdrahsiu krabickovu stravu, tak proste tolko neprejes. Ty takto prejes strasne vela penazi, ktore by si mohla investovat do niecoho ineho.
Dve jedla denne z objednavok a plus este skoro 3000 za restiky? To si milionarka alebo co? Aj keby is mala najdrahsiu krabickovu stravu, tak proste tolko neprejes. Ty takto prejes strasne vela penazi, ktore by si mohla investovat do niecoho ineho.
@muchotrafka298 ja viem, zjavne áno. Keď ma núdza pritlačí, tak si budem variť samozrejme.
@anonym_autor Mam to uplne rovnako, este aj s tymi 2 jedlami 😀 Ja to prave povazujem za ekonomickejsie lebo nemusim 2x platit donasku.
Ako si v Georgovi pozriem cely rok? Vidim len mesacne a nechce sa mi to 12x scitavat. Ale urciye menej nez ty... niektore mesiace okolo 200, niektore 400

@anonym_autor Ak jes praci prasok, hygienicke potreby atd., tak potom sa to rata🤦♀️🙄