Rok 2012 - rok snažiliek a tehuliek z pohľadu platenia DNP

veronka
30. dec 2011

Podeľme sa o svoje skúsenosti so snažením, tehuľkovaním a neskôr aj materstvom 🙂

elise
30. dec 2011

@veronka my makáme na bábenku máme ešte nejake zmrzlinky z IFV tak ideme na KET aby sme to zduplovali, dufam že sa zadarí aby som 5 rokov platenia DNP aspon využila.

tyli
30. dec 2011

pridávam sa 🙂 zatiaľ sa snažíme a dúfam, že o pár mesiacov budem medzi tehuľkami 🙂

@elise ja si DNP tiež dlho platím. k decembru som si DNP zrušila a k januáru opäť založím. dúfam, že som dobre spravila...
prajem nech sa bábo zadarí 🙂

vejula
30. dec 2011

@veronka ahoj a čo vy sa chcete začať snažiť? Ak ano možeš sa pridať aj do tejto temičky https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/v-roku-2012-zaciname-snazilkovat-kto-sa-prida/

elise
30. dec 2011

@vejula to je ale z pohľadu DNP za týmto účelom🙂 nech neprídeme o peniažky, skoro všetky bábenká chceme niektore trošku neskôr, priebežne ale tá zmena DNP nás prínutila konať skôr

vejula
30. dec 2011

@elise no ja si velku šancu nedavam platila som to 3 mesiace a potom prerušila že ked sa začneme snažilkovať a zadari sa tak začneme opať platiť. Tak prave začiname po škončení mojej mršky, ale nejako neverim tomu že by sa nam nakoniec podarilo tak aby sme mali narok na DNP, ja som sa s tymi peniazmi už davno rozlučila 😖

elise
30. dec 2011

@vejula vypýtak si zo sociálnej poisťovne potvrdenie kolko si zaplatila na DNP a zanes zamestnávateľovi k ročnemu zúčtovaniu dani vráti sa ti dosť peniažkov

vejula
30. dec 2011

@elise ja som prvy krat otehotnela hned po škole tkže som sa ani nestihla zamestnať čiže žiadneho zamestnavatela nemam. momentalne som na MD so synčekom

1leila1
30. dec 2011

🙂 všetkým nám prajem veľa šťastia a veľa bábätiek 😵

elise
30. dec 2011

@vejula treba si podať danové priznanie sama🙂 máš nárok na nezdaniteľnu čiastku

vejula
30. dec 2011

@elise hej??? dakujem za radu, som netušila že sa take ničo da. Tak si o tom trošku pozistujem. Ešte raz vdaka 🙂 A dokedy to treba spraviť?

elise
30. dec 2011

@vejula treba sa spýtať na danovom urade zamestnávateľovi do 15.02 a sama myslím do konca marca

ivuss01
30. dec 2011

ahojte, pridavam sa k vam, ja som bola na rd, od 1.7. 2011 si platim dnp, zamestnana nie som, tak aj ja mam narok na nezdanitelnu ciastku, ak si podam danove priznanie? ake papiere mi k tomu treba?

tyli
30. dec 2011

@elise prosím ťa, ak som DNP k decembru ukončila po takmer dvoch rokoch platenia a som na predĺženej RD zo zdr. dôvodov, možem si podať u zamestnávateľa potvrdenie koľko som platila DNP k ročnemu zúčtovaniu dani? (čiže aspoň za obdobie r.2011?)

elise
30. dec 2011

@tyli ano určite si podaj ročne zúčtovanie ti musi spraviť vrátia sa ti peniažky lebo si si platila DNP

tyli
30. dec 2011

@elise ďakujem za radu 🙂 aspoň niečo sa mi z toho vráti :-/

veronka
autor
30. dec 2011

kočky a kedy asi by ste chceli bábätko? či je jedno kedy sa podarí? 🙂
@elise
@tyli
@vejula
@1leila1
@ivuss01

elise
30. dec 2011

@veronka ja aj zajtra ak by sa dalo ale ak by nerušili DNP tak by sme na to šli od leta

linda81
30. dec 2011

Ahojte kocky....mozem sa aj ja pridat?V 2010 ani 2011 to nevyslo...tak snat uz teraz...

veronka
autor
30. dec 2011

@elise ja som sa prihlasila k 1.1.2012, ale tiez chceme zacat az od leta, aby mi vysiel rozdiel medzi detickami 3 roky, vlastne chcela by som s rodicovskej rovno na matersku.....pekna predstava, ze? 😀

tatinka
30. dec 2011

@elise ahoj ja si platim dnp uz tiez dlhsiu dobu, som teraz na pn, inak som zivnostnik, myslis ze by aj mne pomohlo to zrusit a zalozit znova? to musim ukoncit pn alebo to mozem aj takto pocas pn zrusit a zalozit na novo?ak by som to zrusila vyplatia mi potom marodku?neviem v tomto nejak chodit...vopred dik za info🙂

veronka
autor
30. dec 2011

@linda81 jasné, môžeš, treba veriť, ale netreba to siliť, ono to príde ked budes najmenej čakať, teda mrška nepríde 😉

linda81
30. dec 2011

@veronka no u mna bohuzial nie....moja jedina sanca je IVF🙂...

veronka
autor
30. dec 2011

@tatinka mozes to zrusit a zalozit nove aj pocas PN, bude sa ti od zaciatku pocitat 270 dni

veronka
autor
30. dec 2011

@linda81 aj tak sa to raz určite podarí

linda81
30. dec 2011

@veronka no dufam, neviem si predtavit , zit len pre robotu

tatinka
30. dec 2011

@veronka dakujem 🙂

elise
30. dec 2011

@tatinka ja som tiež na pn neruš ju ak sa ti podarí otehotnieť tak využiješ matersku ale ohladom žinostnikov neviem presne

tatinka
30. dec 2011

@elise o babo sa snazime uz dlho, mame uz tri iui a jedno ivf,,caka ma ket takze je to na dlhe trate,,ale chceme ket na februar,,,

jania023
30. dec 2011

ahoj pridavam sa k vam a dufam ze rok 2012 bude pre nas plodnejsi ako tento rok 😉

elise
30. dec 2011

@tatinka ak by to vyšlo môžeš si spatne na február zaplatiť za jeden mesiac tu vysoku sumu z minima čiže prihlásiš sa zaplatiš cca 120€ si v ochrannej dobe a DNP sa ti počíta ako nepretržite. veľmi držim palce my tiež ideme na ket

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre