Seriózna poisťovňa na poistenie nehnuteľnosti a domácnosti

katenka2
25. máj 2021

Pekny vecer dievcata a zienky. Prosim, vedeli by ste mi poradit serioznu poistovnu na poistenie nehnutelnosti a domacnosti, ktora by ma "neosklabala" aj z koze? Nieco, co mate odskusane a ste spokojne aj s vyskou poistky aj s krytim jednotlivych poloziek v domacnosti. Sme dochodci, mame rod.dom, ale vsetko je stare tak ako my :D a nic velkej hodnoty nemame, no musim menit poistovnu po desiatkach rokov /mali sme Allianz/, lebo mi uplne vypovedali poistenie - vraj uz treba prerobit zmluvy, lebo su stare a za NIZKE sumy. Tak ked prerobit, tak prerobit, ale s inou poistovnou. Nie som haklivka, ale ich sprievodny list sa ma celkom dotkol a tak hladam inu poistovnu.
Za vase rady a cas mnohokrat dakujem.

aduskatt
27. máj 2021

@katenka2 nevadí vôbec. Tak sa pokojne ozvi do IP. Pekný deň

miskabpsk
24. jan 2022

@aduskatt aj mne zrušíl Allianz starú poistku na poistenie domácnosti. Potrebujem novú, chcem poistiť domácnosť aj nehnuteľnosť (byt), vieš mi prosím urobiť prepočty od rôznych poisťovní? Je to na 2 izbový byt v TT..

aduskatt
24. jan 2022

@miskabpsk Samozrejme, nie je problém. Napíšem IP

roman0
28. mar 2022

Neviem poradiť, ktorú poisťovňu vybrať, ale viem poradiť ktorej sa určite oblúkom vyhnúť. Doteraz som mal dom poistený v ČSOB poisťovni, najvyšší rozsah krytia Extra, teda aj najvyššia suma, ktorú som každý rok poctivo platil. Po zime som našiel prasknutý obklad okolo múra s poškodením omietky, vnútorná cementová výplň vysypaná von, odhalené elektrické káble... Vyzerá to katastrofálne. Mohli to byť hlodavce alebo sa tam dostala voda a tá zamrzla. Táto "poisťovňa" to dokonca odmietla prísť obhliadnuť osobne, musel som im natočiť video, samozrejme to zamietli, napriek tomu, že v zmluve je uvedené vyplatenie poistného v prípade živelnej udalosti zamrznutím, rovnako je tam zahrnuté poškodenie vonkajšej fasády hlodavcami. A zdôvodnenie? Ako príčinu uviedli dlhodobé pôsobenie chemických, biologických alebo atmosférických vplyvov. Dlhodobé pôsobenie to teda nebolo ani náhodou, objavilo sa to zo dňa na deň! Teda ani sa na to neboli pozrieť a hneď vedia na čo to zvaliť aby nemuseli platiť. Som si istý, že aj keby došlo k inej podobnej poistnej udalosti, tak budú robiť všetko aby sa vyhli plneniu, preto pre mňa ČSOB poisťovňa nikdy viac! Idem ju okamžite zrušiť a radšej prejdem ku konkurencii. Dobrá poisťovňa sa pozná podľa toho, že nechce len peniaze, ale v prípade poistnej udalosti aj vyplatí to čo sľúbila. Pekný deň prajem.

geforce5
28. dec 2023

@zalka pobavilo. Uniqa je najhorsia poistovna

zalka
28. dec 2023

@geforce5 tvoj názor ... skúsenosť...neberiem ti ho