Spoločný život s partnerom a rozpočet

jezkodezko1
21. jan 2016

Ahojte žienky. Možno sa opýtam niečo zvláštne, ale veľmi by ma zaujímalo ako vy riešite rozpočet s partnerom.kto čo platí A keď bývate U neho či mu prispievate nejakou sumou. Ja bývam U môjho partnera,vedieme spolu rodinný život,máme bábo, čiže som na materskej ale stále si pýta 100 eur za to že tam bývam, že to je Z jeho pohľadu normálne. Čo na to hovoríte?ako to máte vy?

limetka69
21. jan 2016

Ano. 🙂 viem, ze sa to da ked su dvaja partneri a muz nechce prispievat rovným dielom na dieta, deti. Neviem kde sa to vybavuje, ale uznaju ti, ked ma taky plat tak urcite, a bude davat na obe deti on tebe spolu mozno 200€. Je to jeho vyzivovacia povinnost. Asi to treba sudne, neviem....

limetka69
21. jan 2016
tenerifka
21. jan 2016

@jezkodezko1
Moja odpoved na tvoju otazku: Cele zle

Mas partnera, nie manzela
Tym padom nebyvas vo vasom byte, ale v jeho byte,odkial v pripade rozchodu poletis ty
Financie su "jeho" a "tvoje", nie spolocne
Partner je lakomec voci tebe aj voci vlastnym detom, alebo je tak obmedzeny, ze si nevie spocitat pomer tvojej materskej a vydavkov
Je bez chrbtovej kosti, kedze od matky svojich deti ziada peniaze za to, ze u neho byva
Predpokladam, ze mu robis v jeho byte komplet full servis-upratovanie, pranie,zehlenie, varenie
Cele je to absurdne a chore, ale na vine si ty sama, lebo si to neriesila uz na zaciatku vztahu a nechala to zajst az tak daleko. Takychto tem je na koñovi xyz, ako cez kopirak....ked ma komplexom menejcennosti trpiaci pajac partnerku tam, kde je zahnana do kuta-t.j.s malymi detmi, na materskej, bez prijmu, bez bytu, bez nazoru....tak sa vrsi, lebo mu to robi dobre.
Pomoze asi len poriadny rozhovor, aj ked neviem, ci to v pripade tvojho partnera pomoze, kedze sa neuvedomil doteraz.
Najma nech tieto temy sluzia ako varovanie buducim potencionalnym "partnerkam", aby najprv riesili manzelstvo, spolocne byvanie(spolocne aj na papieri), a az potom deti

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@natalym už padli aj také slová keď som bola zúfalá že mu tu malú nechám, ale vie.že to neurobím lebo malinká pri ňom stále reve. Ja ešte kojim A som mu vravela keď nebudem mať dať čo do huby A stratím mlieko či bude lepšie kupovať dráhy nutrilon

natalym
21. jan 2016

@jezkodezko1 Ty si si neprečítala poriadne čo píšem, však?
Tebe zrejme on natrúbi do hlavy čo on chce a Ty mu to zerieš. Sa preber a odpovedz mi na otázky prosím ťa.

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@tenerifka keď som mala príjem brala som to normálne dávať mu peniaze,lebo bývam U neho,to chápem. Ale prišlo dieťa ktoré sme chceli A veci sa zmenili,lebo ten príjem nemám. Ak nastupim do práce budem zas prispievať ale teraz potrebujem pauzu lebo nemám Z čoho platiť. Je mi jasné že ja pôjdem Z bytu keby dačo,ani si na neho nenarokujem,je to jeho, ale ako mu mám vysvetliť že je hlúposť dávať mu peniqze keď ja sama nemám.

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@natalym áno sú to naše deti. A presne tak mne ostane 100 čo musím zaplatiť škôlku

limetka69
21. jan 2016

@jezkodezko1 preco ste take veci neriesili pred detmi? Ze ako to bude, keby si vedela dopredu, ze bude chiet najom z materskej tak by si na dieta nepristupila nie? O vsetko sa treba bavit, komunikácia je zaklad.

sendy1977
21. jan 2016

@jezkodezko1 obe deti sú jeho? Ak áno, tak na začiatku mesiaca pýtaj 300 e na deti, ak iba mladšia tak 200e ak nie tak, podáš žiadosť o výživne.

natalym
21. jan 2016

Takže:
Vy máte spolu dve deti.
Ty bývaš u neho a varíš, perieš, upratuješ, riešiš potraviny, riešiš veci pre deti a Ty mu dávaš polovicu z Tvojho jediného príjmu.
KURVA ČO SI NENI NORMÁLNA, PREBOHA?????
Neuraz sa, ale sa mi chce grcať. To s kým spávaš s idiotom?

nyusika
21. jan 2016

@jezkodezko1 prepacte, ale teraz budem velmi tvrda.
vy mate alebo nejaku mozgovu dysfunkciu (rozumej trpite istou formou demencie), aleno si tu z nas strielate.

Vy nie ste kamarati, ktori sa dohodli, ze si spolu prenajmete byt a budete spolocne zdielat naklady na polovicu.
Vy ste partneri, ktori maju spolu dieta - cize ste rodina.
A tomu Vasmu fesakovi toto akosi stale unika.
Vedia jeho rodicia, ako ste na tom ???
Podla mna mu jeho mama rozkope rit, ked sa toto dozvie.

Nic mu nevysvetlujte, proste mu oznamte, ze odteraz to bude inak.
a ked sa mu nepaci, prispevok na dieta od neho budes vymahat, pretoze nan mas pravny narok.

A k tomu, ze byvate v jeho byte...no...ale Vase spolocne dieta byva v podstate vo svojom...lebo co je otcove, to patri aj dietatu. Ziadne JEHO byt (pravne ano), V reale je to vas domov.

mamickajanka
21. jan 2016
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

toto si snad z nas strielas!

sissy27
21. jan 2016

@jezkodezko1 ok, tak ty si pýtaj výživné na deti aj na seba, kľudne aj súdnou cestou, máš na to nárok a potom z toho mu môžeš platiť tých 100€ "nájomné" ... alebo sa odsťahuj k rodičom s deťmi, alebo do podnájmu a nech cvaká... po 200€ na každé dieťa plus 150€ tebe...

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@limetka69 bavili sme sa a bol chápavý A tváril sa že všetko bude fajn,že to bude fungovať,že bude robiť všetko preto aby sa oň postaral o rodinu

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@natalym takéto slová som potrebovala počuť aby som sa postavila na nohy asi. Myslela som si že ja som ta zvláštna. Dakujem

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@nyusika jeho mamina to isto nevie že mu dávam peniaze, ale chcem to nejak mierne naznačiť ale nie pred ním A hlavne jej chcem povedať nech peniaze čo chce dať malej nech nedáva jemu lebo ich minie na seba.

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@sissy27 ale nie sme manželia tak na mňa by asi neplatil,nie?

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

A inak ďakujem vám že ste sa venovali aj mojej téme A prepáčte že som vás Ponorila do mojich problémov. Ale potrebovala som neutralnu stranu počuť

terezka1947
21. jan 2016

@jezkodezko1 netrufam si radit ti,lebo celu situaciu nepoznam
mozno len pohlad taky moj pohlad
ste jeho rodina...jeho dieta,ty si matka jeho dietata...co si teda pre neho ty????
mozno by som sa ho to opytala...
mozno by som sa s nim porozpravala uplne normalne a vysvetlila,resp.povedala mu aky je tvoj pohlad na rodinu?partnerov?
ja neviem...vies,ja nie som zastanca zitia akoze partnerov,pretoze,ked niekoho lubim,chcem s nim byt,chcem si s nim planovat rodinu,chcem mu pomahat,chcem byt s nim aj v zlom a navzajom prezivat vsetko spolu a byt aj zodpovedna za neho...takze preco nebyt manzelka?

nie,rodinu nerobi automaticky svadba...ale co tak sledujem,mam pocit,ze ludia sa jej boja´=lebo akoby sa bali,ze stratia svojbytnost...ale preco?
takze...mate sa radi,mate dieta,byvate spolu...co dalej a ako dalej?
lebo takto si zije on svoj mladenecky zivot a ma doma upratane,nevarene,ma pravidelnu starostlivost vo vsetkych oblastiach ,dieta.....aaaaale,zodpovednost?
nebude to mat dlhe trvanie,ked takto pojdete dalej

guglina
21. jan 2016

Vo vseobecnosti nechapem vztahy kde sa rozdeluju peniaze na "moje"a "tvoje" v takom spoluziti ma zakonite vzdy niekto viac ako ten druhy a laska ma byt o niecom inom, zdielani vsetkeho- radosti, povinnosti, pocity, peniaze..nechcem nikoho urazit ale podla mna ked sa niekto nechce podelit s tym kto mu ma byt najblizsi tak to nieje laska. Takychto pribehov je tu na mk vela potom tu maminky vyplakavaju ked maju zit iba z rodicovskeho zatial co ich "partner" vobec nemusel znizit svoj zivotny standart ze ako im je zle..taketo zalezitosti maju byt ujasnene este predtym nez pridu deti..ale aby niekto pytal najomne od matky svojich deti to som vazne este nepocula, to je s prepacenim poriadny chrapun. Neviem si predstavit ako funguje ta starostlivost o deti, co ak dieta potrebuje nieco drahsie na co ty naozaj nemas tak on to proste nekupi? Alebo mu to budes splacat?

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@mamickajanka nie nestrielam,je to real. Môžem sa opýtať ako to mate vy?

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@terezka1947 keď sa sním chcem rozprávať tak.mlčí A nepovie nič. Na túto tému nedebati už,radšej je úplne ticho

terezka1947
21. jan 2016

@jezkodezko1 tak si niekde zajdite sadnut a v klude,uplne v klude sa porozpravjte bez emocii

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@terezka1947 dnes keď dojde Z práce tak sa pokúsim nahodiť túto tému ale som si istá že bude mlčať Ako to je vždy. A potom to už viac riešiť nebudem.vaše slová mi pomohli K tomu že ozaj nemám dôvod mu dávať tie peniaze, pokiaľ som na materskej A toho sa budem držať A nepustim. Nech si troška utiahne opasok aj on. Veď mne sa znížil príjem skoro o 300 eur.

ifca6
21. jan 2016

Ty kokso vo mne to normalne vrie ked citam taketo prispevky!!!!! Zeny zobudte sa! Nie nie je to normalne, ty nie si s detmi v podnajme ze musis platit za to ze tam byvas......nedala by som mu ani korunu a keby pytal peniaze tak by som za mesiac odlozila vsetky blocky co si pokupila ci uz potraviny, lieky, oblecenie pre deti, plienky atd a dala mu to vypocitane, podciarknute, zratane na papier s cernevou fixou vyslednu sumu ktora ti z rodicaku zostane.
Mi sme s mojim muzom este len chodili ale ked sme zacali spolocne byvat tak ucet sme si zariadili uz spolocny s dvomi platobnymi kartami, trvale prikazy odchadzaju kazdy mesiac a zbytok je pre celu rodinu a kedze som tiez na rodicovskej tak si neviem predstavit ze by moj muz si nechal jeho plat a ja by som mala zit s detmi z rodicovskej a prispievat mu na byvanie to by sme bud boli rozvedeny alebo by dostal panvicou po hlave aby sa spamatal!
Bud silna a vysvetli mu to ze sa neda vyzit zo 150 eurami ked mas z toho platit este aj skolku a neviem co vsetko a hlavne mu ich uz na buduci mesiac NEDAJ!!!!!!

natalym
21. jan 2016

@jezkodezko1 A koľko to už takto žijete? Bože dievča keby si bola moja dcéra, tak tam doletím ako fúria a narobím s ním poriadky. A vieš ako on stojí s financiami?
Čo jete, čo si obliekate? Ty s deťmi myslím, však 100 vka je strašne málo............

jezkodezko1
autor
21. jan 2016

@ifca6 ďakujem za podporu. A isto mu ich nedám lebo ako som dopadla teraz že som chorá A nemám na lieky mi otvorilo oči.

alicka850
21. jan 2016

Toto je uz na mna trochu moc. My s mojim partnerom mame kazdy svoj ucet a delime si na polku vydavky na byt a stravu. Ale ked sme chceli mat dieta,vedeli sme kolko bude rodicak a kolko mam vydavky a teda ze bude musiet prispievat on mne.
Ja byt tebou mu poviem,ze bud bude normalne financovat teba a tvoje deti /tym myslim stravu,byvanie,oblecenie,skolku/, alebo idem naspat do prace a dceru davam do jasli/opatrovatelke a polovicu nakladov mesacne mu donesiem na preplatenie. Alebo krajne riesenie-odchadzam aj s detmi a uvidime sa na sude pri urceni vyzivneho na mna aj deti.

To kde sa rodia takito muzi? Omg...

natalym
21. jan 2016

@jezkodezko1 Kde on dáva svoj plat, to by ma zaujímalo?

natalka13
21. jan 2016

Pane boze!!!!
Toto je serial? Ci skutocnost?

ty fakt beres za normal, ze si mu prispievala na byt aj ked si pracovala? NIEJE to normalne,kedze predpokladam, si varila, kupovala potraviny, prala,zehlila,upratovala!!!!!
V prvom rade mu povedz aby zacal prispievat ON na deti-na stravu na plienky, skolku,oblecenie,drogeriu, na JEHO stravu.
Urcite si kolko ti mesacne posle na ucet , povedzem 300€. Zvysok ma na byt, cestovne,vreckove a 200 nch odklada na necakane vydavky,dovolenku.
Dufam pridavky na deti poberas ty.
Ja ked som nastupila na matersku, sadli sme si a dohodli sa kolko mi muz bude posielat na ucet kazdy mesiac na vydavky okolo domacnosti. velke veci ako oteplovacky, vysavac.,dovolenky platil on.