Ťažkosti nájsť prácu v BA

michaltat
16. apr 2019

Moja najlepsia kamaratka si nevie najst pracu v BA uz 8 mesiacov.Ma skusenosti z UK a z Rakuska na manazerskych poziciach vratila sa na Sk kvoli mame nakolko je chora .Poradte? Samozrejme na pohovory chodi stale ...

aneta_knezovicova
16. apr 2019

ja som zacala pracovat z domu a teraz mam kancelariu. ale robim, kedy a ako chcem. ja mam malu casto choru a vela byvame doma. v Lidli som robila predtym a asi by ma hned aj vyhodili, keby som bola ako minule doma 7 tyzdnov s malou. Nech mi napise na FB Aneta Humenajova Knezovicova

januarova
16. apr 2019

@michaltat , nech si vymysli iny dovod navratu na SK. to bude urcite problem. SK firmy su zabrzdene

loginexistuje
16. apr 2019

no asi jedine znizit platove naroky 1800 EUR je dost ak nemá za sebou prácu na SVK a referencie, odporucania a pod... a upraviť si CV aj na nizsie pozicie a skusit napr. Dell a pod.. ked je jazykovo vybavena ...

michaltat
autor
17. apr 2019

@loginexistuje Problem je v tom ze ma skusenost zo zahranicia 3 roky UK potom 5 rokov Sk a 2 roky Vieden .Myslim si, ze zamestnavatel si mysli ze pojde zase naspat do zahranicia.Bola aj v poslednom kole ale zobrali nakoniec chlapa a , ze ma 33 r. Tak si aj myslia ze chce ist na matersku .Uvaxuje ci si nespravi IT kurs.A ze zamestnanost nema kto robit ...

judar
17. apr 2019

Väčšina často krát hladá chyby len v sebe a v druhých ale nikdy nie v povahách tých častokrát idiotských náborárov/pohovoristov....známa má nedobrú skúsenosť s jedným salešakom-managerom...10 ludí na pohovore 9 ludí amatéri mimo danú oblasť len ona jedina vyučena ešte aj s VŠ okolo danej oblasti s certifikátmi..ponížil ju pred ostatnými že on sám predával autá,napísal knihy,predával nehnutelnosti a debiliny...proste nafúknutý človek...a realita bola taká že nehladal ani človeka vyučeneho v oblasti s praxou atd ani profesionala ani nič taketo....len tupú kravu čo sa nechá tlakom utláčať a bude iných psychologicky znásilňovať doterným sposobom a vypytovať sa zákazníkov toto hento tamto pre koho prečo načo a nasilu núkať laikom niečo bez vlastného názoru...a prosim pekne za kol 500€ mesacne

loginexistuje
18. apr 2019

@michaltat no pozri si hr pozicie a ma proste prestrelenu poziadavku na plat plus pri hr je dolezite aby mala kontakty kvoli naborom a plus znalost nasich zakonov ohladomnpersonalistiky a ak pride na pohovor a uvadza ocakavany plat v etto tak je proste aj laikovi jasne ze sa v tom nevyzna

zuzka38
18. apr 2019

@michaltat podľa toho ako si ju opísala by som si ju rada pozrela na pohovore 😉

michaltat
autor
18. apr 2019

@zuzka38 Ak mas pre nu pracu tak kludne

sandri
18. apr 2019

Ahoj, tiez posobim v PR a najst dobry job v tejto oblasti je sktocne tazke. Takychto pozicii je malo a konkurencia velka. Plat 1300 netto je podla mna vela - ano, je to manazersky plat, ale za to musis skutocne nieco ponuknut - mat dokazatelne vysledky. A ak je uz 8 mesiacov bez prace, tak nech rozhodne znizi financne naroky. PR agentury naberaju ludi stale. Ano, je to narocna praca v agenture, sama som ju robila, ale ako odrazovy mostik je super. Lebo skusenosti z PR z UK su jej v SR dost malym benefitom - nepozna nase media, nepozna nasich novinarov. Takze moja rada - znizit platove ocakavania na 1100 netto a hladat si miesto nie naanazerskej, ale na seniornej pozicii. Je dost mozne, ze sa s nou stretnem na pohovore, ja tiez teraz hladam pracu v tejto oblasti 🙂

c_est_la_vie
19. apr 2019

Prepac ale 1300 na HR manazerku je skor smiesne malo. A uprimne pochybujem ze len nema stastie, ak sa naozaj snazi, vie dva jazyky, zije v ba a je dostupna asap, pracu ma za mesiac. Problem bude podla mna niekde inde- ako vystupuje, iba ciastkova skusenost, fluktuacia, nezvlada stres... Pripadne nevie co chce. Ja by som sa na jej mieste pytala na spatnu vazbu, clovek sa z toho pouci 🙂

adelakom12
18. júl 2019

ahoj, možno tu budu ponuky pre teba - https://www.horecaadvert.com/sk/employment našla som to na nete .. potom ešte klasicka profesia.sk , brigady alebo tak. Pri najhorsom osobne zivotopis po meste. drzim prsty !