Udal vás niekto, keď ste si privyrábali načierno?

29. aug 2020

Ahojte, stalo sa Vám, že ste si doma privyrábali "načierno" a niekto Vás udal a prišla kontrola z daňového? Alebo poznáte taký pripad? Ako to skončilo-dopadlo?

ateliermm
29. jún 2021

@zuzka9191 este nevieme ci si zamestnana alebo na rd. Ak ano, zivnost mozes mat popri tomto a vyuzit , ze Ti odvody plynu bud z tpp . Pozor vsak na zdravotnu, tu by som si platila cca 13 eur mesacne, aby nebolo prekvapenie po roku zuctovania.

luxus10
29. jún 2021

dnes je zavist a udavanie narodny sport...

keby nebolo zavisti, stacila by 1 pi.. pre celu dedinu...🙂

lubkavargova1
29. jún 2021

Tak tie co pecu to na zivnost nebudu robit, lebo ked pride hygiena, tak maju take brutalne podmienky, ze to proste v domacom prostredi nedaju. A tak pecu doma a nelegalne. Nechtarky a obocie a mihalnice to tiez. Aj ked niekedy v salonoch je lacnejsie ako tie co doma robia taketo kozmeticke úpravy. Ale ruku na srdce, kazdy hlada tam lacnejsie kde sa to da...proste to je klasika u ludi.
Inak vsetko ma svoje +/- ze ak je nespokojna zakaznicka, samozrejme, ze je potrebne ratat ze niekto to vyhroti az do extremnych pripadov, ze uda na danovom a aj zivnostenskom.

simonah73
29. jún 2021

akurat bola vcera vecer u nas suseda, co bola zdravotna sestra v rakusku, mala tam aj byt kupeny a povedala, ze rakusania su este horsi ako slovaci v tomto bonzovani..... mam aj klienta, co tam robil a tiez ho nejaky rakusan bonzol a pokuta ho v podnikani cez sro rovno polozila..

zuzka9191
30. jún 2021

Ja som spomínla vyššie, že ma chce udať osoba, ktorá tiež vyrába a nemá živnosť....o to ide...pritom predáva mnohonásobne viac ako ja

zuzka9191
30. jún 2021

Teraz mi povedzte....niekto má záľuby....venuje sa niečomu a rád vyrába. Vedia ľudia v tvojom okolí, že niečo robíš a majú o to záujem. Pýtajú sa: "spravíš aj mne" a ja čo? Mám si kvôli tomu, že ma pár krát za rok niekto niečo osloví riešiť živnosť? Mi to príde trošku divné. Veď to nie je moje živobytie. Tak ako som robila medovníky na svadbu, kamarátka chcela...mala som jej dať zadarmo? Alebo kvôli jednej svadbe si zakladať živnosť? Mám pocit, že ľudia závidia a už ani nevedia čo.....

simonah73
30. jún 2021

@zuzka9191 medovniky na jednu svadbu, ok beriem, ale co som pisala ja tak som pisala o takych co sa tym prezentuju napr na fb, ze pecu a popripade im zostavaju volne krabicky, ktore dalej predavaju a zivnost veru nemaju. to nie je ze upiekla som si na vikend a zostalo mi. a napr mna tiez oslovila skolka aby som im upiekla tortu na rozlucku so skolkou, lebo im chutila, ked im dcera doniesla kusok ku kave. a dala som zadarmo a to mala cez 11kg a vsetko kvalitne suroviny ako philadephia, 40%slahacka ci mascarpone. a co chceli priamo tam upiect tortu do buducna, tak som jednoducho odmietla, pretoze ma zivi nieco ine na co mam zivnost....

kristian33
19. dec 2021

@simonah73 presne tak