V ktorej banke dostanem najvýhodnejšiu hypotéku?

083maria
18. mar 2014

poradte, chceme stavat dom, v ktorej banke je najvyhodnejsie zobrat hypoteku???

ina44
18. mar 2014

Podla mna je to vub- v hypotekach su najlepsi na slovensku.
Do tb by som nesla, aj sporka je ok, hlavne je vychytit nejaku akciu bez popkatku za spracovanie a aj nejaky nizsi urok by bol fajn.

agatky
18. mar 2014

fajn je csob a sberbank 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
083maria
autor
18. mar 2014

@ina44 nam v slsp ponukli uver 20tis eur hned ked sme tam boli, pytali sme si to vytlacit ze si to preberieme doma v klude, vyznacili nam vsetky vyhody, ale ked sme to mrkli doma, preplatili by sme este o 23tis eur navyse.

mimikas
18. mar 2014

podlam mna VUB a Sberbank, VUB je sice totalne sialena v papierovackach ale definitivne maju najmensie uroky takzze sa to oplati 🙂

bibistec
19. mar 2014

najlepsie ak sa obratis na poradcu to nie je o tom kde maju najlepsiu hypoteku vo vseobecnosti ale berie sa do uvaky tvoj prijem, pripadne prijem manzela ak mas ucet v urcitej banke vedia este individualne upravit poplatky a pod. Dalej treba pozriet aj skryte percenta nie len to co hovoria ale poriadne precitat zmluvu a vselico zistis...cize bonita klienta + individualny pristup.

erikalesko
19. mar 2014

@083maria ahoj, závisí od viacerých faktorov, kde chcete stavať, či máte vlastný pozemok, aký máte príjem a podobne, len je to viac na osobné stretnutie.

Riešim takéto veci pre klientov, ak ozvi sa mi a dohodneme sa na stretnutí 🙂

petruska89
19. mar 2014

Neda sa povedat,ktoranje najlepsia ,pre kazdeho je nieco ine lepsie ,a vyhodnejsie treba to zhodnotit podla tvojich kriteria
Ii🙂

shania31
19. mar 2014

Presne tak, jednoznacne sa neda povedat, ktora banka bude pre Teba najvyhodnejsia. Vo vacsine pripadov je to banka, kde Ti chodi vyplata alebo nejaky prijem- v tej banke vidia tvoje pohyby na ucte .....Ale nemusi to byt pravidlo.
Momentalne ani nesuhlasim s nazorom vacsiny maminiek, ze VUB- uz viacere pripady boli, ze ina banka dala lepsie uroky....
Je to od pripadu k pripadu- jednak prijem, jednak ako Ti banka ohodnoti zabezpeku....

maha1331
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
newesticka12
24. mar 2014

@083maria Dobrý deň. Nedá sa povedať ktorá banka je pre vás ideálna závisí to na viecerých veciach. Som nezávislá finančná konzultantka a tak vám môžem pomôcť vybaviť hypotéku v ktorejkoľvek banke. Ak chcete môžeme si dohodnúť osobné stretnutie a spolu sa pozrieme na to ktorá banka je pre vás najvýhodnejšia 🙂

midka
24. mar 2014

@newesticka12 ahoj, vies ktory riadok z danoveho prizn, B sa berie do uvahy pri posudzovani uveru? Viem, si podla nejakeho vzorca vypocitat cca pribliznu vysku max. uveru, podla prijnu z tohto riadku? Dakujem

bvfinance
26. mar 2014

Mirka ak ti bez bližších info hned niekto napíše banku, kde dostaneš najhypo Ťa zavádza, nakoľko úrokovú sadzbu ovplyňuje niekoľko atributov a okrem toho to čo sa pre toho kto ti radi zda naj nemusí sedieť tebe. Ak máš záujem o info a rozhľad a podmienky kontaktuj ma na beata.bugova@gmail.com.

andreah25
26. mar 2014

@083maria Ktorá banka? Treba si najskôr premyslieť, čo presne chcete financovať, pretože každá banka má iné podmienky, tzn. či máte pozemok a na začatie stavby a potom budete riešiť hypo, alebo nemáte ani pozemok a aj ten bude treba financovať z hypo, či potrebujete 100% hodnoty budúceho domu, alebo Vám stačí menej, či chcete žiadať o štátny príspevok alebo nie, taktiež záleží aký je Váš vek, vzdelanie, výška príjmu a podľa toho ako Vás ktorá banka zaradí do akej bonity a podľa toho Vám pridelí úrok a pod.

Takže len tak z brucha vysúkať, že ktorá banka je najlepšia pre Vás - to sa jednoducho nedá. Treba napísať čo a ako chcete, aké sú Vaše príjmové možnosti a čo môžete/nemôžete banke založiť a podľa toho si treba zisťovať info.

083maria
autor
26. mar 2014

@andreah25 Dakujem za radu. My pozemok mame, peniaze riesime cisto na vystavbu domu, a neberieme do uvahy prijem, lebo manz. je zamestnanec, cize min. mzda na papieri, ja na materskej, ale mame byt, cim by sme ručili. hodnotu bytu si netrufnem odhadnut, ale my sme ho pred 9 rokmi kupili za 14000 eur, ale urcite bude mat vyssiu hodnotu,lebo sme robili kurenie, menili okna, podlahu, oteplili. Ale neviem co sa berie do hodnoty bytu.Moj vek 31r.

luk25
26. mar 2014

@andreah25 ahoj možem ta aj ja poprosiť o vysvetlenie ako funguje hypo? boli sme dnes v banke -vub, a kedže mame iba pozemok tak sme to chceli poriesit tak že na postupne financovanie, teda najprv založiť pozemok, dali by nam cast z hypo, urobili by sme zaklady plus mury a opat by nam pustili dalsiu tranžu, lenže neviem ci ja som blba že som si myslela že sa to tak da, lebo v banke nam povedali že sa to tak nerobi,že tí ludia co to tak maju že maju 2hypoteky atd a teda bud budeme mat do 1m mury, a potom nam hypo daju, alebo založime rodicovsky dom. Tak ako to je?podotýkam chceli sme iba 30 000 a pozemok ma hodnotu cca 10-15 000, urok by bol velmi dobry 3,59 a na 5rokov 0,59

dankariska
26. mar 2014

@083maria Musis si zistit podmienky v kazdej banke. Lebo neznamena ze ak ti niekto povie, ze napr. vub je najlepsia, tak musia jej podmienky sediet aj tebe. Vsade je to trochu inak. Ine poplatky za vybavenie, ine percento, ine fixacne doby. a tak. Aj suma ktoru si ty vezmes je ina ako ta, ktoru si vezme tvoj sused. Pre tvojho suseda moze byt najlepsia vub ale pre teba bude sporitelna.

lubiken
26. mar 2014

@ina44 ahoj nevies nahodou kolko potrebujem pracovat na zmluvu aby mi vub dala hypoteku? pocula som ze je to 6 mesiacov

viera27
26. mar 2014

My sme minuly rok v kancelarii siesti riesili hypoteky, refinanc, alebo nove. Piati sme nakoniec skoncili v mbank, jeden v Zuno. Obehali sme vsetky banky. Vsetci mame urok hoodne pod 3%. My konkretne mame 1,9%. Ale nie su dolezite len uroky. Dolezit je, kolko zo splatky ide na istinu a kolko na uroky. Aby sa ti nestalo ako nam v SLSP, ze z nieco cez 400E mesacne islo na istinu len nieco okolo 100 a zbytok na urok. V mbank to mame naopak :-P. A to sme v SLSP boli A++ bonitny klient, plny balik sluzieb sme mali, mesacne 9E za "vedenie uctu" este navyse od nas brali, 20 rokov bol klientom manzel a ponukli nam urok pri refinancovani ze 4,7%. Nasr.t. V mbank sme nemali ani ucet, ziadnu historiu a ponukli 1,9.

ina44
27. mar 2014

@lubiken no neviem ci to nie je jeden rok

zabka88
27. mar 2014

ja mám hypo vo vub ale brala som si ju 10 rokov do zadu skoro, a vobec nie som spokojna...druhýkrát by som tam nešla...

libka1
29. mar 2014

Ja som vdaka VUB splatila uver co som mala na 30 rokov za 6 rokov. Tak ma dokazali nasrat ze som sa zmobilizovala. Takze pre mna je najlepsia VUB. V inej banke by som mala hypoteku asi este dalsich 20 rokov 😀 takto mam uz pokoj...

libka1
29. mar 2014

@viera27 zuno nema hypoteku. S mbank suhlasim ze dava vynikajuce podmienky

viera27
29. mar 2014

@libka1 kriste, mas pravdu. On riesil prefinancovanie spotrebaku, ktory mal v TB na doplatenie rozdielu ceny domu. Preto sa mi to splietlo. To je inak klasicky oser v banke. Dom, ktory kupoval mal ohodnoteny na nieco cez 80000 euro. Chcel 60000. TB ze ok, jasne, no problem. Tak sa dohodli s predavajucim na trmine, on mal vyplatit svoju hypotku atd.... Ked malo dojst k schvaleniu a vyplateniu, zamietli, lebo ich znalec to vraj vidi na maximalne 50000 hodnotu 😀. Ale teda ze na zvysnych 10000 by mu tda pripadne vedeli dat pekny spotrebacik 😀. Nemal uz cas, tak nejake prachy este zohna, ale na zbytok si musel brat ten ich spotrebak s "kvalitnymi " urokmi....

libka1
29. mar 2014

@viera27 hej. Takto odzubavaju bezne. Malo by to byt trestne...

terus00
29. mar 2014

skus pobehat viacere banky a tak sa rozhodni. my sme tak urobili a najlepsi urok nam dala prima banka: 3,4 % a kedze mame do 35 rokov, tak to je hypo pre mladych, cize minus 3 %. ale teraz uz maju taky nizky urok tusim aj ine banky

relaxan
1. apr 2014

znalca najlepsie vlastneho, a nedovolit banke, aby vas dostala do uzkych, vsetko riesit v predstihu, bez stresu, vy si kladiete podmienky a nie banka 🙂

shania31
1. apr 2014

@libka1
@viera27
To nie je odzubavanie zo strany bank- banky si zvacsa "okresaju" ceny na znaleckom- to je normalne, kedze banka zvazuje rozne rizika - ci uz vyvoj cien nehnutelnosti dalsie roky atd atd. (kedze v tomto pripade nejde o 2 tis eur ale 50 tis eur, 60 tis eur ...).

skvelynavrh11
1. apr 2014

@083maria ahoj ja pracujem v Komunálnej poisťovni a ta tiež poskytuje hypoterkarny úver, no ak maš do 35 rokov, je výhodnejšie zobrat si úver pre mladých, kedy máš lepšie podmienky, a možeš to využit iba raz za život, ak by si potrebovala poradit, kludne sa mi možeš ozvat, a ja ti možem zistit presnejšie informácie