Vaše skúsenosti s Prima bankou. Je to dobrá banka?

alex666
21. mar 2017

Ahojte, zvažujem zobrať úver na byt z Prima banky, lebo majú najnižší úrok. Avšak počula som už na nich rôzne zlé recenzie, ale časy sa menia aj banky sa menia, tak rozmýšľam, ako je to teraz? Má tam niekto z Vás účet alebo úver? Aké sú Vaše skúsenosti, ich produkty a komunikácia? Vďaka

perdiem
21. mar 2017

Ja som spokojná 😉

alex666
autor
21. mar 2017

@perdiem A čo tam máš? Hypotéku alebo len účet?

perdiem
21. mar 2017

@alex666 všetko

perdiem
21. mar 2017

@alex666 aj účet, aj hypotéku

zuska78
21. mar 2017

Časy sa síce menia, ale majitelia banky sú stále tí istí. A dá sa predpokladať, že budú opakovať svoje osvedčené špinavé praktiky.
http://finweb.hnonline.sk/501025-tisicke-klient...

betka269
21. mar 2017

@alex666 ja som mala účet ktorý mal byt zadarmo... do 26r študentský a strhávali mi za "ich poplatky" každý mesiac 2€ odišla som do ČSOB, zatiaľ spokojnosť, myslim že aj službami najzaostalejšie banka...

andreah25
21. mar 2017

@alex666 ak chceš riešiť hypotéku, nepozeraj iba na úrok - zhodnoť si aj ostatné záležitosti - ako je účel hypotéky, výška % hypo voči hodnote/kúpnej cene, prípadne či chceš na stavbu alebo rekonštrukciu (v tomto prípade úplne zlá voľba banky). Reálne je Prima banka skôr zameraná na refinančné hypotéky, nie účelové ako také - aj reklamu si tak prezentujú.

alex666
autor
21. mar 2017

@zuska78 Vdaka za link, presne nieco podobne som v minulosti pocula, ale vela bank, ktore boli v minulosti katastrofalne su teraz dobre napr. Tatra banka. Kazdopadne dakujem, je to na zvazenie

alex666
autor
21. mar 2017

@andreah25 Hej, to je pravda, ze sa orientuju len na refinanc. V mojom pripade ide o kupu bytu, pozadujem 80-percentny uver z ceny nehnutelnosti. Preco je na stavbu ci rekonstrukciu zla volba?

zuska78
22. mar 2017

@alex666 Je rozdiel, v com spociva ta "katastrofalnost". Jedna vec su ceny, ktore banka moze menit podla situacie na trhu, a nieco celkom ine je svojou podstatou podvod, ked ti zvysia urok v rozpore so zmluvou a arogantne ignoruju tvoje protesty a jedina moznost, ako obranit svoje zmluvne prava, je sudnou cestou. Banka, ktora si dovoli takto porusit zmluvu, je jednoducho nedoveryhodna. Nemozes im doverovat, mozes sa len obavat, co vymyslia, ako ta oklamu nabuduce. Alebo mozno aj hned na uvod: slubuju nizky urok, ale mozno su za tym ine poplatky, na ktorych ta osklbu ovela viac ako ina banka s vyssim urokom.

alex666
autor
22. mar 2017

@zuska78 Čo sa týka tých extra poplatkov, tak to už mám preverné. Ale určite sa bojím niečoho takého, že tam bude háčik, tak ako opisuješ. Ty máš s nimi nejakú osobnú skúsenosť?

zuska78
22. mar 2017

@alex666 Osobnu skusenost nemam, ani nebudem mat 🙂

anka32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz