VÚB banka - moja skúsenosť

romy258
16. nov 2021

Ahojte,

Rada by som sa podelila o svoju skusenost s VUB. V skratke - ak hladate dobru banku… hladajte dalej 😊

Mam odskusanych cca 8 roznych bank v roznych krajinach a VUB z toho vychadza najhorsie. Pri vybavovani hypoteky samozrejme vsetko v poriadku. Problem nastal, ked ku kupe nedoslo a pri novom byte mi dali omnoho lepsiu ponuku v inej banke. Musela som sa vratit do mesta, kde som riesila hypo VUB, lebo udajne sa to na inej pobocke neda. Ked som sa zamestnanca na linke spytala, preco maju takyto neochotny pristup k zakaznikom, bolo mi povedane: “Ved tu hypoteku chcete zrusit. Takze uz nie ste zakaznik.” Ked som sa uz konecne dostala do povodnej pobocky, poradkyna do mna formular na ziadost o odstupenie doslova hodila.

Zakaznikom som nanestastie este nejaky cas bola, ostal mi bezny ucet. Zhrnutie - mimo pobocky sa nic neda spravit, na pobocke cakate do Aleluja a tato banka si ozaj uctuje za vsetko. 6 EUR za prevod mojich uspor na iny bankovy ucet. Prevod by som si spravila sama v pohodli domova, keby mi to len banka z hladiska limitu dovolila. 20 EUR za potvrdenie pre novu banku, ze moju povodnu hypoteku zrusili. A po zruseni uctu vo VUB som este mala to nestastie potrebovat potvrdenie o vykonanej transakcii – dalsich 20 EUR (podotykam, ze toto Vam velmi radi urobia zadarmo na dialku minimalne v 365 Bank). Ked som komentovala tento poplatok, zamestnankyna svojraznym tonom odpovedala, ze v inych bankach to lepsie nie je.

Vrcholom vsetkeho bolo, ked som jednu postarsiu pani sprevadzala na pobocke. Chcela si dat zmenit bezny ucet na ucet Senior. Nikdy nezabudnem na poradkynu, ktora nas vytrvalo presviedcala, ze je vyhodnejsie mat ucet za 4.50 EUR mesacne plus vselijake poplatky ako za 1.60 EUR so vsetkym.

Tomu vsetkemu sa da len zatlieskat.

Pekny zvysok dna, ludia 🙂

mamina0078
16. nov 2021

Ja tiež s nimi nemám dobrú skúsenosť pritom som ich vždy brala za jednu z najlepších bánk ale už nikdy viac.

simca06022011
16. nov 2021

Uplne bezna vec.. aj v inych bankach. Mna v tatrabanke drzali pomaly nasilu hodinu (!!!) co mi nechceli zrusit hypoteku, prisla bankarka, potom privatny bankar nejaky a nakoniec veducu pobocky volali... Presviedcali ma tam ako nejaku chuderu, ze sa mi neoplati prenasat (bola som ich varovat vopred, lebo mi ponukli 2% urok pri zmene fixacie, potom mi dali super vyhodny urok 1,75% (ako pre mna, vip klienta :DD) preco nechcem, ze to na splatke neuvidim rozdiel (1%v inej banke bola ponuka hned)... Proste cirkus humberto. Vobec sa s tym netrap. Vo vubke sme riesili investicny podnikatelksy uver, pol roka nas natahovali, nakoniec nas zachranila vposlednej minute ina banka. Bankarky osobne vo vubke vedia tk po kavickach a kadernikoch chodit podla mna... (teraz sme teda dostali konecne ineho bankara, ten je ako tak sikovny... zase aby som im nekrivdila, vsetko je to o individualnom pristupe)

loginexistuje
16. nov 2021

ja mam horsiu skusenost v csob a prima banka 365 banka tiez nie je nic moc

romy258
autor
16. nov 2021

@simca06022011 1.75% 🙈 to mi je fakt VIP ponuka :D A jasne, obcas tam narazis aj niekoho s dobrou volou, ale tych je zial pomenej.

@loginexistuje Tak porozpravaj 🙂 Ja mam 365 zatial celkom rada, teda tam zasa vybavit hypo bolo narocne na nervy, ale ohladom zvysku zatial spokojnost.

simca06022011
16. nov 2021

@romy258 no to bolo pred cca 3rokmi, ked som pred 6 brala uver v TB tak 2,3% :D

loginexistuje
16. nov 2021

my mame v TB 0,85 % uz niekolko rokov a este mame tusim dva roky fix
znama tam riesila hypo a nedoriesila v tej 365 ze nevedeli neochota natahovanie
ale tak podla mna je to vzdy o kompromisoch

miskakyska
16. nov 2021

Noo...ja som chcela previesť účet z VÚB do Fia....však "všetko vybavíme za Vás" a realita iná....neviem,či som len natrafila na nejakú ,čo nevedela kde je sever,ale toľko papierovačiek ,behačiek čo vyrapotala,by som do Vianoc nestihla😆😆takže ďakujem...?reklamy toho znesú

3009
16. nov 2021

@romy258 nie je to o kompromisoch ale o ľuďoch čo pracujú v banke. Samozrejme cieľom každej banky je klienta udržať za každú cenu. Ak nie je niekto zbehlý a nemá obehané iné banky tak sa dá oblbnúť. Žiaľ, takto dnes fungujú banky.

laviedeluz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
paciko9
16. nov 2021

@romy258 Moja osobná skúsenosť je taká, že som chcela prejsť do VUB kde pracuje moja znama tak ma odhovorila že nech ostanem pri starej banke😉 a nelutujem. VUB si spoplatnuje aj prevody cez IB. Áno na pobočke 6eur a cez IB za 0.50centov

0silvia0
16. nov 2021

@paciko9 ako si spoplatnuje prevody cez ib? Nemam tuto skusenost....

loginexistuje
16. nov 2021

@paciko9 urcite nie su prevody cez IB spoplatnene

miskakyska
16. nov 2021

@paciko9 moja osobná skúsenosť ☝️VÚB mám 25 rokov ...xy bezpoplatkovych prevodov cez IB 🤔ale chápem ,takých ako Tvoja známa tam pracuje viac...

simca06022011
16. nov 2021

@loginexistuje no ved presne toto som im povedala a odisla som z uverom inde, pretoze reklamy uz isli vtedy 1%... cize iste zjednali ludia aj menej a mna v kuse lamali.. najskro super ponuka co pride pred koncom fixacie na uplne smiesny urok vysoky 1,8+, potom ked som sa informovala tak nic sa s tym neda robit, min 1,75% aj to budu musiet overit, ked som prisla s ponukou od inej banky, ze teda odchadzam, tak na smiech mi ponukli urok vyssi ako v reklamach, vyssi ako ina banka cca 1,5(? nepamatam, uz som bola vytocena)... no sorry :D zo mna si nebudu robit dobry den. Ano bolo mi to fuk dovtedy, lebo aj tak som vyuzivala zrchlenu splatku (isli mi kazdy mesiac naraz 3 cele splatky navyse), cize realne som prepocitany urok za tie 3 roky mala menej ako 0,8% ale mne islo o princip, ze som tam 20rokov, zavadzaju, robia z cloveka blbca, vyuzivam vsetko od investovania, sporenia, 3.piliera a co ja viem coho, vysoke obraty, zostatky, "vip" klient a urok daju smiesny a nestoji im to ani za to aby dorovnali inu banku (plus mali slecny potrebu ociernovat inu banku, ako podvadzaju a uvidim ako mi zvysia urok a kolko poplatkov poplatim zbytocne... ). Realne iba tie poplatky v tatre su zdieracke, poplatok za prenos hypoteky mi druha banka hned v ten den ako mi prefinancovali uver cely zaplatila..

simca06022011
16. nov 2021

@paciko9 tie poplatky su mozno podla druhu uctu, my mame tiez vsetko bez poplatku v cene balika vo vubke...
ale napr. primabanka platime za kazdy pohyb.. aj platbu cez banking :D dokonca videla som tam aj poplatok za prijatu platbu

marci77
16. nov 2021

ani ja neodporucam VUB banku, mali sme tam hypoteku

zaradili nas hned medzi VIP klientov s tym, ze vsetko sme mali konzultovat s osobnym bankarom v eurovei (magnifica klub ci ako to volali)
ked sme hociaku sprostost potrebovali riesit a prisli sme na klasicku pobocku, tam nam povedali, ze mame ist za tym magnifica poradcom do BA, ktory teda mal horsi prehlad o financnom trhu ako priemerny financny poradca

nakoniec nas tiez dorazili zaciatkom tohto roka, ked sme mali vyrocnu zmenu fixu a dali nam ako VIP klientom 1,19% .....ze momentalne maju take sadzby a nevedia s tym nic spravit ...... tak sme sa nahnevali a preniesli hypo do primabanky, kde mame 0,4%

laviedeluz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marci77
16. nov 2021

@laviedeluz akoze nas to zatazovalo, ked sme napr. nieco ohladne karty chceli riesit, co je trivialna vec a vybavili by to hocikde na pobocke a kvoli tomu sme sa mali terigat do BA kvoli ich magnifica klubu (sme z okresu Senec)

a vkuse nas ten magnifica poradca otravoval, to mal asi nakazane sa tak kazde 3mesiace ozvat, ci sa nezmenila nasa financna situacia, ci sa nechceme pripoistit alebo vyuzit ine ich produkty ....

jakubvojcik
16. nov 2021

Vždy je to o skúsenostiach tieto pohľady na vec. V každej banke sú aj spokojní aj nespokojní ľudia. To že pár ľudí ma negatívnu skúsenosť s VÚB bankou alebo tatra Bankou neznamená že to je zlá banka pre všetkých.

Vždy záleží od toho na koho natrafíte, akého pracovníka, ako bude nastavená pobočka na ktorú pôjdete a riaditeľstvo, ako bude mat zhora nakazené komunikovať sadzby a iné doplnkové produkty napríklad k hypotéke. Aké množstva budú musieť mesačne splniť a sprostredkovať.

Každá banka ma plusy aj mínusy, klienti sa od seba tiež líšia a pre každého môže byt výhodná iná možnosť. Preto by sa v každej situácii mal overiť cely trh a urobiť porovnanie služieb a podmienok bánk, v takom prípade si myslím že spokojnosť je takmer zaručená.

zuzanka.zuzu
16. nov 2021

🙄 všade rovnaké.... takýto výlev by som vedela dať o každej jednej banke. a fakt 365 dávaš za príklad? no nazdar 😂

macik34
16. nov 2021

@romy258 robíš reklamu 365?? Neverím, že by po tebe hodili žiadosť.. zákaznícka linka je monitorovana.. takže ani to by ti nepovedali..

anitta98
17. nov 2021

dobré je s každým keď ideš hypo podpisovať alebo tak, my chceme momentálne robiť refinanc a teda boli sme si pre nejaké papiere vo vúb a to konečná, zdeptaní, nasratí sme z tade išli, ja chápem že nechcú prísť o klienta, ale tak nech pre to niečo robia

macik34
17. nov 2021

@anitta98 robia...nerobia.. je to nechutne pri farbené... a ver, že viem o com hovorim.. bud reklama /trapna/ alebo klamstvo

macik34
17. nov 2021

@anitta98 alebo niekto po Tebe niečo hodil, ako to opisuje autorka??

macik34
17. nov 2021

@romy258 napíš konkrétnu pobočku... inak klameš a zavadzas....

macik34
17. nov 2021

@jakubvojcik aj finančný poradca chce zarobiť.... neraz ma menšie vedomosti a skúsenosti, ako zamestnanci v banke...

macik34
17. nov 2021

@marci77 keby si trvala na tom, že chceš byť vybavená tam... tak budeš....

masinka
17. nov 2021

s Vub skusenosti nemam, ale ked sme rusili hypo v SPLS, tak tiez s tym boli problemy, takze ked odchadzas, asi k tomu pristupuju vsade rovnako

macik34
17. nov 2021

@masinka nadseni možno nie sú... ale isto ti nikto nič nehodi

suge
17. nov 2021

Neexistuje nič také, ako láska nejakej banky k bežnému človeku. Banka chce tvoriť zisk, nie altruisticky sa láskovať s klientmi. Ja som od banky chcela dve veci. Hypotéku a pokoj. Hypotéku mi dali a kým mi ako konformnému platičovi dajú aj pokoj, budeme v pohode.🙂