Výpoveď životnej poistky v Allianzi

danielahamar
19. okt 2013

Viete mi prosím Vás poradiť ako dať výpoveď v Allianz - životná poistka? Nejaké tlačivo a či je lepšie k nejakému dátumu, či ako? Chcem zrušiť 4poistky, kedže nie sme spokojní s ich službami 🙄 A či treba doložiť pri výpovedi aj zmluvu, alebo netreba? Či originál, alebo prefotené? Veľmi sme na nich nahnevaní, tak to chceme vyriešiť čím rýchlejšie, tým lepšie, lebo ak by sme mali ísť do "našej" pobočky, tak tak len krik narobíme....... Mužovi neuznali po pol roku PN - náhradu ušlého zisku, lebo ževraj je to tá istá diagnóza, čo mal pred 2rokmi, že robil zmenu poistky /musela sa uzatvoriť nová, lebo v tej starej sa nedali robiť zmeny/ s tým, že chcel oklamať poisťovňu. Pred 2rokmi mal problém s jednou platničkou + pr.nohou - bol nato len liečený, po dvoch rokoch mal problém s druhou platničkou + ľav. noha - na túto bol aj operovaný. To že to nie je úraz berieme, ale to, že človek si uzatvoril novú zmluvu bez upovedomenia od pani z alllianzu, že ak by náhodou v budúcnosti sa niečo vyskytlo s chrbtom, chrbticou, nikto mu nikdy viac nič nepreplatí nato nejako zabudla. Hlavne že zinkasovala za zmluvu peniaze a vedela o jeho diagnoze, lebo predtým mu poistné plnenie na tú prvú platničku robila ona. Takže ideme podávať aj sťažnosť a odvolanie na ich terajšie rozhodnutie.
Verím, že uspejeme, aj ked väčšina tvrdí, že nie, ale spravodlivosť predsa musí byť, či som naivná? Viem, že podpisom zmluvy súhlasíme s podmienkami a neznalosť zákona neospravedlnuje, ale bolo by možné pýtať tie prachy aj od tej pani, kt. robila tú zmluvu? Ak máte nejaké skúsenosti, tak prosím poraďte, čo a ako robiť. Ďakujem za každú radu a príspevok, kt. nám posunie vpred........

katkabublinka
13. feb 2017

No...ja som zrusila poistku rodinnu zo setrenim.mali sme tam 1300€ znami mi povedali,ze by som mala dostat spat 700€ potom som volala s pani,povedala,ze presne po vypocitani,to vychadza na 180€!!!!!!!!!!a viete kokko mi prisiel sek??????!!!!! Na 8€ a 30cent!!!!!!!! Toto he spinavstvo 1.triedy.ale Pan Boh to vsetko vidi...ja uz som sa s tym zmierila 😞

vams
13. feb 2017

Poraďte mi čo robiť. Mam poistku v Allianz a keď mi prišiel ročný výpis, skoro som odpadla. Ešte menej peňazí ako minulý rok a kde je to, čo som tam vložila v roku 2016. Sporim uz asi 8 rok. Najlepšie by som to zrušila, len sa bojím, či vôbec niečo dostanem.

180519816
13. feb 2017

@katkabublinka ja som v šoku normalne nechapem ako a kde tie peniaze odisli no do ich vačku nenazrancom je mi zle s alianz poistovne len ich vapalit treba hnusakov mat tak dobreho právnika no ci by uspel to je otázne ale zabojovať a konecne ich nakopat do hláv sme sa.aj my oklamali som zvedava kolko dostaneme poistenie dietata aj zo šetrením za 3 roky nejakych 1000€ som zvedava kolko mi vratia skoda keby sa tomu niekto rozumel mohol mi to vypočítať..

hoki88
13. feb 2017

najhorsie je,ze ludia myslia,ze ked platia za poistku dajme tomu 25eur, tak pri sporeni oni rataju na rok 12x25eur,ale z tych 25 eur mozno ze len 15eur sporia a ostatnych 10eur ide na rizikove casti.. z rizikovej casti sa netvori ziadna rezerva,teda tie peniaze idu ''prec''..z tych su kryte poistne udalosti, tj.uraz,pobyt v nemocnici atd..

180519816
13. feb 2017

Presne tak tak.. som zvedava kolko mi pošlú v inych poisťovniach co sa pytam na alianz tak sami povedali ze su najhorší tam nie ze ta zderu ja by sim ich priam podpalila...

hoki88
13. feb 2017

@180519816 samozrejme ze ina poistovna nebude povedat nic dobre na konkurenciu 😉

180519816
13. feb 2017

Nemyslela som konkurenciu ale iba v dobrom o skúsenostiach hlavne o výhodách poistenie zo setrenim v alianze sa vôbec neoplati prides aj o to posledne aj o gate...

bruneta880
13. feb 2017

No tak ja sa pripájam, dnes som bola zrušiť moju aj manželovu poistku v Allianzi.Obaja sme mali kapitálové plus úrazovú...keď som to zrátala tak dohromady sme mali nasporených (samozrejme rátam len tú časť, ktorá sa sporila) cca 2000e ...
Viete koľko dostanem?1000!!!!!!
To akože vážne!?Pani mi nevedela vysvetliť prečo mi stiahnu polovicu 😕
Vraj to je hodnota odkúpnej hodnoty 🙄
Čooožeee?
Takže oni majú k dispozícii moje financie, a ja si potom mám zobrať polovicu?Vedela som že sa tam istá časť sťahuje.
Ale polovica???Je mi na grc.Ale keď sa niekomu stane úraz je tisíc kľučiek ako poistenca nevyplatiť...viete mi niekto poradiť či s tým môžem niečo robiť?Odvolať sa?Výška odkúpnej hodnoty je uvedená v "kalkulačných zásadách" avšak tie niesú uvedené v zmluve ktorú som podpísala...to nie je zákon, len ich tabuľka s ktorou som nebola oboznámená!

janjochmann
13. feb 2017

Toto je všeobecný problém poistiek so sporením, nielen tých od Allianz. Cez poistku sa proste nesporí. Poistka slúži na krytie rizík. Dva v jednom v tomto prípade nie sú výhodou, práve naopak. Poplatky (v investičnom životnom poistení) zhltnú štandardne cca 10-40% vloženej sumy, a to k tomu treba pripočítať ešte poplatky za krytie rizika (čiže to čo ide na poistenie a pripoistenia)

Jeden príklad - aj tu na fóre obľúbené poistenie Moja Farbička - ak by tam neboli žiadne pripoistenia (čiže "čisté" sporenie), pri platbe 25 eur a dobe trvania zmluvy 20 rokov, len 3 základné poplatky (administratívny, počiatočný a tzv. BOS (vstupný)) zhltnú niečo vyše 15% vloženej sumy. Ak zo sumy 25 eur sú pripoistenia napr. 10 eur, tak reálne sa investuje cca 12-13 eur...
A to ešte nerátam napr. poplatok za správu fondov. Znovu ale opakujem, toto nie je problém Allianzu, ale aj ostatných poisťovní.

Bohužiaľ, takýchto zmlúv je na slovensku cca 800 tisíc až 1 milión a čo je horšie, mnohí ľudia si cez takéto produkty "sporia" na dôchodok. Budú však veľmi nemilo prekvapení, ak s tým včas niečo nespravia...

janjochmann
13. feb 2017

@vams Na to aby ti bolo možné poradiť, je v ideálnom prípade potrebné vidieť zmluvu a poistné podmienky (aké pripoistenia tam máš, koľko ide na poistenie a koľko na sporenie, typ zmluvy, poplatky, poistné krytie, ...) a poznať tvoju situáciu. Ak poznáš dôveryhodného finančného sprostredkovateľa, poraď sa s ním. Alebo sa pýtaj známych, ktorí majú dobrú skúsenosť.

Ak máš takú zmluvu predovšetkým kvôli poisteniu, je možné že mám význam ju ponechať, prípadne aktualizovať. Ak ju máš vyslovene kvôli sporeniu, je malá šanca že taká zmluva má zmysel.

bruneta880
13. feb 2017

@janjochmann ale nie je tam rozdiel?Keď ja mám kapitálové poistenie plus úraz, smrť ako keď je to investičné?A čo s tými ich "kalkulačnými zásadami" veď niesú súčasťou zmluvy...ako som mala vedieť že mi po šiestich rokoch vyplatia polovicu, na základe čoho?

cica120
13. feb 2017

@vams toto som dnes robila!!!! Alianzz klame az sa prasi baba setrila dlhe roky pre decko a dostala par korun!pretoze treba si davat pozor na kapitalove a investicne poistenie... Ja robim ohladne poistiek a ide ma porazit ked mi niekto donesie zmluvu od alianzu

zafir01
13. feb 2017

@bruneta880 napisem ti moju skusenost . kedze mame v tej poistovni uzavrete ZP na pomerne vysoke sumy ... ( primarne zalozene na krytie rizik ) k zmluve sme dostali samozrejme VPP ( vseobecne poistne podmienky ) po podpise zmluvy a akceptacii pride domov list s tabulkou odkupnych hodnoch v kazdom roku az do ukoncenia zmluivy ZP . casto sa stava, ze ju vedia vytlacit uz na poistovni, a dostanes ju dvojmo.. ale toto je nieco, co ti vytlacia na pockanie za dve minuty

ak vsak ide o investicne, nie je mozne vypocitat okamzite hodnotu na ucte, kedze kazdy mesiac nakupuju a predavaju podielove jednodky. mozes byt 15 rokov v miernom minuse a zzrazu zacnu investicie stupat. a vsak pri predcasnom skoonceni takejto zmluvy vidis sotva malu cast vlozenych penazi ( preto vsetci hovoria o investicnom sporeni, ktore sa vyplaca z dlhodobeho hladiska t.j. 15 rokov a viac )

najlepsie je vsak poistit rizika, zabezpecit tym deti a zit v klude . a sporit si inde.

bruneta880
13. feb 2017

@zafir01 Veď áno to mi chodilo, mne ide len o to či to nie je nejako napadnuteľné...nakoľko mi tá tabuľka prišla až po podpise zmluvy a nebola jej súčasťou.Správne a právne správne, by to bolo podľa mňa tak, že ak neuzavriem túto zmluvu na pobočke poisťovni tak teda poisťovací "agent" nech mi na konkrétnu zmluvu najskôr doloží tuto kalkuláciu a potom nech chce podpísať zmluvu.Nedá sa toto považovať za uvedenie do omylu?A teda celú poistku aj so sporením považovať za neplatnú?

janjochmann
13. feb 2017

@bruneta880 Ako už písala zafir, pri kapitálových poistkách vieš už pri uzavretí zmluvy, aká je odkupná hodnota v ktorom roku, možno by si tú tabuľku odkupných hodnôt niekde našla.

Teraz k tomu, prečo iba polovicu:
- je to poistka, preto z vloženej sumy sa sťahuje poplatok za krytie rizika (čím na vyššiu sumu si bola poistená, tým viac ide na krytie rizika)
- odkupná (kapitálová) hodnota postupne narastá počas trvania zmluvy - čím skôr pred uplynutím doby zrušíš, tým menšia bude odkupná hodnota v porovnaní s tým čo si vložila
- čím staršia kapitálová zmluva, tým vyššia bola tzv. technická miera zhodnotenia - pri starých zmluvách boli TÚM aj 5% a viac, pri novších napr. len 1,9% (staré zmluvy môže mať zmysel ponechať)
- veľa zmlúv KŽP v podstate ani sporením nie je - bežne sa stretávam so zmluvami, kde do sporiacej časti vložíš viac než na konci vyberieš -> dôvodom sú poplatky, najmä poplatok za krytie rizika (poplatky v týchto zmluvách nehľadaj, nie sú tam uvedené )

bruneta880
13. feb 2017

@janjochmann ďakujem za odpoveď, to všetko som už googlila, dokonca mám pocit, že na tvojom blogu.
Mne ale ide o to že tá kalkulácia nebola súčasťou zmluvy keď som ju podpisovala hneď...s tým nijako neuspejem?Aj to ako píšeš, tie poplatky tam nemusia byť uvedené?
Ja teda neviem som úplný laik, čo sa tohto týka, ale môj sedliacky rozum mi hovorí, že v zmluve má byť uvedené všetko...napr. Aj to manžel má novšiu zmluvu tam už je spomenuté, že výška poplatkou sa môže meniť (v podstate ako sa im zachce),
ale v mojej nieje za to KŽP uvedený žiadny poplatok...
Potom príde takéto krásne rozčarovanie....

richardhudec
13. feb 2017

@bruneta880 Osobne si myslím, že vo VPP bude nejaká vetička o tom, že ste obdržali danú tabuľku pred alebo pri podpise zmluvy a ste s ňou oboznámená. A podpisom zmluvy ste súhlasili okrem iného aj s danou tabuľkou.

la116
14. feb 2017

Neviem po kolkom roku ste tu zmluvu rusili,ale ak clovek rusi zmluvu do dvoch rokov od podpisu,nedostane spat absolutne nic....zmluvy sa oplati rusit az po ,najlepsie ,15 r. V tedy sa vrati aspon nieco v niektorych pripadoch aj to co ste do toho dali,co sa tyka v investicnej casti..nie rizikovej,pripoistenia..samozrejme to neplati pri kapitalovych zmluvach,kde clovek vacsinou vzdy dostava spat menej ako vlozil....setrenie cez IŽP
Neodporucam...su tam obrovske poplatky...najlepsie priamo cez investovanie...su tam tiez poplatky,ale minimalne oproti co maju poistovne a lepsie zhodnotenie penazi...

vams
14. feb 2017

@janjochmann zmluvu mám na investičné poistenie a úrazové

janjochmann
14. feb 2017

@vams Z toho čo si písala predtým som pochopil že máš IŽP, keďže v kapitálovom sa ti nestane, že by si na výpise mala menej než rok predtým.

1. ako sa volá to IŽP od Allianzu a na ako dlho ju máš uzavretú?
2. koľko mesačne platíš?
3. aká suma ide do sporenia (tzv. hlavné poistenie) a na akú sumu si poistená v hlavnom poistení?
4. aké tam máš pripoistenia a poistné sumy?
5. kvôli čomu si tú zmluvu uzatvárala - kvôli poisteniu alebo sporeniu?
6. akú hodnotu si mala na poslednom výpise?
7. do akého fondu sa ti investujú peniaze?

Ak to nechceš vypisovať priamo do fóra, kľudne mi pošli IP.

vams
14. feb 2017

@janjochmann večer napíšem

evajva
20. mar 2017

@vams Mám ten istý problém s IŽP v Allianz, ja dokonca nemám ani žiadne poistenie, uzatvárala mi ju bývalá kolegyňa ako najvýhodnejšie sporenie pre dieťa, po ôsmich rokoch sporenia som zistila, že všetky nasporené peniaze za posledný rok tam zmizli tak som sa sťažovala a odpovedali mi štýlom, že boli zlé podmienky investovania ale pritom všade sa chvália najlepšími výsledkami. Takže som v totálnom mínuse, tiež by som chcela vedieť ak vypoviem zmluvu dostanem ešte menej ako je moja zostatková hodnota účtu? Prosím poraďte niekto čo sa tomu rozumiete.

monikaparson
20. mar 2017

@evajva kokos a toto sa ako môže stať? tak to dopálilo aj mňa. Fakt sila.

evittam
20. mar 2017

@evajva
@monikaparson "Vitajte" v realnom svete poistovnictva a úžerníctva. Bohuzial, ludia sa nechaju nachytat na vselijake produkty a az po rokoch pridu na to ako ich oklamali a vsade rozpravaju ake maju vyhodne poistky a sporenia-take neexistuju. My sme zrusili vsetky. Nebudem pchat peniaze bande darmozracov.
A predpokladam,ze kolegynka dostala peknu proviziu-tu zaujimalo len to ako vsetkych "agentov s teplou vodou".

monikaparson
20. mar 2017

@evittam no však toto, my sme tiež chceli zrušiť, jasné, nejde to, lebo by nám nič späť nedali a či tam niečo bude, keď už by nám mali vyplatiť celých 100% nevie ani svätý. Tiež sme sa nechali nalákať, že však čosi malej našetríme a teraz si búcham hlavu a muž to chce nechať, ja by som zrušila. Jaaaj.

180519816
20. mar 2017

Zrušila som poistenie po 3rokoch mesacne 30€ prisla predbežná suma ako vrátenie 260€ ale to klesne ako mi bolo napisane no rátam do 200€ nádhera uplne klamstvo ako bolo povedane pred uzavretím poistenia aj šetrenie kde su tie peniaze nase tie ich výpočty ako ubrať na sporení je nehorázne uberanie priam hoza nech sa zadrhnu ...NIKDY VIAC...

simculllka
20. mar 2017

Ahojte, aj ja som nedávno zrušila poistku asi po 4 rokoch v Allianzi. Robila mi ju moja najlepšia kamoška. Ja som sa ju rozhodla zrušiť preto, že som v tom prestala vidieť zmysel a radšej tie peniaze usporím a odložím,resp. už tak aj robím, lebo bohvie, či by mi vôbec niečo uznali, keďže poznáme poisťovne...najviac ma však zarazila reakcia mojej kamošky, čo mi tú poistku robila. Ja som to zrušila priamo na pobočke a zrazu o tri dni mi prišla úplná smska od danej kamošky, či som sa zbláznila, že neviem, čo robím a ona v tom nevidí žiadny zmysel. Toto ma len utvrdilo v tom, že poradcom v Allianzi ide len o prachy a nič iné a je im jedno, čo poistia, hlavne, že z toho majú provízie a kamoška ma na plnej čiare sklamala s týmto. Pracovala som v banke a tak viem, ako sa predávajú poistky a poviem vám, tam, kde sú hnacím motorom peniaze, tam nie je žiadny dobrý úmysel, ale len vypočítavosť. Už nikdy viac žiadna poistka!

petronellus
20. mar 2017

@180519816 na allianz nemam ani ja slov, zavadzaju, klamu, atd atd a ze naj poistovna roka 2013, ked som toto videla, tak ma naplo normalne.

180519816
20. mar 2017

Ja som tiez sklamaná peniaze sa mi nevrátia keby som vedela tak nikdy 3 deti som mala poistené šetrenie neznášam ich tuto poisťovňu budem len odhovat vsetkych co budu uvazovat o uzavretí pre tychto uzernikov hnusnych co beru peniaze detom rodinám...

janarj
21. mar 2017

Dobry vecer.Bude mi koncit zivotna poistka Rapid life a ma mi byt vyplatena suma .Mam im napisat pisomne na papier a poslat.Nevie mi niekto poradit ako to mam napisat pisomne na papiet.Vdaka