Vyúčtovanie za plyn

27. jún 2023

Dostali sme vyúčtovanie za plyn,viem že sme kúrili menej než minuly rok,no aj tak máme nedoplatok 200 eur.Minuly rok sme mali nedoplatok 500 eur lebo sme kúpili dom a nevedeli akú mesačnú splátku zvolit.Platili sme 60 mesačne,potom 100.Cisla nepustia o dosť menej sme kurili a aj tak taký nedoplatok.To až tak zdvihli cenu plynu alebo nechápem.Teraz mi to zdvihli na 160 eur mesačne.Je to veľa peňazí.Vy ako ste dopadli s vyúčtovanim?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dnld
27. jún 2023

Treba pozrieť koľko m3 plynu ste spotrebovali. Poprípade stiahnuť aplikáciu spp zaregistrovať sa a tam máš presne spotrebu podľa rokov koľko ste mali.

goodidea
27. jún 2023

Aký máte veľký dom, a aké máte zateplenie? Ja úžitková 150m2, zateplenie 20cm, strop 30cm a platíme 60eur mesačne a preplatok sme mali teraz 140eur

doriiis
27. jún 2023

Ak máte starý kotol,tak tam je chyba.Tie spotrebujú oveľa viac na plynu.Ked je starý,treba ho vymeniť.A 60€ je ozaj malo.My platíme 150€.Mali sme preplatok

autor
27. jún 2023

@mb2021 Teraz sme minuli 3030 M3 plynu a minulý rok sme mali 3900 tak podľa mňa tento rok sme kúrili o dosť menej.
@dnld Sledujem to cez tú aplikáciu.
@goodidea Aký veľký dom neviem presne no veľký 4 izbový nezatepleny
@doriiis Kotol je tu 5 ročný

goodidea
27. jún 2023

To je normálna spotreba pri veľkom nazeteplenom dome, my sme mali za rok cca 700m3 ( už som od konca zimy nepozeral spotrebu ), trebalo by poriešiť buď zateplenie alebo tepelné čerpadlo obe varianty sú dosť finančne náročné, alebo možno pec na drevo

janka2501
27. jún 2023

My mame stary dom, a mali sme preplatok 330e, kazdy rok mame preplatok, vidno to hkavne po zatepleni domu, na zaciatku ked sme kupili dom bol 400e nedoplatok, a to sme potom dali urobit hydoizolaciu donu, potom nova strecha a posledne zateplenie,kazdy rok klesa spotreba plynu...a plati mm rovnako 100e zalohy,neznizil ich

autor
27. jún 2023

@janka2501 My tiež chceme zatepliť aj strechu spraviť do budúcna

zmrzlinka2021
27. jún 2023

Ceny sú zastropované, max ti mohli zdvihnúť o 15 %. Zvyšok sa dotuje.

alenamihal
27. jún 2023

My name vyuctovanie az v novembri ,ale si vzdy pozriem moju rocnu spotrebu a tam mi presne ukaze preplatok/nedoplatok a mes.splatky..tebe to sedi ??? Plyn isiel hore ale si myslim,ze by sa ti to malo vybancovat ked si menej minula...

dnld
27. jún 2023

Ja mam zateplneny dom iba 5kou strecha nezateplena ale ja som mal minuly rok spotrebu 1500m3 a teraz sme stiahli kurenie z 23 na 22 a spotrebovali sme aj s ohrevom teplej vody 1200m3 ale zase zima bola mierna a my sme na juhu. Uplne iné to je pod tatrami alebo na orave.

lenkakravcova
27. jún 2023

To mate ešte dobrú sumu za vykurovanie, teplú vodu a plyn na varenie (ak to dobre chápem). Nám vyšlo len kúrenie a ohrev vody viac. 😐 Tak ako vám, pomôže len zateplenie..

lenkapap
28. jún 2023

Novostavba RD 130m platime mesacne 47e, preplatok 50 eur prisiel, plynom kurime a hrejeme vodu. Byt 65m platime 40e mesacne, prisiel preplatok 120e. V byte je vlastny kotol, ide vsetko na plyn, kurenie, ohrev vody aj varenie. Setrili sme, ale zasa nemrzli sme 🙂 o cca 1-1.5 stupna sme sli dole.

31majka12
28. jún 2023

No ja bývam tiež v dome,mesačná splátka bola 80e.
A čakala som nedoplatok ,keďže sa dosť veľa kúrilo a bola som milo prekvapená keď mi prišiel preplatok .
Ale zas na elektrine mám nedoplatok lebo veľa pečiem ...
No nejako sa to vykryštalizuje.

keiko33
28. jún 2023

Minulý rok sme platili mesačne 100€, čo je 1100€ za rok, mali sme spotrebu okolo 2300m3 a presne toľko to stalo, lebo nám vrátili asi 11€. Čiže ak ste platili tiež 100€, ale spotreba o 700m3 viac ako my, tak by som povedala, že by to malo byť ok. Ale zvýšenie na 160€, keď ste mali nedoplatok 200€ je dosť veľa. Ale ty si vieš výšku splátok znížiť.

mysiatko
24. jan 2024

Ahojte, obnovujem tému, potrebujem poradiť. V decembri mi prišlo vyučtovanie za plyn. Spotreba v 21463 kWh, nedoplatok 290 eur, keď pozerám vyučtovania rok, dva dozadu, neprimerane je zvýšená suma za dodávku plynu. Pred dvoma rokmi 400e a tento 600e pri rovnakej spotrebe. Cena za distribúciu len mierne navýšená. Máme aj byt, tak ostala cena za dodávku v normalnej výške aj tento rok. Pani na VSE pri okienku manžela odbila, že plyn išiel hore. Mne sa to ale nezdá, keďže v byte ostalo všetko rovnako. ˇBudem to určite reklamovať, len hľadám informácie. Ďakujem.