Z čoho mám žiť?

mirkarose
23. júl 2015

Zdravím. Som nezamestnaná už 3 roky, nie preto že by sa mi nechcelo, ale kvôli chornbe. Celý život som pracovala. Dostávam 60 eur od štátu. Ja už naozaj neviem ako ďalej. Vie mi niekto poradiť? Som sama. Nemam deti ani muža.

dai
23. júl 2015

@libka1 tazka tema... ano, nemaju zaujem - z kade by ho vzali? vychoval ich niekto k zodpovednosti? vratme sa k tvojej rodine v panelaku - ako mozu tie dnesne deti v buducnosti reagovat inak ako nezaujmom? ked nikdy nic ine nevideli? ine nespoznali? kazdy niekde preberame vzor z domacnosti, malokto je tak silny aby sa postavil zlemu vzoru/ aby si vobec uvedomil ze ten vzor je zly...

lucinkaboz
23. júl 2015

kto vie odaz na tie tabulky na čiastočny invaldny? dakujem

lucinkaboz
23. júl 2015

diagnozy sa neposčitavaju, bohuzial
ja mám 4 diagnozy, 34 rokov a podla sociálnej poistovne som zdravá,nedostavam nič

libka1
23. júl 2015

@dai chodia aspon do skoly a nie su v osade. Za cinzakom je kopec rodin s detmi kde vidia ze nie je normalne ze kazde druhe slovo vo vete je nadavka, bez cigarety v hube a mobilu na uchu sa neda pohnut ani meter a jedava sa castejsie ako raz za den a ked ma niekto tresne 20 krat denne po hlave je to normalka 🙄 aspon mala sanca...

moni244
23. júl 2015

@mirkarose a nemozes poziadat o predcasny dochodok? Ked si odrobila tolko rokov?

lili777
24. júl 2015

@mirkarose nečítala som všetko, ale neverím, že s týmito diagnózami ti nedajú ID. Treba skúsiť opäť! Už za chrbticu s nervovým dráždením ťažšieho stupňa sa dá dostať od 35-45%, k tomu za ostatné diagnózy ďalších 10%. Netreba sa nechať odbiť a vyžiadať si od lekárov poriadne posudky

katka1981
24. júl 2015

@mirkarose, odvolaj sa, behaj po lekaroch, mozno ti najdu dalsiu diagnozu, resp. ti nepripocitali body. Stane sa ze si pomylia diagnozy a narataju ti malo bodov, v tomto su svine, alebo len spravia chybu. Odvalaj sa a bojuj.

janickacrazy
24. júl 2015

@dai No možno sa dá pracovať niekde v kancelárii, ale tento pán už bol starší a bol vyučený murár alebo niečo podobné a protezu nosiť nemohol, lebo mal ešte dačo, že sa to nedalo, no ved každý prípad treba posudzovať individuálne, ale on bol ozaj na tom zle, bolo to na nom vidno.

radsej_knihu
24. júl 2015

Z tych diagnoz, co si @mirkarose menovala, helikobaktera ma vyse 50% svetovej populacie, a jedini v mojom okoli co sa na to stazuju su chronicki hypochondri, ktorym staci slaba nadcha a idu na PN. To urcite nie je dovod na invalidny dochodok. Hypertenzia, problemy so stitnou zlazou su typicke problemy obeznych ludi ktore sa vyriesia same upravou zivotneho stylu a schudnutim. A ak naozaj mas nadvahu, tak vrele doporucujem schudnut, odlahci sa aj tvojej chrbtici a je celkom mozne, ze aj mravcanie v prstoch stratou nadvahy zmizne, v pripade ze je sposobene nediagnostikovanou diabetickou neuropatiou v skorom stadiu a nie karpalnym tunelom.

No a jedina odpoved na to, z coho zit, je najst si pracu a zarobit si. To je jedno, ci nejaku administrativnu za PC, alebo pecenie kolacov v kuchyni a predavanim znamym, alebo doucovanim slovenciny. Proste zamysliet sa, co vies robit, a najst niekoho, kto je za to ochotny zaplatit.

Socialny stat sa o teba nepostara, lebo na slovensku socialny stat neexistuje.

maria1989
24. júl 2015

@radsej_knihu existuje pre určité skupiny ľudí.

marsmykkok
25. júl 2015

@moni244 nemôže, ona má dôchodkový vek v 62 a na predčasný dôchodok sa dá ísť najskôr 2 roky pred riadnym, teda v 60-tke

marsmykkok
25. júl 2015

@mirkarose máš taký zlý stav stále, nedá sa aspoň raz za čas ísť brigádovať? teraz je celkom dosť ponúk v rôznych personálnych agentúrach, kde stačí odrobiť týždeň-dva a mala by si aspoň niečo naviac. ak máš zlý zdravotný stav, nik ťa nezamestná, bohužial dnes majú zamestnávatelia na výber a hľadajú čo najvýkonnejších ľudí a ak je človek snaživý ale má obmedzenia, ľahko sa ho zbavia. takisto možno aj upratovať niekde na 2-3 hodiny denne by sa dalo.
bohužial štát myslí ešte ako tak na mamičky na md, dôchodcov, ale na tú skupinu čo má 50+ a cez krízu prišla o prácu a teraz sa kvôli obmedzeniam na zdravotnom stave nevie opätovne zamestnať a žijú často sami a nemajú z čoho žiť nikto nemyslí.
tiež ma napadlo ako bývaš? máš vlastné bývanie? nedá sa odsťahovať do menšieho alebo ked nepracuješ niekde dalej od mesta ak bývaš v meste, jednoducho myslím že by si išla do lacnejšieho a to čo vlastníš by si predala drahšie a z rozdielu by si nejako prežila tie 4 roky kým dostaneš dôchodok.

mirkarose
autor
25. júl 2015

Bývam v garzonke. Nad tým presťahovaoím už rozmýšlam. Zdravotný stav mám dobrý tak dva týždne po infúziách a potom zlé. Už som vyskúšala aj ozónoterapiu a nič. Akurát som rišla o peniaze. Jedna injekacia stojí 30 eur.Mám zúžený miechový kanálik a nejak prirastený či čo.

smalmole
25. júl 2015

Pobehajte si este raz urad prace. Mate narok na davku v hmotnej nudzi 61 eur, aktivacny prispevok 63 eur a prispevok na byvanie 58 eur. Drzim palce

emma_932
25. júl 2015

@mirkarose necitala som celu diskusiu, ale ak by si vedela pracovat z domu (potrebujes pc, internet), precitaj si moje clanky o privyrobeni si a prip. mi posli IP. Rada ti poradim.

mirkarose
autor
25. júl 2015

Nemam počitač. Ďakujem aj tak všetkym pekne za rady, ste zlate. Ztkažujem aj operaciu, ale velmi sa jej bojím.