Zadne dvierka v partnerstve - v manželstve

modrazaba
25. máj 2013

Mile zienky, maminky, chcela by som otvorit diskusiu na temu zadne dvierka v manzelstve. Vysvetlim: Velakrat tu citam a je mi z toho smutno ze maminky po rozchode/rozvode s otcom dietata/deti sa dostavaju do nelahkej zivotnej situacie, hlavne financnej, nemaju kam ist, maju nedostatok financii, nemaju pracu, niektore ani podporu svojej povodnej rodiny, a niektore su dokonca v bezvychodiskovej situacii. Chcem sa spytat - nechavate si otvorene zadne dvierka -tzn. odkladate si peniaze o ktorych nevie ani partner pre pripad ze by vztah dopadol zle? Lebo ja to robim cele roky. V prvom manzelstve sa mi to velmi oplatilo lebo skoncilo rozvodom a ja som neskoncila vdaka tymto peniazom bez prostriedkov. Lebo kym prebehne rozvod a vsetko s tym suvisiace tak to chvilu trva a zit z niecoho treba. Peniaze bokom si odkladam aj teraz, hoci zijem v stastnom vztahu ale clovek nikdy nevie..... ☹ Fakt nemozete vediet ani v najdokonalejsom vztahu co bude zajtra, o tyzden, o rok.... Som vypocitava mrcha alebo to robite viacere? ☹

kveta
25. máj 2013

@sorciera24 Nuz, viacero manzeliek uspesnych muzov chcelo rodinu a nie prachy. Pamatam si ako som manzelovi, mojej prvej laske, ked zacal karieru hovorila, ze nechcem plastove okna a plavajuce podlahy.. Ze chcem byt s nim spokojna aj s tym, co mame... Ale muz siel za svojim snom.. A tak nas teraz obklopuju zlatokopky.. :/ Jedna uspela.

Kazdopadne k teme... Od zaciatku prveho manzelstva som mala oficialne odlozenych 50 tisic korun pre pripad nepriatelskeho rozvodu.. Robila som v oblasti, kde som stretavala ozobracene exmanzelky a tak som sa preventivne zabezpecovala a mala teda odlozene peniaze na pravnika.

trish31
25. máj 2013

@kveta treba mysliet na zadne dvierka jednoznacne,ja som si aj dietatko ''osetrila'',nakolko muz je cudzinec,zijeme v krajine kde ja nemam ziadne prava,takze ja som si aj toto zaistila,resp.pracuje sa na tom(pravnik)....

sorciera24
25. máj 2013

@kveta tak tvoj muz mal iny sen ako ma napr. moj;).....a ako vravim, peniaze vel apokazia....ako vidis aj vo vasom pripade...... (mozno sa treba zamysliet, preco uspela?).....my napr. tiez mame kazdy svoj ucet, dokonca aj treti (na spec. paltobne ucely🙂)...ale penaize su spolocne, proste mne pride cudne mat tajne penaize, alebo, zeby sme nevedeli o sebe, kto ma kolko penazi....to si mozu dovolit fakt len ti, co zarabaju vela, ale potom mozu aj ocakavat taketo problemy......

zuzanockamt
25. máj 2013

@sorciera24 ja zarobim malo, moj muz tiez nezarabal nikdy vela, ale ani jeden z nas nikdy nevedel, kolko ma kto na ucte a ani ma to nikdy nezaujimalo a nezaujima ... fungujeme takto uz 9 rokov bez problemov ... ked potreboval on, tak som mu vzdy poslala a naopak to iste 🙂

modrazaba
autor
25. máj 2013

@sorciera24 ja som nezacala setrit z umyslom pomsty; ale potom mi to tak dobre padlo..... 😉 skratka ked cloveka niekto tak sklame a potom mam moznost mu trosku zdvihnut mandle, no, tak trosku som bola mrska 🙂 a ano, asi mas pravdu, moj vztah k peniazom je viac nez pozitivny. s tym nic nenarobim 😢 pipenu si nenasiel zo dna na den, sebakriticky priznam ze som ho mierne zanedbavala, ale aj tak to nemusel tak riesit, ako sa hovori, nikdy nie je vina len na jednej strane pri rozvode. diky, aj tebe+rodinke vela stastia, 🙂

trish31
25. máj 2013

@sorciera24 vsak ani my nemame tajne peniaze,ja mozem aj s muzovou kartou platit,aj viem kolko ma na ucte len on nevie kolko mam ja,je to menej ako on tak ho to asi nezaujima 😀

modrazaba
autor
25. máj 2013

@trish31 ako... tomu nerozumiem, podla profilu zijete v Kanade, akoze nemas ziadne prava?

kveta
25. máj 2013

@modrazaba Mozno sa ako manzelka stala automaticky obciankou krajiny svojho manzela..

modrazaba
autor
25. máj 2013

@kveta ale aj tak, ako obcianka predsa ma svoje prava. ja som sa najprv zlakla ze zije v moslimskej krajine. potom ma prekvapilo ze Kanada.... tam predsa zeny maju prava ako vsetci ludia

trish31
25. máj 2013

@modrazaba ja som teraz na SVK,kym sa babo nenarodi,a v Kanade budem cakatelka na permanent residency,cize budem v podstate bez prav,ako cudzinka,cize ak by sme sa rozisli,malicky by pravdepodobne zostal s otcom,zvlast ak by moj muz o neho bojoval.Sama som v tom mala zmatky,tak som sa poistila(aspon dufam) a nasla som pravnika,ktory sa venuje specialne tymto veciam

sirinka
25. máj 2013

@trish31 len taka drobnost, pises, ze ty vies, kolko ma na ucte... Ale ci nema aj nejaky tajny, rovnako ako ty, to nevies 😉

kveta
25. máj 2013

@modrazaba Mohla si zobrat moslima, stat sa tak automaticky obciankou moslimskej krajiny s pravom rozviest sa len v moslimskej krajine, kde deti automaticky patria otcovi. Aj tak mohli byvat v Kanade.

trish31
25. máj 2013

@sirinka ja nemam tajny ucet 🙂 Keby sa ma spytal,ja nemam problem mu dat PIN.A ci ma on tajny ucet?Good for him 😉

trish31
25. máj 2013

@kveta moj muz nie je moslim

kveta
25. máj 2013

@trish31 Viem. My tu s modrou zabou len teoretizujeme.

trish31
25. máj 2013

@kveta ja len ked vidim,ako v takychto manzelstvach zostavaju deti vacsinou pri otcovi ak sa rozidu,tak som si to radsej chcela poistit.Samozrejme neviem,co mi pravnik povie

tatiana1985
25. máj 2013

kym som bola "mlada", "hlupa"... verila som 101% partnerovi... teraz, ked som o istu zivotnu skusenost mudrejsia mam aj ja "zadne dvierka" ... a vobec preto nemam zle svedomie,ani zly spanok, ani som sa nad tym nikdy nezamyslala ci robim nieco zle, necestne, poza chrbat 🙂 🙂

modrazaba
autor
25. máj 2013

@trish31 my sme len teoretizovali, lebo si napisala ze nemas ziadne prava,

modrazaba
autor
25. máj 2013

@trish31 dobre si urobila, vzdy je lepsie dopredu sa istit. drzim palce 🙂

trish31
25. máj 2013

@modrazaba relativne nemam ako cudzinka,minimalne tych 14 mesiacov kym cakam na papiere

alice107
25. máj 2013

@modrazaba tvoj problem sa dal vyrisit nie klamanim a podvadzanim manzela,ale uravnou cestou uplne a legalne.stacilo pred uzatvorenim manzelstva navstivit notara a pomocou notarskej zapisnice docielit,ze bsm ku dnu sobasa nevznikne.takze majetok,ktory by ste nadobudli pocas manzestva by bol v kazdeho dzbe osbitne a to ci uz hnutelny ,ci nehnutelny.cize kazdy by mal svoj majetok a hospodaril s nim nezavisle.ak by ste chceli nadobudnut nieco spolu/som,byt ,auto apod/ tak by ste sa stali spoluvlastnikmi .cize bsm by vobec ku dnu sobasa NEVZNIKLO:
no a v pripade rozpadu manzelstva by bsm teda vzniklo az ku dnu prAvoplatnosti rozhodnmutia o rozvode manzelstva.a tak by nebolo co usporadavat a delit.pretoze by ste neboli mali spolocny majetok.ale kazdy by si vzal podiel,ktory by pripadne mal v ramci podieloveho vlastnctva podla podielov.alebo majetok,ktory by vlastnil kazdy sam.
takze namiesto klamania a podvadzania manzela by bolo dobre mat trosku pravneho povedomiaa ucty k partnerovi tiez..
a pre tie,ktore maju partnerov cudzincov je dobre,ak by si najskor zistili zakony statu odkilal partner pochadza.mnohe staty maju intitut predmanzelskej zmuvy co sa tyka majetkoveho usporadania pocas manzelstva.je to podobne ako notarska zapisnica na sk.ale tieto instituty su len na majetkove usporiadanie vztahov,nie co sa tyka vychovy a zverenia de
ti do starostlivosti
@trish31 . 😉 takze ozaj je dobre,ze si si nasla pravnika na rodinne pravo s cudzim prvkom.pretoze co sa tyka zverenia dietata do starostlivosti tam ti ziadna zmuva nepomoze.mozete mat dohodu s partnerom,ale ked ju nedodrzi,tak sa neda vymahat exekucne.v takom pripade musis len sudnou cestou sa domoct svojich narokov.

heleninamama
25. máj 2013

Tiež sa hlásim medzi materialistky 😀 Odkladať som začala ako slobodná a bezdetná a robím to dodnes. Jedna vec je spoliehať sa na vzdelanie, viem, že by som seba a dcéru uživila aj bez alimentov, ale peniaze na vlastnom účte ma ukľudňujú a tešia 😀 Nemyslím, že je na tom niečo zlé, takto som bola vychovaná a tak vychovám aj svoju dcéru. V minulosti som časť z týchto peňazí míňala na cestovanie a záľuby a teraz odkladám najma pre dcéru a len tak, pre každý prípad...Muž o tom vie, ale netuší sumu a ani sa nepýta. A ani by som mu nepovedala 😀 Skor to však schvaľuje, akoby mi to vyčítal. Možno ma niekto odsúdi, ale nestaviam svoj život na prítomnosti/neprítomnosti manžela. A peniaze sú doležité, nejedna láska skončila práve po náraze na realitu, keď začal život od výplaty k výplate.
Podotýkam, mm je dobrák, zarába viac ako dobre a na nás dvoch nikdy nešetrí. Problémy ani po rokoch nemáme, aspoň o nich neviem. Za nikoho však ruku do ohňa nedám, chlap je len chlap a každý vážny vzťah sa zo začiatku javí na celý život. Nerada by som dopadla ako mnohé ženy, ktorým po vyprchaní lásky nezostalo nič okrem detí. A vo vačšine prípadov si za to možu samé.

trish31
25. máj 2013

@alice107 tak,viacere tu do mna huckali(huckate),co urobim ak,alebo ak,alebo ak....Ale nikto sa ma nespytal,ci som si to osetrila...

K tomu pravnikovi,to bolo dost tazke ho zohnat pre mna ako laika....

modrazaba
autor
25. máj 2013

@alice107 ja to vsetko viem, ze sa to da aj takto; otazka sa tykala vyslovene utajenych penazi. a co sa tyka podvadzania a klamania - vacsina muzov nie su ziadne neviniatka a voci mojmu ex-manzelovi necitim ziadne vycitky.

modrazaba
autor
25. máj 2013

@trish31 😉
@alice107
pre zenu v zahranici je urcite jednoduchsie a hlavne lacnejsie si odkladat, napokon, nemusia o nas muzi vsetko vediet, nie?

trish31
25. máj 2013

@modrazaba urcite ano 😉

staford
25. máj 2013

@modrazaba odkladaj ked sa dá nie si mrcha človek nikdy nevie čo bude 😉

wena
25. máj 2013

Samozrejme, že nie. Som s partnerom 7 rokov, ale ani by ma to nenapadlo, peniaze máme spoločné a zatajovať mu nejaké iné peniaze, ktoré by boli len "moje" mi príde vo vzťahu choré.

Nebola by som vo vzťahu vo ktorom by som cítila neistotu a mala potrebu si niečo odkladať bokom.

alice107
25. máj 2013

@trish31 ja A nechapem tvoju reakciu.kto do teba hucka?ja ti pisem,ze bolo dobre ,ze si si nasla pravnika.no,laik si vzdy hada pravnika .to je uz tak.treba si len zavolat do advokackej kancelarie niektorej a spytat sa,ci robia rodine pravo s cudzim prvkom.
ale aj keby nie,tak skuseny advokat na rodinne pravo ta pouci a da ti rady,co ako podniknut v pripade ako je tvoj.v dnesnej dobe je caste,ze slovenky maju deti s cudzincami a mnohi advokati na ski maju skusensoti spravnymi problemami s tym spojenymi.

alice107
25. máj 2013

@modrazaba tvoje uvazovanie je nespravne ,to mi prepac.co je to za manzelstvo a vztah,ked sa v nom klame a podvadza? to co pises nie je pravda.ci zena v zahranici ci na sk ma pravnu moznost si svoje vztahy usporiadat pravnou cestou.a nie podvodom na manzelovi.