Zrealizovanie platby

22. nov 2022

Prečo po úhrade platby cez IB sa platba nezrealizuje ihneď?
Stalo sa mi to par x že som uhrádzala niečo v piatok a platba sa zrealizovala až v pondelok.
Mala som dostačujúce prostriedky na účte.

bagre
22. nov 2022

žeby rozdielna banka príjemcu a odosieľateľa bol dôvod?

autor
22. nov 2022

@bagre no ved dobre, ja ale keď pošlem peniaze mali by automaticky sa strhnúť hneď nie ?

autor
22. nov 2022

@bagre ja viem že dotyčnej osobe keď ma iný účet tak prevod trvá deň, ale tým pádom keď ja som odosielala ich v piatok, pondelok ich už mala mat ta osoba ktorej som ich posielala nie ?

petrastrbanikova
22. nov 2022

Keď ste posielali peniažky v piatok a aj vám z úctu odišli tak v pondelok do obeda prist musia

autor
22. nov 2022

@petrastrbanikova práveže piatok som zadával platbu a odišli až včera, ešte u dotyčnej osoby nejsu. Zato za pýtam že prečo sa neodpísali z môjho účtu už v piatok, ale až v pondelok.

malacibulka
22. nov 2022

financne prostriedky su na tvojom ucte len rezervovane, odpisane budu az dalsi pracovny den a neskor

autor
22. nov 2022

@malacibulka aha ďakujem za info, a viete mi povedať aj prečo sa iba rezervuju ? 😀 takže keď včera už boli stuhnuté tak dnes ich príjemca môže očakávať?

janai1
22. nov 2022

O ktorej si zadával platbu? Ak už banka v daný deň nespracovava platby tak odidu až ďalší pracovný den

viestta
22. nov 2022

Niektoré banky nerealizuju transakcie cez volne dni. Vždy závisí od banky odosielatela aj prijemcu

ketinecka
22. nov 2022

zavisi od casu kedy robis prevod, ja mozem prevod robit do 21:00 aby bol uskutocneny toho dna a teda prijemcovi pridu na druhy den, ak by som robila prevod v piatok 21:05 tak mi realne z uctu odidu az v pondelok a teda prijemcovi az v utorok

t1nusa
22. nov 2022

stačí si zavolať na infolinku do banky, kde ti pozrú v akom stave je aktuálne prevod 😊 závisí aj od toho, kedy (v akom čase) si daný prevod realizovala... pokiaľ to bolo vo večerných hodinách (po 21 hod), niektoré banky už majú po uzávierke, čiže prevod odíde až najbližší účtovný deň (štandardne ide o najbližší pracovný deň - čiže pondelok)... tiež závisí či banka realizuje okamžite platby alebo nie, každá banka môže mať iné pravidlá, preto odporúčam zavolať si na infolinku a opýtať sa 😊

kamowa
22. nov 2022

presne tak, zalezi od banky, moja banka zrealizuje prevod do 22:00, ak posielam po tomto case, peniaze odchadzaju az nasledujuci pracovny den, v tomto pripade pondelok..

maranco
22. nov 2022

Banky majú na prevod jeden pracovný deň, takže na druhý pracovný deň ich musí dostať príjemca.
Pozri si na web stránke svojej banky ako má "uzávierku" daného dňa, aké sú lehoty na podanie platobného príkazu cez IB.

Ak posielaš peniaze v pondelok a dátum prevodného príkazu zvolíš/ponúkne pondelok, tak banka ich odošle v utorok ráno a v utorok okolo obeda ich má príjemca na účte.
Ak posielaš peniaze v piatok a dátum prevodného príkazu zvolíš/ponúkne piatok, tak banka ich odošle v pondelok ráno a v pondelok okolo obeda ich má príjemca na účte.

Niektoré banky "uzatvárajú" deň skôr večer. Napríklad VÚB končí deň o 20:00.
Ak v piatok večer o 20:05 odošleš platobný príkaz, ponúka ti už len pondelkový dátum kedy sa platba vykoná. Takže tvoj piatkový príkaz je akoby podaný v pondelok, v utorok ráno banka pošle peniaze a v utorok okolo obeda ich má príjemca na účte.

https://otvorene.vub.sk/platby/domaci-prevod/ko...

Moja FIO banka má uzávierku o 23:50, ale aj víkendové platby mal príjemca v pondelok na účte.

Ak tvoja aj príjemcova banka podporujú okamžité platby a pošleš takto platbu príjemca ju má do 10 sekúnd.

sheila121
22. nov 2022

Podľa toho kedy si platil. Ak doobeda, stiahnu ti z účtu hneď, ak poobede až ku večeru tak ti strhnú na ďalší deň